» »

Kaj je RED HAT?

Kaj je RED HAT?

R@C@ ::

Dons sem po nesreč dobu RED HAT za Linux, pa me zanima če ve kva je to zakva je to. Mam sicer Winse, pa tega ne nucam!

TinkaPinka ::

To je vrsta distribucije Linuxa. Je namreč več izdajateljev operacijskega sistema Linux, in eden izmed teh je Red Hat.
I am easy to please as long as I get my way.

YouR MaMa ::

to ni nic za linux, ampak je destribucija linuxa (linux red hat) .. vec informacij najdes tu, ce te zanima ...

Cr00k ::

LOL...to je rdec klobuk O=(:-)...oz. distribucija LINUX-a ki je za beginerja najbolsa..tko da ti priporocam da ne CD-jev vrzes stran...probi...mogoce bos pa presaltu na linux...:)...glede na to da je linux u razmahu...razen, če bi rad podpiru billita :))))

ps.: nisi ponesrec dobu linux-a, winse dobis po nesrec...da si dobu linux pa je BOZJA volja...mogoce ti bo spremenila zivljenje...al pa tut ne :))

R@C@ ::

:)

Problem je v tem, da vem o Linux-u, lih tok k Klošar o kotaciji delnic.
A lahko naložim Linux na recimo tretjo particijo diska, da ne bom Winsov dol dajal, pa še to me zanima kolk iger in programov ki jih mam, bi spljoh delal na Linux OS?

Hvala za odgovor nevednemu!

miranpozar ::

Linux ni za začetnike, ima čisto drugačno logiko (naprimer ni A: in C: diskov, ipd.) in te bo verjetno na začetku že inštalacija popolnoma zmedla. Ne ustraši se in probaj ga vseeno inštalirat na drugo particijo. Če si ga boš želel razumeti, boš videl, kako nas Windows poneumljajo! Linux je na koncu kar cool, samo zahteva skoraj učenje OSa od začetka! Softver, ki ga imaš za Windows ne bo delal.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

YouR MaMa ::

ja sej na windowsih si tudi enkrat zacel, pa si vedo isto, kot klosar o kotaciji delnic .. :D

linux lahko nalozis na tretjo particijo diska ..
igre in programi za windows, ti ne bojo delale v linuxu ...


sasox ::

A je ze kdo sprobal Wine?
wine link tukaj

R@C@ ::

...še ena mala nepomembna zadevica...
kaj za vraga nej počnem z Linuxom če mi noben od posedujočih programov ne bo delal?
Sej ne da ne bi bil firbčen, sam kaj je sploh narejenga za Linux

Excuse my stupidity, but I better leave this to the pros!

miranpozar ::

Za Linux obstaja nešteto programov, ki so v 99% popolnoma brezplačni, tako da to sploh ni problem!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

kuntek ::

Če to ne veš se Linuxa raje sploh ne loti in na njega enostavno pozabi. če pa bi rad spoznal dodaten OS (razen Win) je pa Linux prvi sistem, ki ga moraš instalirat. S časom pa boš tudi videl, da je lahko tudi zelo uporaben in koristen.

zetko ::

Teb linux sigurn odsvetujem zato k če hočš linux met morš met 1 razlog. Če pa hočš tko kr neki na hojladri ti bo pa samo disk odžeru. 8-)

`ripper` ::

Tkole je: jest bom prasou nekej: Kasna je razlika med med Red Hatom pa Mandrakom velika?? K jest sm mu nekej casa Mandraka pa mi ni blo ama cist nc jasn:))) Priznam, da sm windows (l)user in bi se zlo rd naucu usaj mal osnov linuxa, ker se mi u kratkem obeta ena masina, k jo bom dau na kabl, in naredu server iz nje. Zatorej folk, HELP :)))):))
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

whatson ::

razlike med Red Hatom in Mandrakom so, ampak niso revolucionalne. Obe distribuciji sta prijazni za začetnike. Vseeno pa ti raje priporočam RH, kot mandrake... :D

zetko ::

Pa poleg distribucije si še kkšno debelo bukvo kup (al pa use man) 8-)

`ripper` ::

uglavnem...rabm tisto linux mashino samo tok, da ene 2 shella namecem gor... Ker sm un linux nekak prevohov sm najdu nekej za shelle delat, samo lesen kukr sm ;) ni slo :8) Bom mogu se kej pogledat pa mal literaturo postuderat :))))
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LINUX

Oddelek: Operacijski sistemi
341507 (1114) roscha
»

easy Linux...

Oddelek: Operacijski sistemi
81115 (881) dr.J
»

"trial" boot?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231398 (1216) Uporabnik
»

Kateri Linux mi priporočate?

Oddelek: Operacijski sistemi
101180 (1012) bastadu
»

Kater paket Linuxa mi priporocate?

Oddelek: Operacijski sistemi
372342 (1821) Cr00k

Več podobnih tem