» »

B/N/G wireless mode

B/N/G wireless mode

Auba ::

Zdravo!

Imam eno vprašanje. Zamenjal sem siolov ruter z TP-linkom tl-mr3420 in podpira n mode. Kupil sem še novo wireless kartico, ki tudi podpira n mode od tp linka. Zadevo sem nastavil samo na N-only, imam še dve opciji in to sta channel width 20mhz in 40 mhz(trenutno imam nastavljeno na 20mhz) in pa max tx rate, ki je trenutno nastavljeno na 130mbps. 130bps je maximum pri 20mhz, če pa nastavim na 40mhz je pa maximum tx rate 300mbps.

Imam siolov trio paket, maximalno mi dela download okrog 500kbs in 90kbs uploada. Ase mi splača nastavit na 40mhz ter max tx rate na 300mbps? Wireless kartica pa piše, da podpira maximalno 150mbs.

Zbegan sem ker nevem ali je to boljše ali slabše.

Prosim za pomoč! :)
Živjo :)

NeMeTko ::

Testiraj in vidi, kaj se ti najbolje obnese v tvojem okolju.

Lahko se na dolgo in široko filozofira, kaj bi bilo bolje ali slabše, ampak praksa potem vse na glavo postavi.
Zato pozabi na teorijo. Nastavi na 40Mhz in sprobavaj dan, dva. Če se obnese pisti, če opažaš kakšno 'zatikanje', prestavi na 20Mhz in vidi, če bo kaj bolje.
Če si v bloku, še prej preveri, kje imaš proste kanale, ne da si s sosedom tacata po nogah in eden drugega spotikata.

Auba ::

Sem probal na 40mhz pa dela slabše.
Živjo :)

amigo_no1 ::

Imam siolov trio paket, maximalno mi dela download okrog 500kbs in 90kbs uploada.

To so zelo nizke številke.
Meni na starem "G" dela parkrat hitreje (wan in lan).

NeMeTko ::

Te hitrosti so na wifi-ju? Sem mislil da na žici (kaj pa se spoznam na Siol pakete..).

Kolikšno hitrost pa imaš na žični povezavi?

Z WiFi nastavitvami se igraj, dokler ne prideš nekam v sprejemljivo območje.
Kot je Amigo že rekel, "G" dejansko pogosto dela hitreje, sploh če imaš večjo razdaljo, kakšen zid, sevajoče sosede...

Auba ::

Hm meni delja bolje na n-ju ali pa zelo podobno kot na g-ju... :) Saj 500kbs normalno za 4bps siolov internet adsl a ni? Prek žice in wifija imam enako.
Živjo :)

NeMeTko ::

So what's the problem than?

Auba ::

Ma se mi zdi, da kdaj internet boljše dela, pa ima načase slabši ali boljši signal. Res bi si rad uštimal tisti DD-WRT ali pa Tomato. Kako uposobiti ta Tomato?! Kak predlog? :)
Živjo :)

Auba ::

Hm noben ne zna pomagati? Mislim da bi potrebal kaki DD-WRT pa nimam blage kje to dobiti niti na njihovi spletni strani...

Sicer pa sranje N mi dela počasneje kot G. Kaj je tega fora? Ali ni N kao boljši kot G?
Živjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Auba ()

fosil ::

Boljši je relativen pojem.
Omogoča višje hitrosti, ampak je pa bolj občutljiv na motnje.
Tako je!

Spajky ::

Za 4Mbit siol (če si sam na tem ruterju ali dva ) je zadost tudi B-Only 11 Mbit :-) ali pa G only 12Mbit :-)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Auba ::

To je res, samo kao N naj bi imel največji domet in vse... :)
Živjo :)

Spajky ::

... in kaj ti rabi domet, če ti po stanovanju vse dela Ok ? ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Auba ::

Saj mi ne dela ok. Sedaj mi dela porazno, so časi ko dela brez problema so pa časi ko dela kot stara telefonska linija in prekinja...
Živjo :)

Spajky ::

Motnje na bandu te zezajo zgleda (ali pa hardware/driverji). Ni stvar dometa! Zamenjaj kot prvo kanal oddajanja ruterja ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Auba ::

Driverji so najnovejši in original. Tu mislim, da ne bi smel biti problem, ker sem iz tega skoraj odkril toplo vodo, zamenjal 5 verzij driverjov za mojo mrežno kartico. Kanale sem spreminjal od 1 do 11, še najbolje se obnesejo tam okrog 6. Igral sem se s channel width ni da ni.

No danes kupil tp link tl-wr1043nd in zadeva za sedaj deluje stabilno. Tok tok... :)
Živjo :)

Auba ::

Aha še nekaj. Na laptopu v drugi sobi imam odličen signal pa isto je download speed komaj 1,1mbps namesto 4mbps. Tako da to res ni stvar signala ampak nečesa drugega. Sem si naložil inSSIder in imam samo 2 soseda ki imata wifi. Sem na kanalu 6 in to samo jaz.

Upload speed je normalen, medtem ko je download speed 4krat počasnejši. Kaj narediti? Bi dd-wrt rešil zadevo?
Živjo :)

Andreij ::

N gradnja je kar precej boljša po daljavi in hitrosti prenosa v primerjavi z ostalimi brezžičnimi napravami druge gradnje. Je pa možno da tvoja specifična naprava ima avtomatsko prilagajanje hitrosti glede na razmere, kot nekatere cisco instalacije. Poleg tega pa imej vse naprave na 2.4 GHz in isti tehnologiji. Motnje drugih naprav so tudi pogost vzrok, še posebej v gosto naseljenih predelih in druge naprave nepovezane z brezžičnimi napravami in ostali materiali ki vsrkavajo in onemogočajo signal, vse odvisno od tvoje lokacije in za kaj sploh potrebuješ nastaviti brezžično stvar.

Auba ::

Ja problem je v ruoterju 99%. Preko kabla pozor KABLA imam hitrost 1,4mbps namest0 4mbps. Ping in upload sta pa normalna. Sem googlal in veliko ljudi ima isti problem kot jaz s tem routerjom.

Nevem kaj naj naredim.
Živjo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5310105 (8341) XS!D3
»

Hitrost bezžične povezave - TL-WR941ND

Oddelek: Pomoč in nasveti
172791 (2504) Y0sh1
»

Router Asus RT-N12 in dd-wrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
183093 (2753) urbybaby
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
477119 (5950) krop
»

TP-LINK TL-WR1043ND problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171886 (1741) tony1

Več podobnih tem