» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
107 / 133
»»

Anney ::

Prodajam tega (z veliko opreme), če koga zanima:
Canon IXUS 510 HS
http://www.cnet.com/uk/products/canon-i...

TOP ::

starboi je izjavil:

TOP je izjavil:

Pa če gledava omenjena modela,ker iz tujine mi ne diši preveč.


Zakaj ti ne diši iz tujine ?

Zato,ker če kej crkne je treba poslat nazaj razen,če ma evropsko garancijo.
Sepravi Canon G7X je potem bolše kot Sony XR100 mark 2,ker mark 3 je pa mal predrag.

starboi ::

TOP je izjavil:

starboi je izjavil:

TOP je izjavil:

Pa če gledava omenjena modela,ker iz tujine mi ne diši preveč.


Zakaj ti ne diši iz tujine ?

Zato,ker če kej crkne je treba poslat nazaj razen,če ma evropsko garancijo.
Sepravi Canon G7X je potem bolše kot Sony XR100 mark 2,ker mark 3 je pa mal predrag.


Saj tudi pri nas je treba poslati nazaj trgovini kjer si kupil, če se pokvari. Ne razumem nekaterih. Je pa res, da je večja možnost, da v tujini ne bodo komplicirali glede garancije, kot je to navadi pri naših "asih". Lp

TOP ::

Pa še opazil sem Canon G9X,kaj to je novejši model od G7X.

dj_uro ::

Perhaps the most significant difference between the Canon G9X and the earlier G7X is the switch to a 3x optical zoom lens with 28-84mm equivalent focal length range, and a maximum aperture that falls from f/2.0 to f/4.9 across that range. It is both less wide and less far reaching, as well as dimmer than the 24-100mm f/1.8-2.8 lens of the G7X, but that's a big part of what has allowed Canon to pare the new model's body down to the smallest possible size. And when you stop to think about it, it's not that far from matching the 28-100mm equivalent, f/1.8-4.9 lens of the original Sony RX100, despite being noticeably slimmer. The lens also features a built-in neutral density filter for extra exposure control in bright environments.

The other big departure from the G7X in the interests of reducing size is the Canon G9X's LCD panel. Just as in that camera, it's a high-resolution 720 x 480 pixel array with three-inch diagonal, but in the G9X it's mounted firmly in place, unable to be tilted or swiveled in any direction. That makes it rather less versatile than the flip-up display of the G7X, especially for selfie fans, but it undoubtedly helped enable the greater pocketability of the new camera.

Another more minor difference between the two siblings is a simpler control scheme for the G9X. Where the G7X had a "wedding-cake style" stack of mode and exposure compensation dials, the G9X forgoes the latter. Nor does it include the four-way controller of the G7X, which doubled as a rear control dial. Instead, there are just four rear-panel buttons and a single ring around the lens barrel, plus a handful of top-deck controls.

Like the G7X before it, the Canon G9X forgoes a hot shoe, a feature that would likely seldom have been used by most owners anyway. (If you can justify carrying around a separate strobe, you'll probably also be able to manage a larger camera with a higher-quality sensor.) Instead, the sole provision for flash is the aforementioned top deck popup strobe.

Storage is on standard Secure Digital cards, and both JPEG and raw formats are provided. And also like the G7X, the Canon G9X features both Wi-Fi and NFC wireless connectivity to help get your photos off the camera and onto your smartphone.

...
vw-klub.si

TOP ::

Ja potem sodeč,so G9X naredili manjši stem posledično ga mal oklestli.

dottor ::

Ne spada čisto v temo ampak: Gledam za nabavit Shoulder Sling Belt Strap for DSLR preko ebaya, pa me zanima če je kdo že kej nabavljal in kirega priporoča (jih je celo morje varjant) ali ne priporoča :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

martincek1 ::

Uh, najboljš če si pogledaš na amazonu ratinge, lahko lepo sortiraš in iščeš samo za tvoj model kar si poželiš. Pa pol isti model najdeš na ebay in kupiš.

dottor ::

Pač gledal sem to nabavit:
http://www.ebay.com/itm/Single-Shoulder...

Pa me zanima če je kdo že nabavljal te zadeve in na kaj je treba pazit...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

V čem je sploh prednost takšnega pasu? Ker po sliki sodeč je to v bistvu čisto navaden pas, samo da je pripet samo na enem mestu, spodaj, na navoj za stativ. Mimogrede, ta navoj ni narejen za takšne vrste obremenitve (kar zna sicer biti problematično le, če imaš na fotoaparatu kakšen zelo velik objektiv).

Katerikoli klasičen pas za fotoaparat lahko uporabiš tako, da fotoaparat obesiš čez eno ramo. S tem, da si bolj fleksibilen, ker ga lahko na fotoaparat pritrdiš na različne načine.
1) Pas pritrdiš na zato namenjena "ušesa" na fotoaparatu, levo in desno.
2) Oba konca pasu pritrdiš na isto stran fotoaparata - levo ali desno.
3) En konec pasu pritrdiš na levo ali desno stran fotoaparata, drugega pa spodaj.
4) Oba konca pasu pritrdiš spodaj.

Pas pritrdiš spodaj s pomočjo vijaka z "ušesom", ki ga dobiš na ebayu za evro ali manj.

dottor ::

Pač trik je v tem, da pride nižje dol ob pasu, pa je narjen tako da stoji večina na svojem mestu tudi ko slikaš ker ima tisto uho tako narjeno da se dviga in spušča po pasku. Če bi navaden pasek pritrdil normalno levo/desno ter spodaj (z uhom kot je na sliki) bi mogu sukat cel pasek da dobim fotoaparat ob obraz, s tem anmenskim paskom pa bi pas ostal vedno na istem mestu. Itak pa imajo težji objektivi navadno dodaten mount in bi pol zadevo na objektiv prižravfal in ne fotoaparat...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Itak pa imajo težji objektivi navadno dodaten mount in bi pol zadevo na objektiv prižravfal in ne fotoaparat...
Saj navoj za stativ na objektivu tudi ni narejen, da nekaj obesiš nanj.

dottor ::

Ja to se strinjam, ampak še vedno raje kot da s težkim objektivom obešam fotoaparat na pas... ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

TOP ::

Zahvaljujem se vsem za pomoč.Kupil sem Canon G7X in še super akcijo sem dobil.Na koncu me je koštal 400e.Mislim,da za tale denar je res super nakup.

flameir ::

Iščem majhen fotkič v rangu nekje 100€, toliko, da bo za dve fotki, ko bom na vrhu osvojenih gora. Mora bit res majheh, ker imam pri sebi zelo malo opreme. Slika glih tolko, da se lepo vidi, ni treba nek presežek, kar tud seveda za 100€ ne bo. Gledal sem npr. tole:
https://www.bigbang.si/kompaktni-fotoap...
https://www.bigbang.si/kompaktni-fotoap...

kaj priporočate? hvala

Okapi ::

Kaj takega vzameš, če imaš na telefonu izrazito skromno kamero, ker sicer kakšne posebne razlike v kakovosti slike ne boš opazil.

schurda ::

Unega, ki ima Zeiss optiko.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Lonsarg ::

Top smartphoni bodo boljši od vsakega fotiča za 100€, je pa res da bodo tut precej dražji...

flameir ::

Morda kšn drug model, lahko iz nemškega amazona tudi? hvala

Miptrip ::

Iščem dober DSLR za začetnika cena je max okoli 200€. Vem, da je izbira v tem rangu slaba zato gledam tudi rabljene stvari. Če imate kake predloge bi bil zelo hvaležen.

gddr85 ::

poglej na bolho za kak canon 40/50d, nikon d90..

Okapi ::

Če bi rekel, da lahko daš do 500 evrov, bi ti ponudil svojega malo rabljenega Olympusa OM-D E-M10 II. Odličen fotoaparat, s katerim sem skrajno zadovoljen (zaradi majhnosti je recimo idealen za potovanja), prodajam pa ga samo zato, ker mi je v oči padel hipsterski "limited edition" istega modela (imeti dva enaka modela se mi pa vseeno zdi malce preveč potratno).

Skratka, namesto tega:



bi imel tega.


Samo prvega moram prej prodati.;)

Miptrip ::

gddr85 je izjavil:

poglej na bolho za kak canon 40/50d, nikon d90..


Nikon d90 zgleda ok maš kakšno menje o nikon d200?

gddr85 ::

to je že pro roba, več nastavitev, brez auto (čeprav imaš tudi p mode), težji iz magnezija, malenkost slabši iso performance afaik, manj mp..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Miptrip ::

Ja mal sem pogledal okoli in izbira je trenutno na d200 in d90 čeprav pravijo, da je d90 boljši.

schurda ::

Miptrip je izjavil:

Ja mal sem pogledal okoli in izbira je trenutno na d200 in d90 čeprav pravijo, da je d90 boljši.


- D200 je en rang višje, bolj profesionalen, tu ni prostora za začetnika ima pa starejši čip. Beri: Slabši ISO, več šuma.
-D90 imam sam in je še vedno zelo dobra amaterska kamera. Objektive lahko dokupiš kasneje FX in DX. Z njim se je dogajala skoraj vsa moja DSLR. Čip je isti kot D300.
-D5000 dobiš tudi za 200€. Ima še novejši čip kot D90, bistveno boljše barve in manj šuma, je pa to bolj amaterski in ne omogoča vseh funkcij kot prejšnja 2.

-Mercator je imel Nikon D3300+18-55 za 300€. To pomeni najnovejši čip, ki je res dober, je pa to vstopni razred, ki pa je za začetnika čisto OK. Barve so fantastične, šuma ni.

Glede na tvoja vprašanja sklepam (ne mislim nič slabega), da si bolj pri začetnikih in ti priporočam bolj spodnje predloge - se pravi: novejši z boljšim čipom a nižjega ranga.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Miptrip ::

Nič ne zamerim sem res bolj pri začetnikah. D3300 nikjer ne najdem za to ceno. D5000 sem že probal pa mi ni preveč všeč tako, da to odpade.

schurda ::

Kaj ti ni všeč? Da je treba prebrati 250 strani manuala? ja, temu se skoraj ne moreš izogniti.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Okapi ::

Točno tako - koristno bi bilo vedeti, kaj je narobe z D5000, če hočeš kakšen pameten oziroma uporaben nasvet. Morda pa DSLR sploh ni najustreznejša izbira.

blackbfm ::

Kaj ti ni všeč? Da je treba prebrati 250 strani manuala? ja, temu se skoraj ne moreš izogniti.


Zaslonka, goriščna razdalja, iso, shutter speed.. če veš te osnove in kakšen vpliv imajo na rezultat znaš že uporabljat praktično vsak fotoaparat

kdor res bere 250 strani manuala je pa trčen za moje pojme

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Okapi ::

Ampak prednosti dobrega fotoaparata boš izkoristil samo, če znaš uporabljati tudi nekatere bolj napredne nastavitve.

Recimo kdaj slikati s katero avtomatiko (včasih je bolje, da fotoaparat sam izbira čas, včasih je bolje, da izbira zaslonko, včasih, da izbira občutljivost ...), ali kateri način ostrenja je v danem trenutku najprimernejši. Predvsem to vpliva na hitrost - če imaš dovolj časa, recimo v studiu, lahko vse v miru nastavljaš tudi ročno, če slikaš na terenu, ko se stvari hitro dogajajo, pa marsikatera fotka ne uspe najbolje, če nimaš izbranih pravih nastavitev.

schurda ::

blackbfm je izjavil:

Kaj ti ni všeč? Da je treba prebrati 250 strani manuala? ja, temu se skoraj ne moreš izogniti.


Zaslonka, goriščna razdalja, iso, shutter speed.. če veš te osnove in kakšen vpliv imajo na rezultat znaš že uporabljat praktično vsak fotoaparat

kdor res bere 250 strani manuala je pa trčen za moje pojme


Mogoče res. samo, da si pravilno urediš nastavitve, brez manuala ne bo šlo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Juwe ::

Mene pa zanima kje je najbolje kupit fotoaparat Na obroke 12-24mesecev, da je najugodneje.
Se mogoce da kje v tujini?

Joze_K ::

Juwe je izjavil:

Mene pa zanima kje je najbolje kupit fotoaparat Na obroke 12-24mesecev, da je najugodneje.
Se mogoce da kje v tujini?


jaz sem vzel Canon G7 x pri BigBangu - najprej sem izkoristil njihovo ponudbo - Najnižja cena, potem pa še obroke naredil.... (pa še telefon so čez celo Slovenijo potegnili iz zaloge druge trgovine)
zadovoljen... moram priznati, da mi Bigbang popravlja vtis

jero_no1 ::

Iščem en kompaktni aparat samo za občasno lastno rabo, da naredim kakšno boljšo sliko od telefona.
Do sedaj sem imel žepnega Lumixa, ki pa počasi peša.
Malo sem gledal Nikon L340 ali celo L840. Naj pa povem, da o ročnih nastavitvah nimam pojma, zato mora aparat imet dobro avtomatiko :)
Ali morda kaj konkurenčnega ponuja Canon? Proračun okoli 200€, več mislm da itak nima smisla za mojo uporabo.

Hvala za vsak nasvet.

schurda ::

Glede na to, kar si napisal in kam ciljaš:

Samsung galaxy
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

jero_no1 ::

Telefon imam kar sposoben (nexus 5), ampak bi želel imet tudi posebej fotoaparat za kakšno boljšo fotografijo nardit.

schurda ::

Potem 130EUR ne bo dovolj.

Pusti Nikon in Canon, to je za SLR in pejdi na Panasonic ali Sony za 200-300EUR.

Kar se tiče ročnih nastavitev pa naredi tole (ne bo prehudo): ne uporabljaj nastavitve AUTO (zeleno), uporabi rajši nastavitve portret, panorama, šport, makro, itd. V 95% je najboljša nastavitev portret, torej če imaš kamero stalno nastavljeno na portret, v veliki večini primerov nimaš kaj zgrešiti.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

jero_no1 ::

No saj glede nastavitev sem imel v mislih ravno to - da ima aparat že 'predpripravljeno' za različne dogodke/načine fotografiranja.

Glede cene: 300€ mi res ni za dat, dobrih 200€ pa morda še. Lahko predlagaš kak kunkreten model, če se nagibam bolj k Sonyu? Hvala.

schurda ::

Ne vem, sam imam RX100, ki je drug rang (ima vse kar imajo veliki), mogoče

 WX350

WX350



HX60 je že za bolj napredne uporabnike.

Zakaj pa ne ostaneš na Panasonicu, ker si že navajen? Recimo
 Panasonic Lumix FZ72

Panasonic Lumix FZ72

I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

jero_no1 ::

Hvala za predloge.
Zdajšnji Panasonic me ni navdušil s kvaliteto slik v primerjavi s prejšnjim Ixusom, ki je imel na papirju slabše lastnosti, ampak je za moj okus delal lepše slike.
Verjamem pa da tale FZ72 naredi vrhunske slike v tem cenovnem rangu.

blackbfm ::

Verjamem pa da tale FZ72 naredi vrhunske slike v tem cenovnem rangu.


Gre za 3 leta star model, senzorji so napredoval v tem casu. Druga stvar je da ima prevec zooma, kar negativno vpliva na kvaliteto fotografije + doda tezo in velikost

Okapi ::

Jaz bi razmišljal v smeri fotoaparata, ki ga lahko uporabljaš tudi pod vodo. To se mi namreč zdi precej koristna dodana vrednost, v primerjavi s telefonom.

Recimo Olympus TG-860 dobiš že za malo več kot 200 evrov.

jero_no1 ::

Za pod vodo ga pa res ne rabim :) Samo za po kopnem slikat bo čisto OK.
Kaj pa morda Canon SX410?

Okapi ::

Ne greš nikoli na morje? Ker glavna prednost takega fotoaparata ni, da bi ravno pod vodo z njim slikal, ampak da ga uporabljaš takrat, ko običajnega ne bi, ker se bojiš, da se bo zmočil - od slikanja v dežju do odbojke v bazenu, raftanja ...

O.

mailer ::

V kolikor kdo kupuje tough aparat imam na prodaj Panasonic Lumix FT-4 skupaj z torbico in oem dodatno baterijo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

jero_no1 ::

Okapi je izjavil:

Ne greš nikoli na morje? Ker glavna prednost takega fotoaparata ni, da bi ravno pod vodo z njim slikal, ampak da ga uporabljaš takrat, ko običajnega ne bi, ker se bojiš, da se bo zmočil - od slikanja v dežju do odbojke v bazenu, raftanja ...

O.


Ne, pri takih aktivnostih nimam potrebe po uporabi fotoaparata.
Sploh pa zato, ker nisem dvoživka in se boljše počutim na suhem kot v vodi :)

Husqvarna ::

schurda ::

Tole je že advanced. Boš uporabljal napredne funkcije?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

blackbfm ::

Tole je že advanced. Boš uporabljal napredne funkcije?


dej no kompakti s 30x zoomom pa res niso advanced, so igrače, en nivo višje od telefona nič posebnega v glavnem
««
107 / 133
»»