» »

Računalnik se ugašuje, event viewer pravi Kernel-Power 41 ID

Računalnik se ugašuje, event viewer pravi Kernel-Power 41 ID

TheHusky ::

Kot naslov pravi se mi računalnik ugasne po x času. Naprimer Tiberium Alliances browser igra mi je sesula računalik v dobri minuti, Planetside 2 se mi nikoli ne ugasne, Battlefield 3 mi kdaj ugasne rač. kdaj pa ne. Pri Tiberium Alliances je bla na začetku opcija za WebGL pogon, dokler ga nisem izbral mi je sesuval računalnik, zdaj ko pa poganjam WebGL mi ne sesuje. Sistem ni overclockan, vsi driverji so up to date, biosi so najnovejši imam pa sledeči sistem:

RAM 4GB 1066MhZ
Intel 2 Quad 8300 @2,50GhZ
ASUS P5KR
ATI Radeon HD4870
Napajalnik LC Power 550W

Če rabte še kako stvar kar povejte.

Hvala za odgovore ;)

RejZoR ::

Težko rečt, je pa to najpogostješi simptom pregrevanja ali pa drugih težav z napajanjem. Lahko je tud problem z driverji. Glede na to da omenjaš WebGL in da se to dogaja po izbiri slednjega, katere driverje za grafično pa uporabljaš?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheHusky ::

RejZoR je izjavil:

Težko rečt, je pa to najpogostješi simptom pregrevanja ali pa drugih težav z napajanjem. Lahko je tud problem z driverji. Glede na to da omenjaš WebGL in da se to dogaja po izbiri slednjega, katere driverje za grafično pa uporabljaš?


Prav po izbiri WebGL-ja mi igra ne sesuje računalnik. Drugače uporablam najnovejše možno 12.6 win8 x64 bit. In ne windowsi niso problem ker je problem biu že pri win7.

amigo_no1 ::

Če npr. poženeš 3d mark http://www.futuremark.com/benchmarks/3d...
se zgodi enako ?

Potem je napajalnik, daš lahko točen model, ker noben od teh lc 500/600W nima toliko moči na +12V linijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

TheHusky ::

Model je LC6550 kot extra pa prilagam še tabelo iz napajalnika:
 Tabela voltaž na napajalniku

Tabela voltaž na napajalniku



3DFurmark bom kmalu probal.

amigo_no1 ::

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...
251W full load

cpu
http://ark.intel.com/products/39107/Int...
95W

skupaj 346W

380W ja max moč, samo za par sekund in si že blizu sesutja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

TheHusky ::

Rezultati niso prov bleščeči ampak ugasnil se mi pa ni.

http://www.3dmark.com/3dmv/4455866?logi...

Učeraj sem tudi probal AIDA64 stress test pa mi po pol ure ni nič ugasnilo rač, tu so rezultati:

 Rezultati AIDA64 testa

Rezultati AIDA64 testa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheHusky ()

krepki ::

Da ne odpiram nove teme me zanima zakaj se računalnik ugasne oziroma ponovno zažene ko vstavim cd v Cd enoto,je en starejši računalnik,ki sem ga hotel sformatirat in na navo naložit win Xp.
In dokler CDja ne ostranim se skoz boota in zaganja,ko cd ostranim se normalno zažene,in spet ko je sistem vpostavljen vstavim cd in spet se restarta.
Zamenjal sem že cd DVD enoto vendar je enako.

TheHusky ::

Še vedno rabim pomoč vsaka stvari bi prov pršla...

amigo_no1 ::

Zamenjal sem že cd DVD enoto vendar je enako.

Z novo enoto ?

Priklopi ga na drugo napajanje.
http://pcsupport.about.com/od/insidethe...

Kondenzatorji so ok ?
Odklopi vse ostalo diske in preveri stanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Gremio ::

Izklopi graficno,jo dobro spihaj,spucaj..sem 90%da je problem v pregrevanju.

TheHusky ::

Gremio je izjavil:

Izklopi graficno,jo dobro spihaj,spucaj..sem 90%da je problem v pregrevanju.


Storejno že, prav tako sem že zamenal hladilno pasto.

nightbird ::

Pozdravljeni!

torej tudi jaz se spopadam z isto težavo na več računalnikih. namreč v zadnjem času je prišlo do sporadičnih zamrznitev pri 4 domačih računalnikih. od tega s ta dva laptopa, en netbook in en stacionarni. kaj je običajno problem pri teh napakah? recimo za stacionarca lahko točno povem kaj je blo ker ga sam uporabljam, običajno se zgodi pri predvajanju kakega filma, pri poganjanju iger pa sploh ne. taq da računalnik sploh ni obremenjen kar se tega tiče. sem pa opazil, da se mi je to začelo dogajati, ko sem na novo namestil winse, ista verzija winsow je tudi na enem izmed laptopov, ostali so druge verzije (vendar vsi win7). na kaj se naj osredotočim da ugotovim vire napak?

predvidevam, da niso vzrok napajalniki pri vseh kompih :)

hvala za kakršnokoli pomoč :D

lp

TheHusky ::

nightbird je izjavil:

Pozdravljeni!

torej tudi jaz se spopadam z isto težavo na več računalnikih. namreč v zadnjem času je prišlo do sporadičnih zamrznitev pri 4 domačih računalnikih. od tega s ta dva laptopa, en netbook in en stacionarni. kaj je običajno problem pri teh napakah? recimo za stacionarca lahko točno povem kaj je blo ker ga sam uporabljam, običajno se zgodi pri predvajanju kakega filma, pri poganjanju iger pa sploh ne. taq da računalnik sploh ni obremenjen kar se tega tiče. sem pa opazil, da se mi je to začelo dogajati, ko sem na novo namestil winse, ista verzija winsow je tudi na enem izmed laptopov, ostali so druge verzije (vendar vsi win7). na kaj se naj osredotočim da ugotovim vire napak?

predvidevam, da niso vzrok napajalniki pri vseh kompih :)

hvala za kakršnokoli pomoč :D

lp


Jaz sem ubistvu to rešil z zamenjavo napajalnika. LC "550W" očitno ni dovolj bil ;)

Hayabusa ::

Preveri omrežno napetost na vtičnicah.
Kako dela v safe mode načinu ?

nightbird ::

omrežna napetost ni problem, saj se računalniki uporabljajo na različnih lokacijah v SLO :D v safe modu pa nisem probaval, ker se ta event pojavlja na vsake par dni al pa še to ne. pač zelo različno. recimo pri netbooku sem včeraj gledal event viewer in se je to zgodilo v 8 mesecih 6 krat, do tega v zadnjem tednu 2x.

pri stacionarcu pa mam napajalnik corsair tx850 in verjetno zagotavlja dovolj moči za komp :) stacionarc je bil tudi recimo ene dve leti navit. je možno da pride do tega zaradi degradacije opreme? zaj sem ga nastavil na default in čakam če se bo kaj podobnega zgodilo

gre se pa za q9400, ga-ep45-ds5, 4gb kingstonovega rama, gtx 570, 2x intel 320 80GB in samsung F1 1TB.

torej ideje? :D

Hayabusa ::

Ni nujno da gre za skupno napako, išči pri vsakemu posebej.

Vse odvij če imaš OC.

stacionarc je bil tudi recimo ene dve leti navit. je možno da pride do tega zaradi degradacije opreme?

Ne, Oc podaljša življensko dobo opreme :)).

nightbird ::

Hayabusa je izjavil:

Ni nujno da gre za skupno napako, išči pri vsakemu posebej.

Vse odvij če imaš OC.

stacionarc je bil tudi recimo ene dve leti navit. je možno da pride do tega zaradi degradacije opreme?

Ne, Oc podaljša življensko dobo opreme :)).


no ja, saj norčevati se ni treba. pač vprašanje je blo, če je to znak tega? saj je logično da ne podaljša življenja.

lp

luka46 ::

Jst imam isti problem. Pred 2 tednoma se menjal grafično, in se tudi meni ugaša pc, ampak samo ko igram igre preko Steama (war thunder, PS 2).Čisto odvisno....enkrat crkne po 15 minutah, drugič po 30 minutah....čist random. Npr. ko pa igram ta novi Wolfenstein The Old Blood (torrent), pa lahko igram tudi 24ur, in ne bo nobenega problema. Probal sem že določene "how to" z youtuba...brez uspeha. Vrjetno boste rekli da je napajalnik v k...ma pomoje ni. Je sicer 650w, in za grafično gtx960 ssc bi to moralo biti dovolj.

GTX970 ::

Vrjetno boste rekli da je napajalnik v k...ma pomoje ni. Je sicer 650w,

Starost in model ?

luka46 ::

LC Power LC6650GP3 V2.3 650W star okoli 5 let.

videc ::

100% napajalnik. Preslabi so ti LC-ji za boljše grafične.
Imel enakega, na GeForce 8600Silent je delalo bp, ko sem menjal z 7870 se je pa računalnik začel ugašat sredi igranja.
Kupi kakšen XFX ali kaj podobnega.

luka46 ::

Ja...ma..zakaj mi pol Wolfenstein The Old Blood dela na max. nastavitvah brez ugašanja?

videc ::

Meni je tudi Unreal delal. :D
Brez ugašanja. Metro 2033 pa kakšne pol ure, potem je pa računalnik "mrknil" in se ponovno zagnal.
Lahko še preveriš, na katerih kablih imaš grafično priklopljeno, mogoče bo delalo, če jo daš na drugo 12V linijo, močnejšo.
Ampak dvomim. Za vsak slučaj si še posodobi vse gonilnike (matična, zvok, grafična), če še nisi.
V glavnem, kot rečeno, imel sem enak napajalnik, pravzaprav ga še imam ampak zapakiranega v škatli, in se mi je enako dogajalo. Odkar sem menjal za Seasonic 1000 nimam težav.

luka46 ::

ja driverje sm si vse updejtau...bom probal še na drugo linjo priklopit....
pa tudi sm malo googlau glede tega kernel power problema, in sm tam na forumu od Steam-a zasledil, da ima folk iste probleme ko igra igre od/preko Steam-a

GTX970 ::

Furmark, gpu + proc. hkrati zaženi stress test.
Pomoje bo v max 10 minutah dovolj mučenja, saj se bo pc ugasnil.

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

luka46 ::

Update: problem rešen. kupu nov PSU od XfX, in vse dele brez ugašanja :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD ali NVIDIA grafična za Linux?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161655 (1204) zee
»

Microsoft podprl Kinect v Internet Explorerju

Oddelek: Novice / Brskalniki
296789 (5430) BaToCarx
»

WebGL

Oddelek: Informacijska varnost
81140 (865) Gandalfar
»

Nova beta Firefoxa 4 tudi v slovenščini

Oddelek: Novice / Brskalniki
198962 (8085) Dr_M
»

Quake 2 v HTML5, novosti v Chrome 5

Oddelek: Novice / Brskalniki
2510098 (8891) arjan_t

Več podobnih tem