» »

HTC Deluxe - 1080p na 5 palcih za cel svet?

HTC Deluxe - 1080p na 5 palcih za cel svet?

HTC Deluxe - 5 palcev s 1920 x 1080 pikami

vir: Android Central
Android Central - Pred le nekaj dnevi je HTC v sodelovanju z največjim ameriškim mobilnim operaterjem, Verizonom, predstavil mobilnik Droid DNA. Ta je sicer nadvse podoben HTC J Butterfly, ki je bil v oktobru predstavljen v navezi z japonskim operaterjem KDDI (naprodaj bo šele decembra), razen manjših sprememb v brežični povezljivosti - Droid DNA namreč deluje na omrežjih standarda CDMA. Obema je skupna preostala strojna oprema, kjer je v prvi vrsti zaslon, 5-palčni Sharpov LCD panel z ločljivostjo 1920 x 1080 pik. Tik za zaslonom je po pomembnosti tokrat glavni procesor, ki je Qualcommov štirijedrni Snapdragon S4 (arhitektura Krait), ki smo ga že videli v LG-jevem Nexus 4. Slednjemu je enak še delovni pomnilnik, ki ga je 2 GB.

Najbolj pomembno vprašanje pri predstavitvah obeh različic je bilo, vsaj za Evropo, kdaj bomo svojega modela deležni tudi mi. Vse kaže, da bi se to znalo zgoditi že zelo kmalu v obliki HTC Deluxe. Nič še ni potrjeno, saj je prva informacija o novincu prišla prek Twitterja od uporabnika evleaks, ki je poskrbel za (pre)zgodnja razkritja marsikaterega mobilnika, vključno z Nexus 4. Obenem tudi ni zagotovljeno, da bo mobilnik nosil ime Deluxe, saj je bil le-ta že v uporabi v primeru predčasnih informacij v zvezi z Droid DNA. Izid mobilnika ni nemogoč, saj se je Sharpov 5-palčni panel že pojavil v še nekaj drugih mobilnikih drugod po svetu, čas pa je za izdajo novega visokozmogljivega mobilnika idealen, saj se pripravljamo na predpraznično nakupovalno mrzlico.

19 komentarjev

Magic1 ::

In jaz sem mislil, da sem pretiraval, ko sem vzel 10 inčno fullHD tablico...
Magic

Samurai ::

HTC je predrag za moj žep, pa naj bo 5" ali 10".

Relanium ::

čas pa je za izdajo novega visokozmogljivega mobilnika idealen, saj se pripravljamo na predpraznično nakupovalno mrzlico.


Nikoli nisem in vrjetno tud nikoli ne bom razumel tega brezglavega decemberskega zapravljanja.

Samurai ::

Povej to še svojim znancem in šefu, da ne rabiš božičnice, še manj pa 13. plačo ali daril od sodelavcev.

Relanium ::

Kaj je to 13. plača ?

Mipe ::

Artefakt iz minulega obdobja.

Pebkac ::

Prav žalostno je gledati, kako PC monitorji že leta stagnirajo, medtem pa tlačijo panele z vedno večjimi resolucijami v vedno manjše prenosne naprave. Najprej 10 inčne tablice z 2048x1536 in celo 2560x1600 ekrani, zdaj že 5 inčni telefon z resolucijo 1920x1080. Pri veliko večjih PC monitorjih pa nad 1920x1080 ni skoraj nobene izbire, oziroma moraš za karkoli več od tega mastno drago plačati. Toliko o napredku, ki nam ga je prinesla doba "HD" televizorjev.

cekr ::

Žalostno je, da nam na veliko ponujajo 15 ali več inčne prenosnike s precej manjšo ločljivostjo.
Če pa že hočeš več, gredo pa cene nad jurja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

hojnikb ::

nah, bo raj počaku na 4K 4" ekran. 5" je prevelk za moj žep :)
#brezpodpisa

PrimozR ::

Mipe je izjavil:

Artefakt iz minulega obdobja.

Ne, čez mejo proti severu je to stalnica. Skupaj s 14. plačo ;)

Pebkac je izjavil:

Prav žalostno je gledati, kako PC monitorji že leta stagnirajo, medtem pa tlačijo panele z vedno večjimi resolucijami v vedno manjše prenosne naprave. Najprej 10 inčne tablice z 2048x1536 in celo 2560x1600 ekrani, zdaj že 5 inčni telefon z resolucijo 1920x1080. Pri veliko večjih PC monitorjih pa nad 1920x1080 ni skoraj nobene izbire, oziroma moraš za karkoli več od tega mastno drago plačati. Toliko o napredku, ki nam ga je prinesla doba "HD" televizorjev.

Ja saj, monitorji so že dolgo na HD! :D

Saj bo zdaj bolje, bo prišel Ultra HD. Upam :)

cekr je izjavil:

Žalostno je, da nam na veliko ponujajo 15 ali več inčne prenosnike s precej manjšo ločljivostjo.
Če pa že hočeš več, gredo pa cene nad jurja.

Tudi tukaj se premika, za jurja zdaj dobiš že fullHD 13". MacBook Retina je spet sprožil en velik val sprememb. Kakor se govori čez Apple, da je predrag in podobno, velikokrat prav oni začnejo trende na bolje. To pa lahko naredijo predvsem zaradi svoje (nekoliko bogatejše) baze uporabnikov, ki kupi vse. In izkaže se, da je ideja za nek izdelek dobra, profitirajo pa vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

cekr ::

Z večjo ločljivostjo ekranov, bi povzročili tudi nov zagon.
Saj bi morale biti zadaj precej močnejše mašine.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PrimozR ::

Predvsem to, ja. Igre na mobitelih so relativno simpl, grafični čipi pa že relativno močni. Te rezerve na desktopu nekako ni.

Ampak okej, gaming ni tako razširjeno početje na desktopu, kot npr. pisarniško delo.

Barbarian ::

Predvsem za pisarniško delo bi resolucija višja od 1080p verjetno precej pripomogla k temu, da bi bil tekst videt bolj naraven in temu primerno bi vse izgledalo lepše, oči pa bi verjetno manj trpele.

Razlika bi bila nekako takšna, kot če imamo na 4 inč telefonu resolucijo 640x320 ali 1024x600 (ali pač kaj podobnega). Vsak ki je videl obe resoluciji ve, da je neprimerno lepše brati tekst na višji resoluciji...

Sicer pa je 5 inč telefon zelo kul izbira za ljudi, ki za resno delo uporabljajo prenosnik, potrebujejo pa še nekaj za občasno brskat po internetu, pregledovat maile in morda brati kakšno e-knjigo.

jlpktnst ::

Saj je imata že ONE X(L) in S tale Snapdragon S4.

Edino smeh je da ima ONE X+ not tegro, kolikor vem je to slabše kot snapdragon S4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

mm46 ::

jlpktnst je izjavil:

Saj je imata že ONE X(L) in S tale Snapdragon S4.

Edino smeh je da ima ONE X+ not tegro, kolikor vem je to slabše kot snapdragon S4.

Samo ameriški One X ima (dual core) S4, international model ima tegro, ki je v one x+ mal navita. One S pa lahko dobiš z 1.7ghz S3 procem (pri nas) ali 1.5 S4

Spock83 ::

Tegra 3 čez glavo dost. Ne vem zakaj bi bil smeh.

dottor ::

Tegra 3 je res čez glavo dovolj, še posebej ko vidiš kako baterijo žre. Moj One X ima MIN čas praznjenja baterije (iz 100% pa dokler se ne ugasne) 15 minut (Dead Space) :))

PrimozR ::

jlpktnst je izjavil:

Saj je imata že ONE X(L) in S tale Snapdragon S4.

Edino smeh je da ima ONE X+ not tegro, kolikor vem je to slabše kot snapdragon S4.

Ma ni, od dual corea ne. Krait ni dovolj za dve A9 jedri. Je pa hudičevo blizu in je precej bolj varčen (že sam po sebi, potem je pa še 28nm za razliko od Tegre).

dottor je izjavil:

Tegra 3 je res čez glavo dovolj, še posebej ko vidiš kako baterijo žre. Moj One X ima MIN čas praznjenja baterije (iz 100% pa dokler se ne ugasne) 15 minut (Dead Space) :))

LOL?!? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dottor ::

Dejansko me je zanimalo kako dolgo zdrži telefon ob igranju zahtevnejših iger brez vmesnega polnjenja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android praznuje 5. rojstni dan

Oddelek: Novice / Android
218125 (5787) c00L3r
»

HTC predstavil One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5213773 (11530) PrimozR
»

HTC: Jelly Bean potrebuje več kot 512 MB pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8723927 (19669) dottor
»

Trojica novih HTC-jev, Asus z Windows Phone 7, Motorola z Droid 2

Oddelek: Novice / Android
254430 (3619) BigWhale
»

LG bo uporabljal Android

Oddelek: Novice / Android
424878 (3609) borchi

Več podobnih tem