» »

Windows 8 in VPN - Outlook težava s povezljivostjo

Windows 8 in VPN - Outlook težava s povezljivostjo

Tilen ::

Po vzpostavitvi VPN povezave se mi Outlook nikakor ni želel povezati z Exchange strežnikom. Problem je bil v poverilnicah. Očitno preteklih računov na outlook.com domeni ne prebavlja najbolje. Po odstranitvi outlook.com računa iz "Poverilnic za Windows / Windows credentials" in ponovnem zagonu Outlooka, se le ta poveže normalno. Po ponovnem zagonu sicer zahteva vpis uporabniškega imena in gesla. Naj povem, da je Outlook normalno deloval pred vzpostavitvijo VPN povezave in da moj outlook.com račun nima nobene logične povezave z Exchange predalom. :)

Objavljam samo informativno, ker bo najverjetneje še komu koristilo, dokler MS hrošča ne odpravi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • spremenil: Tilen ()

NeMeTko ::

Pred kratkim je MS dal ven neko nadgradnjo, ki ima za posledico (namerno), da Windowsi sprejmejo samo še RSA certifikate, ki so dolgi 1024 bitov (in več).

Je možno, da je tvojo težavo povzročil (pre)star certifikat, ki se je obnovil šele z izbrisom računa?

Tilen ::

Ne. Outlook je normalno deloval do vzpostavitve VPN povezave. Če sem prekinil, je deloval naprej. Težava je bila prisotna samo ob vzpostavljeni VPN povezavi. Po izbrisu popolnoma ločenega vnosa v poverilnicah, katerega tudi nikoli nisem imel dodanega v sam Outlook, je zadeva začela delovati. Očitno imajo nek bug pri vnosu.

1. Outlook (Express) ima vnešen individualen email račun na .si domeni
2. Enkrat pred časom sem si registriral tudi račun na outlook.com in se samo prijavil v Live račun, preko web vmesnika.
3. Ob vzpostavitvi VPN povezave je Outlook (Express) izgubil povezavo z exchange strežnikom na .si domeni in je ni hotel več vzpostaviti
4. Po malce googlanja sem našel sotrpina in se spomnil, da sem tudi jaz kreiral en random outlook.com račun in preveril, če je kaj ostalo v poverilnicah za Windows, kar bi lahko povzročalo lokalno zmedo
5. Pobrišem podatke za outlook.com račun iz poverilnic in po restartu Outlooka se le ta pravilno poveže z exchange strežnikom do individualnega poštnega predala na .si domeni.

Vem, da je čudno.

Unanswered Problem with Outlook 2013 & VPN

Go to the Windows Credential Manager and delete any stored credentials with the word "Outlook" in them.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5018874 (15262) MrStein
»

Nekaj vprašanj o povezovanju e-mail storitev ...

Oddelek: Omrežja in internet
51102 (964) slitkx
»

Stiki Nokia Lumia

Oddelek: Mobilne tehnologije
232051 (1886) M7e7
»

Integracija Google in Microsoft

Oddelek: Pomoč in nasveti
81830 (1213) mk766321
»

Naslednik Hotmaila je Outlook.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5120541 (17298) darkolord

Več podobnih tem