» »

Vodno hlajenje za Phenom II

Vodno hlajenje za Phenom II

1
2
»

Janac ::

No pa si tisti ki pravite, da je drazje. Sploh ni, poglejte si moj sistem vse skupaj pod 55EUR, manj kot NH-D14. Je pa vprasanje kake bodo temperature.

Meizu ::

Jst osebno rad vidim, da imam vse v eni kišti, čim manj kablov, čim manj sranja.

To, da bi moral imet kišto odprto in da ven štrlijo cevi, radiatorji, pol pumpe... Sm že imel tako, pa sem se kaj hitro naveličal in vse skupaj prodal. Za en sam premik kište na drugo lokacijo sem potreboval cele bojne plane.

Sej ne da zdej tle kritiziram vodno hlajenje, ampak se bi pa pridružil mnenju nekaterih, ki trdijo, da je za povprečne navijalske potrebe en dober heatpipe cooler več kot preveč, stane manj, bolj praktično, saj ne potrebuješ premerit cele kište da sploh zgruntaš a gre celo vodno noter al boš vleku cevi in pumpe z rezervarji po bajti.

S heatpipeom lahko nardiš računalnik tako tih kot bi ga z vodnim, samo vodno pa ne hladi spet tako hudo, da bi se investicija zgolj zaradi povprečnega nedeljskega navitja in pričakovanja tišine računalnika sploh splačala. Vodno se bolj kot kaj drugega, uporablja kot vizualni dodatek h kišti, ker pač zgleda bolj evil vse skupaj potem. Tisti ki resno navija in hoče postavljat rekorde gre itak na kaskado ali tekoči dušik.

Koliko se splača investicija v vodno s tem, da na procesorju namesto do 4.5ghz prideš do 4.8ghz, pa naj pač presodi posameznik sam, saj je denar vendarle njegov.

Kritiziranje in polemiziranje o smiselnosti nakupa nečesa je seveda nesmiselno, saj ima vsak pravico do nakupa tistega kar si sam želi. Kot bi se spravil kritizirat ribiča, ki si je za svoj hobi omislil palico za lovit morske pse, lovi pa postrvi v bližnjem potoku. Če ma gušt, naj ga ma.

Edino smiselno je nekomu obrazložit prednosti in slabosti neke poteze. Odloči se pa naj sam.

SplitCookie ::

That ^

Komp z vodnim je še bolj stacionaren kot sicer. Premalo + za toliko -

Če se že greš nabirat MHz potem raje res posežeš po kompresorskem ali boh ne daj, kaskadnem hlajenju :)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Dr_M ::

Moj je celo tako stacionaren, da ga za vec kot 30cm ne morem premaknit.
Pa se sekiram?
Niti najmanj.:)
Edino pozimi moram pazit, da je dovolj antifriza not. Prejsnji zimo mi je 2/3 sistema s crpalko vred, zmrznilo :))

AlienRR ::

1. Da hlajenja na osnovi aktivne fazne spremembe začejo hladit morajo pokriti _vse_ svoje izgube in te so velike ter se z višanjem temp. ambijenta samo še slabša. šele zdaj se začne odvod toplote na komponenti... Torej poraba elektrike je svetovna.

2. S tem še je pacanja. Plato/grafo kar koli pač hladiš moreš izolirat. Meter cevi v kišti je problem, kup ličarskega traka, armafleksa, papirnatih brisač oz. radirka + lak/mast(litijeva,..) pa ne? Kaj za Boga?:D

3. cena. Ni vez, cena astronomska.. za ceno dobrega bi šel na dopust za par dni.

Se želiš it konkretno navijanje, vzameš DICE ali LN (izjemoma še kaj hujšega). Aceton za DICE dobiš v merkurju po litrih, nazadnje ko sem gledal je bil DICE okoli 1.5€ za Kg. LN pa nič kaj dražji ni za liter. Zajebancija z izolacijo pri sub0 pa je vsepovsot enaka..

Dobro organizirano vodno ni nič bolj ali manj stacionarno od zračnega. Tisti, ki ste levi za tako ne pizdit po hlajenju, težava je pri vas. Se spet ponavljam - nekomu je to hobi. Nekomu, ki je nedeljsko navijanje malo premalo, spustit v sub0 pa se ne upa/nima možnosti bo prav tako koristlo vodno. Nenazanje, če vodno pozimi odneseš ven so lahko temp. še vedno nizke in zelo stabilne. Nekomu.. spet kaj tretjega.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

SplitCookie ::

Če jim je to za hobi, naj kot hobi ostane.

1. To ni tak problem, 80W kompresor brez problema prenese za 200W mraza pri vsaj 20°C minusa. Kako topla je vroča stran se niti ne rabiš sekirati

2. Najmanjši problem, dobiš armafleks, imaš silikon na voljo in nabiješ bale izolacije na plato.

3. Cena - niti ni tak problem, zadevo se da narediti že iz starega hladilnika, odvisno od potreb.


Vodno ima premalo benefitov za tako investicijo + bajno poveča težo kište.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

freesty ::

Bemti "Split" :>

Sem imel zeljo sestavit eno vodno, pa me kr mal mineva. Sicer sem hotel zaenkrat naredit samo CPU loop in pa kupiti rabljeno, da pride cena nekje 50-80€ za vse skup, verjetno bi naredil overkill radiatorjev, da bi imel potem se za GPU zraven.

Me pa zanima, ko vsi govorijo o puscanju. A vi to zmontirate bloke na grafe, cpuje.. in potem cevi? Al prvo sestavis celo vodno posebej in nato pritrdis gor grafo in vse skup das v kisto in na proc? Tak se mi zdi najbol idiotproof varjanta:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Dr_M ::

Jest ponavadi vse skupaj sestavim, potem pa pod vse spoje dam belo papirnato brisaco in vklopim crpalko za 2-3 sekunde. Ce pusca kje, se slisi in vidi potem na brisaci.
Zaradi varnosti pa dajem vsaj na procesor po 2 objemki na vsak spoj.

AlienRR ::

Hočeš nek konkreten minus ali ne? 1/4HP in gor. Govorim o porabi takih hlajen. + ostali sistem, ter perferija.. DICE/LN te težave nimata.
Boš pokazal kako fajn delo je to?
Da se že? Imaš veze za tako? super. Če ne imaš znanje ter orodje? Redki so taki.
Sem imel zeljo sestavit eno vodno, pa me kr mal mineva.

Ravno to.
Pointa, ki sem ju želel nardit, sta bila ta, da split pretirava s problemi na vodnem hlajenju. Že ima svoje težave, spet pa ne takih. Drugo, naj se predstavijo plusi in minusti obeh hlajen, posameznik pa se naj sam odloči kaj mu bolj odgovarja. Zdaj postaja brezvezno OT bockanje, ker nekateri posamezniki ne znajo rokovati s hlajenjem.
Sicer sem hotel zaenkrat naredit samo CPU loop in pa kupiti rabljeno, da pride cena nekje 50-80€ za vse skup, verjetno bi naredil overkill radiatorjev, da bi imel potem se za GPU zraven.

Za GPU in CPU je 360 rad, čisto dovolj. Ne rabiš nardit nevem kak overkill.
Me pa zanima, ko vsi govorijo o puscanju. A vi to zmontirate bloke na grafe, cpuje.. in potem cevi? Al prvo sestavis celo vodno posebej in nato pritrdis gor grafo in vse skup das v kisto in na proc? Tak se mi zdi najbol idiotproof varjanta:)

Jaz prvo zmontiram vse bloke ter priključke, postavim komponente na končno mesto ter samo vrežem cevi po potrebi. Nobenega kompliciranja (kot je spet zgoraj opisano, da je to raketna znanost). Uporabljam kompresiske fittinge, nobenih težav.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienRR ()

amigo_no1 ::

Dr_M je izjavil:

Moj je celo tako stacionaren, da ga za vec kot 30cm ne morem premaknit.
Pa se sekiram?
Niti najmanj.:)
Edino pozimi moram pazit, da je dovolj antifriza not. Prejsnji zimo mi je 2/3 sistema s crpalko vred, zmrznilo :))

Imaš kišto zunaj ali kako ?

Zmanjšanje hrupa z vodnim: pri avto (ima vodno hlajenje :))), ki ima motor segret na delovno temp. se ventilator kar lepo vklaplja tudi pri temp okoli 15 C, tako da ne vem, kaj pridobiš z vodnim @ pc, ko je kišta ponavadi v sobi, kjer je temp. +20C, poleti še več, če nimaš klime.

Toploto iz kište je potrebno nekam odvajati, pozimi bi lahko vse skupaj povezal na sobni radiator (dobesedno) :D, so ponavadi z dosti površine in bi hladilo ok brez vklapljanja dodatnih ventilatorjev (spet hrup).

Dr_M ::

Imaš kišto zunaj ali kako ?


Ne, kista je pod mizo, ostalo pa zunaj na balkonu. :)

freesty ::

amigo_no1 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Moj je celo tako stacionaren, da ga za vec kot 30cm ne morem premaknit.
Pa se sekiram?
Niti najmanj.:)
Edino pozimi moram pazit, da je dovolj antifriza not. Prejsnji zimo mi je 2/3 sistema s crpalko vred, zmrznilo :))

Imaš kišto zunaj ali kako ?

Zmanjšanje hrupa z vodnim: pri avto (ima vodno hlajenje :))), ki ima motor segret na delovno temp. se ventilator kar lepo vklaplja tudi pri temp okoli 15 C, tako da ne vem, kaj pridobiš z vodnim @ pc, ko je kišta ponavadi v sobi, kjer je temp. +20C, poleti še več, če nimaš klime.

Toploto iz kište je potrebno nekam odvajati, pozimi bi lahko vse skupaj povezal na sobni radiator (dobesedno) :D, so ponavadi z dosti površine in bi hladilo ok brez vklapljanja dodatnih ventilatorjev (spet hrup).



Vprasanje je sam, ce bi mel tolk mocno pumpo, da bi voda krozla..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Excalibrus ::

Si bom kar sposodo mal temo :). Vidim da so tut slo nabavitelji dobili nove Corsairove H80i in H100i modele. Si mogoče kateri lasti kakega in kaki so prvi vtisi in izkušnje? ;)

Molde321 ::

Torej, odločil sem se da bom vzel NOCTUA NH-D14 ali pa CORSAIR H80i
Nevem točno katerega od teh dveh naj izberem. Cena me ne zanima, meni je bolj važno, da se bo lepo ujemalo z ohišjem in da ne bo treba vsak teden nekaj popravljat (ko berem te stvari z raznimi radjatorji itd itd..... me kar glava boli). Rad bi dosegel 4.1ghz na vseh 6 jedrih in temperaturo pod 60 stopinj, če je možno. Kakor sem bral po forumih sta oba dovolj zmogljiva za to željo.
Sedaj bi rad slišal katerega od teh dveh bi vi izbrali? Torej, čim bolj dolgoročen, zanesljiv, enostaven cooler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Molde321 ()

mihec87 ::

Čistit rebra vsake toliko je potrebno v vsakem primeru(kompresor oz stisnjen zrak je tu prijatelj) pri vodnem še pač doliješ kaj tekočine če jo manjka..Sam z puščanjem nisem imel težav(smrekce+silikonske cevi ter objemke čez)...Ni tako hudo kot nekateri slikajo...

Najbolj na simpl je zračno...

SplitCookie ::

Za vodno so pumpe čez čas začele ropotati. Impeller je dobil luft, saj dela zadeva, samo je brezveze lavfati tako pumpo. In če se pumpa trese se ti bodo brez stress-relief objemk, na spoju kmalu začele pojavljati težave.

Heatpipe ima svoje težave, npr. uhajanje plina, neučinkovitost pri prenizki temperaturi, ali manjša učinkovitost pri spremenjenem položaju - horizontala, vertikala.

V glavnem, če se ti ne da ukvarjati s kompom in ga raje uporabljaš vzameš heatpipe.

Če imaš preveč časa in denarja vzami vodno. Rabljene bloke se dobi poceni, hladilnike tudi, pumpo kupiš najraje novo, cevi pa tudi, drugače pa je s vodnim samo več stroškov in nobenega benefita.
Za ceno bloka dobiš dober CPU hladilnik, pa zraven niti približno še ni cena hladiva, cevi, objemk, pumpe in hladilnika.

Še raje pa si za ceno vodnega hlajenja + še nekaj keša nabavi klimo.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Janac ::

kje se da dobiti poceni vodne bloke za grafo?

RejZoR ::

Tud ti "novi" closed loopi so enostavni za vzdrževanje. Samo da lahko orjaški hladilnik prestaviš kam drugam in ni nujno da je točno tam kjer je CPU socket kot si s tem omejen pri zračnih CPU coolerjih.
So pa zračni načeloma bolj fail safe na daljši rok, ker imajo manj gibljivih delov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

Torej:

Kmalu dobim:

http://www.ebay.com/itm/12V-DC-Water-pu...

in

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Heat-E...

Bi pa rabil še fittinge, vodni blok za CPU in cevi.

Bo to vredu:

EK-Supreme LTX CSQ

TUBE Masterkleer 13/10mm UV - RED (2m dovolj?)

8/11mm Screw On Fitting G1/4 x2

?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utišanje PCja z izolacijo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
314479 (3841) Janac
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153831 (36941) Dr_M
»

Vodno hlajenje razlika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222779 (2274) Janac
»

Ali bi delovalo?? - Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
273439 (2864) hojnikb
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312905 (2614) TOP

Več podobnih tem