» »

tablični računalnik

tablični računalnik

quadro933 ::

Pozdravljeni, kupujem eno tablico velokosti cca 10" in sicer za:

internet, maile, itd...
kakšno igro (zame in za otroke)
ogled kakšnega filma (full hd filmi, risanke za otroke)

Nekako sem imel v planu Ipada 4. generacije, sam je cena 32 gb precej visoka (600 evrov). Sedaj pa mi je všeč galaxy note 10.1, predvsem zaradi cene. V mercatorju se ga da dobiti za 440 evrov. (+20 evrov sd kartica 32 gb). Se pravi da je cenejši od primerljivega Ipada za cca 140 evrov.

V mislih pa sem imel tablice, ki imajo vsaj 16gb + microsd slot ali tabliceki imajo tovarniško 32 gb prostora, ker kolikor sem gledal nekatere igre zasedejo tudi po 1.5gb prostora.

Prosim za mnenja note-a 10.1 v primerjavi z ipadom? Ali je mogoče bolje kupit 16gb Ipada za 499 evrov?

Mogoče še kakšna druga tablica?

mtosev ::

za 499 dobiš acerjevo tablico katera poganja windows 8 x86. razmisli o tem. pa še detachable keyboard je zdraven

acer W510
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

quadro933 ::

sem pogledal,

sam tale je v slovenskih trgovinah 599 evrov.

Hvala za predlog, sam rajši sem bom držal androida oz ios.

LP

mtosev ::

v nemčiji je 499 in 12eur dostave
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

St235 ::

Preveri, če se kje pri nas dobi Nexus 10.

quadro933 ::

v poštev pridejo samo slovenske trgovine, verjetno bom vzel na par obrokov.

Nexus se še ne dobi nikjer, ta bi bila najboljša opcija.

destroyer2k ::

quadro933 ::

destroyer2k je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/272000...


Če bi bil vsaj 2" večji zaslon takoj...

SLO_Matej ::

Poglej si še Asusovega Transformer Pada TF300T. So tudi kakovostne zadeve. Tipkovnico pa lahko še naknadno dokupiš, če ni priložena. Če pa iščeš v višjem cenovnem rangu pa glej potemtakem za Transformer Pad Infinityjem.

quadro933 ::

SLO_Matej je izjavil:

Poglej si še Asusovega Transformer Pada TF300T. So tudi kakovostne zadeve. Tipkovnico pa lahko še naknadno dokupiš, če ni priložena. Če pa iščeš v višjem cenovnem rangu pa glej potemtakem za Transformer Pad Infinityjem.


Tale je še nabolj zanimiv, sam ni mi jasno, kako imajo na drugih straneh tolk višje cene, čez 500 evrov (breu dock-a)

quadro933 ::

A mi zna kdo povedat, če sta to isti tablici:

http://www.mimovrste.com/artikel/272000...

in

www.sestavi.si/index.php/item/display/2...

Oznaka je ista le eden ima oznako 1G058A drugi pa 1G068A? A kdo je kaj so te oznake, cena se razlikuje skoraj za 160 evrov?

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Jah, naj bi bili. Transformer Pad TF300T je tak kot pač je na voljo v treh različnih barvah s 16 ali 32 GB pomnilnika ter z dockom ali brez. Potem pa sta še Transformer Pad TF300TG, ki ima vgrajen 3G modul in Transformer Pad TF300TL z LTE povezavo.

quadro933 ::

mislim da sem ugotovu kaj je fora, na netu sem še malo brskal in sem pod oznako modela TF300T-1G068 najdu modele brez tipkovnice, TF300T-1G068 pa modele z tipkovnico. Na mimovrste so spet mal zajebal slike.

A model brez tipkovnice se normalno poveže na računalnik (za prenos podatkov)?

Če ima kdo tak model bi sam prosil za kakšne izkušnje?

todman74 ::

SLO_Matej je izjavil:

Poglej si še Asusovega Transformer Pada TF300T. So tudi kakovostne zadeve. Tipkovnico pa lahko še naknadno dokupiš, če ni priložena. Če pa iščeš v višjem cenovnem rangu pa glej potemtakem za Transformer Pad Infinityjem.


Se ti namerno izogibaš Samsunga?

Naj pogleda, če se na Bolhi dobi kakšen nov Note še za okol 400€, pa je to to, za tak denar.

SLO_Matej ::

Ali pa to ja. Niti slučajno se ga ne izogibam. Sem zadovoljen uporabnik njihovega telefona. :)

Zgolj predlagal, da bo imel več izbire. ;)

quadro933 ::

Ja danes sem bil v big bangu in malo gledal te tablice. Prišel sem do spoznanja da so vse android tablice (vsaj tiste ki jih imajo tam raztavljene, mogoče izjema nexus 7) bolj tako tako uporabne. Rad bi da bi internet deloval gladko ne pa da se vse nekej zatika. Sej je fajn da imajo priključke HDMI, micro sd slot, ...Drgač pa windows tud zelo lepo teče na tablicah, sam je tam bolj majhen trg aplikacij. V glavnem zgodba se zasuka ko prideš do applovih izdelkov. Čeprav nisem bil ljubitelj applovih izdelkov, je tam vse zelo tekoče, čisto, itd... Tako da bo verjetno padel Ipad in sicer "samo" 16 gb. Za nekaj iger in internet bo verjetno dovolj.

LP

mtosev ::

na windowsu je majen trg aplikacij? lol,vsak program kateri je pisan za windows teče gor in njemu je to majhen trg haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

na windowsu je majen trg aplikacij? lol,vsak program kateri je pisan za windows teče gor in njemu je to majhen trg haha

vrjetno misli tablice z Windows RT, za katere res ni nwm kaj aplikacij, ker je zadevščina ARM based..
#brezpodpisa

mtosev ::

jaz pa govorim o normalnem windows aka win x86.itak je tablica z navadnim windowsom cenejša kot tablica katera poganja win rt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

todman74 ::

quadro933 je izjavil:

Ja danes sem bil v big bangu in malo gledal te tablice. Prišel sem do spoznanja da so vse android tablice (vsaj tiste ki jih imajo tam raztavljene, mogoče izjema nexus 7) bolj tako tako uporabne. Rad bi da bi internet deloval gladko ne pa da se vse nekej zatika. Sej je fajn da imajo priključke HDMI, micro sd slot, ...Drgač pa windows tud zelo lepo teče na tablicah, sam je tam bolj majhen trg aplikacij. V glavnem zgodba se zasuka ko prideš do applovih izdelkov. Čeprav nisem bil ljubitelj applovih izdelkov, je tam vse zelo tekoče, čisto, itd... Tako da bo verjetno padel Ipad in sicer "samo" 16 gb. Za nekaj iger in internet bo verjetno dovolj.

LP


Lej, ce je vso tvoje znanje o tablicah zgolj v tem, kar si v Big Bangu v tistih parih minutah videl (zelo omejeno, brez dostopa na internet predvidevam) in ti medtem ni kapnilo, da nisi videl celotne "slike", potem je res najbolje da vzames iPada...

quadro933 ::

poglej, vse tablice so bile priklopljene na internet tako, da sem probal nota 10.1, taba 2, nexus 7, asusa tf300, iconio,sony tablet s, neko toshibo, acerja z win, mogoče sem še kakšno še kakšno pozabil, te tablice sem preizkušal uro in pol, in sicer hitrost brskanja po spletu, odzivnost tablic, primerjal zaslone, kvaliteto izdelave... In verjemi mi da je ipad žal pred vsemi. Pač ios je veliko bolj odziven, zaslon je fenomenalen, nič se nikjer ne zatika ter internetne strani veliko lepše odpira kot katerakoli andriod tablica, tudi več vsebine vidiš na ios. Meni je pač zelo pomembno da je tablica odzivna in da teče gladko, zaslon retina je pa še dodaten plus.

LP

hojnikb ::

another user brainwashed by apple :'(
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

oh well itak je njegov denar,če hoče kupit overpriced apple izdelek pa naj ga kr kupi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

todman74 ::

quadro933 je izjavil:

poglej, vse tablice so bile priklopljene na internet tako, da sem probal nota 10.1, taba 2, nexus 7, asusa tf300, iconio,sony tablet s, neko toshibo, acerja z win, mogoče sem še kakšno še kakšno pozabil, te tablice sem preizkušal uro in pol, in sicer hitrost brskanja po spletu, odzivnost tablic, primerjal zaslone, kvaliteto izdelave... In verjemi mi da je ipad žal pred vsemi. Pač ios je veliko bolj odziven, zaslon je fenomenalen, nič se nikjer ne zatika ter internetne strani veliko lepše odpira kot katerakoli andriod tablica, tudi več vsebine vidiš na ios. Meni je pač zelo pomembno da je tablica odzivna in da teče gladko, zaslon retina je pa še dodaten plus.

LP


V katerem Big Bangu si pa bil? Jaz sem dvakrat bil v Celju, pa nikoli niso imeli tablic priklopljenih na net.

Za Note-a je skoda sape ,da mi razlagas, kako internet slabo dela na njem. Ga imam ze kar dolgo in dela zelo dobro, tekoce. Je pa res, da je ta tablica bila v BB v zelo zalostnem stanju, pa se pisala ni bilo nikjer, tako da, roko na srce je tam iPad bolje izpadel (ampak dolgocasno, po 10 minutah nisem vec vedel, kaj naj pocnem na njem).

SLO_Matej ::

quadro933 je izjavil:

Meni je pač zelo pomembno da je tablica odzivna in da teče gladko ...

Potem ne gledat Anddroid naprav. Če že v trgovini ne tečejo gladko, predstavljaj si kako bo šele, ko boš namestil več aplikacij. :)

todman74 ::

Aja, pa v Celju sploh najboljsih dveh Asusov niso imeli nikjer, pa samo eno Windows tablico, pa se tisto v vitrini (toliko o fer konkurenci).

quadro933 ::

Bil sem v big bangu v Ljubljani. In ne nimam spranih možganov, preprosto mi ios bolj leži kot android,zdej če vam gre to tolk v nos moje mnenje o boljši napravi in boljšem operacijskem sistemu se kar držte androida, nobeden vam ne vsiljuje Appla. Glede na to da je moj zaključek glede tablice podoben kot v večini raznih medsebojnih primerjav ne internetu, pa mogoče ne razmišljam tako napačno. V glavnem hvala tistim ki so prispevali predloge in še lep večer naprej.

LP

Ted ::

Sam sem nabavil rabljeni Asus TF101 (prvi eeepad) s čipovjem tegra2 in dela zadeva na ICS-u zelo tekoče. Morda je v primerjavi z IPAD-om 2. in 3. generacije res malce počasnejši, je pa zato ICS precej naprednejši OS kot je Apple-ov IOS.
Mah...

tiran2000 ::

Sam preziram applov OS, ker me omejuje in je popolnoma nesvoboden. Vendar pa kar se odzivnosti neta tice in stabilnost zaenkrat se pred androidom - that is a fact... Majo pa nekteri appli tud vlke probleme z padanjem wi-fija

todman74 ::

quadro933 je izjavil:

Bil sem v big bangu v Ljubljani. In ne nimam spranih možganov, preprosto mi ios bolj leži kot android,zdej če vam gre to tolk v nos moje mnenje o boljši napravi in boljšem operacijskem sistemu se kar držte androida, nobeden vam ne vsiljuje Appla. Glede na to da je moj zaključek glede tablice podoben kot v večini raznih medsebojnih primerjav ne internetu, pa mogoče ne razmišljam tako napačno. V glavnem hvala tistim ki so prispevali predloge in še lep večer naprej.

LP


Lej ti si se že prej odločil, kaj boš kupil, tako, da škoda razlagat tukaj kako nisi ljubitelj Apple naprav, potem pa te je na samem mestu iPad tako navdušil. Glede testov na spletu....sem na lastnem primeru ugotovil, kako zavajajo, tako, da imam svoje mnenje o njih ( pa ni pozitivno).

Drugače pa je to tvoj denar, če ti je všeč iPad, vzemi "jabolko", samo ne govorit kako najboljše Android tablice štekajo, če bi nastavil Note-a, ali Asusa tako minimalistično kot je ios, potem tudi tadva ne bi niti malo trznila. Samsung ima pač ogromno svoje "krame" gor, ki se jo da brez problema izklopit.Je pa res, da je cena te Samsungove tablice v BB en velik smeh, več kot 600€.

Mi je pa presenetljivo, da se v ljubljanskem Big Bangu lahko povežeš na internet, v Celju pa ne.

quadro933 ::

Nisem fan applovih naprav. Vedno ko sem gledal tablice po raznih trgovinah sem vedno preskočil applovo polico saj me ni nikoli preveč pretignila. Ipad me je pač navdušil, v nasprotju pa me pri telefonih sploh ne pritegne iphone. Stvar ki me je vedno odvrnila od ipada je dejstvo da ni razširljivega prostora, ni hdmi, ne usb... Ampak sedaj ko sem preštudiral za kakšen namen bi rabil tablico, teh dodatnih stvari sploh ne potrebujem. Cena Samsunga v big bangu je pa 489 evrov wifi. Če pa tablica v big bangu ni povezana na internet pa preprosto rečeš prodajalcu.

Zdej se pa ne mislim več ubadat s tem.

LP

kmetek ::

Kot, da je BB edina trgovina.

quadro933 ::

kmetek je izjavil:

Kot, da je BB edina trgovina.


big bang je ena od trgovin kjer lahko probavaš tablice. Lahko greš pa kam drugam preizkušat. Predlagam da se tema zaklene ker nima več smisla!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962228 (29204) Opkow
»

Kateri tablični računalnik mi priporočate?

Oddelek: Pomoč in nasveti
3214005 (3724) don-d
»

tablicni racunalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13119323 (14755) Vkun

Android tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9016425 (11382) Mavrik

Več podobnih tem