» »

Win2000 2 majhna problemcka

Win2000 2 majhna problemcka

hot-stuff ::

Končno sem se odločil da instaliram Win2000 na formatiran disk pri tem pa sta nastala 2 problema in sicer:
1.Ko sem postavil sistem in prišel v windowse mi lucka za harddisk gori neprestano ne da bi delal disk.Pri win98 ali ME je HD lucka delala normalno in se prizigala samo takrat ko je disk delal kar je pač mogel:)) .Zdej pa ne vem a je to bug al mam kej narobe nastiman v biosu(kable sem preveril in je vse ok) al kaj?
Ker me res moti k mam obcutek kot da mi disk skoz dela..
2.ko sem na frišn instaliral sem dal vse settingse za Slovenian območje ...ceprav mi je napisal da bo do konca instalacije uporabljal system USA nastavitve potem pa spremenil v slo nastavitve.Ko je bil system nalozen je bilo res vse nastiman za Slovenijo(keyboard ,regional setting),ampak v nekterih programih(icq in podobno) mi ne prepozna (Č,;Ž;Š)in imam obkljukan v icq ju multi lang...suport.
comp specifikacije:
abit BH6
C2 600@900
quantum 15 gb disk
naj ponovim v win98 in Me teh tezav nisem imel.

OrlyTM ::

Glede diska ti ne znam svetovat, glede šumnikov pa ... še enkrat odpri regionalne nastavitve in se prepričaj, da maš na default central european ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

miranpozar ::

Tisti LED od diska naj te ne moti... disk ne dela, čeprav lučka sveti. Fora je v gonilnikih za ATA kontroler v Win2000 (v Win98 so drugi, zato se tam to ne dogaja). Iz izkušenj ti povem, da se bo verjetno to nehalo dogajat čez čas. Vglavnem ne se sekirat.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

hot-stuff ::

obema najlepša hvala za odgovor:))

SpiDEr8 ::

Quq rama pa mas??? Drgac pa so win 2k še najbul sam je pa tut dost dela z nimi!! Tko de sm kr pr Me ustou!!!:D

bastadu ::

Ja verjetno je tvoj problem v drajverjih za kontroler, ki imajo zadnje čase v win2000 kar nekaj težav. Probaj potegnit z neta najnovejše driverje, tudi beta če je potrebno. Sam sem imel tudi takšne probleme z HTP366 kontrolerjem in IBM DTLA diskom. Sistem mi je poleg tega, da je lučka nonstop gorela, mi je celo totalno zmrznil. Pa veš kako težgo je sesuti 2000ke...

AndrejX ::

Meni lučka nenehno sveti le, če uporabljam hibernacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linux, WIN XP ali 2000, WIN98

Oddelek: Operacijski sistemi
131291 (1063) Gh0st
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231732 (1321) RUSKIE
»

Mreza ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
10822 (702) Cosmo
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585303 (4445) andrej
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231684 (1424) VASkO

Več podobnih tem