» »

Surface Pro januarja za tisočaka

1 2 3
4
»

enpac ::

Ja iz vidika cene definitivno, dobis lahko komot dve android tablci za ceno enega I5 procesorja :D. In pa OMG koga se sploh trudite prepricat, ce ti je vsec kupis, ce ti ni se obrnes stran. Kot, da boste koga prepricali v nasprotno smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()

judg3 ::

@nekikr

hvala, ampak drezam ker mam glih čas ;)


@jan

sej ti noben ni reku da kupiš tako tablico, če hočeš doto2 gor igrat. še celo dober prenosnik včasih ni dost za najhujše igre.
specifikacije pro-ja so pa najbrž dovolj dobre za večino. to rečem ker predvidevam da tolk velik procent ljudi, ki ima boljši komp kot i5.

bojsi ::

judg3 je izjavil:

@DAni8oy

v kolkih primerih je kakšna "multifunkcijska" naprava boljša od namenske?
primer: imaš v avtu namenski GPS + na telefonu? možno, ampak jst mam samo na telefonu, ker je dovolj zame... pa najbrž tud za dost ostalih

point je v tem da je za ene dovolj hibridna tablca, namesto da kupujejo 2 naprave (tablica in laptop)

Vem ja, pravim samo, da imam raje dve napravi, ki sta na teh področjih veliko boljši. Tale hibrid je pač en hud kompromis, ki ga jaz ne sprejmem, ker ne vidim skoraj nobene prednosti. Z veseljem žrtvujem par dkg/eur več za neprimerno boljše namenske naprave. Bom pa seveda spremljal ta segment, s časom bo verjetno kaj boljše....

furion ::

bojsi je izjavil:

judg3 je izjavil:

@DAni8oy

v kolkih primerih je kakšna "multifunkcijska" naprava boljša od namenske?
primer: imaš v avtu namenski GPS + na telefonu? možno, ampak jst mam samo na telefonu, ker je dovolj zame... pa najbrž tud za dost ostalih

point je v tem da je za ene dovolj hibridna tablca, namesto da kupujejo 2 naprave (tablica in laptop)

Vem ja, pravim samo, da imam raje dve napravi, ki sta na teh področjih veliko boljši. Tale hibrid je pač en hud kompromis, ki ga jaz ne sprejmem, ker ne vidim skoraj nobene prednosti. Z veseljem žrtvujem par dkg/eur več za neprimerno boljše namenske naprave. Bom pa seveda spremljal ta segment, s časom bo verjetno kaj boljše....


+1

@judg3
Dota2, max settings razen AA 2x, max resolution, 40-60FPS z vertical sync na macbooku. Ko pride OpenGL verzija bo se velik hitrej, k nebo treba translation layerja D3DtoOpenGL.

Okapi ::

Saj lahko poženeš LibreOffice.
Ne moreš pa Besana, recimo, in če si lektor, lahko nehaš razmišljati o androidu.

In ja, če imaš na voljo nekaj deset jurjev, ti Besano prevedejo tudi za android ali iOS. Ampak jih nimaš.

O.

Gandalfar ::

A kaj vemo, ce bo Besena za win8?

Okapi ::

Torej kje je tisti scenarij, kjer se firma odloci, da obstojece poceni tablice ne pridejo v postev, prav tako obstojeci laptopi/ultrabooki niso primerni?
Še en, ki se dela neumnega - ker sem prepričan, da ni tako bedast, da ne bi razumel.;(( Z obstoječimi prenosniki lahko delaš vse, ampak enako zmogljiva tablica bi bila za marsikatero rabo še primernejša.

Sem lepo opisal en precej pogost primer z Lotus Notesom. Velikokrat tipkovnice sploh ne potrebujem, potrebujem pa računalnik, na katerem teče Lotus Notes. Računalnik, ki ga lahko vzamem s seboj brez tipkovnice ali s tipkovnico, odvisno od tega, kaj bom potreboval, je zame boljša rešitev kot tablica + prenosnik.

A kaj vemo, ce bo Besena za win8?
Ne vem, ampak dokler v win8 dela tista za win7, se prav hudo ne mudi.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

blackbfm ::

me zanima kako bodo rešli ui scaling navadnih aplikacij pri hd ločljivosti na 10":D

blackbfm ::

če ne bo podpiral vsaj pinch zooma bo res neuporabno

Lonsarg ::

Kar se tiče Metro scalinga imaSurface Pro enako 3 vrstice ikon v start meniju, kot jih ime Surface RT. Čeprav ima večjo resolucijo. Recimo moj 27" LCD ima 6 vrstic pri isti resoluciji kot Surface Pro, torej nekako že skalirajo tudi Metro vmesnik, čeprav v nastavitvah ni z izjemo "naredi vse večje" v nastavitvah ničesar. Ta gumb pa iz 6 pade na 3 ikone v start meniju.

Kar se pa tiče desktop skalinga imaš pa tu DPI že od časov Viste in prej.

blackbfm ::

dpi scaling lahko popači aplikacijo do neuporabnosti

driver_x ::

Mavrik je izjavil:

Zakaj bi moralo biti "delovno mesto"? A to da si na konferenci, kjer hočeš napisati zapiske v Wordu/OneNoteu s tipkovnico in preveriti kaj v drugih aplikacijah ni dovolj use-casea? Sestanek s stranko, kjer mu pokažeš design v Photoshopu, številke v Excelu, model v AutoCadu kar z roke ni dost?


Vse to lahko narediš na iPadu. Predvsem pa lahko narediš vse v enem dnevu, Surfaceu pa bo verjetno že prej pošla baterija.

Xgeneration ::

Tist, ki si dela utvare, da bo tole kdo z veseljem uporabljal kot tablico, ne razume NIČ.

Surface PRO je težek, debel in predvsem zato ne tako poseben in posledično drag.
LP

darkolord ::

Moj ultraportable laptop je težji, debelejši, šibkejši in dražji.

Xgeneration ::

A ga kot tablico uporabljaš? A si ga ŽELIŠ uporabljat kot tablico? V tem trenutku, za delo, večino časa... Ne!
LP

jype ::

Okapi> Ne moreš pa Besana

V resnici lahko, ker je osnova napisana v Javi.

judg3> ti kar laufej svoje programe na svoji tablci, večina nas bo pa programe ki jih lahko samo na "polnokrvnih" OS-ih.

Poleg tega da je izraz "polnokrvni OS" popolnoma nesmiseln, je tudi programje, ki ga po tvoje lahko poganjaš "samo na polnokrvnih OS-ih", na voljo za "polovičarske OS-e", al kaj naj bi bili tisti drugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Gregor P ::

Verjetno smo to že nekje obdelal, na ta MS Surface Pro se da namestiti tudi kakšen drug "polnokrvni" OS, ali je zaklenjen samo na Win (in če da, strojno, ali zgolj programsko zaklenjen)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

noraguta ::

jype je izjavil:

Okapi> Ne moreš pa Besana

V resnici lahko, ker je osnova napisana v Javi.

judg3> ti kar laufej svoje programe na svoji tablci, večina nas bo pa programe ki jih lahko samo na "polnokrvnih" OS-ih.

Poleg tega da je izraz "polnokrvni OS" popolnoma nesmiseln, je tudi programje, ki ga po tvoje lahko poganjaš "samo na polnokrvnih OS-ih", na voljo za "polovičarske OS-e", al kaj naj bi bili tisti drugi.

ja pa jade poganjej ti photoshop na androidu. al pa nariš kej z androidom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

noraguta> al pa nariš kej z androidom.



Če znaš risat, pol nimaš problema - še posebej če s seboj naokrog nosiš 7" tablico, ki ti komot nadomesti skicirko.

noraguta ::

je pa surface pro predvsem pretežak, glede programja in zmožnosti je pa kako galaksijo naprej od kakih retardiranih androidov in ipadov.

jype je izjavil:

noraguta> al pa nariš kej z androidom.



Če znaš risat, pol nimaš problema - še posebej če s seboj naokrog nosiš 7" tablico, ki ti komot nadomesti skicirko.

vemo kako dela. kako delajo brushi in podobno. ne dela uporabno.


da ne boš nabijal v prazno
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jype ::

Če kupiš dobro tablico in dober app (recimo kar prej omenjeni Autodesk Sketchbook ali Adobe Photoshop za Android ki ja, obstaja), potem takih težav nimaš.

Če si pa windows fanboy, potem ti je pa itak vseeno če deluje ali ne - pomembno je, da imaš Windows.

Evo, sem preizkusil airbrush in max brush size v Sketchbooku in lahko s stylusom delam kar hočem, pa Nexus 7, ki ni ravno tablica s top of the line cpujem deluje popolnoma sproti in tekoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

noraguta ::

i Adobe Photoshop za Android
očitno nisi uporabljal ne fotošopa, ne fotošopa elements, ne fotošopa toch. kvasiš neumnosti na kubik.
Evo, sem preizkusil airbrush in max brush size v Sketchbooku in lahko s stylusom delam kar hočem, pa Nexus 7, ki ni ravno tablica s top of the line cpujem deluje popolnoma sproti in tekoče.
niti na pristisk ni občutljiv nexus:~>>>. pozabmo še resolucijo slike.
nabijaš traparije prav zapovrstjo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

za eno preprosto retušo boš na nexusu pokuril 3 ure, na SP pa bo stvar narejena v 10minutah. tu je razlika. tud potrpiš tud 700g več v rokah. čeprav sam prej ciljam na cedar trail tablice.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

roli ::

To je po mojem mnenju bolj čuden korak med consumer tablicami in pravimi tablicami. Ni consumer tablet, ker nima ravno zanič specifikacij in ima dokaj veliko težo in malo avtonomije. Tista prava tablica pa tudi ni, ker ji manjka tipkovnica, če ne kaj drugega.

Če bi imel za zadevo zdajle malce več kot jurja bi si nabavil tole:
http://www.fujitsu.com/fts/products/com...

Tablet v pravem pomenu besede.
http://www.r00li.com

darkolord ::

ker ji manjka tipkovnica, če ne kaj drugega.
Type cover?

roli ::

darkolord je izjavil:

ker ji manjka tipkovnica, če ne kaj drugega.
Type cover?

Že samo stvar je odstranljiva in stane še nekaj €. Če lahko stvar odstraniš pa je po mojih osebnih izkušnjah potem nočeš vlačit s sabo.

Jaz sem sicer ravno včeraj naročil tega hudička:
http://www.fujitsu.com/fts/products/com...
10" IPS zaslon, dost dober battery life, multitouch + pisalo,... sicer samo švohten Intel Atomček ampak za to kar ga jaz rabim je nekako dovolj. Plus stvar košta dobrih 370€ kar je čisto sprejemljiva (dejansko zelo sprejemljiva) cena za tako napravo.
http://www.r00li.com

Jst ::

Kakšno marketing kampanjo se gre MS za svoj Surface! V veliko serijah po TVju videvam, kako ljudje uporabljajo Surface in je snemano na takšen način, da se vedno vidi, kako se tipkovnica odklopi in priklopi. :) Pametno MS!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lonsarg ::

Jaz v Vampire Diaries tut kar naprej vidim home screene od Windopos Phone:)

Lion29 ::

temu se rece product placment in M$ je dalec pred vsemi tukaj... veliko tako oglasuje bing, pa win phone, zdaj se surface
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Kakšno je pa npr, tole v primerjavi z MS Surface? Čisto tako informativno sprašujem.

ATIV smart PC XE700T1C

... po ceni ni videti razlike:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DuleKrtola ::

Ativ mi zgleda boljši, ker ga tkole na prvi pogled tipkovnica "drži" in se ga da uporabljat v naročju. S surfaceom to ne gre, ker se rabi tisti kickstand nekam opret

Okapi ::

Nisem prepričan, da je to kakšna posebna prednost, ker običajno takšen hibrid v naročju uporabljaš kot tablico, brez tipkovnice, ko hočeš kaj več napisati, ga daš pa na mizo.

O.

Lonsarg ::

Sam tale ATIV kadar priklopiš tipkovnico gor ni niti slučajno ultrabook, ampak en navaden debel laptop. Kickstand je pa zakon, ker ne rabiš tipkovnice, ampak že tablet sam po sebi lahko stoji. Pri Ativ pa, če hočeš kazat vsebino ekrana komu moraš nujno še tisto tipkovnico težko z sabo vzet in si torej pokvaril vso foro mobilnosti, ker so že ultrabooki lažji, kot ta kombo Ativ tablet+tipkovnica.

Velja za vse Transformerje na žalost. Ker če hočeš, da ti tipkovnica nosi ekran/tablica, jo pač moraš narediti težko, približno toliko, kot je tablica...
Oziroma še čakam kako izjemo, kjer te kombo le ni tako težek in je primerljiv z ultrabooki, najbrž kak hibrid z Atomom lahko pride blizu. Čeprav noben najbrž ni tako lahek kot Surface Pro+Touch Cover, enostavno če hočeš da tipkovnica drži ekran to pomeni težo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

Kar je sicer lahko čisto sprejemljivo, ker običajno ta teža pomeni dodaten akumulator in daljši čas neodvisnosti. Brez tipkovnice imaš tablico, s tipkovnico pa (lahek) prenosnik. Idealno pa je, če lahko izbiraš in daš zraven težjo tipkovnico z akumulatorjem ali lažjo brez, potem se pa pač odvisno od potreb odločaš, kaj boš imel.

O.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16448074 (36805) Lonsarg
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517268 (14641) celada
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15548384 (43394) HunterMan
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332279 (27589) Okapi

Več podobnih tem