» »

Mularija z zelenim laserjem Rožna dolina

Mularija z zelenim laserjem Rožna dolina

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Gozdni Joža ::

Neverjetno ampak nekatera mularija nima nobene pameti.
Na križišču pri trafiki v Rožni dolini (pred študentskimi domovi) je 4-5 neotesancev svetilo z zelenim laserjem voznikom direktno v vetrobransko steklo! Bilo je nekaj do polnoči. Sicer sem probal s prijavo na policijo, da bi to javil. Vendar je bilo očitno omrežje preobremenjeno tako da jih nisem mogel priklicati.

Če ve kdo so tile debilneži bi se priporočal za informacije. Če so še koga "obslepili" in ve kaj več lahko stopimo v stik. Ker tole pa res ni nikomur podobno. Bom še jaz malce posvetil z zelenim laserjem njihovim staršem (ki zgleda niso naredili domače naloge) direktno v faco. Pa bomo videli kako je tisto luštno in kako se bodo počutili. Morda jih bo to spametovalo. Nevzgojenci...Nobene preklete zdrave kmečke pameti ne premorejo nekateri.

Res neverjetno kaj si nekateri dovolijo. Takšno golazen bi bilo potrebno javno linčati. Hvala ker ste mi uničili novo leto!

einstein :P ::

Lahko bi jih posnel :| Če bi potem posnetke posredoval policiji, bi jih že dobili.

lahko bi do njih zapeljal in jih presral, recimo z zmešanim trobljenjem in pritiskanjem gasa do daske, pomoje bi se pokakcali v hlače :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Gozdni Joža ::

Kakorkoli.
Če je bil še kdo oslepljen/ima informacije kdo so tile debilčki se toplo priporočam.
Ker debilčke je potrebno ustaviti preden bodo komu oči scvrli.

einstein :P ::

ali pa povzročili nesrečo...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

kuall ::

kje pa je problem?

einstein :P ::

kuall je izjavil:

kje pa je problem?



saj je op napisal kje je problem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mihec87 ::

Tipi z laserji pa nedorasli ..Še ne dolgo nazaj je bil na forumu negdo ki je fasal poškodbo očesa zaradi enga bebca z laserjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Blinder ::

mogoče so tako počeli, ker so želeli bit všeč kaki punci
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Robi :P ::

Blinder je izjavil:

mogoče so tako počeli, ker so želeli bit všeč kaki punci

Všeč bi ji bli samo pol ko bi jo slepo nardil ... ;)

m0LN4r ::

Šel bi do njih pa rekel, kak ste kul, lahko snemam :D Pa bi jih posnel ko to delajo in jih posnel direkt v obraz, pa mal vprašu kdo so.
Potem pa z posnetkom in podatki osebno na policijo :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

kuall je izjavil:

kje pa je problem?


Problem je v tem, da lahko tako nekoga trajno oslepiš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Venum ::

kuall je izjavil:

kje pa je problem?


A si ti eden izmed tistih debilčkov?

Če ne vidiš problema v tem je neki narobe s tabo..

Drugač pa itak na policijo pa nej dobijo kar si zaslužijo.

Robi :P ::

lahko čist oslepiš? ker jaz sm prebral da menda maš pol skos neko črno piko pred očimi pač da vidiš normalno sam ena mala črna pika je skos na sredini? pa že to je preveč da ti to nardijo jih lahko upravičeno ... ... ... ... ...

Magic1 ::

Mogoče je bil le navaden laser za po tabli(upam). Vseeno debilno.
Magic

5er--> ::

Odvisno kateri del in koliko mrežnice ti skuri...
 Slab scenarij

Slab scenarij


 Malo manj slab scenarij

Malo manj slab scenarij

Robi :P ::

uff... na drugo oko vidiš normalno?

Aston_11 ::

Probleme imajo piloti, ker jih idioti s temi laserji osvetljujejo. Polno tega.

mihec87 ::

Če bebcu uspe nacilat še drugo okol pol imaš obe..

s1m0n ::

Magic1 je izjavil:

Mogoče je bil le navaden laser za po tabli(upam). Vseeno debilno.


Večinoma prav ti zeleni niso! (Tisto so rdeči in maks 5mW).
Pa zelene se večinoma kupuje preko spleta s 100-200mW... kar je krepko preveč.

Unknown_001 ::

Zarad take šmrkadi jst na levi uč mal slabše vidim, kot na desnega.

To počnejo čisto iz objestnosti, ker se ne zavedajo posledic, kar pa je krivda staršev. Če jim že z besedami ne morejo dopovedati po vzorcu dobro slabo, bi pa na trše lah šli Pizdarija->batine->logični sklep otroka(pizdarije=težave, ni pizdarij, ni težav)

Do objestnosti pride takrat, ko otrok nima nobene odgovornosti za svoja dejanja.

Zgodovina sprememb…

s51as ::

Zeleni so res redki v dovoljenem območju. Ampak tudi če je, naj to nikogar ne napelje na misel, da laser, ki deluje z dovoljeno močjo (okoli 1 mW) ni škodljiv. Tudi s takim laserjem ne smeš svetiti direktno v oči. Še več ko to, tudi odboj svetlobe z laserja, lahko resno poškoduje oči. Res da pri odboju teško govorimo o koherentnem sevanju, vseeno pa tudi to ni nedolžno. Zato do poškodb velikokrat pride tudi pri tistem, ki ročni lasarček uporablja (zadane obdojno površino in dobi žarek nazaj v oči).
It's just me myself and I

amigo_no1 ::

OP
tile so kar čakali na Carmageddon voznika ;((

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

s51as je izjavil:

Zeleni so res redki v dovoljenem območju. Ampak tudi če je, naj to nikogar ne napelje na misel, da laser, ki deluje z dovoljeno močjo (okoli 1 mW) ni škodljiv. Tudi s takim laserjem ne smeš svetiti direktno v oči. Še več ko to, tudi odboj svetlobe z laserja, lahko resno poškoduje oči. Res da pri odboju teško govorimo o koherentnem sevanju, vseeno pa tudi to ni nedolžno. Zato do poškodb velikokrat pride tudi pri tistem, ki ročni lasarček uporablja (zadane obdojno površino in dobi žarek nazaj v oči).


Men je sosedov šmrkuc v sobo skozi okno svetil z svojim 50mW laserjem, glih, ko sem okna šu pucat. Na Hrvaškem take laserje ponekod na tržnici z zapestnicami pa takim sranjem prodajajo za 40kun.

snow ::

Problem pri zelenih laserjih je lahko tudi nevidni del (IR).
Bolj bi se pa človek bal če bi bil laser moder - tisti obstajajo do 3000 mW.
Kakorkoli... to se nikakor ne sme delat.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Relanium ::

Glede na to da se laser hitro lahko odbije potem je treba samo upat da idiot čimprej dobi nazaj svojo porcijo slepote.
Ne prodajajo zaščitnih špegel za brezveze (ti jih pa ponavadi tud nimajo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

listje123 ::

Pilotu bi prav prišlo nekaj takega, ali se motim?
http://www.bolha.com/avdio-in-video/sve...

s51as ::

 Razredi laserjev

Razredi laserjev


 Lastnosti laserjev

Lastnosti laserjev


Če koga zanima so v tabeli razredi laserjev in nekaj opisa za vsakega.

Edit... vidni so laserji z val dolžino med 400 in 800 nm
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

Exile3 ::

Torej če gledamo odboj refleksija , če ti v šipo posveti je ubistvu tudi šipa neke vrste varovalo. Je pa nevarnost seveda je in to pri višjih hitrostih.Za dotično mularijo bi teško verjel ,da so imeli tako močan laser ,da bi poškodoval oči. Sam bi se verjetno ustavil in prišel tako ,da me nebi opazili . Je pa verjetno najmanj kar bi zahteval da mi izročijo laserje ali pa pokličem policijo !. Če so bili še pod kakšno lučjo bi jih probal poslikat ali posnet.Dvomim pa da so ze zavedali nevarnosti laserja to počnejo bolj iz principa zabave tako da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Exile3 ()

Gozdni Joža ::

Unknown_001 je izjavil:

Zarad take šmrkadi jst na levi uč mal slabše vidim, kot na desnega.

To počnejo čisto iz objestnosti, ker se ne zavedajo posledic, kar pa je krivda staršev. Če jim že z besedami ne morejo dopovedati po vzorcu dobro slabo, bi pa na trše lah šli Pizdarija->batine->logični sklep otroka(pizdarije=težave, ni pizdarij, ni težav)

Do objestnosti pride takrat, ko otrok nima nobene odgovornosti za svoja dejanja.

Na kakšen način slabše vidiš? Prav z uno črno piko kot je prikazano na dveh slikah v enem odgovoru?

einstein :P ::

Barva laserja še ne pove njegove moči, če je zelen, ne pomeni, da je eden bolj močnih. Recimo v Conradu brez problema dobiš zelen laserski kazalnik, ki ima samo 1mW.

@snow

"Bolj bi se pa človek bal če bi bil laser moder - tisti obstajajo do 3000 mW."

Tudi če je moder ne pomeni, da je močnejši, tudi rdečega ali zelenega lahko dobiš s tako ali še večjo močjo. Industrijski laserji imajo tudi do več kW.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

vostok_1 ::

Technology is today much more available to the masses, but idiots are just as common as always.

Če nekdo počne nekaj iz kriminalnih razlogov precej lažje sprejmem, ker pač vem, da dela nekaj namenoma in ga je tako potrebno primerno sankcionirati. Za take in drugačne bedake v sivi coni pa ni čist jasno kaj postoriti. Po eni strani so pretežno krivi naraščaja nevredni starši po drugi pa oni sami.


Vsekakor bi bilo fanj, če bi se jih nekako poslikalo in poslalo policiji pa eno lepo mastno kazen naložilo bodisi njim bodisi staršem.

Enkrat na dopustu so nama s punco eni klinci nekaj svetli iz razdalje. Rekel sem, da če jih uspem dobit v aktu, bi jih, odvisno od situacije, pošteno sankcioniral. Posebej ponoči so te lazerji tako neprijetni za oko, ker imaš na veliko odprte zenice.

snow ::

einstein :P je izjavil:


Tudi če je moder ne pomeni, da je močnejši, tudi rdečega ali zelenega lahko dobiš s tako ali še večjo močjo. Industrijski laserji imajo tudi do več kW.


3W modrega dobiš kot pointer za 100€. Zelenga/rdečega s tako močjo za tak denar bolj težko. No lahko pa daš link, bom vesel te informacije.

Industrijski tukaj nimajo veze. In tisti kW so navadno pulzni laserji ne CW.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

einstein :P ::

@snow

ne gre za ceno laserja, sam si namreč rekel, da obstajajo modri tudi do 3W, jaz pa sem rekel, da lahko tudi zelenega ali rdečega dobiš tako močnega. pa tudi ne zaključi se vse pri 3W, imaš tudi več, vprašanje, koliko si pripravljen plačati.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Relanium ::

Dvomim da je mularija dala 100€ in več za laser (razen če majo bogate starše) drugač pa najbolj pogosti so nekje 100mW ker pač fajn zgleda, pa še cena je nekak ugodna.

einstein :P ::

pa zakaj bi sploh dajal 100€ za laser, če ne rabiš 3W laserja, že z 1W lahko resno škodo narediš.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

freesty ::

Zrihtaj mi 3W laser za 100€. Ti jih takoj dam.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

einstein :P ::

@freesty

nisem rekel, da je 100€, to se je nanašalo na odgovor "relanium"-u, potem pa sem še napisal, da ne rabiš 3w laserja, ker je 1w dovolj. pač sem napisal ravno tako, kot da pravim, da je samo 100€, napaka pač, nisem razmišljal.

@janac

tisto je samo "host"

@freesty

ti pa lahko uporabnik "snow" zrihta, on je že prej nekaj omenil, da moder pointer 3W dobiš za 100€. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

freesty ::

@Janac
This listing is for host and accessories only not a working laser !!!
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

snow ::

3W 455nm laser: https://sites.google.com/site/dtrlpf/ho...

einstein :P je izjavil:

@snow

ne gre za ceno laserja, sam si namreč rekel, da obstajajo modri tudi do 3W, jaz pa sem rekel, da lahko tudi zelenega ali rdečega dobiš tako močnega. pa tudi ne zaključi se vse pri 3W, imaš tudi več, vprašanje, koliko si pripravljen plačati.


seveda gre za ceno, ker je tema o mulariji, ki dela bedarije ne o nekih industrijskih/vojaških laserjih.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

einstein :P ::

@snow

nima veze, rekel si, da je problem, če je moder laser, ker slednji obstajajo tudi do 3W - kakor, da zeleni in rdeči ne.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mat xxl ::

Za rdeče te šibke ne vem ali ima 5 mW ali še manj bolj pointer lahko povem, da ni škode, tudi če ga gledaš z očesom, celo reklamirajo se, da so za uporabo za igro z domačimi živalmi, res pa da piko na fasadi naredi samo nekje do 100 m oddaljenostio, več pa ne zmore več in to je dovolj za v te namene ......več je pa riziko dajati norcem v roke, čeprav sem slišal, da se da s laserji tudi gumo na avtu zbušiti ob rdeči gumi na semaforju ............

Malo pozno so prodajo v EU zablokirali, saj, kt vem kako leto ali dve nazaj sploh ni bilo omejitev ........ :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Relanium ::

Fora modrega (in vijoličnega) je, ker tisti spekter ni tako dobro viden in čeprav si misliš da žarek ne nosi dosti energije jo ima zelo veliko.
Dost bolj svetel bo 200mW zelen kot pa 200mW moder, kurila bosta pa oba enako.
Oz. če ti nekdo posveti v uč boš pri zelenem prej stran pogledal ker te bo bolj motilo, pri onem si boš pa dlje časa delal škodo.

einstein :P ::

@relanium

pri 200mw laserju nima veze a je moder al zelen, ker ima tako moč, da prec stran pogledaš oz. ti celo kaj skuri.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Kamran ::

Haudi,

Unknown_001 je izjavil:

Men je sosedov šmrkuc v sobo skozi okno svetil z svojim 50mW laserjem, glih, ko sem okna šu pucat.

Hja... mogoče se je pa igral kaj takšnega oz. tole. ;)

snow ::

einstein :P je izjavil:

@snow

nima veze, rekel si, da je problem, če je moder laser, ker slednji obstajajo tudi do 3W - kakor, da zeleni in rdeči ne.


ja ampak ne taki, ki bi jih imela mularija in z njimi svetila po rožni, ker so predragi in preveč nerodni.

če bi pa rad bil pikolovski pa obstajajo tudi modri nad 3W a ne?

einstein :P je izjavil:

@relanium

pri 200mw laserju nima veze a je moder al zelen, ker ima tako moč, da prec stran pogledaš oz. ti celo kaj skuri.


seveda ima barva laserja pomembno vlogo pri absorbciji.
pa še fokus je pomemben. kakšne multimode diode je na dalšjo razdaljo pač malo težje sfokusirat.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

einstein :P ::

@snow

lej, vem kaj misliš z modrimi, da jih je pač lažje dobiti, so cenejši pa to, ampak jaz samo pravim, da si rekel ravno tako, kot da rdeči in zeleni ne obstajajo take moči.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

snow ::

einstein :P je izjavil:

@snow

lej, vem kaj misliš z modrimi, da jih je pač lažje dobiti, so cenejši pa to, ampak jaz samo pravim, da si rekel ravno tako, kot da rdeči in zeleni ne obstajajo take moči.


n-tič.
VEM da obstajajo vse barve (tudi UV in IR) z večjimi močmi, sploh pulzno, ampak ti pravim, da tisto kar sem napisal, je bilo v duhu teme.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

einstein :P ::

@snow

ok, ok, cool down :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

tx-z ::

Zanč v mestu vidm da nekdo neki isto z zelenim laserjem sveti...In iščm kje bi ta budala bla, pol na konc vidm da ma to en mejhn otročk v vozičku in sveti naokol. Mal sm se pomiru kr sm vedu da otrok nimam pojma, po drug stran mi je blo pa žou, da sm se šele pol spomnu da bi mogu it do staršev in jim povedat kaj delajo s tem..Si bo tamau posvetu v oči pa bo sam oslepel, če že druzga nau. Ampak ja, že to da starši dajo otroku laser je debilizem. Vid se da te novejše generacije postajajo starši. :S
tx-z
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserji za sežiganje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121259 (712) A. Smith
»

Delovanje laserja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
415527 (4017) 2f4u

kupiti laser preko meje slovenije?

Oddelek: Loža
294380 (3585) bluefish
»

Laser 200 mW

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72594 (2188) Assass1n
»

Dober laser z čimdaljšim dometom

Oddelek: Kaj kupiti
405911 (4503) __Devil__

Več podobnih tem