» »

Računalnik se mora ogreti??

Računalnik se mora ogreti??

Mattithyahu ::

Pozdravljeni!

Imam čuden problem. Ponavadi je pri računalnikih težava z pregrevanjem. Jazst imam obretno težavo.
Računalnik: Fujitsu Siemens Esprimo E5905

Ko zaženem računalnik, so prek ekrana modro-rdeče črte. Tudi v BIOS-u. Sistem se noče naložiti (ubuntu). Računalnik pustim laufati 3-5 minut in potem ga s 5-sekundnim pritiskom na power ugasnem ter ponovno zaženem. Računalnik se normalno prižge, vse deluje b.p., laufa na polno kolkor časa želim. Če računalnik poskusim prižigati in ugašati preden se ogreje, je vsakič ista težava. Dokler ne mine teh 3-5 minut, ko se ogreje.

Imam 2xRAM, poskusil sem zagnati z vsako palčko posebej, pa je isto: torej RAM najbrž ni.
Poskusil sem zamenjati grafično (tudi integrirano grafično sem poskusil) pa je isto: torej grafika ni.

Je potem napaka na matični? Kako bi napako našel oz. odpravil? Bi bilo možno, da bi bil napajalnik? V računalu ni več ničesar drugega razen CD in zvočna. Oboje sem poskusil odklopiti. Kaj pa disk? Bi lahko povzročal tako težavo?

amigo_no1 ::

Preveri kondenzatorje na MB.

T(he) Boss ::

Meni se je podobno dodajalo in je bil napajalnik.

Mattithyahu ::

Hm, kako pa se kondenzatorje stestira?
Napajalnik bom poskusil najt kšnga k paše. Bom poročal, kaj bo.

amigo_no1 ::

Mattithyahu ::

Hja. Sem pregledal vse kondenzatorje, kar sem jih našel, pa zgledajo OK.

Poskusil sem zamenjati napajlnik, ampak je problem, ker drug ATX napajalnik enostavno noče zalaufat, ko ga priklopim. Nimam pojma zakaj. Priklopil sem ga 100% pravilno. Dovolj je močan (močnejši od originalnega), ampak ne zalaufa. Da bi probal pa original na drugem računalniku pa spet ne gre, ker ima original tako kratke kablčke (pač Fujitsu Siemens ležeča kišta), da ne morem priklopit oba konektorja na ASUS matično.

Šit je, ker ne paše v ohišje vsak ATX napajalnik že zaradi oblike, original je pa predrag, da bi ga "poskusno" kupil. Ima kdo idejo, zakaj ATX napajalnik sploh ne zalaufa?

Drgač pa glede na simptome bi prej rekel da je res napajalnik kot pa matična, kaj pravite?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535286 (4222) svetetko
»

osebni računalnik ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
261870 (1180) Wolfman
»

Nov napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
252362 (2090) Hribowc
»

Po nekaj urah brez elektrike se XPji ne zaženejo več?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131433 (1141) diso32
»

Okvarjen napajalnik za Asus ruter - WL-500 Premium

Oddelek: Pomoč in nasveti
375357 (4009) aljazp

Več podobnih tem