» »

Nokia predstavila Lumio 620

Nokia predstavila Lumio 620

engadget - Nokia je predstavila svoj tretji pametni telefon, ki ga poganja Microsoftov operacijski sistem Windows Phone 8. Po Lumii 920 in 820 so izdali Lumio 620, ki cilja na kupce z nekoliko plitvejšimi denarnicami.

Lumia 620 in zaslon z dolžino diagonale 3,8 palca (ločljivost 800 x 480), dvojedrni procesor Snapdragon S4 Plus s frekvenco 1 GHz, 512 MB pomnilnika in kapaciteto 8 GB. Vgrajena kamera s petimi megapiksli omogoča snemanje videoposnetkov v ločljivosti 720p, medtem ko druga (sprednja) kamera omogoča le VGA. Za povezljivost je poskrbljeno z WiFi, WCDMA 3G, NFC (brezkontaktno plačevanje) in Bluetoothom 3.0.

Poglejmo še pragmatične karakteristike, od katerih bo odvisen uspeh naprave. Stal bo 250 dolarjev (ali evrov pri nas) in bo januarja na voljo v Aziji, zatem pa še v Evropi in na Bližnjem vzhodu. Na voljo bo v več barvah - zelena, oranžna, rumena, bela, črna, sinje modra in vijolični.

39 komentarjev

Tilen ::

Nokia gre na polno. To mi je všeč. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kuglvinkl ::

tut mene matra tale telefon u kombinacji z 7" Surfaceom.

Griffith ::

Če bi tale bedna nokia malo bolj pohitela ali pa če bi jaz za to izvedel 14 dni prej in bi izbiral med tole in SG ace 2.

Gregor P ::

Po moje potrošnike/-ce še najbolj zanima, da jo lahko imajo v več barvah:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

slitkx ::

Držim pesti za Nokio.

blackbfm ::

kolikor hitro grejo mobilne naprave naprej, ampak žalostno da bo očitno trajalo še kakšni 2 leti da bodo srednje cenovni telefoni na nivoju iphone 4

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

slitkx ::

blackbfm je izjavil:

kolikor hitro grejo mobilne naprave naprej, ampak žalostno da bo očitno trajalo še kakšni 2 leti da bodo srednje cenovni telefoni na nivoju iphone 4

So že, a niso našminkani.

Bor H ::

Tale Nokia zgleda OK, čeprov osebno mi je vizualno precej bolj všeč HTC 8S, ki je edini drug entry level WP8. Glede na debelino se mi tut zdi baterija podhranjena...
Obstaja pa ena malenkost, ki nam je še niso povedal glede entry level WP8 naprav: kako resna bo segregacija aplikacij. Na entry level WP7 napravah recimo ne laufa Skype, verjamem da bo prej al slej podobno pri WP8. In glede na to da se že zdj ne kopamo v aplikacijah...

RejZoR ::

A se je Nokia končno otresla fixed focus kamer na mid end modelih? Na Nokiah C5 in C7 mi je šlo na živce, da so skoz sral z obupnimi fixed focus kamercam, da s telefonom nisi mogu pofotkat nobene QR/EAN kode al pa kakšnega texta od blizu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bor H ::

Gsmarena pravi tole: Primary 5 MP, 2592?1936 pixels, autofocus, LED flash

Mufasa ::

Morte vedt da je Nokia ravno podpisala agreement za dobavo z najvecjim kitajskim mobilnim operaterjem, ki v svoji ponudbi nima iphona, ima pa 700 mio narocnikov.

Times are changin...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

MR-OzO ::

Več zelenih telefonov ! :)

MrStein ::

NFC (brezkontaktno plačevanje)

Kje je to dejansko možno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SLO_Matej ::

RejZoR je izjavil:

A se je Nokia končno otresla fixed focus kamer na mid end modelih? Na Nokiah C5 in C7 mi je šlo na živce, da so skoz sral z obupnimi fixed focus kamercam, da s telefonom nisi mogu pofotkat nobene QR/EAN kode al pa kakšnega texta od blizu.

Ne poznam Windows Phona, ki ne bi imel digitalnega zooma. Skener QR in črtnih kod, Microsoft tagov, knjig, CD-, DVD-jev pa je tako ali tako že vgrajen v Bing aplikacijo - Bing Vision in dela zaznava izredno hitro, se sploh ne rabiš trudit z zajemanjem kode, samo usmeriš telefon v kodo pa je že prebrana.

Je treba vedet, da to ni Android in neke večje delitve po proizvajalcih. To je sedaj Windows Phone in tak kot drugi. Vsi morajo podpirati neke minimalne strojne zahteve.

Tigercheck ::

luštna stvarca po obliki & barvi, fotoaparat ima isto pixlov, akumulator je malce slabši kot pri moji X6, CPU & RAM sta večja in bolj požrešna, OS WIN8 je kaj boljši od Symbian v9.4 Series 60 rel.5, tako da nevem, če si mi že splača menjati 8-)
NA CESTI SI VZEMI ČAS, NE ŽIVLJENJA!

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

tole za 250e izgleda kr dober nakup
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bor H ::

SLO_Matej je izjavil:

RejZoR je izjavil:

A se je Nokia končno otresla fixed focus kamer na mid end modelih? Na Nokiah C5 in C7 mi je šlo na živce, da so skoz sral z obupnimi fixed focus kamercam, da s telefonom nisi mogu pofotkat nobene QR/EAN kode al pa kakšnega texta od blizu.

Ne poznam Windows Phona, ki ne bi imel digitalnega zooma. Skener QR in črtnih kod, Microsoft tagov, knjig, CD-, DVD-jev pa je tako ali tako že vgrajen v Bing aplikacijo - Bing Vision in dela zaznava izredno hitro, se sploh ne rabiš trudit z zajemanjem kode, samo usmeriš telefon v kodo pa je že prebrana.

Je treba vedet, da to ni Android in neke večje delitve po proizvajalcih. To je sedaj Windows Phone in tak kot drugi. Vsi morajo podpirati neke minimalne strojne zahteve.


Digitalni zoom nima veze z fixed/auto focus debato. Če imaš fixed focus se zna zgodit da bližnjih predmetov ne moreš razbrat.
Sem zdej preveril in nisem našel nobene Lumie z fixed focusom, očitno je to zahteva MSa.

SLO_Matej ::

Opa, res je. Auto focus je tudi minimalna zahteva za WP, ja. Se opravičujem, ne vem kaj me je zmedlo. :)

OptimuZ ::

Če bo res 250€ pol je kar kul zadevica. Malo me spominja na Tipota :)

Silver ::

Če že je podobnost med Lumio 610 in Tipotom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silver ()

TechBeats ::

In a se že da pri nas dobit Nokia L 820?
AciD TriP

RejZoR ::

Končno pol, glede autofucusa. Ker Nokia je s tem res zagnojila svoje stare serije. Sem že imel ogledano Nokia C7, ki mi je bila dost luštna pol pa vidim da je fixed focus. N8 je bila pa krepko predraga takrat.
Najbolj tečno je bilo, da so drugi proizvajalci takrat že imel autofocus celo na dost bolj osnovnih modelih, Nokia pa ne. Anyway, upam, da bojo splaval iz krize in mogoče nekoč uvedli tud Androida. Bomo vsaj imeli več izbire.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

destiny ::

MrStein je izjavil:

NFC (brezkontaktno plačevanje)

Kje je to dejansko možno?


Enkrat sem to clo nekje zasledil.. v eni izmed Fringe epizod :D

MrStein ::

Ma ja, ta NFC ful gonijo kot "best thing since sliced bread", medtem ko mi plačujemo mobilno že 10 let brez tega...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

medtem ko mi plačujemo mobilno že 10 let brez tega...
Kako pa z mastercardom ali paypalom plačuješ mobilno?

MrStein ::

Tako da namesto mobija iz levega žepa vzamem MasterCard* iz desnega žepa.
Deluje že 50 let.

* - ali kako drugo kartico

PS: S paypalom res ne. Če to omogoča NFC, pa velja moje prejšnje vprašanje: Kje je to dejansko možno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lonsarg ::

V Evropi bolj nikjer:) Bi pa lahko Mobitel, ki ima tako veliko vergo Moneto, dodal še možnost plačila preko NFC in bi torej dejansko počasi dobival prodajalna mesta z NFCjem. Ker je NFC bolj praktičen, kot klicanje neke številke preko Monete.

darkolord ::

IMO bi pomoje Mobitel bil zadnji, ki bi to naredil, glede na to, da bi to bila konkurenčna storitev brez njihovih tako velikih provizij

Bor H ::

Moneta z NFC, še zmer prek Mobitela. Namest da jih pokličeš tapneš blagajno.

MrStein ::

Kot razumem, je "finta" NFC dobesedno le to, da ne rabiš tipkati tistih 5 številk, ampak to naredi aparat sam. Torej z NFC rešiš samo dejanje tipkanja številk. Dalje pa spet mora biti neki sistem. In to me zanima, a taki sistem že obstaja (razen Monete) ali gre za vaporware? (razen na sejemskih demonstracijah)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lonsarg ::

NFC plačevanje je, vsaj zaenkrat standardno, torej Googlov NFC lahko sprejmne tudi mastercard NFC kartico.

Samurai ::

Trg je že ogromen, ampak če Nokiji ne uspe zabiti par golov, bo šla 2013 po gobe! Lumia 620 se mi zdi dokaj zanimiva ampak ker ni denarja, bom počakal akcije za 199€.

blackbfm ::

Kamera bi bila lahko z lahkoto boljša, kapacitete in spomina tudi več. Potem bi človek mogoče že resno premislil o nakupu. Sam ne, raje nekaj umetno omejujejo, da slučajno ne bi kupec dobil česa preveč za tako ceno..res majo jajca, glede na to da so v takem dreku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SLO_Matej ::

Lumia 620 je nižji rang in mislim, da za svojo ceno ponuja precej. Če želiš boljši telefon, boš posegel po vsaj razred boljši Lumii 820.

blackbfm ::

pri 820 bi pa pričakoval vsaj višji dpi poleg tega je še cigla 160g...za tak keš imam raje 4s ali pa androidni ekvivalent

Lonsarg ::

Nokia flagshipi pač niso za tankost/lahkost nacije, je pa prav olajšanje, da VSAJ ena firma z flagshipi ne sili v ekstreme lahkosti tankosti in se raje drugje fokusira.

Sicer pa, enkrat tekom 2013 lahko pričakujemo še Lumio 720.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nekikr ::

Ampak ta "drugje" je trenutno le WP8. Če je to dovolj bo pokazal čas.

Jst ::

Meni se pa zdi, da za ceno 250EUR ponuja zadeva ogromno. Sicer ne vem kakšna je kvaliteta izdelave, ampak po izkušnjah, ki jih imam z Nokijami (katere sem imel menda celo prejšnje desetletje), predvidevam, da je dosti boljša kot konkurenčni Android produkti od HTCja ali Samsunga.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RockyS ::

blackbfm je izjavil:

Kamera bi bila lahko z lahkoto boljša, kapacitete in spomina tudi več. Potem bi človek mogoče že resno premislil o nakupu. Sam ne, raje nekaj umetno omejujejo, da slučajno ne bi kupec dobil česa preveč za tako ceno..res majo jajca, glede na to da so v takem dreku.


Pri iphone 5 bi tud lahko dali boljšo resolucijo, odstranljivo baterijo, možnost SD kartic...
Pri samsung S3 bi tudi lahko dali alu ohišje, manj bogi knof sredi telefona...
pa glej kolko prideta ta dva telefona proti L620...

Jst je izjavil:

Meni se pa zdi, da za ceno 250EUR ponuja zadeva ogromno. Sicer ne vem kakšna je kvaliteta izdelave, ampak po izkušnjah, ki jih imam z Nokijami (katere sem imel menda celo prejšnje desetletje), predvidevam, da je dosti boljša kot konkurenčni Android produkti od HTCja ali Samsunga.


This.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717198 (10608) Scaramouche
»

Prihajajo Kodakovi pametni telefoni

Oddelek: Novice / Android
3215677 (12911) zeleni
»

Galaxy Ace 2 ali Lumia 620?

Oddelek: Mobilne tehnologije
121897 (1650) SLO_Matej
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114788 (4500) jizzer
»

Nokia predstavila Lumio 620

Oddelek: Novice / Windows Mobile
399198 (6325) RockyS

Več podobnih tem