» »

Kateri disk??

Kateri disk??

SaS ::

Kupujem novi disk in me zanima kaj mi priporočate!!

Specifikacije: ATA 133, 8MB predpolnilnika, kapaciteta mi zadostuje že 20Gb. Ne vem pa ali 5400obr ali 7200! Zdaj imam 7200 in je malo glasen!!

Napišite firmo in modela !! Hvala
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Gejmer ::

Westren Digital WD400JB 40GB 7200RPM ATA100 8MB 27.800 (najbol hitr bol glasn)
ali pa veliko počasnejši
SEAGATE BARACUDA IV 40GB 7200RPM ATA100 23.590 (full tih)
ali pa še 20gb ki je počasn k prasec na veji
MaXTOR 20GB 5400RPM ATA100 19.040(ne priporočam!!!)

Aja obvezno mora bit 7200RPM in po možnosti za hitrejše delovanje, 8MB chacea... ;)



Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

AtaStrumf ::

Definitivno vzami WD 80 GB JB (8 MB cache-a in 7200 RPM). Za ceno 34k se ne splača šparat tistih par jurjev in dobiti samo pol kapacitete. Nikoli ne veš kdaj se ti dobo apetiti zvišali. Jaz imam prav tega in sem super zadovoljen. Zelo hiter in precej tih. Ni ravno neslišen, je pa zelo blizu.

SaS ::

Kje si gledal tega (trgovina) Westren Digital WD400JB 40GB 7200RPM ATA100 8MB 27.800?

Zdaj mam Maxtorja 20 Gb, ATA133, 2 MB predpolnilnika in me zanima ali je zgoraj navedeni WD-alec hitrejši od njega??

___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

ferdo ::

Jzt ti pa priporočam MAXTOR 60GB 7200 ATA133 2MB DIAMONDmax plus9 je tih, hiter,zelo kratek dostopni čas do podatkov cena pa je okol 25K sit, za tak dnar res VREDU.
če bi pa rad večjo kapaciteto, pa več predpomnilnika, boš dau pa par prešernov več, to boš pa sam preračunu kaj se ti splača.

sm meu IBMa 40GB 7200 pa je biu ZELO glasen. zdej pa diska ni nč slišat.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

sash ::

ferdo, kako dolgo pa maš ti tega Maxtora, ker kolegu je ratal Maxtor po eno 2-3 mesecih delovanja precej glasen ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Gejmer ::

SaS: AGT-Računalniki Ja WD je velik boljši in hitrejši!!!!
Nanda yo?

freejack ::

Nisem prepričan, ker nisem gledal po cenikih, ampak mislim, da je WD iz proizvodnje in prodaje umaknil WD800JB, ker ga bo nadomestil z drugim modelom. Mislim, da je tko že kak mesec. Če ga v trgovinah nimajo, bi se ga teoretično še dalo dobit pri kakemu uvozniku za WD za Slovenijo, ampak to je tudi vse. Če drugega ne, pa se počaka na novo serijo, ki bo nedvomno boljša, cenovno ne predraga, itd. Vendar pa je vprašanje, kdaj bo WD najavil novo serijo, tko da 60Gb tut ni slaba ideja. Čeprav pa mislim, da se od 80Gb modela razlikuje po "ploščah" (al kk se ž reče). Eni naj bi meli al po 40, 60 al po 80 Gb. Glede tega pa nisn najbolj siguren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

ferdo ::

Sash: po 2-3mescih ratu glasen?.....

nevem kaj je tvoj kolega počeu znjim... tako, da ti nemorem nič pomagat #

jzt ga mam že več ko 2 mesca, ni blo znjim še nič narobe 3xtok po lesu:)

sm zadovoljen znjim.

Moj prvi disk je biu Quamtum Bigfoot 5.25" 1.2GB:D
ga je vzel hudič baje zaradi virusa.. "virus: OneHalf.xxx"
in sem presedlau na MAXTORja6.8GB in sem ga meu 4leta dokler mi ni strela preko modema VSE skurla. in disk, bogi disk.
pol sm pa kupu IBM40GB7200, po letu pa pol je odpovedu revež...sedaj pa mam spet MAXTORja in sm siguren da bo delu 4leta in še več.
Glede glasnosti! : poglej na MAXTORjevo spletno stran, tam imajo za VSAK disk specifikacije tudi o glasnosti vsaj mislim da imajo to, pa si poglej kako glasnos spušča omenjeni disk, ali pa kateri drugi disk, ne me zaslišvat:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

sash ::

Kaj je delal z diskom ??? Nč.

Ko sva komp sestavla in ga softwersko podkrepila, ga je postavo v pisarni v kot (kjer stoji še dans) in se suče cca 16 ur na dan - odvisno od delodiša :D

Je pa zadeva od začetka laufala zelooo tiho, po občutku celo tišje od moje :D Baraccude, zdaj pa nič več ;((
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1539963 (7148) Keyser Soze
»

Kateri disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
101041 (925) M4TECH
»

Kateri disk?

Oddelek: Kaj kupiti
7977 (817) ghibly
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162330 (1904) Leo

Več podobnih tem