» »

TP-LINK TL-WR1043ND problem

TP-LINK TL-WR1043ND problem

Auba ::

Živjo

Imam tp-link tl-wr1043nd, version 1.9 (najnovejša) ter najnovejši stock firmware. Ping in upload speed sta normalna za mojo 4mbps siol linijo, medtem ko je download speed samo 1,8mbps namesto 4mbps. Imam laptop in namizni računalnik povezan preko wi-fi, pa še en namizni računalnik povezan na ethernet kabel.

Vsi imajo ISTI simptom, download speed je počasen.

Kaj storiti v tem primeru? Ima kdo kake ideje, ker že 2 dni googlam pa ne najdem rešitve.

Hvala!
Živjo :)

draciel ::

A se ti slučajno hecaš?
Če prav razumem ti želiš imeti download speed 4mb/s s 4mbps linijo?
Jaz mam linijo 10/768, pa je moj download 750kbs, ter upload 70 kbs.

Ne verjamem niti da imaš 1.8 mb/s s 4mbps linijo. Kvečjemu lahko imaš cca 500kbs..

Če sem prav razumel tvoje vprašanje.

Auba ::

Opa nesporazum. Pač download speed bi moral imeti pri 4mbps liniji adsl okrog 450kbs, ter upload okrog 80kbps. Sedaj imam borih 130kbps ter uploada 40kbps.
Živjo :)

draciel ::

to je pa druga zadeva..
download imaš res nizek, moral bi biti res okoli 500kbs.
Kdaj so se ti začeli pojavljati , ti simptomi? Če ne jaz bi najprej poskusil takole, da priklopiš računalnik samo na modem in potem testiraš hitrost. ( da izveš ali je ruter res kriv)

Auba ::

Ja imam Siolov sinope modem, ki mi sedaj služi kot bridge mode. Včeraj sem dobil TP linka, in od začetka je bil še dober speed okrog 450kbps sedaj pa samo 130. Vsi trije računalniki imajo isti simptom tako, da bi znal biti router.

Kako to misliš, da računalnik priklopim samo na modem?
Živjo :)

draciel ::

da direktno vežeš računalnik na modem in ne preko ruterja. Se pravi da ne priključiš ethernet kabla v ruter ampak ga prestaviš v modem in tako stestiraš hitrost.

Če si siguren da je krivec ruter .. poglej v nastavitve, da nimaš kje hitrost omejeno ?

Auba ::

Hmmm ok samo potlej moram na siol poklicat da mi spet omogočijo ta Sinope router, ker sedaj ne dela, ker je v bridgu. Sem pa 100% da nimam kje omejene hitrosti, ker od časa pa do časa imam polno hitrost.

Res kuriozno tole.
Živjo :)

draciel ::

ja na siol moraš poklicati ja..
pomoje te ne stane nič če prvo preveriš tole.

Auba ::

Sepravi pokličem na siol, da mi omogočijo ponovno modem, dam ethernet kabel ven iz tp linka in direktno v siol modem ter stestiram hitrost?
Živjo :)

draciel ::

tako ja.

edino tako boš potem vedel ali je res ruter kriv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

Auba ::

Aha naredil to. Pri Siolovem modemu imam polno download hitrost! Sepravi je problem v TP-LINKu. Kaj sedaj narediti, skonfiguriral sem ga kar se ga je dalo, nov firmware vse, wi-fi nastavil na prazen kanal, itak mi pa preko kabla dela isto. Sepravi mi router nekje omejuje speed?

Pa nisem edini, ki ima tak problem s tem. Ampak rešitve še nisem našel za zdaj. :/

No momentalno mi dela download sedaj z 70% svoje moči. Res kuriozno tole?! WTF res...
Živjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Auba ()

tony1 ::

Preveri MTU na WAN portu od routerja, za Siolov ADSL naj bo nastavljen na 1492 bajtov (lahko daš za test še manj).

Se modem in router pravilno spogajata na 100 mbps/full duplex (preveri nastavitve na obeh napravah - povsod moraš videti isti vrednosti)?

Auba je izjavil:

No momentalno mi dela download sedaj z 70% svoje moči. Res kuriozno tole?! WTF res...


Aha, šele zdaj vidim tole... Po moje je tole nihanje odvisno od ADSL linije. Si imel že prej 4 mega in je prej delovalo popolnoma stabilno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Auba ::

Hm MTU imam nastavljen na 1480 bajtov. Ja tole nihanje se pojavlja samo na novem ruterju, na starem dela instano na max hitrost.

Zdaj kličem na SIOL tehnično podporo pa pravi naj bi bil ta MTU 1492. Sepravi naj nastavim v mojem tp linku na 1492?

Aja pa kaj je to 100mbps/full duplex? Sem noob pač. :)
Živjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Auba ()

Sc0ut ::

Zanimivo. Jaz na 100mbit liniji s 1943nd nimam problemov. Sicer mi direktno iz T2 modema vleče s 9800, s tplinka pa 9200, ampak to se ne sekiram.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Auba ::

No zdaj mi dela 3,80mbps namest obljubljenih 4. Bi bilo kul, če bi pri temu ostalo...

tony1 je izjavil:

Preveri MTU na WAN portu od routerja, za Siolov ADSL naj bo nastavljen na 1492 bajtov (lahko daš za test še manj).

Se modem in router pravilno spogajata na 100 mbps/full duplex (preveri nastavitve na obeh napravah - povsod moraš videti isti vrednosti)?

Auba je izjavil:

No momentalno mi dela download sedaj z 70% svoje moči. Res kuriozno tole?! WTF res...


Aha, šele zdaj vidim tole... Po moje je tole nihanje odvisno od ADSL linije. Si imel že prej 4 mega in je prej delovalo popolnoma stabilno?


Evo sem preveril točno. MTU pri Siolovem modemu je 1452, pri mojem pa 1480. Kaj narediti? Moram v siolovem routerju spremeniti na 1480?
Živjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Auba ()

tony1 ::

Ne. Na TP-linku nastavi MTU na 1452, in preveri, če bo kaj bolje.

Če boš nato za test zviševal vrednost MTU na siolovem modemu, nastavi vsakič enako tudi na TP-linku.

Auba ::

OK. Zdaj imam začuda dokaj stabilen download okrog 3,74mbps kar je sicer še zmeraj malo manj ampak ok, s temu se da živeti. Bom pa probal tole še z MTU.
Živjo :)

tony1 ::

Še to: MTU je odvisen od opreme oz. protokola, preko katerega ti dela ADSL. Običajni ethernet paket ima max. 1518 bajtov. Nekaj bajtov ti "požre" PPPoE enkapsulacija (tako prideš na 1492 bajtov). Potem pa je lahko MTU še dodatno zmanjšan npr. zaradi ATM enkapsulacije (včasih so se za prenos od ADSL DSLAMa do CO Telekoma uporabljale ATM povezave). In s tem imaš še dodatno nižji prenos podatkov.

Zato poskusi najti čimvišjo MTU vrednost, pri kateri ti vse dela b.p. (višje od 1492 bajtov pa nima smisla poskušati)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik prekinjena pppoe povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
262866 (1990) Bencc
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011600 (8880) Invictus
»

B/N/G wireless mode

Oddelek: Omrežja in internet
181009 (659) Auba
»

WRT54GL me ne spusti na Facebook :O

Oddelek: Omrežja in internet
243500 (3145) Er333
»

Optimizacija ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
263389 (2291) CubiX

Več podobnih tem