» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
108 / 133
»»

schurda ::

Zoom ni napredna funkcija. Na PSAM sem mislil.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Husqvarna ::

Večino časa bodo vse nastavitve na auto. Mora pa bitilepa slika.

Sony hx60 mi je nekako še najbolj všeč. Imamo na sihtu sony hx300 pa mi je super.

blackbfm ::

Zoom ni napredna funkcija. Na PSAM sem mislil.


to niso napredne funkcije ampak osnovne nastavitve:)

schurda ::

Husqvarna je izjavil:

Večino časa bodo vse nastavitve na auto. Mora pa bitilepa slika.

Sony hx60 mi je nekako še najbolj všeč. Imamo na sihtu sony hx300 pa mi je super.


Potem je brez veze. Vzemi DS-WX350.
 DSC-WX350

DSC-WX350



Sony ima resnično dobro sliko, saj sta optika in čip res kvalitetna. Ampak je treba to znati uporabiti, na auto pač ne. Kakšen dober priročnik ali tečaj ne škodi.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Husqvarna ::

Razlike je 30€ tako da hx60 je naročen. Mogoče me pa kdaj prime, ko bo več časa še kaj igrat...

BCSman ::

Je kak kompaktni fotkič, ki dela kvalitetne slike in da ima čimmanj raznoraznih funkcij/nastavitev. Tako kot včasih pri analognih, ko si samo pritisnil na gumb in je vsaka slika bila kvalitetna. Koliko € je pa treba, da bi videoposnetki bili približek kvaliteti digitalnih videokamer (Sony hdr-cx105e? Kakšno kvaliteto posnetkov ima zgoraj omenjeni sony hx60?

Martin Krpan ::

Saj ti funkcij/nastavitev ni potrebno uporabljati , če ne želiš . Imaš skoz na avtomatiki pa je !
Pa od kod ti ideja da je na analognem bila vsaka slika kvalitetna ?8-O
Daleč od tega !
Vem ker sem imel tudi takega analognega brez vseh nastavtev , tistega iz italjanskega pralnega praška pa ni bil nevemkaj.:))
Se še nekje valja po kleti.

blackbfm ::

Kvaliteten kompakt z dobrim videom je Rx100 mk3.. 600 in se nekaj eur :p

dj_uro ::

500 ampak ja..
vw-klub.si

mailer ::

Če se ga dobi za 500 bi še jaz razmislil o nakupu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

dj_uro ::

Sem ze popal linke za manj eur...
vw-klub.si

plizzzzzz ::

BCSman je izjavil:

Je kak kompaktni fotkič, ki dela kvalitetne slike in da ima čimmanj raznoraznih funkcij/nastavitev. Tako kot včasih pri analognih, ko si samo pritisnil na gumb in je vsaka slika bila kvalitetna. Koliko € je pa treba, da bi videoposnetki bili približek kvaliteti digitalnih videokamer (Sony hdr-cx105e? Kakšno kvaliteto posnetkov ima zgoraj omenjeni sony hx60?


1. lumix lx7 je pocen, cca 300€, in ven tudi v auto modu brez obdelave letijo dobre fotke.

2. videoposnetki vseh lumix Micro Four Thirds kamer, cene kompleta pod 1000€, so bolj kvalitetni od normalnih digitalnih videokamer, primerljivi z vec tisoc € drago videoopremo.

tey007 ::

Zanima me, katerega od fotoaparatov se splača kupit. Sem čisti amater, kdaj pa kdaj pritisnem kakšno fotko z iPhonom oz. Lumio, čez nekaj mesecev grem pa na potovanje in bi rad en fotoaparat ki je malo boljši od tega.

Moji pomisleki:
1. glede na to, da grem na potovanje, najverjetneje ne bi bilo najbolj prijetno hodit po ulicah z DSLR-jem v rokah cele dneve
2. če kupim kompaktnega, bi moral (če se mi bo zaluštalo malo bolj slikat) čez x časa kupit nov fotoaparat, ko bi moje bodoče znanje preseglo zmogljivost fotoaparata
3. nagibam se k brezzrcalnemu, ker ima možnost menjave objektivov in je malo bolj podoben kompaktnemu

Gledam sem nekatere kompaktne (Canon Powershot G7 X in Sony RX100 mk2), za brezzrcalne mi je pa povedal kolega, ki se občasno ukvarja s slikanjem, da je zasledil, da nekatere Fujifilm zelo pohvalijo (mislim da x-t10?).

Pripravljen sem odšteti 400-500EUR, tako da predvidevam, da bi bilo najbolj smiselno gledat kaj rabljenega. Imate kakšne predloge?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tey007 ()

seminal ::

Sony RX100 mk3, ali pa Sony A6000 oz. A5100.

Joze_K ::

jaz sem vzel Canon G7x - točno iz tega razloga - poslikal London (400+ fotk), optimalen za potovanje - paše v vsak žep, ima pa 1 inch senzor in super avtomatiko,... slike so zelo lepe (večinoma slikane v Avto modu) tudi v "divjih situacijah - fotka na hitro"...
.. še enkrat bi ga vzel, če bi se še enkrat odločal...

http://www.dpreview.com/products/canon/...

Okapi ::

Za začetek se najbolj splača vzeti nekaj z 1" tipalom in vgrajenim zumom. Če kasneje ugotoviš, da bi rad kaj več, pač kupiš kaj več - to se ti namreč lahko zgodi, ne glede na to, kateri fotoaparat kupiš.

Odločitev je odvisna tudi od tega, koliko si pripravljen plačati.
Eden boljših malih "potovalnih" fotoaparatov je recimo Panasonic TZ100, 10x zum, elektronsko iskalo in 1" tipalo.

Od brezzrcalnih bi pa priporočil Olympus OM-D E-M10 II, najbolje kar komplet z dvema zumoma (14-42 mm in 40-150 mm), ker je cenovno najugodnejši za začetnika, ki ne ve točno, katere objektive bo potreboval.

Manj zmogljivih brezzrcalnih se po mojem ne splača kupovati, dražjih pa za začetek, ko še ne veš, kaj bi sploh rad, tudi ne.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tey007 ::

Opazil sem še Sony RX10. Ima kdo kakšen komentar/predlog glede tega? Po testih zgleda precej vredu, le da je večji in težji od raznih RX100 ali TZ100.

tey007 ::

Pozabil sem povedat, da sem našel en rabljen fotoaparat RX10, star 1,5 let, ker nov je preveč za moj budget :)

Okapi ::

Malo se mu sicer že poznajo leta, ampak drugače je še vedno zelo dober. Še največja pomanjkljivost je, da mu pač ne moreš menjati objektiva - imaš, kar imaš.

Fairplay ::

Dva meseca imam že Sony RX 100 M1. Priporočam. Nakup RX 100 M2 pa po mojem mnenju ne zadovolji razlike v ceni. Razen če potrebujete WiFi, zunanji flash... Funkcionalnosti med obema modeloma so 95% enake.
Za nekoga, ki potrebuje fotoaparat, da na kakšnem izletu naredi kakšno sliko, M2 ne ponuja nič takega, da bi se izplačalo dodati dobrih 100€.

tey007 ::

To da ne moremo menjat objektiva sem se sprijaznil - itak je verjetno potrebno kar nekaj fotografiranja, da bi "prerasel" RX10. Če imam možnost dobit za 390EUR RX100 m2 in za 560EUR RX10 m1, katerega bi bolj priporočali? Pri RX100 me malo skrbi, ker je precej manj zooma. Zato me bolj mika RX10, ker bi lahko bil bolj vsestranski. Je pa po drugi strani veliko večji in težji in ne vem, kako se to obnese na potovanjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tey007 ()

dj_uro ::

na tistem ''zoomu'' bo slika slabša, takoj ko boš prešel neke normalne milimetre; sorry...

vzami vsak rx100 m3 ali že zgoraj omenjenega Panasonic tz100
vw-klub.si

tey007 ::

A lahko razložiš, zakaj bo slika slabša? Ker kolikor sem bral teste so omenjali ravno to, da slika pri RX10 ne bi smela biti slabša zaradi F/2.8 tudi pri 200mm. Če sem prav prebral v enem od postov v tej temi malo nazaj, naj bi "veljalo" manjši kot je F, boljši objektiv je. Ubistvu sem šel pogledat in vidim, da si ravno ti to napisal :)
RX100 m3 ali Panasonic tz100 bi moral kupiti nova, ker nisem našel nobenega rabljenega. Nova pa presegata moj trenutni budget.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tey007 ()

dj_uro ::

vw-klub.si

Okapi ::

Jaz ne bi preveč podcenjeval Sonyja. Tule je recimo mogoče videti nekaj fotk, narejenih s RX10 III, pri največjem zumu (ekvivalent 600 mm), v primerjavi s tistim, kar je mogoče narediti s fotoaparatom formata m43 in najboljšim objektivom.

http://www.stevehuffphoto.com/2016/05/0...

Marsikdo boljše kakovosti ne potrebuje.

seminal ::

Vzami tega rabljenega. Sony je kar se tiče fotografije postal velik igralec na trgu :) Sam imam A6000 in sem super zadovoljen. Pa sem gledal Oly, pa Fuji, pa je bil sony najugodnejši.

seminal ::

http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...
če ni fejk se to ful splača kupit

Okapi ::

Cena (pol cenejši od novega iz trgovine) je za zadnji model sumljivo nizka. Bi rekel, da nekaj ne štima.

tey007 ::

seminal je izjavil:

Vzami tega rabljenega. Sony je kar se tiče fotografije postal velik igralec na trgu :) Sam imam A6000 in sem super zadovoljen. Pa sem gledal Oly, pa Fuji, pa je bil sony najugodnejši.


Katerega rabljenega si tukaj mislil? RX10? Ker sem govoril o rabljenih RX100m2 in RX10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tey007 ()

seminal ::

RX10 oz mk2 sta tu neki kerega dobiš oz keri ti je bolj uproaben večji zoom..
Za onega iz bolhe, star račun ni od danes, pa več oglasov ima kaj te vem :) če si iz LJ se splača it pogledat.

koyotee ::

sony dsc-hx60 ali canon sx710 hs?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

koyotee ::

Nabavil sem Panasonic dmc-tz70 za 319€ u BBju.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Nejkoy ::

Živjo

Iščem aparat zase v ceni nekje 350€. Po prebiranju sem zašel na Sony RX100. Potrebujem ga za amatersko/ljubiteljsko slikanje. Po specifikacijah se mi zdi OK za moje potrebe. Je to še vedno dober nakup glede na to, da je model star 4 leta? Občasno bi posnel tudi kak video. Ali je kvaliteta sprejemljiva? in ali se lahko kosa z videoposnetkom Gopro kamere?

hvala, Lp

neboben ::

Zanima me za katerga bi se vi odločili.
Panasonic Lumix DMC-G7
Olympus OM-D E-M10 II
kej tretjega ?
Nikoli nisem uporabljal fotkiča,ki ima IBIS (Olympus). Prebral sem en kup review za oba fotkiča. Je pa takole:
Panasonic je malce večji in brez stabilizacije (IBIS), kvaliteta slike podobna pri obeh (odvisno kateri review bereš oz. katero primerjavo gledas).

Kaj bi jest počel s tem fotkičem ?
V bistvu bi ga vzel v hribe in slikal pokrajino, vzel na morje kjer bi tudi kaj poslikal, seveda pa, da ko narediš fotko na kateri so ljudje, da je to tudi kvalitetno. Nimam namena zaslužiti s tem fotkičem samo za ljubiteljsko rabo bo.

Panasonic mi je na pogled bolj všeč ker ima bolši hand grip.
Olympus je manjši in mislim, da so tudi objektivi malce manjši to mi je všeč.
Oba imata cashback akcijo.
Panasonic ima fajn lcd zaslon in se nagne pod večjim kotom kot Oly, fajn za selfie.

Se prav, če ima kdo oba fotoaparata ali pa je videl oba oz preizkusšal, bi ga/jo prosil naj mi malce pomaga pri odločitvi. No sej odločil se bom na koncu le sam... zaenkrat se nagibam k Panasonic-u.
LP

MrStein ::

Kako preizkusiti fotoaparat, v smislu "ali deluje kot mora ali je kaj narobe*"?

(v bistvu ne opažam napak na fotoaparatu, ampak se mi zdi, da smartphone dela "predobre" (torej podobne slike - v nekaterih okoliščinah, seveda).

Torej če nimam studia, niti enakih prizoriv in pogojev, kot so recimo slikali v kakem review-u.

A je kaki postopek s katerim bi naredil en taki hiter "smoke" test?

* - recimo slabo nameščen objektiv ali karkoli, kar lahko poslabša performanse
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

seminal ::

Slabo nameščeega objetkiva ni :D ker aparat javi erorr v povezavi z lensom. Pogledaš a dela flash, potem zapreš objektiv na najmanjšo F vrednost malo poslikaš vidiš kako je oster, potem si zbereš en objekt čisto blizu pa da je ozadje oddaljeno in fokusiraš na tale bližnji potem pa malo rpestaviš aparat pa na oddaljen preveriš fokus. Pa s programom preveiš shuter count. ISO pa kvaliteto slike lahko tak iz testov pogledaš..
Kateri aparat pa gledaš?

MrStein ::

Nikon 1 S2
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

seminal ::

Kolko pa košta tale igrača? Če res ni ultra poceni ok, drugače glej raje Sony, Oly, Fuji od brezzrcalnikov.

koyotee ::

Nejkoy je izjavil:

Živjo

Iščem aparat zase v ceni nekje 350€. Po prebiranju sem zašel na Sony RX100. Potrebujem ga za amatersko/ljubiteljsko slikanje. Po specifikacijah se mi zdi OK za moje potrebe. Je to še vedno dober nakup glede na to, da je model star 4 leta? Občasno bi posnel tudi kak video. Ali je kvaliteta sprejemljiva? in ali se lahko kosa z videoposnetkom Gopro kamere?

hvala, Lp

Ali Canon G9x
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Nejkoy ::

Fairplay je izjavil:

Dva meseca imam že Sony RX 100 M1. Priporočam. Nakup RX 100 M2 pa po mojem mnenju ne zadovolji razlike v ceni. Razen če potrebujete WiFi, zunanji flash... Funkcionalnosti med obema modeloma so 95% enake.
Za nekoga, ki potrebuje fotoaparat, da na kakšnem izletu naredi kakšno sliko, M2 ne ponuja nič takega, da bi se izplačalo dodati dobrih 100€.


Točno v tej dilemi sem tudi jaz. M1 je nekje 350€. Me pa moti, ker nobeden od njiju nima timelapse funkcije. Drugače si zadovoljen z njim?

Fairplay ::

Navdušen sem nad njim. Vse kar sem iskal ima. Majhen, hiter, veliko funkcionalnosti in pa predvsem odlične slike.
4x zoom je za nekatere pomankljivost, ampak ko vidiš kvaliteto slik na 20M, ji brez problema izrezeš tisti del, ki te zanima in imaš še zmeraj sliko veliko naprimer 5 megapikslov odlične kvalitete.

koyotee ::

Fairplay je izjavil:

Navdušen sem nad njim. Vse kar sem iskal ima. Majhen, hiter, veliko funkcionalnosti in pa predvsem odlične slike.
4x zoom je za nekatere pomankljivost, ampak ko vidiš kvaliteto slik na 20M, ji brez problema izrezeš tisti del, ki te zanima in imaš še zmeraj sliko veliko naprimer 5 megapikslov odlične kvalitete.


Zoom je 3.6x ima pa mk2 drug, boljši senzor(BSI) in pri slabši svetlobi boljše slike,
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

Drugače pa bom vrnil Panasonic tz70 nazaj, ker ima pri močni svetlobi obupne slike, preveč belo in opazi se modre/vijola odtenke na beli podlagi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Nejkoy ::

Fairplay je izjavil:

Navdušen sem nad njim. Vse kar sem iskal ima. Majhen, hiter, veliko funkcionalnosti in pa predvsem odlične slike.
4x zoom je za nekatere pomankljivost, ampak ko vidiš kvaliteto slik na 20M, ji brez problema izrezeš tisti del, ki te zanima in imaš še zmeraj sliko veliko naprimer 5 megapikslov odlične kvalitete.


To je pa fajn slišat :) sem že bliže odločitvi.

koyotee je izjavil:

Fairplay je izjavil:

Navdušen sem nad njim. Vse kar sem iskal ima. Majhen, hiter, veliko funkcionalnosti in pa predvsem odlične slike.
4x zoom je za nekatere pomankljivost, ampak ko vidiš kvaliteto slik na 20M, ji brez problema izrezeš tisti del, ki te zanima in imaš še zmeraj sliko veliko naprimer 5 megapikslov odlične kvalitete.


Zoom je 3.6x ima pa mk2 drug, boljši senzor(BSI) in pri slabši svetlobi boljše slike,


Tole bi bla potem dobra odločitev za MK2 http://www.bolha.com/fotografija-in-opt... ?

Fairplay ::

koyotee je izjavil:

Fairplay je izjavil:

Navdušen sem nad njim. Vse kar sem iskal ima. Majhen, hiter, veliko funkcionalnosti in pa predvsem odlične slike.
4x zoom je za nekatere pomankljivost, ampak ko vidiš kvaliteto slik na 20M, ji brez problema izrezeš tisti del, ki te zanima in imaš še zmeraj sliko veliko naprimer 5 megapikslov odlične kvalitete.


Zoom je 3.6x ima pa mk2 drug, boljši senzor(BSI) in pri slabši svetlobi boljše slike,


Res je. Za zoom sem se zmotil. Ampak to je vseeno tako majhna razlika, da v praksi praktično ne naredi razlike.
Mk2 res dela malenkost boljše slike v slabi svetlobi. Vprašanje pa je, če je to vredno razlike v ceni za večino uporabnikov.
Kakorkoli že, vsi Rx100 modeli so vrhunski.

Nejkoy ::

Manjka mu le timelapse funkcija, ki mi je pomembna. Ne vem kako niso tega notri vgradili.

koyotee ::

Jah, da kupiš novejši model ane :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Nejkoy ::

Kje najceneje kupiti RX100 MK1 ali MK2? Prosil bi za kakšne linke, če ima kdo izkušnje z nakupom :)

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Nejkoy ::

To sem pregledal ja. Sem mislil, da je tujina, idealo, amazon, ebay kaj ceneje pa sploh niti ni :)
««
108 / 133
»»