» »

Navijanje GPU-ja in črte na zaslonu

Navijanje GPU-ja in črte na zaslonu

«
1
2

einstein :P ::

Do sedaj sem pri ene dveh testih polj proti koncu testa opazil, da so se začele risati črte oz se je slika malo premaknila v desno stran, iz leve pa je prihajala nova enaka slika.

Grafična je bila navita iz 775 (core) na 850, memory pa iz 1000 na 1200 (max. kolikor gre)

Torej, proti koncu kakih zahtevnejših benchov so se črte začele risat in podobno - najbrž pregrevanje? (čudno, ker se venta sploh ne sliši - sliši se ga pa močno, če ga dam manual na 100%)

V glavnem pri unigine heaven npr so črte zginile po koncu testa, pri 3d marku vantage pa so črte zginile šele po restartu kompa, dokler pa ga nisem restartal pa se je št. črt le še stopnjevalo. Kako je s tem? Naj ventilator pri benchih kar manual na 100% nastavim. Ste imeli že podobne izkušnje?

gre za HD6850

Lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

AlienRR ::

Prevelika frekvenca jedra ali premalo V oz. prevelika temperatura. Pri navijanju le poskrbi za hlajenje, daj vsaj vente na max.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

einstein :P ::

Aha, ker jaz sploh nimam za napetost nastavljat, vent pa sem pustil na auto - se nebi morala sama zadostno hladiti glede na temperaturo?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

AlienRR ::

Ja naj bi se samo nastavljalo po potrebi vendar bol kot se odaljuješ od tovarniških nastavitev slabše deluje.

Vent ima predpostavljeno krivuljo "koliko rpm pri določeni temp.", ampak to ne pomeni, da je tista (navita) komponenta stabilna pri tej "določni temp.".
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

54j0 ::

Si nastavil višjo napetost? Če ne, je to najverjetneje razlog, da je overclock nestabilen kljub hladnemu GPU. Za navijanje uporabljaj program MSI Afterburner. Je kompatibilen z hd6850 in verjetno (skoraj sigurno) omogoča višanje napetosti. Preden boš to počel, najdi članek/temo o tem in preberi, kolikšna je "varna" napetost za ta čip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

einstein :P ::

nimam v ccc-ju za nastavljanje višje napetosti :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

54j0 ::

Vem, ja. Zato uporabi MSI Afterburner, ki ima več nastavitev + bolj praktičen je od tistega ccc modula za navijanje.

einstein :P ::

žal mi tudi afterburner ne omogoča nastavljanja voltaže, sem tudi v nastavitvah obkljukal unlock za spreminjanje voltaže, pa se še vseeno ne da spremeniti.

zgleda je voltaža tovarniško zaklenjena

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Tem zadevam se reče artifacts :) odvisno kakšni so lahko tud ugotoviš al se pregreva VRAM ali GPU. Pri zadevi lahko pride do popačenja tudi pri nižjih temperaturah tudi na nominalnih frekvencah če čip ni OK ali čez čas ko je zadeva stara. Polek tega lahko tako poškoduješ čip in kdaj nebo nič pomagalo, da se znebiš omenjenih artefaktov. Dragače bi se pa morala kartica stabilizirat čim prekineš intenzivno aplikacijo (valda ne puščaš da se kuri ne..) če se to ne zgodi je verjetno kaj narobe z napajanjem, plata napajalnik ne da dovolj? Nestabilne linije.. Definitivno nebi več poskušal, če maš rad kartico.

einstein :P ::

imam seveda rad grafo, ampak malo dvomim, da so temperature, sem navil na 820/1112mhz in pognal heaven in je bila max temp. 60stc. to pa le ni veliko ne? ampak vseeno se je tudi kaka črta naredila (bolj neopazna). kaj bi bilo to? psu pa ziher da ni... ;) a če te črte ostanejo se ziher da s pečico zrihtat? lp :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mihec87 ::

In kaj bi s pečico rihtal..
Če ti dela artefakte pač enostavno neki ne delaš kot se zagre ali pa grafična enostavno ne prenese takega navitja.

einstein :P ::

s pečico bi rihtal, če bi artefakti ostali, ne pa za navijanje valda.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mihec87 ::

Od kje ti ta ideja..ko je čip okvarjen ti ne pomaga nič več..

J nvidia 8xxxserije so se nekatere popravile z pečica trikom je pa to bila čisto druga težava..

Pač grafična ne zmore toliko..navija se po malih korakih in testira..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

einstein :P ::

saj ni pokvarjen lol, pri maximalnem navitju se ob daljših benchih pokažejo črte, to še nikakor ne pomeni, da je pokvarjen. Jaz mislim glede pečice v slučaju, da se čip speče v kompu in nastanejo črte, da ga potem dam v šporget na 180.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mihec87 ::

Ker del tebi ni jasen ko boš čip enkrat spekel ali kakorkoli že ti temu rečeš ti pečica/šporget/krušna peč ne bo pomagala nič..

Če si vse naredil kot je treba si glede na to da imaš artefakte presegel max navitje za tvojo grafično kartico..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

einstein :P ::

ja ker del pa tebi ni jasen, jaz ne mislim, da ga bi skuril, jaz mislim, samo da bi črte nastale, ne pa da bi ga scvrl... 8-O

"Če si vse naredil kot je treba si glede na to da imaš artefakte presegel max navitje za tvojo grafično kartico.."

ja saj večkrat sploh ni črt, samo včasih se pojavijo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Eni se pač raje učite na težak način..

Ko se začnejo pojavljat artefakti je znak da čip ni več sposoben delovati na taki frekvenci(ponavadi se da še malo dobiti z dvigom napetosti) in ob siljenju delovanja na takšni frekvenci lahko posledično vodi v uničenje le tega..Ko si enkrat tu ti ne pomaga več nobena pečica/šporget/krušna peč al kamorkoli bi ti že to dal..

einstein :P ::

ja kako si pameten mihec in kaj če ugasnem še predno čip crkne, črte pa ostanejo??? - pečica?

zdaj veš kaj mislim?


@drm

raje sebe najprej poglej in ne svinjaj teme, če nimaš nič pametnega za povedat. kdo je pa tebi dovolil iti blizu kompa? - sam verjetno.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Lej zadeva ne bo crknila v tem momentu..Ampak ko so artefakti enkrat permanenti nimaš več kaj čarat...Pa nehi že noret z pečico ker ti ne bo pri ničemer pomagala...

Si pač navil preveč zmanjšaš dokler ne dobiš več artefaktov..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

D3m ::

Jaz imam mojo HD6850 konstantno na 820/1100 MHz pri 850/1200 sem imel v Witcher-ju na momente rdeče artefakte.
Sem nastavil nazaj na 820/1100 (toliko ima ena MSI HD6850) moja HD6850 (Asus) ima tovarniški clock 775/1000 MHz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

einstein tukaj imaš overclock test (Anandtech) za 6850.

http://www.anandtech.com/show/4002/amd-...
|HP EliteBook|R5 6650U|

AlienRR ::

Pečica se uporablja pri grafičnih, ki imajo problem s stikom cina na PCBju. Tebi nebo pečica pomagala, ker ti bo degradiralo jedro. Pa očitno je 60°C preveč če ti meče napako (artifekti).
Nimaš možnosti dvignit voltov (ostane ti V-mod) potem moraš najmajn znižat temperaturo, če to ne pomaga si na max frekvenci jedra.
Da je jedro problem pa vem po tipu artifektov iz tvojega opisa.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

einstein :P ::

ma ne vem, če je 60c preveč, kakor jaz vem, naj bi šlo tudi do 90, 100C. kakšen je ta v mod?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

to so artefakti, pa to nemoreš verjet, že kmečka pamet ti pove da pride zaradi tega če preveč navijaš. Drugič uporabi iskanje.

Če si amater, raje ne navijaj in to prepusti strokovnjakom. Pa ccc je tut verjetno nasjaslbši softer za navijat.

Pa tisto s pečico nevem če deluje z novejšimi serijami, za GTX 8xxx je delovalo ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

mihec87 ::

Saj ni treba da se pregreva enostavno je prevelika frekvenca....

Z pečico je šlo z karticami kot je rekel janac samo tam ni bil v okvari čip pač pa je bil problem kako je bilo zlotano oz povezave kot je rekel alien, kar pa je popolnoma druga zadeva in nima veze z drugimi okvarami od navijanja itd....

Vidim da se ti ne da dopovedat, se boš pač naučil na tadrag način..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

einstein :P ::

mihec, ja kdo pa pravi, da bom pustil, da se karta speče, a ti res ne razumeš???

kar vztrajaš nekaj s tem kurjenjem grafe...

jaz sem samo spraševal, kako se pečica obnese pri težavah s črtami, ti pa to povezuješ z navijanjem... jao...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Mislim, če pa neveš kaj so artefakti oz. zakaj pride do teh črt(pa veš da si prej navijal) ti ni pomoči.

https://www.google.si/search?client=ope...

Tale tema je samo še smetenje, kot vse druge tvoje teme.

mihec87 ::

einstein :P je izjavil:

mihec, ja kdo pa pravi, da bom pustil, da se karta speče, a ti res ne razumeš???

kar vztrajaš nekaj s tem kurjenjem grafe...

jaz sem samo spraševal, kako se pečica obnese pri težavah s črtami, ti pa to povezuješ z navijanjem... jao...


Spet bluziš in trmariš po svoje..pečica pri artefaktih zaradi navijanja ne pomaga tudi nikoli ni in nebo...Kot že žnjtič pečica je pomagala pri nvidia grafičnih serije gtx8 zaradi zajeba pri izdelavi...

Če prej nisi mel/dobival artefaktov in naviješ grafično pa dobiš artefakte je to od navijanja->zmanjšaj frekvenco pa bo.

Janac ::

Sej ti to že zdrava kmečka pamet pove, da če nekaj spremeniš in potem ne deluje je problem v spremembi.

hojnikb ::

Že n-tič; če se ti pojavlajo artefakti, pomen da maš PREVISOK OVERCLOCK NA JEDRU, kar pomen da morš znižat frekvenco da je zadeva stable. Pečenje ti v nobenem primeru ne bo popravl artefaktov če je gpu cel ali defekten. Pečenje pomaga, če imaš srečo sam takrat, KO SE KONTAKTI OD GPUJA LOČIJO OD PCBja, kar pa ponavad ni posledica navijanja ampak tovarniške napake..
#brezpodpisa

Janac ::

einstein :P je izjavil:

Do sedaj sem pri ene dveh testih polj proti koncu testa opazil, da so se začele risati črte oz se je slika malo premaknila v desno stran, iz leve pa je prihajala nova enaka slika.

Grafična je bila navita iz 775 (core) na 850, memory pa iz 1000 na 1200 (max. kolikor gre)

Torej, proti koncu kakih zahtevnejših benchov so se črte začele risat in podobno - najbrž pregrevanje? (čudno, ker se venta sploh ne sliši - sliši se ga pa močno, če ga dam manual na 100%)

V glavnem pri unigine heaven npr so črte zginile po koncu testa, pri 3d marku vantage pa so črte zginile šele po restartu kompa, dokler pa ga nisem restartal pa se je št. črt le še stopnjevalo. Kako je s tem? Naj ventilator pri benchih kar manual na 100% nastavim. Ste imeli že podobne izkušnje?

gre za HD6850

Lp


Ne to ni pregrevanje, prej kaka prevelika frekvenca, premalo voltov itd. Ampak Ko boš mel črte tudi pri POSTU je kartica zanič oz. si jo verjetno poškodoval. Ventilator mora biti pri navijanju VEDNO NA 100%.

Odvisno od tega je tudi kako dober GPU imaš na grafični. Eni se navijajo bolj eni manj.

AlienRR ::

Pregrevanje nima nobene veze tukaj. Večja kot je frekvenca nižja mora biti temperatura tiste komponente, ki se jo navija.

Konkretn praktični primer.
Moja grafa rabi 28°C ali majn, da je v loadu stabilna na 1GHz. Pa 28°C je vse prej kot pregrevanje.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

54j0 ::

Heh, zanimiv pristop. Res je, da kovine z višjo temperaturo izgubljajo prevodnost("Električna prevodnost je v splošnem odvisna od temperature. Z naraščanjočo temperaturo električna prevodnost večine čistih kovin močno pada medtem ko je pri večini zlitin ta pojav mnogo manj izrazit. Po drugi strani pa električna prevodnost elektrolitov, izolatorjev in polprevodnikov s temperaturo hitro narašča."), vendar se to pri grafičnih preprosteje rešuje tako, da se zviša napetost - ko je to le možno (+ procesor je v glavnem sestavljen iz polprevodnikov, tako da je to prej jalovo početje, kot kaj drugega). Zakaj preprosteje - ker je prekleto drago in težko spraviti gpu na 28 stopinj celzija med "full load", še posebej navitega. Ko smo ravno pri tem, kakšno hladilno rešitev imaš, Alien?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

AlienRR ::

Finta je v tem, da si pri nižji temperaturil lahko privoščiš več voltov. Namreč komponenta potem ne degradira tako hitro. Probaj gnat kak Intelov Ivy na 1.8V pri sobni temperaturi, če upaš. Medtem si tole lahko komot privoščiš pri cca. -180°C. Uporabljam vodno hlajenje - fullcover blok (da tudo VRMje hladi) - in pa zimo.:P Tudi BIOSu sem zmodiral, tako, da imam več voltov na voljo. Neglede koliko voltov dam ni stabilno pri zgoraj omenjeni frekvenci če ni pod 28°C.
Sicer že celo večnost grafo spravljam na dice. Sam ni več volje do navijanja kot je bila včasih..:8)
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

einstein :P ::

hojnikb je izjavil:

Že n-tič; če se ti pojavlajo artefakti, pomen da maš PREVISOK OVERCLOCK NA JEDRU, kar pomen da morš znižat frekvenco da je zadeva stable. Pečenje ti v nobenem primeru ne bo popravl artefaktov če je gpu cel ali defekten. Pečenje pomaga, če imaš srečo sam takrat, KO SE KONTAKTI OD GPUJA LOČIJO OD PCBja, kar pa ponavad ni posledica navijanja ampak tovarniške napake..



oprosti mi počaščeni gospod hojnikb ampak tudi jaz sem že n-tič napisal, da ne mešajte pečice in navijanja.

naj malo bolj preprosto razložim:

najprej me je zanimalo, kaj vse je priporočljivo storiti, da se med navijanjem ne pojavljajo črte.

potem, ko so mi to odgovorili sem še vprašal kako kaj učinkuje pečica pri odpravljanju stalnih črt (ne zaradi navijanja). zdaj veste? nekateri ste pač pomešali navijanje in črte ter črte in pečico.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Ja malo odvij GPU pa ne bo črt.

freesty ::

Da lahk tak zakompliciras neko osnovno navijanje je res neverjetno.

Ko navijas in ce laufas 30ur benche pa ni crt pa se ti potem 1 crta pojavi pomeni, da GPU NI 100% stabilen.

Če komp odklopis od elektrike in ga pustis cez noc in drug dan prizges in bos imel v biosu crte na zaslonu pomeni, da si skuril graficno. Tega pa ne bos resil s pecico. Takda ne se tolk zanasat na to, da ce prevec navijes, da bos vrgu u pecico pa bo kr v redu, ker NE BO.

Ne vem kaj sploh navijas, ocitno si dobil crappy GPU, ki se ne pusti navijat. Pusti na stock, ker tistih 20mhz, ko lahko stabilno navijes se tak ne bo poznal.

PS: Janac, ko navijas ne rabis met FAN na 100% WTF? To mogoce, ko delas suicide run-e. Js navijam tak, da je cimtisje, cimbolj hladno, ter cim bolj navito. Torej imas 3 parametre in pac vzames neki kompromis. Ne vem zakaj bi imel navito kartico pa 100% fan non stop. WTF.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Janac ::

freesty sej to sm mu ze jst napisu, pa zgleda ne dojame.

Janac je izjavil:

Ampak Ko boš mel črte tudi pri POSTU je kartica zanič oz. si jo verjetno poškodoval. Ventilator mora biti pri navijanju VEDNO NA 100%.


freesty je izjavil:



PS: Janac, ko navijas ne rabis met FAN na 100% WTF? To mogoce, ko delas suicide run-e. Js navijam tak, da je cimtisje, cimbolj hladno, ter cim bolj navito. Torej imas 3 parametre in pac vzames neki kompromis. Ne vem zakaj bi imel navito kartico pa 100% fan non stop. WTF.


Pa saj nisem rekel da daš 100% za 24/h ampak 100% za tistih par 5minutk ko poženeš test, sej tisti k z dušikom navijajo tudi nimajo 24/h dušik na CPU-ju.

Sem ga razumel da navija le za benchmarke, seveda nemoreš met za 24/h ventilator na 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

einstein :P ::

"Da lahk tak zakompliciras neko osnovno navijanje je res neverjetno.

Ko navijas in ce laufas 30ur benche pa ni crt pa se ti potem 1 crta pojavi pomeni, da GPU NI 100% stabilen.

Če komp odklopis od elektrike in ga pustis cez noc in drug dan prizges in bos imel v biosu crte na zaslonu pomeni, da si skuril graficno. Tega pa ne bos resil s pecico. Takda ne se tolk zanasat na to, da ce prevec navijes, da bos vrgu u pecico pa bo kr v redu, ker NE BO.

Ne vem kaj sploh navijas, ocitno si dobil crappy GPU, ki se ne pusti navijat. Pusti na stock, ker tistih 20mhz, ko lahko stabilno navijes se tak ne bo poznal."

freesty, preden ponovim že stotič, si še ti preberi tole:

najprej me je zanimalo, kaj vse je priporočljivo storiti, da se med navijanjem ne pojavljajo črte.

potem, ko so mi to odgovorili sem še vprašal kako kaj učinkuje pečica pri odpravljanju stalnih črt (ne zaradi navijanja). zdaj veste? nekateri ste pač pomešali navijanje in črte ter črte in pečico.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

einstein :P je izjavil:


najprej me je zanimalo, kaj vse je priporočljivo storiti, da se med navijanjem ne pojavljajo črte.
lp


Zmanjšaš oz. odviješ GPU.

einstein :P ::

janac, to sem vedel že v plenicah, zanimajo me nasveti glede posebnih nastavitev (brez da zmanjšuješ frekvenco) recimo višanje voltaže, kaki modi, hlajenje.

ni treba že stotič istega napisat za brezveze.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hojnikb ()

Janac ::

einstein :P je izjavil:

janac, to sem vedel že v plenicah, zanimajo me nasveti glede posebnih nastavitev (brez da zmanjšuješ frekvenco) recimo višanje voltaže, kaki modi, hlajenje.

ni treba že stotič istega napisat za brezveze.

Ja seveda, pri navijanju je treba kdaj pa kdaj tudi posezti v visanje frekvence. Poznamo tudi ekstremno navijanje(predvsem CPU-je) s pomočjo tekočega dušika kateri ima temp. -196C°.

freesty ::

einstein :P je izjavil:

"Da lahk tak zakompliciras neko osnovno navijanje je res neverjetno.

Ko navijas in ce laufas 30ur benche pa ni crt pa se ti potem 1 crta pojavi pomeni, da GPU NI 100% stabilen.

Če komp odklopis od elektrike in ga pustis cez noc in drug dan prizges in bos imel v biosu crte na zaslonu pomeni, da si skuril graficno. Tega pa ne bos resil s pecico. Takda ne se tolk zanasat na to, da ce prevec navijes, da bos vrgu u pecico pa bo kr v redu, ker NE BO.

Ne vem kaj sploh navijas, ocitno si dobil crappy GPU, ki se ne pusti navijat. Pusti na stock, ker tistih 20mhz, ko lahko stabilno navijes se tak ne bo poznal."

freesty, preden ponovim že stotič, si še ti preberi tole:

najprej me je zanimalo, kaj vse je priporočljivo storiti, da se med navijanjem ne pojavljajo črte.

potem, ko so mi to odgovorili sem še vprašal kako kaj učinkuje pečica pri odpravljanju stalnih črt (ne zaradi navijanja). zdaj veste? nekateri ste pač pomešali navijanje in črte ter črte in pečico.

lp


Ma kaj bos modificiral grafo za tistih 20mhz. Skoda riskirat grafo.
In tocno vem kaj ti mislis s crtami, samo ti zgleda ne dojames, kaj ti mi hocemo razlozit.

Lahko kvecjemu probas kaksen drug bios, ce imas bios switch, ce ga pa nimas pa se jaz nebi spilal za tistih 20mhz, kot sem ze rekel.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Avtor mas tak:



cist isto sm mel jst na prejsni 5770, dokler nisem reseteral. Sam tko mi je blo ze na namizju.

einstein :P ::

u, tale je pa huda janac, ne ni blo tko, se je dalo še brati... saj se ne spomnim a sem a jaz ugasnil al se je sam. sam bi pa vejetno hitro tako ratalo, če nebi z gumbom ugasnil...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Ce bo tako priblizno ko bos vklopil komp je sla grafa papa...

einstein :P ::

ja vem ampak smo mi to že na praksi popravljali z gretjem grafe ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

freesty ::

Ja samo kateri model? Verjetno 8xxx serijo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Sej pravim odvisno katera grafa, je bil pa problem verjetno odlotan čip in ni blo stika s PCB-jem.

einstein :P ::

ja, mislim, da smo meli eno 8800gtx al gts, ne vem točno
STAY OUT OF MY TERRITORY!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
251444 (1053) SloBiscuit
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
707699 (6028) Nemixxx
»

Navijanje 7850 dual-x oc (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
538239 (7399) Blue3D

HD6850 vs HD7770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
536178 (5491) Gandalfar
»

Problem 9800GTX!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181991 (1877) D3m

Več podobnih tem