» »

Best buy GPU do cca 150 EUR?

Best buy GPU do cca 150 EUR?

Temo vidijo: vsi

SlimDeluxe ::

Zdravo,
ker stari dobri GTX 260 malo škriplje pri 1920x1080 bi riskiral 150 evričov in kupil kaj boljšega.
Malo sem gledal in če se ne motim je tole dober deal
GRAFIčNA KARTICA PCI-E 2.0 POINT OF VIEW GEFORCE GTX560TI, TGT BEAST TRIPPLE FAN, RETAIL, 1024MB
?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

6151 ::

niti ne

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

imo najboljši p/p
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

matonson ::

Toliko kolikor je dražja toliko je boljša. Obe sta trenutno tam tam p/p.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ABX ::

Pod 200E se ne splača nič novega, na bolhi dobiš kar hočeš s še veljavno SLO garancijo.

Je pa tako da za 180 ali kupiš novo 7850 ali rabljeno 570/7870 z garancijo.

Sicer jaz se izogibam ATI-ju zaradi gonilnikov, ampak to je že druga debata.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Janac ::

Na bolhi imaš 6950 z garancijo za 150EUR, zbiješ na 135-140 in maš.

VoidRay ::

Ok,HD 7850.
Work can't kill you, but why take a chance?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VoidRay ()

miraldi ::

7850
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

SlimDeluxe ::

ABX je izjavil:

Pod 200E se ne splača nič novega, na bolhi dobiš kar hočeš s še veljavno SLO garancijo.

Je pa tako da za 180 ali kupiš novo 7850 ali rabljeno 570/7870 z garancijo.

Sicer jaz se izogibam ATI-ju zaradi gonilnikov, ampak to je že druga debata.

Sicer ni 100% must, ampak raje bi od podjetja kupil, ker si lahko dam v stroške firme (pa DDV dobim nazaj).

Za 7850 z 2gb rama vidim najboljšo ponudbo ponovno na sestavi.si http://www.sestavi.si/index.php/item/di... tj. 145EUR (brez ddv) pa baje je na zalogi...

Kaj pa je narobe z AMD gonilniki, če lahko na kratko prosim poveš.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Zamujajo.

Sicer Nvidia ni 100%, ampak to kar dela (ali je delala? Ne vem ker ne sledim več) ATI je katastrofa. Kartice so fenomenalne, vendar gonilniki jih držijo nazaj.

Meni so se zamerili ko niso vsaj 2 meseca uredili crossfire gonilnike za Skyrim. Potem mi je prekipelo in se ne bom več vrnil na ATI dokler Nvidia ne zajebe.

Problem je tudi v manj znanih igrah, kjer čakaš da gonilniki so urejeni (rFactor 2 sledim in sem videl kaj se je dogajalo v forumu). Če nisi tip da bi rad igral igrico takoj ko pride ven ni panike, če ne pa veš kaj te čaka.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

particle ::



Tale je kar ugodno.

Meni so se zamerili ko niso vsaj 2 meseca uredili crossfire gonilnike za Skyrim. Potem mi je prekipelo in se ne bom več vrnil na ATI dokler Nvidia ne zajebe.


Enako.

ABX ::

Zdaj sem šel malo čekirat.

Skyrim release date: December 8, 2011.
ATI crossfire fix: (Marec 23, 2012) http://forums.guru3d.com/showthread.php...

FU ATI

EDI: Sem šel gledat ta post na guru3D in še vedno so bile težave.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

D3m ::

O riba to je bilo pa instantno.

Kakor koli že, ne moreš samo zamero držati zaradi gonilnikov, isto sem imel jaz kdaj probleme z nvidio, pa zato nisem kritiziral firme.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

particle ::

Nevem no, 4870x2 sem imel već kot 2 leti, od tega sem 70% iger obrnil z enim delujočem GPU-jem, drugi je pa vmes lepo spal :D

Money well spent, i'd say.

ABX ::

D3m je izjavil:

O riba to je bilo pa instantno.

Kakor koli že, ne moreš samo zamero držati zaradi gonilnikov, isto sem imel jaz kdaj probleme z nvidio, pa zato nisem kritiziral firme.


Takšen pač sem, ko bo Nvidia zajebala bom šel nazaj na ATI. Je pa takrat imel ATI eno črno obdobje, 6xxx serija je bila bog in bati v primerjavi z 5xx od Nvidie, ampak gonilniki so šepali da je bilo grdo videt.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

SlimDeluxe ::

Osebno se nagibam k nvidii ker mi je pred leti desktop kartica 9800 pro crknila. Potem sem imel nekaj časa prenosnik Fujitsu-Siemens z ATI kartico in tudi ta je crknila (v garanciji na srečo). Potem sem vzel Acerja z 5470, ta je bila "prišvasana" (?) na matično in to je tudi vse skupaj crknilo in je bil prenosnik totalka, ker je plata bila okoli 300 eur. Ok to zadnje ne morem rečt da je bila 100% grafična kriva.
Pa nekako mi se dopade da ima geforce gpu podporo za physix, medtem ko pri amdju to pade na cpu (če sem dobro razumel).
@ Peeshker: sem mu poslal poizvedbo
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

ABX ::

Za okvaro GPU-ja je kriv tisti ki sestavlja te komponente in ne ATI/Nvidia.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Rias Gremory ::

http://www.tomshardware.com/reviews/gam...

Torej čim bolj poceni Radeon HD 7850 2 GB pa je. V prihodnosti pa še en zaslon, ker maš 2GB pomnilnika.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Janac ::

Na ekwb imaš 7850 za 130EUR, definitivno bestbuy!

Meizu ::

Ne nabijajte spet prosim o gonilnikih ATI vs. Nvidia. Wanna face the truth? Oboji driverji so v totalnem kurcu. Ker kakorkoli obrneš, najdem ti 20 stvari na Atiju ki ne lavfajo in naslednjih 20 na nvidiji ki ne lavfajo.

Za normalno uporabo (ne crossfire ali sli) obe firmi delata čisto normalno in brez napak.

Kar se kvarljivosti kartic tiče je Ati sigurno v kvalitetni prednosti, če ne drugega si je nvidia pri meni prislužila grenak priokus s kar nekaj serijami čipov, katere je blo treba pečt v pečici, da so ponovno delovali in to tudi pri karticah takrat najvišjega ranga (8800GTX, 8800Ultra).

O tem lahko nabijamo v nedogled, pa ne bomo nikamor prišli. Oba kampa imata odlične grafikulje, razlik med njimi, razen mogoče cenovnih praktično ni. Izbereš to, kar je najcenejše in ponuja najboljši p/p, razen če si res želiš nvidie ali pa atija, potem pač kupiš to.

In nehajte prosim s temi nebulozami, da so driverji od Atija zanič. Ne prenesem več tovrstnih nabijanj.

Dr_M ::

Kar se kvarljivosti kartic tiče je Ati sigurno v kvalitetni prednosti, če ne drugega si je nvidia pri meni prislužila grenak priokus s kar nekaj serijami čipov, katere je blo treba pečt v pečici, da so ponovno delovali in to tudi pri karticah takrat najvišjega ranga (8800GTX, 8800Ultra).


Enako je s takim nabijanjem. Hvala lepa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

ABX ::

Janac je izjavil:

Na ekwb imaš 7850 za 130EUR, definitivno bestbuy!

ekwb ?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

Meizu ::

Does it matter za povprečnega uporabnika? Ko jst kupim nvidio me ne zanima, če jo je delal bosanc ali foxconn. Če dam 400eur za grafikuljo pričakujem, da mi je ne bo treba pečt v pečici. Al?

Dr_M je izjavil:

Kar se kvarljivosti kartic tiče je Ati sigurno v kvalitetni prednosti, če ne drugega si je nvidia pri meni prislužila grenak priokus s kar nekaj serijami čipov, katere je blo treba pečt v pečici, da so ponovno delovali in to tudi pri karticah takrat najvišjega ranga (8800GTX, 8800Ultra).


Enako je s takim nabijanjem. Hvala lepa.



To je nujna protiutež nabijanju v korist nvidie, saj drugače samo mešate uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

ABX ::

Narobe razmišljaš, kupi zadevo od nekoga ki je vreden zaupanja.

Tudi Ferrari je drag, ampak noben ne pričakuje da bo zanesljiv.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ABX ::

Meizu je izjavil:

To je nujna protiutež nabijanju v korist nvidie, saj drugače samo mešate uporabnika.


Ni, ker okvaro GPU-ja smo pripisali 3rd party firmi. Ti si edini ki tu nekaj meša.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

ABX je izjavil:

Narobe razmišljaš, kupi zadevo od nekoga ki je vreden zaupanja.

Tudi Ferrari je drag, ampak noben ne pričakuje da bo zanesljiv.



Grdo je, da delate razlike tam, kjer jih ni. Doma imam nešteto Atijevih in prav toliko nvidiinih kartic. Zakaj jaz nikoli nimam takšnih problemov kot jih vi opisujete?

Nekateri se zgražate nad crosfire driverji. Ker SLI pa dela res čudovito ane :)

SlimDeluxe ::

ABX je izjavil:

Za okvaro GPU-ja je kriv tisti ki sestavlja te komponente in ne ATI/Nvidia.

To je res ja... Good point.
Dva monitorja na "kompu za zabavo" sem že imel pa sem potem prešaltal na en sam ampak večji @ 1920x1080. Tako da eyefinity ne igra vloge. Sicer več g. rama (2GB) mislim da je koristno predvsem za teksture? Nisem razumel povezave med RAMom in multi desktop.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Janac ::

ABX je izjavil:

Janac je izjavil:

Na ekwb imaš 7850 za 130EUR, definitivno bestbuy!

ekwb ?

http://www.ekwb.com/shop/misc/used-hard...

Meizu ::

SlimDeluxe je izjavil:

ABX je izjavil:

Za okvaro GPU-ja je kriv tisti ki sestavlja te komponente in ne ATI/Nvidia.

To je res ja... Good point.
Dva monitorja na "kompu za zabavo" sem že imel pa sem potem prešaltal na en sam ampak večji @ 1920x1080. Tako da eyefinity ne igra vloge. Sicer več g. rama (2GB) mislim da je koristno predvsem za teksture? Nisem razumel povezave med RAMom in multi desktop.


Saj je logično - večja resolucija = večje teksture = večja potreba po VRAMu.

Janac ::

Je used ja in kaj potem? Imaš 6 mesecev garancije.

ABX ::

Samo kot opozorilo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Isotropic ::

ni garancije, mogoce edino od ek.

SlimDeluxe ::

Še nekaj. PCIe 3.0 kartica bo normalno delala v PCIe 2.0 slotu? Namreč tako plato imam.
Ne mi rečt da zdaj GPU upgrade potegne še vse ostalo poleg :) Plata + cpu + ram
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

kuglvinkl ::

Rdečo barvo sem polil, tam kjer se je mešal drek. Pa par smo jih izključl iz debate.

Carry on.

particle ::

SlimDeluxe je izjavil:

Še nekaj. PCIe 3.0 kartica bo normalno delala v PCIe 2.0 slotu? Namreč tako plato imam.
Ne mi rečt da zdaj GPU upgrade potegne še vse ostalo poleg :) Plata + cpu + ram


Bo delalo brez problema.

krispe ::

Na kratko ti povem: Če imaš namen povezati dve kartici, raje vzami Nvidio, če imaš namen imeti le eno kartico pa sigurno vzami ATI.
Čeprav ti SLI/CF odsvetujem, predvsem CF, ker v skoraj vsaki igri dobiš "stuttering" in je unplayable.

Je pa trenutno HD 7850 best buy, so go for it! :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

SlimDeluxe ::

It has been done
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
191 € z dostavo
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

SlimDeluxe ::

Janac je izjavil:

Na ekwb imaš 7850 za 130EUR, definitivno bestbuy!

Komaj zdaj sem opazil, da je ta firma slovenska in verjetno ne bi bilo problemov z računom na firmo.
Ali si že kdaj kupoval pri njih? To je očitno HW, ki ga uporabljajo za teste. Vprašanje koliko je zgonjen - ali pri OC lahko nastanejo "samo" okvare (poleg takojšnjega crkota), ali npr. da crkot sledi enkrat kasneje kot posledica OC?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTX 670 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7011244 (9261) Amdforce
»

Nova grafična ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12014035 (12695) 54j0

Več podobnih tem