» »

Disk Rack? Naj kupim?

Disk Rack? Naj kupim?

CR ::

Naj kupim disk rack?
Kak sploh zgleda: slikce

Tko je: rabu bi prenasat podatke (al pa verjetn kr cele diske) med vikendi iz LJ domov, pa mi RW-ji niso vec dost...
Kokr js razumem, kupim dva disk racka in ko pridem recimo domov, dam notr disk ko disketo. In ni treba nc odpirat masine in nobenih kablov vezat itd. Mam prav?

Baje da dobim enga za 2000-3000, je to pocen?

Doma mam Durona 800, 256 RAMa, GeForce 2 MX.
LJ: Athlon 1600 XP, 256 RAMa, GeForce 2 MX...


A to pol tak zgleda, da mas en disk v skatlci in ga prenasas okol, prides nekam, pa ga kr prklopis in dela?
Pa recimo da mam na tem disku dual boot (linux pa windows). A lahko dam pol ta disk kot boot? Da bi z njega OSe poganju? So pr tem kaki problemi?

Ka pa nasplosno problemi z disk rackom?

Xplicit ::

Jest bi reku da se ti splaca ce bos res tolk podatkov prenasu.

sam pomojm pa ni glih dobr da je to boot disk ampak dodatni (recimo D:) disk - sam za podatke. ker tud ce navadn boot disk preklops iz enga u drug racunalnik je moznost da ga kao nau prepoznal (se mi je glih u cetrtek to zgodil, sam ga sploh ni hotu prepoznt - ocitno prestar disk)

lahka si pa omisls prenosni disk (ksn mal manjsi - 10G, mogoce celo rablen, pa bi ga kr pocen dobu) k ma povezavo USB al pa firewire :\

Xplicit ::

Aja pa se slike oz ponudba:

http://www.mlacom.si/novosti/tt/tt.htm

CR ::

Tak je: doma mam en v qrcu disk, ki totalno pocas dela (nimam pojma zakaj), v LJ mam pa 80GB disk, ko mam gor Linux pa XP in bi mel tega (80GB) kot boot v LJ in doma; v LJ zato, ker tam pac ni nobenga drugga ;), doma pa zato, ker ta disk tak pocas dela in je delo z njim vcasih mal neznosno.

Tko zlo glih nujno prenasat ni treba, tak da sprasujem, ce se mi splaca? Ker pol bi verjetn disk skos mel v disk racku (al kar pac je tista skatlca, ko bi jo daju v disk rack) in ga ne bi nikol prav instaliru v ohisje.
A je to sploh dobr, da mas disk skos v disk racku? Ker to bi pol prenasu vsak tedn.

pivmik ::

mah, odpreš računalnik in izklopiš disk in ga odneseš...
Jaz mam rack pa mi sploh ne rabi toliko.
Res pa je da imam rack v ohišju, ki je neprimerjnivo MANJ uporaben kot pa USB2 rack, ki je zakon.
Če že kuiš kupi USB2 rack, evo!
LP, Gregor GRE^

CR ::

V cem je pa razlika med USB pa navadnim rackom? Predvidevam da ma USB pocasnejsi prenos podatkov? Se motim?
Js bi namrec disk uporablu kot disk, prav za delo (pa kdaj kako igro ;)), zato bi blo verjetn bolj pametno met kr navadnga?

Pa js bi eno pocen varjanto kupu ;). USB je pa verjetn dost drazji.

Da bi pa skos odpiru kiste pa notr devu... Nism js za take stvari

Xplicit ::

USB2 - to ma tako hitrost k firewire (prblizn), tko da bi blo kr uporabn.

kaj pa ce bi nabavu se en disk za domac kompjutr pa unga k je bedn okol vozu (tko da ce ti slucajno km 'pade' da ni prevelke skode?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

iso2000 ::

Saj če vgradiš disk rack v ohišje - v prosto režo za cd-rom itd, in potem potisneš škatlico z diskom v ta rack je zadeva v ohišju?! Rack priključiš na IDE in to je to.

Aspirinix ::

Meni rack kar lepo služi.
Tudi prvi mi je, samo mi je elektronika crknla. Kaj moreš.
Drgač pa je lepo paziti, da imaš rack tak, da ti paše na čim več mest, ke obstajajo različni modeli, ki niso kompatibl. Pol pa lahko z rackom prideš in samo v zrak gledaš. Najprej poglej kake majo tam, kjer boš ga največ rabil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nareddit USB kabel za moj disk rack?

Oddelek: Strojna oprema
51445 (1329) nodes
»

Rack bi naj zbil UDMA?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231456 (1195) Sodom
»

Hlajenje diska v racku in graficne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9912 (803) Sodom
»

Črke pogonov v Windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
161335 (1170) spucek
»

mod diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421740 (1146) segi

Več podobnih tem