» »

wireless kartica prenosnik

wireless kartica prenosnik

multiscan ::

Dell 500,


Wireless je škripnil :(, na lepem.
Sem na novo naložil win7, pa ni bilo bolje. Ok, zamenjam kartico, predvidweval sem, da je kartica šla, dam drugo, za katero vem, da dela(v identičnem prenosniku). Pa ne dela. Kot kaže ne najde kartica?!
Je šla matična?
Kakšne so opcije? Kako naj dejansko diagnosticiram defekt?

multiscan ::

Ali je lahko še kaj drugega šlo v k. kot matična?

NeMeTko ::

Kaj ti razumeš pod pojmom "kartica" ?!?

Je to USB wifi adapter ali dejansko KARTICA, ki se vtakne s strani v prenosnik?

multiscan ::

NeMeTko je izjavil:

Kaj ti razumeš pod pojmom "kartica" ?!?

Je to USB wifi adapter ali dejansko KARTICA, ki se vtakne s strani v prenosnik?



Ne eno, ne drugo. Ni USB wifi, pa prensonik tut nima kake stranske reže. Kartica mini pcie, ki leži v drobovju na spodnjem delu računalnika.

No, update BIOS-a je izgleda naredil svoje. Edino ne razumem, kaj se je zgodilo s starim BIOSom, ker je nova verzija BIOSa enaka8-O stari?

Zdej se je lepo prižgala wifi lučka, skratka deluje

NeMeTko ::

multiscan je izjavil:

NeMeTko je izjavil:

Kaj ti razumeš pod pojmom "kartica" ?!?

Je to USB wifi adapter ali dejansko KARTICA, ki se vtakne s strani v prenosnik?



Ne eno, ne drugo. Ni USB wifi, pa prensonik tut nima kake stranske reže. Kartica mini pcie, ki leži v drobovju na spodnjem delu računalnika.


Tisto interno wifi kartico bolj malo kdo menja z računalnika na računalnik, zato ne pomisliš, da bi nekdo dejansko imel v mislih to kartico. Da pa ljudje na splošno s 'kartica' znajo označiti vse živo, pa najbrž tudi sam veš.

No, glavno da si rešil zadevo, četudi z dokaj neobičajnim bios refreshom. Ponavadi ne pomisliš na bios, če je nek HW čisto solidno deloval.

multiscan ::

NeMeTko je izjavil:

multiscan je izjavil:

NeMeTko je izjavil:

Kaj ti razumeš pod pojmom "kartica" ?!?

Je to USB wifi adapter ali dejansko KARTICA, ki se vtakne s strani v prenosnik?



Ne eno, ne drugo. Ni USB wifi, pa prensonik tut nima kake stranske reže. Kartica mini pcie, ki leži v drobovju na spodnjem delu računalnika.


Tisto interno wifi kartico bolj malo kdo menja z računalnika na računalnik, zato ne pomisliš, da bi nekdo dejansko imel v mislih to kartico. Da pa ljudje na splošno s 'kartica' znajo označiti vse živo, pa najbrž tudi sam veš.

No, glavno da si rešil zadevo, četudi z dokaj neobičajnim bios refreshom. Ponavadi ne pomisliš na bios, če je nek HW čisto solidno deloval.


Je deloval, dokler ni prenehal. Ja, mel sem možnost probat, sem zamenjal in prišparal nekaj 10€ za novo usb kartico :)
Še vedno pa se mi poraja vprašanje, kaj je blo narobe z biosom, glede na to, da je bil prej nedotaknjen, zdaj pa je novi enak staremu

HyperGL ::

Najbrž ni bilo čisto nič narobe, samo bios se je malo zataknil. Identičen problem sem imel na enem prenosniku v družinski lasti. Integriran WiFi ni hotel delovati, niti potem ko sem vse sformatiral, dal 3rd party driverje, orignalne driverje, drugačen OS (ubuntu namesto win) itd... Uporabljati je bilo treba zunanji USB WiFi adapter. No en dan sem čisto ponesreči šel v Bios in seveda pregledal tudi ali je Wireless omogočen, na mojo žalost je bil, nato sem pa vseeno naredil reset Biosa in je zadeva začela delovati! :) Tehnologija!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Winodws 10 Home - wifi - ni interneta

Oddelek: Omrežja in internet
221759 (1283) Jurrbe
»

Ko priklopim ekran na laptop, hitrost interneta pade na skoraj 0kbs

Oddelek: Pomoč in nasveti
202772 (1879) nurmaln
»

USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232897 (2709) Xserces
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476962 (5793) krop
»

Sem kupil pokvarjen wifi usb adapter?

Oddelek: Pomoč in nasveti
142150 (1793) Icematxyz

Več podobnih tem