» »

Računalnik se čudno obnaša

Računalnik se čudno obnaša

1
2
»

accord37 ::

na napajalniku piše:

Znamka: POWER MAX420
Model: LC420H-8
230V,5A,50Hz

amigo_no1 ::


15A na +12V.

In star je par let :)) ?
Na deponijo z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Rias Gremory ::

@OP
Daj polne specifikacije računalnika. Možno je, da napajalnik peša.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

accord37 ::

Imam pa intel core 2 dou CPU E7400 2.8Ghz
na plati mi piše MSI MS 7529 ver 1.1
4G ram DDR2
grafično imam trenutno kar to ki je integrirana.

accord37 ::

včeraj sem probal z napajalnikom iz enega drugega računalnika ki je skoraj nov...star nekje od 2 meseca do 4.

Je pa isti proizvajalec s podatki:

POWER MAX420
LC420H-12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: accord37 ()

D3m ::

Uporabi drugega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ST-777 ::

@accord37, LC Power LC420H-8 (20 €) na amazon.de nima dobrih ocen. http://www.amazon.de/LC-Power-LC420H-8-...

Moj nasvet: kupi kakovostni napajalnik. Seasonic so dobri napajalniki, tudi najcenejši njihovi modeli.

accord37 ::

sem ravnokar dal drugi napajalnik notri....ki je skoraj nov. Dela isto :/

ST-777 ::

@accord37, ni nujno, da je vedno vzrok težav napajalnik, lahko pa je. Celo ne ravno poceni napajalniki včasih delajo težave. Recimo tale OCZ ModXStream Pro za 90 $. http://www.newegg.com/Product/Product.a... :

Mnenja uporabnikov:
"Burned my graphic card in first run."

"Worked for about 3 hours then comp randomly shut off. Thought it was a heat issue, let it cool down then tried again. Lasted about an hr, shut off. Let it cool...lasted 10 min. Then it just stopped working."

"Item was DOA. Machine perpetually restarts itself before POST until I manually turn the PSU off. Tried every plug-in combination. Even with the mobo being the only thing plugged in, still happened." (D.O.A. : Dead on arrival)

accord37 ::

pol je verjetnost da nekje v preteklosti ta napajalnik skuril kaj v plati oz...ne vem kje še...

mokasin ::

Probi s napajalnikom, ki ni znamke LC ali kak podoben cheap shit. Corsair, Seasonic, XFX, Silverstone, Antec so vsi dobra izbira.

SuperVeloce ::

accord37 je izjavil:

sem ravnokar dal drugi napajalnik notri....ki je skoraj nov. Dela isto :/

Pa je to po možnosti celo isti model napajalnika (če sem prav sledil tvojim odgovorom)? Ker zgleda imata oba zelo slabe specifikacije! Kot je rekel 'amigo_no1': 15A na 12V raili je res zelo malo, če seveda to cifro napajalnik sploh doseže

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ta napajalnik oz. podoben sem imel 7 let nazaj, ko sem imel Athlon 64 3000+ (Venice).
Mi je uničil MSI K8N Neo4 Platinum (socket 939).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Brias ::

- ali imas racunalnik dlje casa? / si sedaj menjal se kaj drugega razen dokupil graficno>?

- si kupil kaksne nove rame ( nima veze da je memtest+ passed ... )?

- ali si kaj cistil komp ( menjal termalno pasto ,,, ) lahko da nisi zapel coolerja, kaj se dogaja z temperaturo, .... ? tudi ce nisi menjal termalne, zalaufaj nekaj za temperaturo in potem prime, pa poglej .....

accord37 ::

Evo problem rešen....da na kratko opišem zadevo....računalnik sem postavil kar na mizo in sem se malo poigral. Ko sem se samo dotaknil kateregakoli rama je slika kar zaskočila na monitorju podobno kot na sliki spodaj:



potem sem vzel oba rama ven in po konektorjih podrgnil z navadnim papirjem...potem sem jih dal še notri pa ven nekje desetkrat in čudežno je zadeva špilala. Tako da sem vse zrihtal in računalnik dela tako kot mora. Tudi z grafično je šlo vse kot po maslu.

Hvala vsem ki ste se trudili pomagat ;)

Še srečno 2013 vam želim.

lp
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384101 (3370) solatko
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528003 (6660) Jst
»

Good enough kišta (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658397 (7087) Map
»

PC se ne požene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1077290 (5853) Šolar
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326609 (6002) smotanc

Več podobnih tem