» »

Surface Pro januarja za tisočaka

Surface Pro januarja za tisočaka

TechNet - Microsoft je objavil podrobnosti o močnejši verziji tablice Surface, ki se imenuje Surface Pro in bo na voljo kmalu. Na prodajne police pride v dveh verzijah v januarju 2013. Ni še znano, kdaj bo Surface Pro izšel v drugih državah, saj omenjena dobavljivost velja za ZDA in Kanado.

Šibkejša verzija bo imela kapaciteto 64 GB in ceno 900 dolarjev, medtem ko bo dvakrat prostornejša inačica stala 1000 dolarjev. Za Touch Cover ali Type Cover bo potrebno doplačati še 120 oziroma 130 dolarjev. V ostalih pogledih bosta verziji enaki, in sicer bosta imeli procesor Core i5 (frekvenca in model še nista znana), 4 GB pomnilnika, 10,6-palčni zaslon s podporo ločljivosti 1920x1080, dodaten digitalizator za pisalo, vhod USB 3.0, Mini DisplayPort in tehnologijo Palm Block. Vse skupaj bo tehtalo približno kilogram, v debelino pa bo meril manj kot poldrugi centimeter.

Ali bo Surface Pro uspel, je odvisno od več faktorjev. S ceno okoli tisočak (evrskega ali dolarskega) se na trgu pozicionira precej visoko. S tem je recimo dražji od 11-palčnega macbooka air. Surface Pro je tako nekje vmes med pravimi prenosnimi računalniki, h katerim sodi po ceni in podpori Windows 8 ter s tem vsem namiznim aplikacijam (Surface podpira le RT-verzijo za ARM-procesorje), in tablicami, kamor ga silita velikost in (ne)ergonomičnost.

183 komentarjev

«
1
2 3 4

smash ::

ajej

blackbfm ::

1000$ pa 1kg..fail:))

nofaith ::

Glede na to da boš na tablici lahko zlahka poganjal kaki starejši špil sploh ni tak fail. Kaki cod 2 Al pa 4 pa če maš tipkovnico in miško...
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

googleg1 ::

nofaith je izjavil:

Glede na to da boš na tablici lahko zlahka poganjal kaki starejši špil sploh ni tak fail. Kaki cod 2 Al pa 4 pa če maš tipkovnico in miško...

Če se ne motim aplikacije niso kompatibilne med navadno in RT verzijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

keitai ::

Na surface pro bo laufala navadna verzija (posledično ima zaradi intel proca 1kg ter debelino). Nekako me je strah vprašati glede baterije.

techfreak :) ::

Surface Pro poganja Windows 8, ki podpira tako navadne kot tudi Metro aplikacije ...

Lonsarg ::

Surface Pro bo imel Intel HD4000, ki lahko poganja vse razen res tanajbolj zahtevnih iger..

Drgač pa Surface RT, Galaxy Tab, iPad so vsi okoli 650g, tale reč pa je v 900g, torej 38% več. Kar res ni tako veliko. Baterija pa berem na The Verge, da bo polovico tega, kar ima Windows RT, pač laptop torej.

cen1 ::

HD4000 ne upa poganjati nekaterih novejših iger niti na medium.. še Llano ga prehiti v večini testov.


Sploh ne vem zakaj bi kdorkoli rabil tablico v tem cenovnem rangu, raje kupiš en ultrabook.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

blackbfm ::

Glede na to da boš na tablici lahko zlahka poganjal kaki starejši špil sploh ni tak fail. Kaki cod 2 Al pa 4 pa če maš tipkovnico in miško...


zakaj bi sploh hotel na tablici poganjat cod in to z miško in tipkovnico..potem si odpreš laptop ali pa se usedeš za pc

strel u koleno je tole...tole bo isti polom kot tisti xpji na tablici 10 let nazaj

mailer ::

To bo šlo za med :))

furion ::

Za $1000 raje kupim laptop z dedicated grafiko in mi delajo vsi spili. :) Tablica z intel procesorjem je fkin stupid, performance per watt je sranje v primerjavi z arm, nevem zakaj rabi x86 arhitektura za spilat angry birds. Battery life: 2hrs haha useless garbage.

Ni cudno da microsoft faila, logika jim ne dela nekam dobro.

Lonsarg ::

cen1 je izjavil:


Sploh ne vem zakaj bi kdorkoli rabil tablico v tem cenovnem rangu, raje kupiš en ultrabook.


Surface Pro ni tablica, ampak hibrid, torej ultrabook in tablica. In je eden najlažjih ultrabookov, z tipkovnico tehta 1.1kg.

furion je izjavil:

Za $1000 raje kupim laptop z dedicated grafiko in mi delajo vsi spili. :)


UU, daj pokaž kak ultrabook z dedicated grafiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pebkac ::

cen1 je izjavil:

HD4000 ne upa poganjati nekaterih novejših iger niti na medium.. še Llano ga prehiti v večini testov.

Sploh ne vem zakaj bi kdorkoli rabil tablico v tem cenovnem rangu, raje kupiš en ultrabook.


Kupiš surface + tipkovnico in imaš tablico IN ultrabook v enem. Pa si resno pričakoval boljšo grafično v tako majhni napravi? Tudi ultrabooki imajo večinoma samo integrirane. Cena je res za moje pojme previsoka, ampak isto velja za skoraj vse ultrabooke, ki jim je ta tablica po zmogljivosti, teži in funkcionalnosti primerljiva.

cen1 ::

Ja sej razumem, vse lepo in prav, ideja o x86 v tablici z dockom je kul ampak zadeva je ~1100 EUR. Naravnost smešno.

ASUS je obljubljal nekaj zelo podobnega tako da počakajmo s kakšno alternativo bojo prišli ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

furion ::

Lonsarg je izjavil:

cen1 je izjavil:


Sploh ne vem zakaj bi kdorkoli rabil tablico v tem cenovnem rangu, raje kupiš en ultrabook.


Surface Pro ni tablica, ampak hibrid, torej ultrabook in tablica. In je eden najlažjih ultrabookov, z tipkovnico tehta 1.1kg.

furion je izjavil:

Za $1000 raje kupim laptop z dedicated grafiko in mi delajo vsi spili. :)


UU, daj pokaž kak ultrabook z dedicated grafiko.


Js mam mac book pro retina 15, proper ultrabook z graficno in dovolj velikim zaslonom da je stvar funkcionalna. Nevem kolko produktiven je lahko nekdo z 10". Sam ne zdej mesat razlicnih stvari, kar se tablic tice je surface pro fail.
1.) Cena. Mainstream folk nima kesa, nihce nau dau jurja ce dobis android tablico u walmartu za $100.
2.) Proc. Intel arhitektura na tablici je overkill, za pogledat video in igrat angry birds je ARM vec kot dovolj. Moderen ARM ima kar dober multitasking capability.
3.) Teza in battery life. Glede na to da je intel ppw veliko manjsi kot arm, bo avtonomija brutalno nizka. Kar naredi stvar nemobilno. Kdo pa bi mel tablico k nardi 2 ure na charge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

darkolord ::

Ja sej razumem, vse lepo in prav, ideja o x86 v tablici z dockom je kul ampak zadeva je ~1100 EUR. Naravnost smešno.
Za primerjavo, Samsungov Slate 7 stane 1349 dolarjev, pa ga Surface Pro fejst poseka.

V bistvu je Pro samo $100 dražji od najmočnejšega RTja.

1.) Cena. Mainstream folk nima kesa, nihce nau dau jurja ce dobis android tablico u walmartu za $100.
2.) Proc. Intel arhitektura na tablici je overkill, za pogledat video in igrat angry birds je ARM vec kot dovolj. Moderen ARM ima kar dober multitasking capability.
3.) Teza in battery life. Glede na to da je intel ppw veliko vecji, bo avtonomija brutalno nizka. Kar naredi stvar nemobilno.

Mal mešaš zadeve, tole je precej zmogljiv ultrabook + tablica. Primeren je tudi za resno delo.

Zamenjal bo mojega malega Thinkpada (ki je nov stal blizu 2000 eur) in zraven služil še kot tablica brez nekih hudih kompromisov. Awesome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

furion ::

darkolord je izjavil:

Ja sej razumem, vse lepo in prav, ideja o x86 v tablici z dockom je kul ampak zadeva je ~1100 EUR. Naravnost smešno.
Za primerjavo, Samsungov Slate 7 stane 1349 dolarjev, pa ga Surface Pro fejst poseka.

V bistvu je Pro samo $100 dražji od najmočnejšega RTja.

1.) Cena. Mainstream folk nima kesa, nihce nau dau jurja ce dobis android tablico u walmartu za $100.
2.) Proc. Intel arhitektura na tablici je overkill, za pogledat video in igrat angry birds je ARM vec kot dovolj. Moderen ARM ima kar dober multitasking capability.
3.) Teza in battery life. Glede na to da je intel ppw veliko vecji, bo avtonomija brutalno nizka. Kar naredi stvar nemobilno.

Mal mešaš zadeve, tole je precej zmogljiv ultrabook + tablica. Primeren je tudi za resno delo.


Seveda, primeren za resno delo. Na 10" lahko nekdo recimo sprogramira neko stran. Alpa spremlja borzo. Alpa zmodelira design za hiso, alpa nardi nov produkt v autocadu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

darkolord ::

Seveda. Ko priklopi gor 27" ekran še posebej.

furion ::

darkolord je izjavil:

Seveda. Ko priklopi gor 27" ekran še posebej.


Ker se mi ful bolj splaca kupit tablico za $1000 kot pc za $300 ko sm doma pred 27" ekranom.

darkolord ::

Ker se mi ful bolj splaca kupit tablico za $1000 kot pc za $300 ko sm doma pred 27" ekranom.
In ko nisi doma?

Zgodovina sprememb…

furion ::

darkolord je izjavil:

Ker se mi ful bolj splaca kupit tablico za $1000 kot pc za $300 ko sm doma pred 27" ekranom.
In ko nisi doma?

Neses 27" ekran s sabo?

darkolord ::

A tako kot tvoj pc za $300?

furion ::

Point, ki ga hocem naredit. Ce si mindless entertainment consumer, si kupis tablico. Najboljso avtonomijo baterije, tezo itd dobis z arm procesorjem. Pa poceni je.
Ce si produktiven clovek, si kupis ultrabook/laptop.

Ce si doma pa si itaq na PC.

Jaz ne vidim mainstream potenciala za x86 tablice. Za ceno ene dobis 4 ARM tablice za celo druzino. Pa isti k je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Lonsarg ::

Teb v tvojem slovarju manjka beseda hibrid. Surface je x86 hibrid, ne x86 tablica.

Je pa res, da beseda hibrid se bo bolj težko prijela. Kako bodo ljudje potem klicali te zadeve, hm.

forget your tablet and laptop, get a convertable!:D

darkolord ::

Point, ki ga hocem naredit. Ce si mindless entertainment consumer, si kupis tablico. Najboljso avtonomijo baterije, tezo itd dobis z arm procesorjem. Pa poceni je.
Ce si produktiven clovek, si kupis ultrabook/laptop.

Ce si doma pa si itaq na PC.
Jah, slab point si naredil.

Jaz imam doma zmogljiv PC. Rabim pa tudi nekaj spodobnega in prenosljivega za na pot (da je možno tudi delati gor), imel bi pa tudi tablico. Kaj naj bi potem vzel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

furion ::

Lonsarg je izjavil:

Teb v tvojem slovarju manjka beseda hibrid. Surface je x86 hibrid, ne x86 tablica.

Je pa res, da beseda hibrid se bo bolj težko prijela. Kako bodo ljudje potem klicali te zadeve, hm.

forget your tablet and laptop, get a convertable!:D


Ni hibrid, je tablica. Tut na android tablice/ipad lhk prklopis tipkovnce. Edina razlika je v cpu. Not hybrid imo.

darkolord ::

Tut na android tablice/ipad lhk prklopis tipkovnce.
In si še vedno v omejenem tabličnem okolju. Če na tole priklopiš zunanjo periferijo, imaš IDENTIČNO okolje kot na namiznem računalniku.

furion ::

darkolord je izjavil:

Tut na android tablice/ipad lhk prklopis tipkovnce.
In si še vedno v omejenem tabličnem okolju. Če na tole priklopiš zunanjo periferijo, imaš IDENTIČNO okolje kot na namiznem računalniku.

Z android tablico se lahko priklopis remote desktop na domac pc.
Poleg tega je to appealing samo a windows 8 userje. Linuxi zaenkrat se nimajo tablicnega vmesnika, pa verjetno MS niti ne pusti menjat os (sigurno kak secure boot gor).

darkolord ::

Z android tablico se lahko priklopis remote desktop na domac pc.
Kar ni isto. Niti približno.

nejcek74 ::

zame osebna prva tablica(whatever), ki si jo bom verjetno kupil. Laptopi me ne ganejo, vedno delam na namiznem kompu, normalni tipkovnici in monitorju.
Tole zadevo pa mirno spokam v torbico, s kompletno vsemi delovnimi fajli, se po potrebi priklopim na projektor in opravim prezentacijo ali nujne popravke.

furion ::

Nihce ti ne brani da si ne kupis te tablice ce si jo zelis. Sam ta tablica kao hibrid totalno faila proti konkurencnosti drugim tablicam. Za ultrabooke pa nevem, a sploh delajo 10"? Semizdi da se ultrabooki zacnejo pr 11" - 15". Sam ultrabook nima touch screena tk da ni ravno primerljivo.

darkolord ::

Katera tablica pa je konkurencna tej? Torej katera lahko poganja normalne x86 programe in je podobno zmogljiva?

furion ::

Res je da imas na x86 windows 8 pa 'vsi' programi delajo. V tvojem primeru, da prestavis prezentacijo je to super. Sam, da bi pa resno delal recimo, da si v tujini in moras nardit nek projekt, da bos 8ur na 10" se ti zmesa. Tukaj laptop definitivno zmaga. Se posebej za tiste, ki imamo slabsi vid in ocala. Ker nek resen program potrebuje vecji real estate na vidni resoluciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Lonsarg ::

furion je izjavil:


Poleg tega je to appealing samo a windows 8 userje.


Tole si dobro povedal ja, tak način uporabe(da imaš tablet/laptop in z desktop v eni napravi) je appealing samo za Windows 8 userje, ker samo Windows 8 userji to funkcionalnost zaenkrat imajo.

furion ::

Lonsarg je izjavil:

furion je izjavil:


Poleg tega je to appealing samo a windows 8 userje.


Tole si dobro povedal ja, tak način uporabe(da imaš tablet/laptop in z desktop v eni napravi) je appealing samo za Windows 8 userje, ker samo Windows 8 userji to funkcionalnost zaenkrat imajo.


Jap. Sam ce se zadeva ne prime, bodo edini tudi ostali.

dope1337 ::

furion je izjavil:

Res je da imas na x86 windows 8 pa 'vsi' programi delajo. V tvojem primeru, da prestavis prezentacijo je to super. Sam, da bi pa resno delal recimo, da si v tujini in moras nardit nek projekt, da bos 8ur na 10" se ti zmesa. Tukaj laptop definitivno zmaga.


Na netbooku 10' se da čist lepo delat (pa je star že cca. 2 leti) ... VS2010, MS Expression, Oracle DMB, Photoshop, kakega virtualca pognat če je že potreba, itd.

Ti pa lahka dam primer, kjer morejo po 8ur na dan v roki držat "tablico". Vsak k programira Kuke, more po 8 ali več ur na dan držat v roki tisto brezvezno tablico, pa furat roko gor pa dol dokler ni vse u nulo. In ker je ta "tablica" edini interface z robotom, niti ni druge izbire ... pa pjebi še kr to delajo iz dneva v dan, pa še kr so mentalno stabilni. Res je pa, da na žalost nimajo druge alternative. Ampak, vse se da, sam če se hoče.

Če pa misliš, da boš lahk tud na kakem ultrabooku, delo razne kompleksne kompajle, pa kake uiber slike renderiro ... si se pa tud zmotu pjeb ... Za kakršnokoli "resno resno" delo, rabiš vsekakor delovno postajo. Za drek štukat, je pa tole isti k* kot kakšen ultrabook.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Lonsarg ::

Važno da imam jaz to, če ostali nočejo ok...

Sicer po mojem mnenju, večji del trga NIKOLI NI BIL PRIPRAVLJEN, kupiti dve naprave, torej tablet in laptop. Se ne bi zgodilo, ever. Bodisi laptop umre, bodisi tablet postane laptop, druge možnosti ni. Microsoft se je določu da postane tablet tudi laptop, v primeru da se je zmotil pa pač odstrani dock rešen problem. NI šans da ljudje kot so moja sestra kupijo dve naprave, in ja, njen nasleden nakup je hibrid. Še ne ve če bo Surface, ker bi raje 13", vsakemu svoje.

jype ::

Azgard> Sicer po mojem mnenju, večji del trga NIKOLI NI BIL PRIPRAVLJEN, kupiti dve naprave, torej tablet in laptop.

Me prav zanima od kod ti ta ideja. Laptop je samo malo bolj pripraven desktop. Tablica je za na kavč.

Okapi ::

ampak zadeva je ~1100 EUR. Naravnost smešno.
To pač ni zadeva za otroke in igranje, ampak za poslovneže, ki za določene programe potrebujejo polnokrvne Windowse, večino časa pa jim prav pride na dotik občutljiv zaslon za manj zahtevna opravila (branje, brskanje po netu, e-pošto ...). Pač ultrabook s funkcionalnostjo tablice. Jaz recimo sem že en od kandidatov za nakup tegale (ali nečesa podobnega). Od časa do časa (recimo en ali dva dneva na mesec) na terenu nujno potrebujem Lotus Notes in sedaj moram samo zaradi tega imeti klasičen prenosnik.

O.

darkolord ::

Tablica je za na kavč.
Dosedajšne tablice so bile za na kavč - ker so v glavnem igračke.

furion ::

Jaz sem mnenja da bo android zdominiral trg, vedno vec programov bo na arm arhitekturi. Ze sedaj je potreba po x86 majhna, oz se nanasa na majhen % uporabnikov.

Tut prezentacije bos lahko kmalu z mobitela laufal.
http://www.theverge.com/2012/11/7/36124...

Pravi OS (windows, linux etc) na tablici ni zelo convenient opcija. Ker 'pravi' OS ni optimiziran na touch, ampak ima za I/O se vedno keyboard/mouse/trackpad. Resen program z miljon funkcijami in minimalno resolucijo 1200x700...na tablici si ga naj***l. Keyboard cover je 100% must have pa se kaka miska zraven. In pol smo ze spet wanna be ultrabook. Why not ultrabook in first place?

Res je da je laptop 100x manj prenosljiv ampak za laufat full OS je v vsakem primeru boljsa opcija za resne programe in igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Lonsarg ::

jype je izjavil:

Azgard> Sicer po mojem mnenju, večji del trga NIKOLI NI BIL PRIPRAVLJEN, kupiti dve naprave, torej tablet in laptop.

Me prav zanima od kod ti ta ideja. Laptop je samo malo bolj pripraven desktop. Tablica je za na kavč.


Jaz sem gledal iz stališča število mobilnih naprav. In ne, številka ni tak problem finančno, no tudi mogoče, glavno problem je kompliciranost tega, da imaš ti tako mobitel, kot tablet, kot laptop. V tem res uživamo ljudje, kot smo tle na forumih, za maso ljudi pa si ne morem v glavi predstavljat, kako bodo ljudje komplicirali z 3mi mobilnimi napravami. Recimo ko kam greš si v dilemi, če vzeti tablet ali laptop. Moj kolega vzame tako 7" tablet kot 11" laptop z sabo, ter seveda mobitel. Mal se skvari cel point mobilnosti, če več naprav s sabo vzameš. Potem predstavljajte si 5 člansko družino *3=15 mobilnih naprav, ki ležijo po hiši.... ne gre, tega ne bo.

furion ::

Ta surface pro mi daluje metaforicno kot celoletne gume. Wanna be both, ampak zanic poleti in pozimi.
Tko je surface pro wanna be everything, but good at nothing. Premalo uporaben kot PC, in predrag kot tablica.

Tablica pa je samo povecana verzija mobitela, brez funkcionalnosti mobitela. Torej ce imas android mobi + laptop si pokrit v celoti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

feryz ::

Zadnjič sem kolegu servisiral Paviliona in nisem se mogel spomniti niti ene prednosti touch screena na prenosniku. Če je prvih par minut fancy in zanimivo za naključne mimoidoče, kmalu ugotoviš, da je vse skupaj zamudno in neumno početje. Hibrid, kot pravite zgoraj, praktično neuporaben, razen za mulce in njih čečkanje v painterju.
Mogoče bi bil bolj uporaben v osmici, ampak kaj ko je tudi ta hudič (Win8) hibrid in je tisti metro vmesnik uporaben le za zijanje prona, FB in ostalih nujno življenjsko pomembnih oslarij. Ko se spraviš delati kaj resnega, te vrže v tastaro namizje (ki je seveda brez nujnih ikon, hvala k... da vsaj še bližnjične tipke delajo normalno) in tam je touch spet bolj bremza kot korist.

furion ::

feryz je izjavil:

Zadnjič sem kolegu servisiral Paviliona in nisem se mogel spomniti niti ene prednosti touch screena na prenosniku. Če je prvih par minut fancy in zanimivo za naključne mimoidoče, kmalu ugotoviš, da je vse skupaj zamudno in neumno početje. Hibrid, kot pravite zgoraj, praktično neuporaben, razen za mulce in njih čečkanje v painterju.
Mogoče bi bil bolj uporaben v osmici, ampak kaj ko je tudi ta hudič (Win8) hibrid in je tisti metro vmesnik uporaben le za zijanje prona, FB in ostalih nujno življenjsko pomembnih oslarij. Ko se spraviš delati kaj resnega, te vrže v tastaro namizje (ki je seveda brez nujnih ikon, hvala k... da vsaj še bližnjične tipke delajo normalno) in tam je touch spet bolj bremza kot korist.


+1

Prenosnik rabi sam zlo dober trackpad z supportom za geste (apple je to zelo dobro naredil, semizdi da prihaja support za geste v Gnome 3.8 na linuxih tudi). Tablice pa so itaq za otroke imo.

darkolord ::

Premalo uporaben kot PC
Se zmeraj nisi povedal zakaj (razen da slabo vidis pa ti je premajhen ekran).

Mogoče bi bil bolj uporaben v osmici, ampak kaj ko je tudi ta hudič (Win8) hibrid in je tisti metro vmesnik uporaben le za zijanje prona, FB in ostalih nujno življenjsko pomembnih oslarij.
Ne drži. Metro aplikacij je vedno več, med njimi tudi vedno več resnih.

Tablice pa so itaq za otroke imo.
Do sedaj so res bile predvsem za "igračkanje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

noraguta ::

furion je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

cen1 je izjavil:


Sploh ne vem zakaj bi kdorkoli rabil tablico v tem cenovnem rangu, raje kupiš en ultrabook.


Surface Pro ni tablica, ampak hibrid, torej ultrabook in tablica. In je eden najlažjih ultrabookov, z tipkovnico tehta 1.1kg.

furion je izjavil:

Za $1000 raje kupim laptop z dedicated grafiko in mi delajo vsi spili. :)


UU, daj pokaž kak ultrabook z dedicated grafiko.


Js mam mac book pro retina 15, proper ultrabook z graficno in dovolj velikim zaslonom da je stvar funkcionalna. Nevem kolko produktiven je lahko nekdo z 10". Sam ne zdej mesat razlicnih stvari, kar se tablic tice je surface pro fail.
1.) Cena. Mainstream folk nima kesa, nihce nau dau jurja ce dobis android tablico u walmartu za $100.
2.) Proc. Intel arhitektura na tablici je overkill, za pogledat video in igrat angry birds je ARM vec kot dovolj. Moderen ARM ima kar dober multitasking capability.
3.) Teza in battery life. Glede na to da je intel ppw veliko manjsi kot arm, bo avtonomija brutalno nizka. Kar naredi stvar nemobilno. Kdo pa bi mel tablico k nardi 2 ure na charge.

pa sej ti mešeš hruške pa jabolka. toj tablica. arm pa ni več kot dovovolj. če apple ne more ponudit content creationa na tablicah. je samsung glih z win8 pokazal da ga lahko z isto avtonomijo in težo. sploh pa mac book pro je fil še touch screena nima kot vsak sodoben ultrabook. netegnili so te prjatu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

LuiIII ::

No recimo tale Surface Pro je totalna zmaga za delo na terenu. x86 arhitektura, torej laufa gor vse kar se rabi na terenu, zmogljivost je dovolj dobra in wacom pisalo za skicirati ipd. Čista zmaga. Seveda pa je to precej nišni segment.

cekr ::

http://www.asus.com/Tablet/VivoTab/ASUS...

http://www.asus.com/vivo/en/transformer...
http://transformerbook.asus.com/


TransformerBook bo verjetno cena v rangu SurfacaPro ali še več.

Je pa kandidat, da izprazni mojo denarnico.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16447759 (36490) Lonsarg
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517154 (14527) celada
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15547972 (42982) HunterMan
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332049 (27359) Okapi

Več podobnih tem