» »

Fat 32 : NTFS

Fat 32 : NTFS

hipi69 ::

Kakšna je razlika med tema dvema načinoma file sistema?
Se splača convertirat iz prvega v drukga?

(sic) ::

FAT32 je zelo star file system in ima zelo malo "funkcij". - bo nekdo drug več razložil...

Seveda se splača iz FAT32 na NTFS. NTFS ima s primerjavo veliko več funkcij - od stiskavanja posameznih fajlov, dodelovanja gledanja fajlov le določenim userjem... pa še večja verjetnost je, da bad sectoje rešiš oz. sploh ne nastanejo.

Aspirinix ::

Samo ne v starih windowsih. :-))

darh ::

jap.. z NTFS so (vsaj pri meni) veliko boljše izkušnje glede hitrosti in zanesljivosti...



ByDaPot... baje se da delat (soft/hard) linke v stilu linuxa... kolk je to kej res?
Excuses are useless! Results are priceless!

andrej ::

xbite: res je. da se delat.

hard link z cpp kodo:
http://www.mvps.org/win32/ntfs/lnw.html

akulp ::

hm..nisem še upsel najti v WinXP ..amapak kje bi se dal spremenit particijo iz FAT32 -> NTFS..sej verjetno gre brez formatiranja ane?

A mam kaj možnosti da bom zgubil podatke, oz. da se mi kej sesuje?

Tomi ::

Gre iz FAT32 v NTFS brez formatiranja. V cmd napiši convert in ti bo sistem povedal, kaj naredi.
metrodusa.blogspot.com

~Panter~ ::

Mene pa zanima, če se da pr NTFS nekak zaklent določen direktorij? Al pa vsaj določt da lahko samo en določen uporabnik dostopa do določenga direktorija?Ne sam my documents, ampak da bi sam določu en direktorij pa ga nekak zaklenu.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

MCSE ::

Ja NTFS je ql, če delaš stalne backup-e vsega, ker je recovery iz NTFS tolk bolj zakompliciran kot iz FAT32. Navsezadnje FAT32 lahko še vedno bereš in pišeš iz win98 startup diska, za NTFS pa rabiš vsaj recovery console, ki ga pa veliko ljudi ne zna uporabljat v primeru katastrofe, ki pa se bo ponavadi zgodila tistim, ki ne znajo uporabljat NTFS.

Zato predlagam google, ntfs facts, FAQ, in spoznat taprvo file sistem preden ga začneš uporabljat.

Tomi ::

~Panter~: ja, seveda se da. Zato pa je NTFS tako praktičen.
metrodusa.blogspot.com

~Panter~ ::

Aha, sem že najdu: make this folder privat. A pa je možn, brez kakšnih drugih programov seveda, da bi določen direktorij zaklenu s passwordam? Tko da tud če bi biu logiran jest, bi še zmerej mogu vpisat password?
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

freejack ::

Mislim, da Panter sprašuje, če lahk zaklene določen direktorij kr za svoj user, s tem ga lahk tudi odpre, z določenim geslom seveda (hmm,..tk veste, malce delikatne stvari, če glih kdo uleti v sobo, pa začne mal brskat po compu, da ne bo mogel glih vsega najt):D

p.s. ok, ok, tut mene to zanima, tk da... :D

CaqKa ::

če kdo uleti v sobo hitro narediš winkey+L pa upam da imaš na userja nastavljen password.
lahko pa tudi na hitro narediš winkey+Q

freejack ::

Hmm, tole pa vsak dan postaja bolj čudno.
Vedno bolj študiram, da bi si omislil nekaj takega na mojmu disku.
c: swap file (fat32)
d: winxp 1 (ntfs)
e: winxp 2 (ntfs)
f: datoteke (fat32 ali pa še g: pa f(ntfs) in g(fat32))
+ pol je še pa sam suse

(da ne omenjam 2 cdroma in 5 navideznih pogonov)

Uff bo to veselo... :D

[eno vprašanje sam, off-topic; če dam na c: boot managerja, pol pa vse OSe, tut linuxa, a mi bo linux povozil boot managerja (mislim, da ne bi smel, right?)]

andrej ::

ne brez dodatkov ne mores datoteke zaklenit s passwordom.

freejack ::

Lahk jih pa vseen skriješ, al pa celotno izvzameš za uporabo za določenga userja, right?

~Panter~ ::

Ja sej se mi je zdel da bo bl težko, pa tud ni noben problem, čist tko sm uprašou. Delikatne zadeve se dajo fino pospravt v kakšn podpodpodpodpod direktorij nekje kjer se ponavad ne brska :D pa takih datotek sploh ni več. Bygone. Bom mogu eno prjatlco naučit da more zmerej se odjavt oz. narest switch user, tko nekak. Ker jo mot da njena starejša sestrca brska po njenih datotekah.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

CaqKa ::

zip na password?

Crimson_Shadow ::

Bi kdo vedel zakaj mi pod NTFS particijo WinXP Pro sploh ne omogoči opcije Make this folder private? Te opcije sploh ne morem obkljukat. ;((

Za tistega, ki je spraševal kako zavarovati podatke naj proba pod lastnostmi izbrat Encrypt contents to secure data. Na žalost pa to ne deluje pri mapah. Res čudno, da kljub temu atributu lahko kdorkoli s svojim profilom (mogoče samo administratorskimi pravicami? ) dostopa in gleda kaj je v teh mapah, medtem ko pri posameznih datotekah pa to ne pomaga in lepo napiše, da uporabnik nima dovoljenja za gledanje/poslušanje ali karkoli že pač hočete narediti z datoteko.
We create worlds

freejack ::

Hehe, jst sn tut mel v podpodpodpoddirektoriju, pa se je nekdo spomnil Searh zagnat, pa datoteke po končnicah iskat. :D :D :D

andrej ::

freejack:da

Crimson_Shadow: ma tega na rebis. bistveno boljsi sistem dobis ce v Explorerju gres na Tools | Folder options in odstranis kljukico za use simple file sharing.

Glede EFS - enkriptiral lahko tudi direktorije.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Kako S čim

Oddelek: Pomoč in nasveti
7950 (874) Oven-2k
»

Zaklepanje map v xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
223612 (3209) ToniT
»

WinXP Scandisk!!! Help!

Oddelek: Programska oprema
121024 (871) andrej
»

NTFS +/-

Oddelek: Operacijski sistemi
171643 (1460) Loki
»

Win2k in vec userjev...

Oddelek: Operacijski sistemi
112196 (2101) andrej

Več podobnih tem