» »

BSOD analizer

BSOD analizer

dottor ::

Zadnje dni me neki BSOD zafrkava, pa me zanima če obstaja kak program, kjer ustaviš noter *.dmp file in ti on izpiše napako. 24ur prime95 in memtest86+ ne pokaže napak, prav tako ne kombuster tako da tavam v temi. Sumim na driverje ampak bi rad dobil informacijo kateri driver če je to vzrok.

Čene lahko komu pošljem file po ZSju (naložim na dropbox in pošljem link) pa naj on malo pogleda...

Že vnaprej hvala in vesel božič :)

pegasus ::

Pošlji na microsoft technical support.

MaX ::

probaj z BlueScreenView pogledat.

dottor ::

Sem uporabu pa mi neda nekih uporabnih informacij. Sem googlal kar mi da vn pa vse nakazuje na driverje ampak ne pokaže katere..

ender ::

Nalimaj screenshot od BlueScreenViewa.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

dottor ::

amigo_no1 ::

Bios na default, (vse odviješ) za začetek.
Kateri AV/FW uporabljaš ?
Kaj počneš ko dobiš bsod, kako pogosto se pojavlja ?

Si zadnje dni kaj spreminjal HW/SW kofiguracijo pcja?

dottor ::

BIOS je na defaulu, vse odvito (samo dan FDD na disable in nastavljeno d aprepozan več kot 3GB rama). Uporabljam Avast in FW od Windowsa. Ta zadnjega sem dobil ko sem med igro vžgal FRAPS in ko ti da če dovoliš zagon je vrglo BSOD. Približno 1x na mesec se pojavi učasih na jutubu, učasih v igrah. Že en lep čas nisem nič spreminjal na kompu... Kar se gonilnikov tiče imam vse najnovejše (matična, grafične, zvočna, TV kartica, periferija, ...).

Še konfiguracija:
c2d e8500
asus commando
2x2GB dominator 1066MHz
2x4870
500GB HDD
750W Antech

dottor ::

Mogoče sem najdu vzrok. Sem malo zagnal FurMark. Ko burner poganjam v windowed mode mi dela samo en akrtica in je vse uredu. Ko dam na Full Screen začne delovat CF in se začnejo že v štartu pojavljat artefakti. Bom ju3 sproval vsako posebej kako pa kaj. Lahko pa je samo slabo vstavljena kartica not. Poročam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

crash

Oddelek: Pomoč in nasveti
111990 (1599) bluefish
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384133 (3402) solatko
»

PC zmrzuje

Oddelek: Strojna oprema
171560 (1203) NLight
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326668 (6061) smotanc
»

Kaj povzroča "BSOD-e"?

Oddelek: Strojna oprema
151122 (830) filip007

Več podobnih tem