» »

Življenje v ZDA

Življenje v ZDA

«
1
2 3 4

Quantum ::

Pozdravljeni! Po končanem magisteriju, se nameravam preselitiv ZDA. Mi lahko kdo opiše, kakšno je življenje tam? Npr. zdravstvo, sodstvo, sociala, ter nasploh življenje.

hvala!

pietro ::

Vse je odvisno, kje v ZDA pristanes, kaj delas, kaksen nacin zivljenja imas ipd. Z veseljem odgovorim na kaksno bolj konkretno vprasanje; tokrat bolj na kratko.

Zdravstvo je super, vendar le dokler ti storitev ni treba placevati iz svojega zepa. Moji druzini kakovostno zdravstveno zavarovanje placa delodajalec, tako da sami nimamo slabih izkusenj, pa smo sli skozi porod, za katerega je prisla poloznica za $60,000 (seveda je vse krila zavarovalnica). Je pa treba paziti, ker je zdravstvenih zavarovanj vec vrst, in nekatera ti krijejo samo del stroskov, in nimajo toliko ugodnosti. Pa optika in zobozdravstveno zavarovanje je obicajno posebej.

S sodstvom nimam izkusenj, vendar glede na novice ne bi smelo biti tezav. Policija na primer je zelo korektna, policisti spostovani, in delajo v dobro drzavljanov. So me ze nekajkrat ustavili, vendar se je dalo vse pogovoriti.

Sociala super za (zelo) revne. Ti dobijo zdravstveno zavarovanje in se nekaj kuponov za hrano. Vsaj v Kaliforniji.

Zivljenje je super. Ogromno prijaznih ljudi, in ni problem najti nekoga s podobnimi interesi. Sicer se veliko dela (9-18+), zato so prijatelji v glavnem tudi sodelavci. Si pa med delom vzamemo daljsi premor za kosilo, ponavadi pa grem se tudi v telovadnico.

Matako ::

V bistvu veliko stvari, ki te zanimajo so v ZDA rešene na lokalni ravni na nivoju okrožij. Privatne ustanove tudi sledijo lokalnim razmeram.

Recimo policija in šolstvo sta večinoma financirani od lokalnih oblasti in različno od zveznih držav. Po domače - lahko nagaziš nekam kjer vse štima ali pa kam, kjer policija in (državne) šole nimajo dovolj ljudi in opreme, nakar ima za vse skupaj posledico, da se bogatejši odseljujejo, dobiš porast kriminala, za njimi gredo tudi razne terciarne dejavnosti, zdravstvene ustanove, trgovine... so pa v tistih krajih saj nepremičnine čez čas zelo poceni.
Na drugi strani imaš davke na nepremičnine ipd, ki so pomemben del prihodkov lokalnih oblasti in se potem spet razlikujejo (recimo različna mesta imajo različne strategije urbanizma in potem nastavijo davke in dajatve temu primerno).

V bistvu je v ZDA lokacija, celo znotraj zvezne države št. ena. Zato se tudi ljudje več selijo, ker je res razlika - v Sloveniji so razlike bolj kozmetične.

No saj verjetno so vse večje dežele take. Lep primer je Rusija, kjer imaš lahko sceno kot dan in noč, odvisno kje si.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Blinder ::

A se da it živet v Miami?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

pietro si ti ze dokoncal doktorat? lahko se mal opises, kako je biti phd student v ameriki? slisal sem, da te kar porabijo baje, veliko bolj kot slo studente.

amigo_no1 ::

Pozdravljeni! Po končanem magisteriju, se nameravam preselitiv ZDA. Mi lahko kdo opiše, kakšno je življenje tam? Npr. zdravstvo, sodstvo, sociala, ter nasploh življenje.

Iz tega sklepam, da OP trenutno NI (oz ni bil sploh še) v ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

pietro ::

Isotropic, nisem se koncal. Se kaksno leto pa bom. Zaenkrat s studijem nimam niti ene slabe izkusnje. Seveda lahko recem, da je to posledica univerze, kjer ni dodiplomskih studentov in kjer je okolje nenormalno kolaborativno, vendar podobne zgodbe poslusam tudi z drugih ameriskih univerz. Seveda lahko nabases na mentorja, ki pac ni normalen in ti vsiljuje nekatere svoje stvari, vendar takih skorajda ni.

PhD je malo drugacen kot v Evropi. Tukaj se ne prijavis na delo k dolocenemu mentorju, vendar si izberes program, nato pa imas prvo leto predavanja in preizkusanje razlicnih laboratorijev/mentorjev (trimesecne rotacije). Na koncu si enega izmed teh izberes za svojega PhD advisorja. Predavanja so bila relativno lahka, je pa res, da je bil poudarek na resevanju problemov in ne ucenju na pamet. Na primer, imeli smo dva enotedenska projekta v skupinah po tri, kjer smo prvic morlai ugotoviti s katero kemikalijo so nam pobili celice (za to smo naprintali svoje RNA-mikrocipe, naredili vse ostale eksperimente in na koncu obdelali podatke), drugic pa smo morali zgraditi svoj mikroskop in ugotoviti valovno dolzino svetlobe, ki jo oddajo nekateri proteini v celici (na voljo smo imeli lece, 3D printer, ipd.). Pri nekaterih predmetih so bili testi, vendar smo jih ponavadi dobili za resevati domov (zivel z dvema sosolcema, vendar nihce ni niti crhnil, da bi se usedli skupaj in jih resili ...). Pri predavanju algoritmov je profesor na primer razpisal denarno nagrado za najboljsega pri machine learning projektu in na koncu vse pocastil z vecerjo, pijaco ...

Od drugega letnika dalje pa v glavnem samo delam na razlicnih raziskovalnih projektih.

ramiz?! ::

Ej pietro kakšno pa je bilo tvoje znanje angleščine, ko si šel prvič v ZDA?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

pietro ::

Moj prvi tuji jezik je bil vedno nemscina, tako da anglescine nisem ravno tekoce obvladal. Sem jih razumel (americane, z ljudmi z raznoranzimi naglasi sem imel sprva precej tezav - podobno kot z idrijscino v studentu v prvem letniku faksa :)), in sem tudi na nek okoren nacin tudi podajal informacijo, ki sem jo zelel, vendar je bilo moje govorjenje dalec od dobrega. Sedaj je precej, bolje, ceprav se nimam za nekako nadarjenega za tuje jezike. So pa americani zelo uvidevni do tujcev. Ceprav mi sedaj ze rahlo dosaja, ko koga samo pozdravim, in ze vprasa, od kje sem. Zgleda, da tudi enostavni "hello" ne znam izreci brez naglasa ... V glavnem, najvec, kar lahko nekdo naredi za dobro govornjenje tujega jezika, je delo na dobri (zdravi) samopodobi in samozavesti (kar sem ogotovil po priblizno enem letu, od takrat je vse dosti bolje).

Spajky ::

pietro je izjavil:

...sami nimamo slabih izkusenj, pa smo sli skozi porod, za katerega je prisla poloznica za $60,000 (seveda je vse krila zavarovalnica)...
Matr, a je "tamali" zlat ven padu ? :O
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Invictus ::

Taki so stroški zdravniških posegov v ZDA.

Sam se tja ne bi selil za dlje časa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Tudi pri nas so taki stroški, le da jih plača obvezno zavarovanje.

Gladi ::

Ne, cena poroda in oskrba tisih nekaj dni ne stane toliko.

jype ::

Gladi> Ne, cena poroda in oskrba tisih nekaj dni ne stane toliko.

O, ja, stane - vsaj v zasebnih zdravstvenih ustanovah.

Isotropic ::

hm, zakaj nisi potem sel delat doktorata v nemcijo, ce ti nemscina bolj lezi?

borutzi ::

jype je izjavil:

Gladi> Ne, cena poroda in oskrba tisih nekaj dni ne stane toliko.

O, ja, stane - vsaj v zasebnih zdravstvenih ustanovah.


pa ni res. Za tak denar jih ima lahko tak tretma 10-15komadov
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Invictus ::

borutzi je izjavil:


pa ni res. Za tak denar jih ima lahko tak tretma 10-15komadov


Mogoče v kaki Bolgariji ali Afriki. V Evropi in ZDA je pa to kar normalna cena za to storitev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borutzi ::

Jaz sem ti napisal za Slovenijo. Po odhodu iz porodnišnice dobiš celo papir koliko bi stalo brez zavarovanja vendar je končna cifra 0e (podobno kot v lekarni pri zdravilih na recept). 3 leta nazaj je bilo za normalen porod dobrih 2000e. Sedaj pravi žena ki dela v tem poklicu da je celo okoli 1000e. Sedi tukaj zraven mene in pravi, da če zrihtaš stranke za 60000$ lahko pustiš IT in živiš od provizij za porode :))))
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Tear_DR0P ::

jype je izjavil:

Gladi> Ne, cena poroda in oskrba tisih nekaj dni ne stane toliko.

O, ja, stane - vsaj v zasebnih zdravstvenih ustanovah.


a je mogoče dobiti kakšen link na takšne cenike?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mihec87 ::

Gladi je izjavil:

Ne, cena poroda in oskrba tisih nekaj dni ne stane toliko.


To veš ker imaš račun pred sabo ali?

jype ::

borutzi> Jaz sem ti napisal za Slovenijo.

Slovenija je malo nespecifična, ker nimamo razvitega zasebnega zdravstva.

borutzi ::

Spet bluziš. Tudi v Avstriji cena ni ravno dosti višja.
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

jype ::

Tear_DR0P> a je mogoče dobiti kakšen link na takšne cenike?

Ko sem nazadnje gledal je v Bernu rojstvo stalo 13000 evrov, v Zürichu pa 15000. Bom poiskal, ko pridem do uporabnejše naprave.

Gladi ::

mihec87 je izjavil:

Gladi je izjavil:

Ne, cena poroda in oskrba tisih nekaj dni ne stane toliko.


To veš ker imaš račun pred sabo ali?

To vem ker sem računalniško pismen(kar ti sklepam da nisi) in sem pogledal na cenik storitev na spletni strani ZZZS

Invictus ::

borutzi je izjavil:

Spet bluziš. Tudi v Avstriji cena ni ravno dosti višja.

V Avstriji stane porod, če moraš par dni ostati v bolnici od 5 - 6000 EUR naprej.

ZDA so pač malo posebnost, ki je ne moreš enačiti z evropsko socialno zdravstveno politiko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borutzi ::

V Avstriji je prIbližno 500e dnevno. Zdrava mlada mamica ostane tam 3-4dneve. Ne da se mi več razglabljati. Hotel sem povedati samo to, da ne stane 50000$ nikjer v Evropi... Če je pa katera toliko neumna,da leti takrat ko ima rok v USA, je pač njen problem. Že tako so nenujni poleti po 35 tednu nosečnicam odsvetovani....
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

tx-z ::

Sej če greš v ZDA si vzamš vedn neko zavarovanje in bi ti že kril stroške za porod...?
tx-z

Ganon ::

Imam sorodnike tam. Precej bedno življenje. Niti slučajno to ni država, v kateri bi živel.

mikena ::

Ok, mislim, da se vsi strinjamo, da stvari v ZDA niso tako bleščeče.

Ampak vseeno... verjet, da smo mi na toliko boljšem nivoju, ker živimo v Sloveniji (ker imamo kao zastonj zdravstvo) je prav tako blesavo. Kaj je pravzaprav toliko boljše v Sloveniji? Nič!

Če bi jaz imel možnost izbrat med Slovenijo ali ZDA bi se vsekakor raje odločil za ZDA. Če imaš kakšno dobro izobrazbo in ne živiš ravno v eni ameriški zakotni vasici, si lahko čez par let na enem zelo visokem konju.

Ker mene v Sloveniji moti je to, da zelo težko napreduješ. Z eno univerzitetno izobrazbo dobivaš plačo, ki jo drugod imenujejo minimalna plača.

Jaz če bi imel šanso, bi takoj pobegnil od tu. (Ampak žal nimam šans).

sajmon ::

Samo kratek odgovor za tiste, ki se v tej debati pregovarjate o ceni poroda v Sloveniji;
oktober 2009, 7 dni porodnišnice, nepričakovani zapleti in nujen carski rez, račun skupaj cca 3300 EUR.

metalc ::

borutzi je izjavil:

Če je pa katera toliko neumna,da leti takrat ko ima rok v USA, je pač njen problem. Že tako so nenujni poleti po 35 tednu nosečnicam odsvetovani....


Dejansko obstaja neke vrste porodniški turizem, ker ima vsak, ki se rodi na ozemlju ZDA (ne glede na status in poreklo staršev), pravico do ameriškega državljanstva.

Verjetno je tudi v tem fora visokih cen in ameriške samoplačnice morda dobijo kakšen občuten popust. Vsekakor pa bi ob komentiranju cene morali vedeti, kaj vse je bilo vključeno v paketu, ali je šlo za kakšen kompliciran porod in še ziljon drugih stvari.

@nny ::

Kolikor se pogovarjam z ameriškimi prijatelji, je življenje zelo podobno kot tukaj. Ravno kakšne hude razlike v kvaliteti življenja med tam in tukaj ni...Boga omenjajo v vsakem drugem stavku oz. kongregacijo, ki ji pripadajo in pa bolj garajo z veliko manj dopusta.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Mipe ::

Saj, mi pa v vsakem drugem stavku omenimo Janšo, Jankovića ali Kanglerja, tako da...

jype ::

Mipe> Saj, mi pa v vsakem drugem stavku omenimo Janšo, Jankovića ali Kanglerja, tako da...

Not really, ne vsi.

mikena> Jaz če bi imel šanso, bi takoj pobegnil od tu. (Ampak žal nimam šans).

Jaz bi se lahko preselil tja (NY, SF, Seattle) za vsaj tri delodajalce, vključno s trenutnim, pa nikakor ne vidim, kako bi mi to izboljšalo kvaliteto življenja.

oemdzi ::

jype je izjavil:



Jaz bi se lahko preselil tja (NY, SF, Seattle) za vsaj tri delodajalce, vključno s trenutnim, pa nikakor ne vidim, kako bi mi to izboljšalo kvaliteto življenja.


Na kolesu bi se lahko obrožen branil pred agresivnimi vozniki, ki ti strežejo po življenju.

jype ::

oemdzi> Na kolesu bi se lahko obrožen branil pred agresivnimi vozniki, ki ti strežejo po življenju.

Komaj čakam, ja. Če bi hotu biciklirat bi šel v Portland al pa Boulder.

Ampak ko se bo res treba preselit, se bom raje preselil kam drugam.

#000000 ::

Ne vem zakaj neb mogel bit porod 50-60.000 U$ Tam imaš na tisoče privatnih klinik in verjetno obstaja še vsaj 100 dražjih. Tam folk ki nima zavarovanja ne upa it šivat ene rane ker bi ga za par šivov opalili 2-3000 $ Saj je omenil zdravstvo je super če imaš porihtano zavarovanje.

Pri nas moraš imet nadstandardno in it v privat kliniko, šele takrat je tudi pri nas super.

Tako kot imamo pri nas pošlihtano zdravstvo ga ni nikjer, je kao brezplačno, ko pa ga rabiš je vse treba plačat-doplačat, sej je EU komisija rekla da imamo v bistvu nelegalen sistem financiranja, ki je baziran na obveznem zavarovanju in nelegalnega dodatnega. Tam vsaj veš če ga plačuješ si na konju, pri nas lahko plačuješ oba in si še vedno na niti ne oslu ampak mezgu.

mtosev ::

Ganon je izjavil:

Imam sorodnike tam. Precej bedno življenje. Niti slučajno to ni država, v kateri bi živel.

lahko bi vsaj reko v kateri zvezni državi živijo in če jim je tak bedno tam jim lahko rečeš,da vedno lahko pridejo živeti v evropo

meni se osebno zdi kanada dosti boljša. tam imajo državno zdravstvo in tud je dosti manj nasilja in raznih verskih in drugih fanatikov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

pietro ::

No, to, da se v ZDA na vsakem koraku omenja boga, ni res (vsaj ne v velikih mestih, kjer zivi vecina izobrazenih Americanov). Je pa res, da so moralno drugace vzgojeni. Sale na racun seksualnosti in podobno, ki so v Sloveniji zelo priljubljene, tukaj ne palijo. Na primer, ce se pojavis na delu z majico, na kateri je naslikan surf board s zensko, pod tem pa napis "girls like it long", te bodo hitro opozorili. Scasoma se na to navadis. Tudi pitja alkohola v javnosti ni. Npr. barov s terasami zunaj, pitja sampanjca na prostem za novo leto. Tega ni.

Glede poroda - bolnisnice napihnejo cene in zavarovalnice placajo manj kot polovico vsega. V nasem primeru pa je bila osrkba vrhunska. Privatna soba ves cas (z jacuzzijem), postelj za oba starsa, vedno na voljo dva zdravnika in ena sestra. In kar mi je bilo tudi zanimivo, je tudi to, da so poleg izkusnih zdravnikov vedno prisotni tudi studentje, ki se se ucijo.

Velika mesta so relativno varna. Prvo stanovanje v San Franciscu je bilo navznotraj krasno, vendar je bilo locirano v najslabsem predelu mesta. Ze prvi teden so sosednjo hiso obkolili SWAT-ovci (rop in zajetje talcev v nelegalnem kazinoju), na ulicah ljudje s pistolo v rokah ... Sicer na sreco brez slabih izkusenj vedar smo se po dveh mesecih izselili. Take soseske so ponavadi izven mestnega dogajanja, tako da ni razloga, da bi kadarkoli sploh sel tja.

Zivljenje je morda res primerno tistemu v Sloveniji, velike prednosti San Francisca pa so dogajanje in kulinarika. Prakticno kuhinje s celega sveta za vsak zep na vsakem vogalu. To med daljsimi obiski Slovenije kar pogresam. Zivljenje tukaj je tudi zelo komot. En mali primer je na primer nakupovanje v trgovini. Sadje in zelenjava stehta prodajalec na blagajni. Vso kramo tudi sam zlozi v vrecko in ti jo po potrebi pelje v avto.

Tudi za privrzence sportov v naravi je zelo dobro poskrbljeno. Parki so blizu mest, tudi tematsko obarvani. Nekateri so v glavnem dovoljeni za sprehode, drugi za jahanje konjev, spet drugi za gorsko kolesarstvo. Voziti se je resda potrebno vec kot smo tega navajeni v Sloveniji, vendar mi to ni bil nikoli problem.

zee ::

OP zanimajo prakticne izkusnje, ne pa nabijanje v tri krasne, kar primerjava stroskov poroda v ZDA in EU/SI zagotovo je. Za te namene si odprite loceno temo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

jan_g ::

Kar se mene tiče, za IT kader ni boljše lokacije na svetu kot je SF/Sillicon Valley. Tako da, če mi bo kdaj naklonjena sreča, grem tja. Sem bil cca. 3 mesece in je neprecenljivo, ko hodiš na pijačo z ljudmi iz fb-ja, googla, twitterja, itd. Zdravstvo, sociala in tako naprej sta urejena drugače kot v Evropi, ampak to me ne moti. Pač sistem, ki se mu prilagodiš. To je šum, bistvena je profesionalna kariera.

Tr0n ::

No, mene ravno to moti. Vsi kariera, 10+ delovniki in potem si celi dan samo v sluzbi. Ne znam si ravno predstavljat taksnega zivljenja. Ze 8 ur mi je prevec. :)

Thx, but no thx.

sandmat ::

pomojm pa se bomo tudi mi morali navadit na 10+ delavnik, ali pa propast. Že zdaj nas tepe po glavi, da uradno nimamo niti 8 urnega delavnika (malica se šteje v delovni čas).

pietro, kako je kaj z izmenjavami pri študiju? pridejo recimo doc ali postdoc študenti na tvojo univerzo (ali iz tvoje drugam) za mesec, dva, tri? V Evropi je kar nekaj tega, za ameriko pa verjetno niso zaželjeni tako kratki roki?

jan_g ::

Tr0n je izjavil:

No, mene ravno to moti. Vsi kariera, 10+ delovniki in potem si celi dan samo v sluzbi. Ne znam si ravno predstavljat taksnega zivljenja. Ze 8 ur mi je prevec. :)

Thx, but no thx.


No saj, vsakdo nosi svoj križ. Ljudje smo različni in prav je tako.

Tr0n ::

Pac skoda se mi zdi celi dan prezivet v pisarni, glede na to, da pac zivis samo enkrat. A ni skoda? :)

jan_g ::

Ja, te razumem. Vsak ima svoje ideale, želje, cilje in poskuša v skladu s tem tudi živeti. To sem mislil s tistim križem. In zate je 'pisarna' odvečna obveznost, zame pa kraj znanja, izzivov, odkrivanja neznanih področij. Zgolj druga perspektiva, to sem hotel povedati.

Marat ::

pietro je izjavil:

Velika mesta so relativno varna. Prvo stanovanje v San Franciscu je bilo navznotraj krasno, vendar je bilo locirano v najslabsem predelu mesta. Ze prvi teden so sosednjo hiso obkolili SWAT-ovci (rop in zajetje talcev v nelegalnem kazinoju), na ulicah ljudje s pistolo v rokah

A to v Tenderloinu? :)

Invictus ::

Meni je bil San Francisco zelo všeč. Na smolo je bil naš šofer homofob, pa nismo šli na pir na Rainbow alley. Videti je bilo zabavno.

Ampak če se tam zaposliš, moraš iztisnit od delodajalca vsa možna zavarovanja, ker drugače si ob vsaki pizdariji ali bankrotiran ali mrtev.

Dela se od 8 - 20h, na leto imajo 14 - 20 dni dopusta. In so srečni. Vsaj tako je bilo pri HPju, kjer sem sam delal. Kot outsourcing ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eric_cartman ::

No ampak kako sploh začet delat v ZDA? Sam sem po poklicu dipl. grafični oblikovalec, namenil pa sem se narediti še elektro fakulteto smer elektronika..

Mene sicer bolj zanima Toronto v Kanadi.. Če že Amerika pa obvezno Massachuesets; Boston naprimer..

Kako sploh dobit delo v ZDA? Kako dobit delovno vizo? Kolko možnosti maš, da jo dobiš??

Ni mi jasno samo to, ali naj kar začnem pošiljati svoj CV po ameriških oz. kanadskih spletnih straneh za zaposlovanje ali pa vseeno poteka vse preko vez... Ni mi jasen ta del, da te lahko povabijo npr. na razgovor.. Ti letiš v Ameriko.. Prideš na razgovor in se ne odločijo zate.. Kaj narediš potem? Poizkušaš tam najti nekaj na hitro novo zaposlitev ali odideš v Slo in poizkusiš ponovno čez nekaj časa?

Če greš naprej študirat recimo magisterij.. Ali imaš veliko možnosti, da ti magisterij financirajo v službi ali pa pač štipendiranje, ker je znesek za študij enormen ali pa Phd..

Ali gre lahko partnerica s tabo živet? Recimo da na začetku le jaz dobim delo.. Nisva poročena.. Pa me zanima, ali obstaja kakšna možnost, da nima ona le turistične vize. Se pravi, da je lahko dalj časa v Ameriki, zato ker sem jaz tam zaposlen..

Ogromno ogromno sem že prebral o tem.. Pa se mi vseeno zdi, da še vedno ne vem nič o tem..

Zgodovina sprememb…

jype ::

eric_cartman> Kako sploh dobit delo v ZDA? Kako dobit delovno vizo? Kolko možnosti maš, da jo dobiš??

Poznati te morajo in ko se ji pojavi potreba po nekom z znanjem, ki ga imaš, morajo pomisliti nate. To ni tako zelo težko, če imaš rad svoje delo.

eric_cartman> Ali gre lahko partnerica s tabo živet?

Ja, to je skoraj vedno res. Tudi dela v ZDA ni tako zelo težko dobit, če imaš vsaj približno znosne kvalifikacije in izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749808 (19944) DOOM_er
»

Kvaliteta življenja v Floridi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8622017 (17157) Dejan_007
»

Delo v Avstraliji (tujini) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518171 (9906) Pegaz

Več podobnih tem