» »

odkrivanje napak

odkrivanje napak

chrispy ::

Jutri pišemo test, pri programiranju iz C ja. Snov razumem tudi programiranje mi ni problem.
Težava se najde da medtem ko pišem zajebem kakšno majhno pizdarijo kot naprimer
int c;
scanf("%c",&c);
recimo primeri kot ta, sem iskal 15min napako v programu in nato zagledal da sem %c dal, moral pa bi dat %d.

Zanima me predvsem kako vsi izkušeni programerji pregledate napisano kodo, da je pravilno napisana brez napak oz. kako iščete in popravite napako, ali pa recimo če dobite že napisan del kode, kako jo pregledate?.
Test na listu in mora program delovati v prvo, saj ga nebom mogel testirat kakor lahko to delam v nedgogled na računalniku.

roba87 ::

Sprašuješ kako se znebiti površnosti. Malo sem pogooglal in sem naletel na en zanimiv odgovor, ki dejansko drži. Practice makes perfect.

z00s ::

Glede na to, da je test na listu, je roba87 dobro povedal, drugače pa s kakšnimi debuggerji, možno je pa tudi dodati textboxe po vsaki rutini in tako vidiš, kje se ustavi:P

lp,Z00s

pegasus ::

Če te problem zanima tudi bolj iz akademskega stališča, si poglej zadeve kot so formal verification in model checking.

smash ::

test je debilen, ker v praksi nikoli ne spišeš kode ki dela iz prve...zato so naredili debuggerje, ki ti celo zelo dobro nakažejo, kje je napaka

ne morm verjet, da se taki testi pišej oin da ljudje pričakujejo popolnost..to nima prav nobene zveze z dejanskim programiranjem v praksi, bolj gre za ugotavljanje površnosti...mar si bi na pamet učili pesmice, resno

profesor bi se lahko malo zamislil, v katerem času živi

WarpedGone ::

Pisanje programov na papir ni nujno debilno samo po sebi. Če se šteje kolk napak bi javil compiler za konkretno skico programa, pol je to debilno, če se pa gleda kolk je kej diht logika skiciranga programa in če koncepti špilajo pol je to povsem OK.

Bistvo programiranja ni sintaktična pravilnost ampak razgradnja problema in sestav rešitve. A so res vsa podpičja tam kjer morjo bit, s tem nima nobene zveze.
Zbogom in hvala za vse ribe

smash ::

se strinjam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je to programerska logika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5210085 (7090) windigo
»

'talenti' na razgovorih za službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6112631 (8997) Isotropic
»

PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16313749 (11104) Spura
»

niti (threads) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
775068 (3522) noraguta

Več podobnih tem