» »

i7 workstation sestav za cca 1k€

i7 workstation sestav za cca 1k€

l0g1t3ch ::

Kako se vam zdi spodnji komplet ?

plata - ASRock Z77 Extreme4
cpu - INTEL Core i7 3770 3.4G 8MB BOX LGA1155
ram - G.Skill F3-12800CL10Q-32GBZL (4x8GB) 32GB
SSD - SAMSUNG 840 series 250GB 25/S600
ohišje - COOLERMASTER Silencio 550 RC-550
napajalnik - be quiet! Straight Power E9 400W

Razmišljam še če je vredno menjati stock intel hladilnik za kaj kaj drugega. Navijal ne bom, bi pa rad da je kišta tiha in da se CPU ne pregreje ko bo po 8 ur skupaj deloval na 80%+ load-a.

wini ::

Ohišje bi vzel od Fractal Design Define XL za 150€ ali R4 za 50€ manj. Zelo tiho ohišje. Napajalnik pa SEASONIC X-460 FL 460W, verjetno eden najtišjih na tržišču.
Matično lahko komot cenejšo, ker ne vidim potrebe po sli/crosfire (glede na to da nisi grafike dal zravn sklepam da boš fural integrirano grafično) ... neki v rangu asus ASUS P8Z77-V LX za cca 110€.

l0g1t3ch ::

Sem pregledal predloge:
- predlagani ohišji sta enostvano predragi oz. ne prineseta izboljšav, da bi opravičila toliko višjo ceno. Razen če bi bilo moje ohišje premalo zračno ampak pomoje ne bo težav glede na to da nimam grafike sploh
- napajalnik je še enkrat dražji od trenutnega in isto menim da ni vreden tega dodatnega denarja. Oba napajalnika sta 80+ gold in oba veljata za zelo tiha.
Ploščo pa rabim točno to in isto non K verzijo CPU-ja zaradi vt-d.

Kaj pa glede CPU hladilnika, to me najbolj zanima če se sploh splača menjat priloženega ? Ne bi rad da bi bil pol cpu hladilnik najglasnješa stvar, ker se mi zdi da druge komponente bi morale dati precej tih PC.

Isotropic ::

kupi, ce imas dolgotrajno compilanje.

wini ::

Ma po mojem je stock hladilnik dovolj dober če se mašina ne navija. Procesor je zelo hladen tako da ne vidim težav.
Ohišja pa so bla predlagana zaradi tišine...ne zaradi zračnosti
Če si že sam premlel da je to to, pol v nakup :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

dogo ::

@l0g1t3ch Glede na to, ta ima ohišje cpu cutout, če ugotoviš, da se procesor preveč segreva enostavno dokupiš hladilnik in ga namestiš. Druga opcija pa je seveda da se za nakup odločiš že sedaj in poveš koliko si pripravljen največ nameniti za hladilnik in se ti na podlagi tega najde najboljšo opcijo.

l0g1t3ch ::

Gledal sem kak bolj kompakten hladilnik kot npr.
- ARCTIC-COOLING Freezer 13
- scythe scsk-1100 shuriken rev. b

raznih kolosalnih in kilo težkih kupov železja pa ne bi tlačil notri.

darkolord ::

Jest imam takole:

- i7 2600k
- Fractal Design Define R3 (108 eur)
- Seasonic napajalc
- HR-02 Macho (kolosalni hladilnik za 40 eur)

Če bi zdajle še enkrat kupoval, bi kupil enako (oz. pač novejše modele), ker je PERFECT. Stvar je praktično dead-silent, tudi pri 100% obremenitvi se komaj sliši. Stock hladilnik se pač skrije proti 14cm ventilatorju.

Ohišje je vredno vsakega groša (prej sem leta kupoval cenejša češ "saj ni toliko razlik, da bi odtehtalo nekjkratno ceno - guess what, je taka razlika).

l0g1t3ch ::

Sem sestavil sedaj ta komp in morem rečt, da sem razočaran nad glasnostjo.
Sej ne da bi bil ful glasen ampak ni nič tišji od starega kompa z original intel CPU hladilnikom in cheeap napajalnikom ter ohišjem.

kamuee ::

Zamenjaj samsung 840 250GB z samsung 840 PRO 256 GB, je velik hitrijši razlika poa ni glih velika, s tem da se performace pozna velik.

l0g1t3ch je izjavil:

Kako se vam zdi spodnji komplet ?

plata - ASRock Z77 Extreme4
cpu - INTEL Core i7 3770 3.4G 8MB BOX LGA1155
ram - G.Skill F3-12800CL10Q-32GBZL (4x8GB) 32GB
SSD - SAMSUNG 840 series 250GB 25/S600
ohišje - COOLERMASTER Silencio 550 RC-550
napajalnik - be quiet! Straight Power E9 400W

Razmišljam še če je vredno menjati stock intel hladilnik za kaj kaj drugega. Navijal ne bom, bi pa rad da je kišta tiha in da se CPU ne pregreje ko bo po 8 ur skupaj deloval na 80%+ load-a.



i7 vzem pa model 3770K, plata ok, RAM ok, sicer ti bo 16GB rama vrh glave dost. Smasung SSD vzem 840PRO 256 GB, napajalc izpod 550W sploh ne glej, kr je premal, napajalc magar od kakega XFX 550W-650W vzem (odvisno od grafe), ohišje po želji ok. CPU hladilnik pa vzem noctua NH-C14, je top roba in zlo tih, hladil toi bo na 30C.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

Na napšajalcu ne šparat, pa povej še kako grfo misliš nabavt, za kolk dnarja?
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Skyman ::

To kar kupujes je danes top cez 4 mesce ne vec! 1 stopnicko bo ze nizje! Ker pridejo novi i7 4xxxx serije(haswell)

Ja tako kot je kamuee rekel vzemi i7 3770k ker ime odprt mnozilnik cez par let(2-3)Te bo prej k slej premamilo zelja po hitrejsem procesorju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Shark-357 ::

Zamenjaj ohišje za katerega, ki ima boljši pretok zraka. Sem sestavil nekaj konfiguracij z Silencio 550 pa se vse zelo grejejo (i7 3770, 560TI)

neres ::

l0g1t3ch je izjavil:

Sem sestavil sedaj ta komp in morem rečt, da sem razočaran nad glasnostjo.
Sej ne da bi bil ful glasen ampak ni nič tišji od starega kompa z original intel CPU hladilnikom in cheeap napajalnikom ter ohišjem.

Mah, sestavit tih PC ni nek čudež. Jaz mojega praktično ne slišim in imam noter 4 ventilatorje in ločeno (sicer fanless) grafično. Edino kar se sliši sta dva trda diska.
Pač stock CPU hladilniki niso nikoli bili tihi, tako da to je praktično nujno zamenjat.
Ventilatorji: kot prvo, sprednjega ventilatorja v ohišju verjetno sploh ne rabiš in to je tudi ventilator, ki se ga najbolj sliši. Drugo, stock ventilatorji pri ohišjih večinoma niso ne vem kaj. Zamenjaj s Scythe Slipstream ali kaj podobnega.
In na koncu je dobro da imaš ventilatorje priklopljene na matično, da jih lahko reguliraš s Speedfanom, ker npr. v idle ne rabiš več kot 500rpm. Meni tudi v load hladi brez problema s 700rpm.
Napajalnik: fanless Seasonici so dragi, ampak jih boš načeloma lahko imel dolgo časa (novi modeli imajo 7 let garancije) in nimaš problemov z ventilatorjem. Mislim da se dobijo tudi kakšne malo cenejše fanless variante, ampak v Slo je švoh izbira.

k4vz0024 ::

A obstajajo fanless napajalniki moči 700 W?

darkolord ::

Kaj bi pa napajal s 700W?

k4vz0024 ::

6 diskov, 6 DVD enot, dve SLI kartici, SCSI kontroler, 128 GB RAMa.

metropolis01 ::

bo 700W sam prdnu k boš to gor dal ja :)
6 diskov, 6 DVD enot, dve SLI kartici, SCSI kontroler, 128 GB RAMa. tuki pol pod 1Kw pa kwalitetnega sploh ne glej

hojnikb ::

l0g1t3ch je izjavil:

Sem sestavil sedaj ta komp in morem rečt, da sem razočaran nad glasnostjo.
Sej ne da bi bil ful glasen ampak ni nič tišji od starega kompa z original intel CPU hladilnikom in cheeap napajalnikom ter ohišjem.

si dau vrtljaje na minimalc ?
Ker če boš pusto stock, pač ne more bit bolš..
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

Bom oklestil diske na tri in na tri DVD enote in vzel 750 W. Pomnilnik bi ostal nespremenjen, SCSI in SLI kartici tudi. POl bi najbrž šlo?

Tih računalnik, pa še zmogljiv povrh je po mojih izkušnjah kar težko sestaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

darkolord ::

Disk kuri max ~15W, DVD ~10W, RAM ~3W/modul

l0g1t3ch ::

@kamuee
3770K je zame neuporaben, ker nima vt-d podpore, poleg tega pa tako ne mislim navijat
ram sem vzel 32GB, ker mi ga celotni setup VM-jev požre 30GB+
kvaliteten napajalnik 400W je čez glavo dost, cpu požre max 77w, cel komp skupaj pa 120 do 130w
cpu hladilnik sem vzel pa thermaltake true spirit 120, ki je po testih bil dobro ocenjen
Grafična bo kar tista vgrajena v cpu, ker je to workstation oz vmware station :)

@Shark-357
Pomoje bo moral ohišje zadostovat glede na to, da nimam grafične in imam samo en ssd te 2x hdd

@neres
sam sem kišto že kupil in mi že lavfa, nisem se pa še poglbil kateri ventilator se najbolj sliši, bom preveril ko bo čas

@hojnikb
trenutno sem naložil samo windows8 in pač ventialtorji so kakor jih regulira matična in/ali os.
Sem mislil, da že matična naredi kaj glede tega da se ventilatorji ne vrtijo stalno maks.
S katerim SW-jm preverim kako delajo oz. jih reguliram ?


Skratka tu pod mizo imam 2PC-ja
stari pc:
- E5200, rahlo navit, stock intel cpu cooler
- neko noname ohišje za 20€ brez ventilatorjev
- noname napajalnik 400w star 2 leti

novi PC
- i7 3770, nenavit, thermaltake true spirit 120
- silencio 550 ohišje z dvema ventilatorjema
- be Quiet! Straight Power E9 400W, nov 80+ gold napajalec

Kljub dvema dodatnima ventilatorjema v ohišju sem pač pričakoval da bo novi PC tišji, je pa povsem enako glasen, edino zvok je mogoče malo bolj zamolkel, kar je verjetno posledica pene na stranicah ohišja.

Janac ::

3770 non k je partially unlocked, lahko navijes do 4,5

metropolis01 ::

je morda tudi i7 3820 particaly unlocked ?

metropolis01 ::

Intel Core i7 3820 260€ ( pršparaš 30€ hoh.de )...sem razbral da se brez problema da bus na 125mhz in multi 38 z dobrim hljanjem(noctua14) gre 4750MHz
+ MSI X79A-GD45 (8D) plata je 175€ pr nemcih (kar je spet samo 50€več kot solidne Z77 plate ... bi bila taka konfiguracija boljša ? za video editing in igre ?
stroškovno se potem splča dati 30 € pri 1k€ kompu več za x79 vs z77 ?

Janac ::

metropolis01 je izjavil:

je morda tudi i7 3820 particaly unlocked ?

da

l0g1t3ch ::

 Temperatura cpu-ja

Temperatura cpu-ja



Meni se te temperature zdijo malo visoke so se pa drugače ustalile po nekje 7ih minutah in od takrat naprej niso več rasle.
Sem pa ugotovil, da najglasnejša komponenta vsega skupaj je CPU hladilnik ;( Pa ravno zaradi tišine sem šel menjat stock cooler.
Če zmanjšam ventilatorju obrate na 1k RPM pa vse skupaj resnično postane skoraj neslišno oz. tako tiho kot sem si želel.

Pro_moted ::

l0g1t3ch je izjavil:

 Temperatura cpu-ja

Temperatura cpu-ja



Meni se te temperature zdijo malo visoke so se pa drugače ustalile po nekje 7ih minutah in od takrat naprej niso več rasle.
Sem pa ugotovil, da najglasnejša komponenta vsega skupaj je CPU hladilnik ;( Pa ravno zaradi tišine sem šel menjat stock cooler.
Če zmanjšam ventilatorju obrate na 1k RPM pa vse skupaj resnično postane skoraj neslišno oz. tako tiho kot sem si želel.



Hja, žal si se odloćil da kolosalnih kupov železja ne boš imel v kišti, ampak na žalost so vsi kolosalni bol tihi, ker imajo večje ventilatorje na manjših obratih. Sicer pa se dajo dobit 120 mm ventilatorji, pa menjaš tistega orginalnega z drugim.

Tole recimo, vrhunska zadeva:

http://www.mlacom.si/noctua-nf-f12-pwm

pa boš omilil problem. Če je možno daš 2 ventilatorja gor, da imaš push pull in boš imel vedno na nizkih obratih.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

l0g1t3ch ::

@Pro_moted

Sej cpu hladilnik sem vzel potem Thermalright true spirit 120mm, ki je bil po večih pregledanih review-ih zelo pozitivno ocenjen.

l0g1t3ch ::

Zakaj speedfan kaže cpu temp 42 stopinj za jedra pa od 52 do 58 stopinj?
Ali so te temperatu drugače vredu za mojo konfiguracijo? Da ni mogoče cpu hladilnik slabo nameščen.

Isotropic ::

a je kaksna skrivnost, kaj to delas z VM, da ti porabijo 30gb?

klinker ::

l0g1t3ch je izjavil:

Zakaj speedfan kaže cpu temp 42 stopinj za jedra pa od 52 do 58 stopinj?
Ali so te temperatu drugače vredu za mojo konfiguracijo? Da ni mogoče cpu hladilnik slabo nameščen.



Zazeni ti Prime95 al pa se raje IntelBurn, temp pa glej z RealTemp al pa CoreTemp ;)

Btw...kaj nisi raje socket 2011 vzel ce ti zre tolko rama?

l0g1t3ch ::

@Isotropic
Največ požre kompletna postavitev vmware view okolja, drugače pa se igram še z nested virtualizacijo (hyper-v, kvm, esxi znotraj vmware workstationa).

@klinker
Socket 2011 je predraga platforma pa še CPU-ji so vsi na SB arhitekturi in posledično bolj požrešni. Pa sploh če bi vzel več kot 32GB rama bi šel na ECC ram, kar pa požene ceno v višave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851873 (1169) freesty
»

Zmogljiva delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716905 (4371) špela113
»

Nakup: Gamers PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626829 (6168) eninedini
»

Nov komp za max 1700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586191 (5560) AlienRR
»

Računalnik za foto/video obdelavo za ~600€

Oddelek: Kaj kupiti
353732 (3043) Han

Več podobnih tem