» »

PC zmrzuje

PC zmrzuje

NLight ::

Zdravo,

na računalniku mi je ckrnila matična plošča in sem kupil novo... Ta nova plošča mi pa povzroča velike težave... Računalnik ves čas zmrzuje, se ne odziva in dela zelo počasi... Prej sem imel neko cheap ploščo za katero sem takrat odštel slabih 40EUR in je računalnik delal kot ura, za to novo (GIGABYTE 970A-DS3P) sem pa namerno odštel malo več - 75EUR - da bo ja boljša kot stara... Preizkusil sem vse možne bios nastavitve, naredil stresne teste za CPU in RAM, vse ok... Ampak računalnik vsake toliko časa zmrzne za cca. 30 - 60 sekund, potem pa dela normalno naprej... Ko zmrzne lahko npr. switcham med programi, odprem start menu (start 8 od stardock), ampak ne morem pa odpret programa preko starta, ne morem na chormu nič naredit... Ni tak da se chrome ne bi odzival, kot ponavadi napiše "Not responding"... Vse se odziva, enostavno ne reagira na noben klik...

Ne vem več kje naj iščem vzroke in kako naj rešim to težavo... Prej sem vedno raje bil na stacionarnem kot pa na prenosniku, od kar se pojavljajo te težave pa se mi res ne prižiga stacionarnega, ker nimam živcev za čakanje... Tak sem že na robu z živci da bom enega dne samo voltažo navil do konca pa naj gre vse v 3 PM...

GIGABYTE 970A-DS3P
CPU: AMD FX 6300
RAM: 2x 4GB 1600
GPU: HD 7770 1GB
PSU: Corsair 600W
HDD: WD Blue 1TB
Windows 8.1
  • spremenilo: NLight ()

hojnikb ::

preveri disk z crystaldiskinfo in ram z memtest...¸¸
#brezpodpisa

NLight ::

RAM sem testiral z memtesti in je vse ok, bom zdaj še disk preveril...

hojnikb ::

kak dolg si laufal memtest ?
To se ponavadi pusti čez noč (ne samo za par minut) da lahko vlečeš kake zakjučke.
#brezpodpisa

NLight ::

7 ur sem je delal memtest...
 d

d

hojnikb ::

disk zgleda ok...

Verjetno je krivec plata potem, če ti je prej vse ok delal.
#brezpodpisa

D3m ::

Malo butasto vprašanje pa vendar, ko si menjal matično si tudi pobrisal gonilnike od prejšnje matične?
|HP EliteBook|R5 6650U|

NLight ::

Formatiral sem disk in na novo naložil windowse...

djready ::

lahko probaš še nov bios inštalerat če ima to kako veze.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

yayo ::

Task Manager pa pogledat, če ti kak program nabija procesor 100%?

Pa si pred novo plato tudi imel Windows 8.1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

NLight ::

Bios sem že probal nadgradit pa ne gre... Pravi da update ni za to plato... Noben program mi ne nabija procesorja, pri normalni uporabi je nekje na 10 - 15%, RAM pa na 20%... Je pa zanimivo ko sem delal CPU stress test v ozadju, poleg pa še po netu brskal mi ni nikoli zamrznil... Windows 8.1 sem uporabljal tudi na stari matični...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Uros!no ::

V varnem načinu se ti to verjetno ne dogaja. Ali pač?

lonewolf_ ::

Počisti registre in software, ki ga ne potrebuješ. Meni sta se kregala Skype in Afterburner, sem dobival BSOD večkrat dnevno. Pol ko Afterburnerja nisem zagnal pa je bilo vse OK.
Voltaže štimajo? Mogoče če nastaviš na konstantno, brez da matična manjša voltažo cpu. Bo pač malo več segrevanja.

Probaj v Power Options nastavit na max performance, če bo kaj boljše.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

NLight ::

V varnem načinu nisem zaganajl... Zdaj sem spremenil Power Options na Hight Performance in zaprl Afterburner... Bomo videli če pomaga...

NLight ::

Nič od zgoraj naštetega ni pomagalo... Vse je zopet zmrznilo in se po 3 minutah vrnilo v normalno stanje, par sekund kasneje pa BSOD (System Service Exception)... Vse to BSOD logse sem že pred tedni poslal na microsoft in nič od tega kar so mi svetovali ni pomagalo...

Kako je kaj z menjavo blaga pri mimovrste? Matično sem kupil pred 2 mesecema, zato vračilo denarja v dovoljenem roku 14 dni ni več možno... Bi pa zamenjal to ploščo + doplačilo za drugo... Ali pa naj mi dajo drugo ploščo tega tipa, mogoče ima pa moja kakšno napako... Samo kako naj jaz njim dokažem da je z ploščo res nekaj narobe?

GTX970 ::

Daj namesti za test linux (mint, manjaro, lubuntu, opensuse).

Če tam dela ok delaš nekaj narobe v win 8.1.
Oz namesti še 1x original ms win 8.1 iso, nato win update+ostali osnovni driverji (chipset, vga, audio, lan, usb3), ne nameščaj raznih Afterburnerjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

yayo ::

NLight je izjavil:

Nič od zgoraj naštetega ni pomagalo... Vse je zopet zmrznilo in se po 3 minutah vrnilo v normalno stanje, par sekund kasneje pa BSOD (System Service Exception)... Vse to BSOD logse sem že pred tedni poslal na microsoft in nič od tega kar so mi svetovali ni pomagalo...

Kako je kaj z menjavo blaga pri mimovrste? Matično sem kupil pred 2 mesecema, zato vračilo denarja v dovoljenem roku 14 dni ni več možno... Bi pa zamenjal to ploščo + doplačilo za drugo... Ali pa naj mi dajo drugo ploščo tega tipa, mogoče ima pa moja kakšno napako... Samo kako naj jaz njim dokažem da je z ploščo res nekaj narobe?


Daj probaj še tole, verjetno ne bo nič pomagalo ampak...
Snami si BlueScreenView, in ga zalaufaj, prebral ti bo minidump datoteke in, če gre za softverski problem, bo zelo verjetno jasno kaj ti nagaja.

NLight ::

yayo je izjavil:

NLight je izjavil:

Nič od zgoraj naštetega ni pomagalo... Vse je zopet zmrznilo in se po 3 minutah vrnilo v normalno stanje, par sekund kasneje pa BSOD (System Service Exception)... Vse to BSOD logse sem že pred tedni poslal na microsoft in nič od tega kar so mi svetovali ni pomagalo...

Kako je kaj z menjavo blaga pri mimovrste? Matično sem kupil pred 2 mesecema, zato vračilo denarja v dovoljenem roku 14 dni ni več možno... Bi pa zamenjal to ploščo + doplačilo za drugo... Ali pa naj mi dajo drugo ploščo tega tipa, mogoče ima pa moja kakšno napako... Samo kako naj jaz njim dokažem da je z ploščo res nekaj narobe?


Daj probaj še tole, verjetno ne bo nič pomagalo ampak...
Snami si BlueScreenView, in ga zalaufaj, prebral ti bo minidump datoteke in, če gre za softverski problem, bo zelo verjetno jasno kaj ti nagaja.



Caused by driver ntoskrnl.exe (0x0000003b)

This issue occurs because of an error in the Microsoft IEEE 1394 driver stack, in which the buffer that is allocated to the driver stack does not initialize correctly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326636 (6029) smotanc
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495412 (4873) CyberAD
»

Bsodi (problem) 2 jurja dam tistmu k odpravi 2 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232086 (1292) NighthawkSLO
»

Resetiranje računalnika ob naključnih časih?????

Oddelek: Pomoč in nasveti
191092 (960) Skorpijon
»

Direct3d -> je BSOD, OpenGL ni BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
71190 (1131) boštjan

Več podobnih tem