» »

Goo gle in lokacija wtf ?

Goo gle in lokacija wtf ?

#000000 ::

Danes že cel dan opažam da dobim neke čudne rezultate iskanja, in opazim da je v igri lokacija kranj, čeprav nisem niti blizu kranja, ko poiščem kako to izklopit vidim da se sploh ne da.
Me pa zanima kako se tega losam, al pa kater drug iskalnik priporočate, ker tole je pa počas preveč celo zame.

Grega_K ::

Ta zadeva s čudnimi rezultati iskanja žal ne drži. To pa zato, ker Google že vrsto let prikazuje lokacijo na strani z rezultati iskanja in ta (vsaj v Sloveniji) nima nikakršnega vpliva na prikazane podatke.

Ne verjamete?
Primerjajte recimo Kranj in Novo mesto - ali so rezultati iskanja drugačni? Ne.

V kolikor vam je prikazana vaša lokacija ali pa ne, čisto vsak skrbnik spletnega mesta lahko le-to določi na podlagi vašega IP naslova.
To določanje pa ni povsem zanesljivo in zato se vam prikazuje Kranj.
Lp

#000000 ::

Ja to maš prav, ampak jest nočem da mo pokaže rezultate iz Lj ali Kr. jerst bi rezultate worldwide, tega pa za lokacijo ne morem vpisat, ker ne sprejme :)

Looooooka ::

lepo odpri http://www.google.com/ncr pa bo.
Jebes njihovo lokacijo.

Yohan del Sud ::

Ejga, Gorenc :)

Vpiši lepo www.google.com v gugla :D. Spodaj povsem desno imaš povezavo google.com. Klikni nanjo in lej hudirja, si na mednarodnem guglu. Če tja spodaj klikneš še enkrat, si nazaj na slovenskem. Sicer se mi zdi da ne deluje čisto optimalno, še posebej ne pri sponzoriranih oglasih, ampak zadeva je po defoltu vdelana.
www.strancar.com

#000000 ::

Ja sem zdej najdu oba načina in že nastavu tole za home page.

Hvala. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft vložil patent za prikaz iskalnih rezultatov glede na sposobnosti uporabnika

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3210982 (9553) murmur
»

Alternativni spletni iskalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212485 (11476) matej_jack
»

Firefox 3.5 bo podpiral prednastavljeno geografsko lokacijo

Oddelek: Novice / Brskalniki
184507 (3610) Road Runner

Več podobnih tem