» »

Surface Pro januarja za tisočaka

1
2
3 4

jnovak ::

Surface Pro je zmaga! Naslednji "laptop" bo sigurno taka kombinacija s tablico.
Tudi HP pripravlja 2 novi napravi:
 HP ElitePad

HP ElitePad

in
 HP ENVY x2

HP ENVY x2

That's all I need.

Čist preveč ljudi je tule, ki pametuje kako to ni uporabno za business. Morda še ne delajo, ne potujejo & ne vejo.

jype ::

Mamo laptope.

zos ::

Meni deluje res kot neka na silo hibridizirana zadeva. Seveda, nekaj jih bodo zagotovo prodali in marsikje bo nasla svoje mesto. Ne verjamem pa da bo nek velik prodajni hit, je preprosto prevec nisna zadeva.

jnovak ::

jype je izjavil:

Mamo laptope.
Včasih so ljudje tudi s kočijami potovali; danes večinoma z avti, čez XYZ let morda z nečem novim. Nekaterim še danes ustreza le in samo kočija ... vsakemu svoje =)

furion ::

No ja, bomo vidli ce se zadeva prime. Jaz nimam nic proti novi tehnologiji, se dobro da kej novega prihaja na trg.

Meni je pac vse pod 14" wannabepc premajhno. Mogoce pa je problem v meni, da sm 'slep' :)

EDIT: Tale hp envy x2 seems interesting...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

furion ::

EDIT: Tale hp envy x2 seems interesting...

Sam verjetno tisti, ki si bo nabavil hp envy bo vecino cajta mel tipkovnico gor. Za gledanje filma itaq priklopis tv gor prek hdmi, za glasbo prikljucis dac preko usb, za knjige je e-Ink Kindle 100x boljsi. Torej vecino casa uporabljas stvar bondano s tipkovnico (internet, delo). Razen ko stojis alpa si na busu al neki pa angrybirds spilas.
Again, Id rather have a laptop, ker mi je prenosno delovno okolje bolj pomembno kot tistih 5 minut tu pa tam, da se igram z tablicnimi bedarijami.

jype ::

jnovak> Včasih so ljudje tudi s kočijami potovali; danes večinoma z avti, čez XYZ let morda z nečem novim. Nekaterim še danes ustreza le in samo kočija ... vsakemu svoje =)

Kočija, udobnejša od avtomobila, hitrejša od letala in cenejša od vlaka se še kar drži, če primerjaš kvalitetne prenosnike (ultrabook ali 11" air, recimo) in surface.

Lion29 ::

meni je sicer koncept zelo vsec, a faila na 3 koncih

1. cena
2. resolucija
3. teza

za moje pojme torej pretezek za resno uporabo kot tablica, cena je absolutno previsoka... resolucija in baterija bi lahko bili boljsi ob taki tezi...

jaz mislim, da je to prava smer... ampak m$ ni dostavil uporabnega izdelka (zame)...mislim pa, da bo naslednja generacija vsebovala vse tisto, kar bom zelel.. samo dvoimim da od m$ja, ki ze skoraj pregovorno dostavlja slabi HW
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Glugy ::

Tok cuckana buci muci zadevca pa tko draga? kaj a so jo iz zlata nardil?

tomipirc ::

Kot sem pričakoval - FAIL!

trnvpeti ::

4 ure delovanja!
http://bgr.com/2012/11/29/microsoft-sur...

koliko prostora bo ostalo na 64G verziji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

opeter ::

Hopala, dejansko bi lahko tole v celoti zamenjalo x86 PC računalnik.
Povprečni prenosnik itak ne zdrži več kot štiri ure, tak da je to čisto dovolj.

Edini problem je cena. Bi morala biti tam-tam polovica.
Dajmo času čas in bo verjetno padla.

cekr je izjavil:

TransformerBook bo verjetno cena v rangu SurfacaPro ali še več.
Je pa kandidat, da izprazni mojo denarnico.


Kak se lahko primerja cena Atoma z Core i5?
Potem bo ta ASUS velik fail, če bo cena ista kot MS Surface Pro ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

trnvpeti ::

poznas kaksen notebook, ki drzi pod 4 ure
resno

opeter ::

trnvpeti je izjavil:

poznas kaksen notebook, ki drzi pod 4 ure
resno


Večina pod 500-600 EUR ... seveda to govorim za normalne, razni netbooki zdržijo dvakrat toliko.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

trnvpeti ::

hofer 599eur , 8 ur
grem pogledat kaksen za 500eur

evo prvo 400eur, 5ur
http://www.computercenter.si/computerce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

opeter ::

Če je to res, potem super. Ne spremljam več toliko tega področja, izgleda, da so baterije postale močnejše.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

trnvpeti ::

6celicna
ni 8
pa to 15+ ekran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

nekikr ::

Cena je čisto ok. Tisti, ki pravite, da bi morala iti ravno na pol...pa saj za 500€ komaj spodobno "klasično" tablico dobiš, kaj šele tak strojček. Jaz sem bil resni kandidat, da nabavim tole, pa sta me dve drugi lastnosti totalno odvrnili od nakupa. Teža in baterija. Tole dvoje je tako porazno, da je kar žalostno. Rahlo boljši prenosnik zdrži 5-6 ur, boljši ultrabook okoli 7-8, tole ima pa avtonomijo postavljeno na 4 ure? Pa potem še malo manj v realnem svetu? Skoraj leta 2013? Amaterji.

Invictus ::

Mislim da so preroške sposobnosti ljudi tukaj malo slabe ... Poleg tega vas večina (vsaj pol) omenja igrice. Da ne govorim da ste vsi brez keša ...

Za Ipad ste vsi rekli da ne bo uspešen. Zgleda se moti praktično vsak ki je veliko na avionu. Sploh poslovneži. Da ne govorim o vseh ostalih.

Za Iphone vsi pravite da je sranje. Je zakaj so jih toliko prodali?

Za Mac vsi pravite da je brezzvezen. V Rusiji če ne prideš z Macom na predstavitev, ne dobiš posla. Cel zahod je na Macih. Vsaj uspešni. Ostali nosijo s sabo 5 kilske Asuse.

Glavna poanta vseh Microsoftovih tablic je povezava v domeno. Tako postanejo avtomatsko nadzorovane v "corporate" omrežjih. Ne Androin in ne Apple še nista tega pogruntala. M$ pa je. Zato bodo firme preprosto šle na to. Ker bo zmanjšalo stroške vzdrževanja. In resnici na ljubo, Ipad, ali Android, oboje precej isto sranje. Mene tablice že niso prepričale. Čeprav bi bilo fajn brati časopise s kaj drugega kot računalnika in papirja. AMpak zato ne bom s sabo nosil še 1 kile.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

za citat kaksen kindle cca 200g, ipad mini 300g, za 1000g tezko najdes tablico, ceprav je ze 700g ipad tezek

tablica v domeni? za mail? za web aplikacije?
poslovna aplikacija, pa da ni web app? huh

da nekaj zunaj iz pisarne delas
10ur je fajn
8 je ok, oz ajde 7 ur
manj pa... to ni vec prenosna naprava

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

jan_g ::

Kako pa kaj pregrevanje in (morebitni) ventilatorji? Mene bi to na tablici motilo, čeprav je hibrid in lahko poganja vseo stalo in tako naprej. Za 'laptop' use case je ok, ker daš na mizo, za 'tablet' use case pa vprašanje.

trnvpeti ::

bolj zanimivo bo recimo uporaba v postelji/kavcu s skrcenimi koleni (ne rect, da nihce to nikoli ne uporablja), ker je zgornji del tezji/vecji od tipkovnice

LouD ::

Kdo bo dejansko uporabljal tole kot tablico za resno delo?
Kot tablica tole nažalost sfaila, kot ultrabook bi pa tudi raje imel proper tipkovnico ter boljšo baterijo in oboje lahko dobim za isti keš...

smash ::

Invictus je izjavil:

V Rusiji če ne prideš z Macom na predstavitev, ne dobiš posla.


haha..si me pa nasmejal

še dodatek: če ne prideš z macom pa ne dobiš posla, se ga raje izogni..zakaj? ker:
a.) si totalno nesposoben
b.) so tisti rusi tolk zabiti, da se jih raje izogni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

jype ::

Invictus> Za Mac vsi pravite da je brezzvezen. V Rusiji če ne prideš z Macom na predstavitev, ne dobiš posla. Cel zahod je na Macih. Vsaj uspešni. Ostali nosijo s sabo 5 kilske Asuse.

O, ja, ogromno macov je, ampak je tudi ogromno thinkpadov in vedno več teh novih ultrabookov in podobnih reči.

bdoxx ::

mislim da je še več starih IBM-omv

jype ::

Ja, sej thinkpadi so bli IBM, dokler niso branda in tovarne prodal - ampak stvar ni bistveno drugačna, kot je bila prej (se je pa razširila na več tržišč).

darkolord ::

Kako pa kaj pregrevanje in (morebitni) ventilatorji?
Režo za hlajenje ima po celem obodu ohišja namesto na enem mestu - hlajenje je bolj enakomerno, poleg tega ti ni potrebno paziti, da ne pokriješ rež, ko jo držiš.

judg3 ::

naj mi nekdo pove kolk bolj "resno" delo lahko opravi na ultrabooku? a je res taka razlika med 10",11",12",13",14"???

ne moreš rečt da je zadeva fail, če ti ne paše... gre se za širšo množico. večina jih "resno" delo izvaja na večjih monitorjih, ampak...
recimo za delo na terenu, se mi zdi pa čist praktična zadeva ta "tablca".

poleg tega se očitno eni ne zavedajo, da lahko ta to "tablco" priključiš pravo (veliko) tipkovnico, miško in veeeelik ekran. in potem se nekdo oglasi,
zakaj ne bi raj priključil na stacionarca? ker bodo ljudje čedalje bolj kupovali samo eno zadevo... zakaj bi mel stacionarca in laptopa in tablco, če maš
lahko vse v enem.

eni še ne vidite, ampak na konc boste v 95% vsi šli na "tablco". fora je samo v powerju, ki je pa že zdej zadovoljiv za večino.


p.s.
preden govorite da je zadeva draga mal nahitr preglejte naprave z istimi specifikacijami (cpu, ssd, celo "wacom"), pa boste vidl da ni velikih razlik.
če vam pa ni jasno, da mora biti zadeva čisto malo dražja, če je zapakirana v "manjšo embalažo" pa nevem....

celada ::

Meni osebno je še najbol tale všeč:

http://www.engadget.com/2012/11/21/leno...

Gregor P ::

Dejstvo je da nekateri že vsaj 20 let čakamo na kaj takšnega (in tudi ni še nujno, da je to že to; zaželena tudi podpora za več OS-ov ipd.), vmes (ker je razvoj "ni šel nikamor") so za tolažbo prišle na trg vse te tablične igračke ker sicer bi bilo stanje res nevzdržno8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

darkkk ::

Zanimivo, škoda ker je imo ene 300€ predraga :)

blackbfm ::


recimo za delo na terenu, se mi zdi pa čist praktična zadeva ta "tablca".


kakšno delo na terenu? a boš s prsti v stoje delu grafiko v photoshopu?

Lion29 ::

blackbfm je izjavil:


recimo za delo na terenu, se mi zdi pa čist praktična zadeva ta "tablca".


kakšno delo na terenu? a boš s prsti v stoje delu grafiko v photoshopu?


lol, a ti za delo smatras le photoshop?

lol
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

blackbfm ::

lol, a ti za delo smatras le photoshop?

lol


ne, čakam da mi našteješ kaj boš še počel s prsti v stoje

lol

darkolord ::

stoje na eni nogi, seveda.

trnvpeti ::

blackbfm je izjavil:

lol, a ti za delo smatras le photoshop?

lol


ne, čakam da mi našteješ kaj boš še počel s prsti v stoje

lol

tudi mene zanima, kako stabilna je lahka tipkovnica na kateri je tezji ekran

Lion29 ::

@blackbfm:

- recimo doktor prikaze poskodbo in mozne resitve pacientu


mah dej cel kup je aplikacij na terenu, ki zahtevajo malo bolj spodobno masino in ne sam navadne tablice.. ne da se mi mozgat in ti tle servirat...na tisoce razlicnih je..

ti si pa prevec omejen v glavi, in mislis da so take tablice samo za it experte
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

judg3 ::

@blackbfm in podobni

zakaj se sploh prenosniki prodajajo?
a ne poznaš nobenga, ki bi uporabljal prenosnika na "terenu"???

torej če se uporablja, bo za nekatere tablica še bolj uporabna, ker je še bolj mobilna.
če te pa moti tipkovnica (ki zna bit prelahka), bodo pa določene "win8-hibrid-tablce" mele težjo tipkovnico - kot npr. asusov transformer.

smash ::

Lion29 je izjavil:

@blackbfm:

- recimo doktor prikaze poskodbo in mozne resitve pacientu


mah dej cel kup je aplikacij na terenu, ki zahtevajo malo bolj spodobno masino in ne sam navadne tablice.. ne da se mi mozgat in ti tle servirat...na tisoce razlicnih je..

ti si pa prevec omejen v glavi, in mislis da so take tablice samo za it experte


doktor lahko za prikaz slike lahko kupi napravo za 40€, ni mu treba dat 1000€, no razn če si v slo pa gre zahtevek čez

dajmo kak drug primer, da vidimo resno, kje bi to rabili

Okapi ::

mah dej cel kup je aplikacij na terenu, ki zahtevajo malo bolj spodobno masino in ne sam navadne tablice..
No, mu bom jaz povedal. Delam za eno EU-firmo za nadzor projektov, pri kateri pač uporabljajo Lotus Notes, v katerem imamo vse podatke o teh projektih. In potem prideš na teren (ki je lahko dejansko teren - recimo Ljubljansko barje, Pokljuka ...) in preverjaš stanje projekta, po dokumentaciji, ki jo imaš v Lotus Notesu. Večinoma je treba samo označit, a zadeve štimajo, in tu in tam narediti kakšno opombo, ki jo lahko, če ni prilike za tipkanje, tudi zvočno posnamem in potem doma pretipkam. Potem imamo občasne sestanke, kjer poročaš o svojih ugotovitvah in to že spet počneš tako, da odpreš Lotus Notes, poiščeš svoj projekt in pogledaš, kaj si o njem zapisal.

Skratka, opravila računalniško niso zahtevna, moraš pa uporabljat program, ki ga pač za Android ali iOS ni. Če bi šli pri firmi v korak s časom in imeli bazo projektov namesto v Notesu narejeno v Google Docs ali s kakšnim drugim oblačnim orodjem, da bi lahko vse delal v spletnem brskalniku, bi bila običajna tablica povsem dovolj, tako pa pač sedaj moramo imeti nekaj s polnokrvnimi Okni.

Pa ni Lotus Notes edini primer, imaš še cel kup drugih namenskih programov, ki se uporabljajo za resno delo in ki jih za tablice ni.

O.

Lion29 ::

smash: jap, leta 90 lahko prikaze le sliko, jap
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

doktor lahko za prikaz slike lahko kupi napravo za 40€, ni mu treba dat 1000€,
Še en, ki nima pojma, ampak ga nič ne zadržuje, da ne bi nakladal.

Če misliš, da je rentgenska slika kar en jpg, ki ga lahko pogledaš kjerkoli, se kruto motiš. Praviloma so te slike shranjene v namenskih programih, povezanih z bazami podatkov o bolnikih in boleznih in še z marsičem, ki morajo poleg tega zagotavljati varstvo podatkov, da teh slik ne more kar vsak sneti. Skratka, že spet je zadaj en klinični "Lotus Notes" (običajno neka komplicirana & draga namensko prirejena zadeva), ki tudi slučajno ne dela v androidu ali iOSu.

O.

trnvpeti ::

Okapi je izjavil:

mah dej cel kup je aplikacij na terenu, ki zahtevajo malo bolj spodobno masino in ne sam navadne tablice..
No, mu bom jaz povedal. Delam za eno EU-firmo za nadzor projektov, pri kateri pač uporabljajo Lotus Notes, v katerem imamo vse podatke o teh projektih. In potem prideš na teren (ki je lahko dejansko teren - recimo Ljubljansko barje, Pokljuka ...) in preverjaš stanje projekta, po dokumentaciji, ki jo imaš v Lotus Notesu. Večinoma je treba samo označit, a zadeve štimajo, in tu in tam narediti kakšno opombo, ki jo lahko, če ni prilike za tipkanje, tudi zvočno posnamem in potem doma pretipkam. Potem imamo občasne sestanke, kjer poročaš o svojih ugotovitvah in to že spet počneš tako, da odpreš Lotus Notes, poiščeš svoj projekt in pogledaš, kaj si o njem zapisal.

Skratka, opravila računalniško niso zahtevna, moraš pa uporabljat program, ki ga pač za Android ali iOS ni. Če bi šli pri firmi v korak s časom in imeli bazo projektov namesto v Notesu narejeno v Google Docs ali s kakšnim drugim oblačnim orodjem, da bi lahko vse delal v spletnem brskalniku, bi bila običajna tablica povsem dovolj, tako pa pač sedaj moramo imeti nekaj s polnokrvnimi Okni.

Pa ni Lotus Notes edini primer, imaš še cel kup drugih namenskih programov, ki se uporabljajo za resno delo in ki jih za tablice ni.

O.

v tem primeru, drzis notebooka v roki, in pac na kratko nekaj z touchpadom oznacis in napises, ali pac odlozis nekam na eno povrsino?

bi ti v v zgornjem primeru prisel prav surfacepro?
tipkovnico pod ekran, in da napises kar na ekran?

ali se tipkovnica nekako zatakne(in se ne prevrne), in je cela naprava nekako stabilna kot notebook?

jype ::

Okapi> ki tudi slučajno ne dela v androidu ali iOSu.

No, v resnici deluje, le da se licence za take reči zelo drago prodajajo. Tudi za Surface se bodo drago prodale, jasno.

Je pa res, da ne gre za "navaden" pregledovalnik slik, ampak mora znat reči, ki jih dohtarji potrebujejo (natančna merila, scrollanje skozi CT in MRI slike, predvajanje zaporedij slik kot zvezen videoposnetek in podobne reči).

smash ::

zadost je da ma tabla (android) teamviewer, pa lahko doktor pokaže karkoli s kjerkoli

Okapi ::

No, v resnici deluje, le da se licence za take reči zelo drago prodajajo. Tudi za Surface se bodo drago prodale, jasno.
Če so naredili klienta za androida. Večinoma (še) ne obstajajo. Za Lotus Notes recimo ne. Obstaja klient za Notesovo e-pošto, ampak s tem si ne morem nič pomagati.

O.

smash ::

glede tiste zadeve na terenu od okapija..a se splača dat nekaj tisoč evrov za surface naprve ki bodo podprle tisto tvojo super dooper aplikacijo...ali se splača narest android app, ki se poveze z uno superdooper applikacijo, za nekaj 100 evrov, in potem kupit bolj poceni androidne naprave

Lion29 ::

@smash: za nekaj sto evrov :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

damjanll ::

Ce bo doktor kazal slike, bi bilo potem koristno imet retina zaslon kot jih imajo ta nov iPad ali pa Nexus 10, ne pa surface. Mislim da je pri rentgen slikah zazelena visoka resolucija...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16447767 (36498) Lonsarg
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517159 (14532) celada
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15548023 (43033) HunterMan
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332065 (27375) Okapi

Več podobnih tem