» »

Izrael : Palestina že n-tič

Izrael : Palestina že n-tič

Temo vidijo: vsi
««
206 / 240
»»

Fritz ::

HitroDihanje je izjavil:

Iran je bil med prvimi, ki je priznal Izrael kot državo. Po islamski revoluciji so prišli na oblast verski fanatiki in skorajda imajo v ustavi zapisano, da Izrael mora izginit iz obličja zemlje. Izrael ima pravico da se zoperstavi takemu režimu. Seveda to lažje naredijo, ko imajo močnega zaveznika na svoji strani. Iran pa ima lovke po kar nekaj državah v okolici Izraela. In kaj imajo skupnega te vukojebine? Ja izbris Izraela. Tako da podpiram akcije Izraela proti tem režimom.

V Izraelu so na oblasti večji verski fanatiki kot v Iranu. To ti pove že dejstvo, da judje prosto izpovedujejo svojo vero v Iranu medtem, ko Izrael nad večinsko muslimansko in deloma krščansko populacijo že 75 let izvaja vse od etničnega čiščenja, apartheida pa do genocida.

Kar se tiče pravic žensk je Savdova Arabija bistveno bolj restriktivna kot Iran pa jo zahod podpira. Te pravljice o človekovih pravicah so samo še za raven vrtca.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

fur80 ::

mtosev je izjavil:

Mene enako zanima kako se bo iran odzval na raketni napad na veleposlaništvo.


Kako se je pa odzval, ko jim je USA ubila generala v Iraku? A

Američani so jim dali prazen prostor v Iraku na prazne šotore, kamor so spustili nekaj raket. V medijih doma je Iran opisoval kako so se maščevali in da so ubli par 100 USA vojakov. Čeprav so vsi vedeli, da so bili šotori prazni. Pred tem je Iran grozil, USA jim je pa napovedala, da bodo napadli vokaške cilje po Iranu. Iranska protizračna obrba je v paniki sestrelila potniško letalo nad Teheranom, ker so mislili, da USA že napada. Mrtvih je bilo preko 200 civilistov.

največji izvozni artikel Irana so tile mopedi, ki jih pošiljajo nad Ukrajino in zaradi velikosti države in random ciljev, pride do nekega smisla, tile mopedi skozi iron dome ne morejo.
Ostale rakete pa vprašanje kako delujejo, ne bi bilo pametno to preizkušat proti Izraelu, ni to neko pleme v Siriji ali Iraku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

fur80 ::

Fritz je izjavil:

HitroDihanje je izjavil:

Iran je bil med prvimi, ki je priznal Izrael kot državo. Po islamski revoluciji so prišli na oblast verski fanatiki in skorajda imajo v ustavi zapisano, da Izrael mora izginit iz obličja zemlje. Izrael ima pravico da se zoperstavi takemu režimu. Seveda to lažje naredijo, ko imajo močnega zaveznika na svoji strani. Iran pa ima lovke po kar nekaj državah v okolici Izraela. In kaj imajo skupnega te vukojebine? Ja izbris Izraela. Tako da podpiram akcije Izraela proti tem režimom.

V Izraelu so na oblasti večji verski fanatiki kot v Iranu. To ti pove že dejstvo, da judje prosto izpovedujejo svojo vero v Iranu medtem, ko Izrael nad večinsko muslimansko in deloma krščansko populacijo že 75 let izvaja vse od etničnega čiščenja, apartheida pa do genocida.

Kar se tiče pravic žensk je Savdova Arabija bistveno bolj restriktivna kot Iran pa jo zahod podpira. Te pravljice o človekovih pravicah so samo še za raven vrtca.


Savdska Arabija in ZAE sta bogati državi in seveda se tudi njim splača podpirati Zahod. Zakaj, pogled na BDP pove marsikaj. Npr. ZAE ima večji proračun kot Iran v letu 2022, pa je v ZAE samo 2 miljona domorodcev od 10 miljonov ljudi. Kaj bi imeli ljudje tam od tega, da se zaprejo pred Zahodom? Bi bilo pametno vprašati Venezuelo kaj ima od tega.
V ZAE tudi vidiš posebej parkirne prostore za ženske, kot pri nas za invalide.

Sem pa nekje prebral, da so Iranci najbolj prijazen in gostoljuben narod na svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

kunigunda ::

fur80 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Mene enako zanima kako se bo iran odzval na raketni napad na veleposlaništvo.


Kako se je pa odzval, ko jim je USA ubila generala v Iraku? A

Američani so jim dali prazen prostor v Iraku na prazne šotore, kamor so spustili nekaj raket. V medijih doma je Iran opisoval kako so se maščevali in da so ubli par 100 USA vojakov. Čeprav so vsi vedeli, da so bili šotori prazni. Pred tem je Iran grozil, USA jim je pa napovedala, da bodo napadli vokaške cilje po Iranu. Iranska protizračna obrba je v paniki sestrelila potniško letalo nad Teheranom, ker so mislili, da USA že napada. Mrtvih je bilo preko 200 civilistov.

največji izvozni artikel Irana so tile mopedi, ki jih pošiljajo nad Ukrajino in zaradi velikosti države in random ciljev, pride do nekega smisla, tile mopedi skozi iron dome ne morejo.
Ostale rakete pa vprašanje kako delujejo, ne bi bilo pametno to preizkušat proti Izraelu, ni to neko pleme v Siriji ali Iraku.

Rakete, ki bi priletele iz irana iron dome ne more prestreci. tud ni za to narejen. Imajo pa druge sisteme za long range.

fur80 ::

kunigunda je izjavil:

fur80 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Mene enako zanima kako se bo iran odzval na raketni napad na veleposlaništvo.


Kako se je pa odzval, ko jim je USA ubila generala v Iraku? A

Američani so jim dali prazen prostor v Iraku na prazne šotore, kamor so spustili nekaj raket. V medijih doma je Iran opisoval kako so se maščevali in da so ubli par 100 USA vojakov. Čeprav so vsi vedeli, da so bili šotori prazni. Pred tem je Iran grozil, USA jim je pa napovedala, da bodo napadli vokaške cilje po Iranu. Iranska protizračna obrba je v paniki sestrelila potniško letalo nad Teheranom, ker so mislili, da USA že napada. Mrtvih je bilo preko 200 civilistov.

največji izvozni artikel Irana so tile mopedi, ki jih pošiljajo nad Ukrajino in zaradi velikosti države in random ciljev, pride do nekega smisla, tile mopedi skozi iron dome ne morejo.
Ostale rakete pa vprašanje kako delujejo, ne bi bilo pametno to preizkušat proti Izraelu, ni to neko pleme v Siriji ali Iraku.

Rakete, ki bi priletele iz irana iron dome ne more prestreci. tud ni za to narejen. Imajo pa druge sisteme za long range.


Seveda, se strinjam, ampak od Iranskega orožja, ki bi letelo na Izrael iz Irana so preizkušeni samo ti droni, te bi sklatli dol takoj. Ostalo orožje dolgega dosega Iran ni uporabil še nikjer, mogoče tu in tam je poletela kaka raketa. Medtem, ko so USA rakete in orožje, ki ga uporablja Izrael, preizkušene in že večrat uporabljene v boju.
Vprašanje, če bi se šel Iran preizkušat z Izraelom to, seveda razen, če bo napaden. Če bo pa napaden, pa moral narediti neko pizdarijo v Izraelu, kot se npr. maščevat za konzulat, kar pa se seveda direkt ne bodo.

fur80 ::

Samo primerjava letal med Izraelom in Iranom:

Iran has 551 aircraft in total, which includes 186 fighter jets and 129 helicopters.


List of aircraft of the Iranian Air Force
List of aircraft of the Iranian Air Force @ Wikipedia

Izrael naj bi imel po podatkih samo F-16 362 komadov. Pa verjetno bi jim USA dala dovoljenje, da letijo tudi iz njihovih baz po svetu, medtem ko bi Iranska letališča gorela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

kunigunda ::

fur80 je izjavil:

Samo primerjava letal med Izraelom in Iranom:

Iran has 551 aircraft in total, which includes 186 fighter jets and 129 helicopters.


List of aircraft of the Iranian Air Force
List of aircraft of the Iranian Air Force @ Wikipedia

Izrael naj bi imel po podatkih samo F-16 362 komadov. Pa verjetno bi jim USA dala dovoljenje, da letijo tudi iz njihovih baz po svetu, medtem ko bi Iranska letališča gorela.

Letala ne pridejo v postev ker nimajo kje dofilat jih al pa nazaj ne morjo. Zato so se tud trudil z SA narest sporazum

boolsheat ::

Gregor P je izjavil:

Kako risk pred, a ni že, vsaj tako pravite nekateri tu:|


Poglej kaj sem dal za vir... ;) Je pa jasno, da počasi tudi sami spoznavajo.

Fritz ::

fur80 je izjavil:


Savdska Arabija in ZAE sta bogati državi in seveda se tudi njim splača podpirati Zahod. Zakaj, pogled na BDP pove marsikaj. Npr. ZAE ima večji proračun kot Iran v letu 2022, pa je v ZAE samo 2 miljona domorodcev od 10 miljonov ljudi. Kaj bi imeli ljudje tam od tega, da se zaprejo pred Zahodom? Bi bilo pametno vprašati Venezuelo kaj ima od tega.
V ZAE tudi vidiš posebej parkirne prostore za ženske, kot pri nas za invalide.

Sem pa nekje prebral, da so Iranci najbolj prijazen in gostoljuben narod na svetu.


Kakšne veze ima bogati gor ali dol? Če govorite o človekovih pravicah, potem morajo veljati enaka merila za "ta bogate" in za ostale.

Venezuela se ni zaprla pred zahodom, tako kot se ni Kuba ampak sta tarči gospodarske vojne, ki ju proti njima vodijo ZDA in njihovi podrepniki. Ni treba lagati in projicirati, saj nismo otroci.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Kvajeto ::

evo ena pesem za Irance:D

boolsheat ::

Pa še izraelska pesem

Kvajeto ::

Vojna mora potekati tako, da islam in politični cionizem uničita drug drugega.


https://www.misteriji.si/media/wysiwyg/...

Živimo v zanimivih časih.

fur80 ::

Fritz je izjavil:

fur80 je izjavil:


Savdska Arabija in ZAE sta bogati državi in seveda se tudi njim splača podpirati Zahod. Zakaj, pogled na BDP pove marsikaj. Npr. ZAE ima večji proračun kot Iran v letu 2022, pa je v ZAE samo 2 miljona domorodcev od 10 miljonov ljudi. Kaj bi imeli ljudje tam od tega, da se zaprejo pred Zahodom? Bi bilo pametno vprašati Venezuelo kaj ima od tega.
V ZAE tudi vidiš posebej parkirne prostore za ženske, kot pri nas za invalide.

Sem pa nekje prebral, da so Iranci najbolj prijazen in gostoljuben narod na svetu.


Kakšne veze ima bogati gor ali dol? Če govorite o človekovih pravicah, potem morajo veljati enaka merila za "ta bogate" in za ostale.

Venezuela se ni zaprla pred zahodom, tako kot se ni Kuba ampak sta tarči gospodarske vojne, ki ju proti njima vodijo ZDA in njihovi podrepniki. Ni treba lagati in projicirati, saj nismo otroci.


Kar seveda ni res. Ena ženska ima na Haitiju več pravic od ženske v Savdski Arabiji (teoretično) amapak ji to prekleto malo pomaga. Mogoče ne more vozit tujega moškega v avtu, je pa vsaj ne bodo prerešetali in oropali za prvim ovinkom.
Meni daleč nabolj varno mesto v katerem sem bil na svetu je bil Abu Dhabi. Res je, da se ga ne moreš napiti na vsakem vogalu, te pa nobeden ne bo niti približno poizkušal oropati. Zakone glede žensk in pravice bodo pa zagotovo s časom razrahljali.
Osnovne človekove pravice da te ne ubijejo na cesti s pištolo, ti USA ne more zagotoviti, ker te lahko nekdo ustreli, lahko pa ti jih v ZAE. Če imaš nekatere pravice na Zahodu več, jih imaš tam manj in obratno. Pravice do varnosti, ti lahko sigurno zagotovijo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Fritz ::

fur80 je izjavil:

]
Kar seveda ni res. Ena ženska ima na Haitiju več pravic od ženske v Savdski Arabiji (teoretično) amapak ji to prekleto malo pomaga. Mogoče ne more vozit tujega moškega v avtu, je pa vsaj ne bodo prerešetali in oropali za prvim ovinkom.
Meni daleč nabolj varno mesto v katerem sem bil na svetu je bil Abu Dhabi. Res je, da se ga ne moreš napiti na vsakem vogalu, te pa nobeden ne bo niti približno poizkušal oropati. Zakone glede žensk in pravice bodo pa zagotovo s časom razrahljali.
Osnovne človekove pravice da te ne ubijejo na cesti s pištolo, ti USA ne more zagotoviti, ker te lahko nekdo ustreli, lahko pa ti jih v ZAE. Če imaš nekatere pravice na Zahodu več, jih imaš tam manj in obratno. Pravice do varnosti, ti lahko sigurno zagotovijo več.

No, sedaj to apliciraj na Iran. Aja, me moreš, ker nimaš pojma o Iranu, razen tega kar bereš v zahodni propagandi. Iran je zelo bogata država in je glede pravic žensk v marsičem pred ZAE. Ni pa pro-ZDA/pro-cionistična država, kar je tudi edini razlog za vso propagandno gonjo proti Iranu. Jaz sem bil v Iranu, sicer že leta nazaj in je zagotovo bolj free za domačinke kot ZAE. V Iranu ženske nosijo rute, v ZAE pa domačinke večinoma nosijo nikab. ZAE so bolj liberalni v tem, da omogočajo drugačna pravila za tujce.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

fikus_ ::

Menda sta Usa in Iran sklenila dogovor o nenapadanju + Usa so dala zagotovilo, da se ne bodo neposredno vmesali, če Iran povracilno direktno napade izrael.
Ali je to res, se bo videlo. Verjetno ima Usa kaksnega aduta na zalogi, ce mislijo to dopustiti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

fur80 ::

Fritz je izjavil:

fur80 je izjavil:

]
Kar seveda ni res. Ena ženska ima na Haitiju več pravic od ženske v Savdski Arabiji (teoretično) amapak ji to prekleto malo pomaga. Mogoče ne more vozit tujega moškega v avtu, je pa vsaj ne bodo prerešetali in oropali za prvim ovinkom.
Meni daleč nabolj varno mesto v katerem sem bil na svetu je bil Abu Dhabi. Res je, da se ga ne moreš napiti na vsakem vogalu, te pa nobeden ne bo niti približno poizkušal oropati. Zakone glede žensk in pravice bodo pa zagotovo s časom razrahljali.
Osnovne človekove pravice da te ne ubijejo na cesti s pištolo, ti USA ne more zagotoviti, ker te lahko nekdo ustreli, lahko pa ti jih v ZAE. Če imaš nekatere pravice na Zahodu več, jih imaš tam manj in obratno. Pravice do varnosti, ti lahko sigurno zagotovijo več.

No, sedaj to apliciraj na Iran. Aja, me moreš, ker nimaš pojma o Iranu, razen tega kar bereš v zahodni propagandi. Iran je zelo bogata država in je glede pravic žensk v marsičem pred ZAE. Ni pa pro-ZDA/pro-cionistična država, kar je tudi edini razlog za vso propagandno gonjo proti Iranu. Jaz sem bil v Iranu, sicer že leta nazaj in je zagotovo bolj free za domačinke kot ZAE. V Iranu ženske nosijo rute, v ZAE pa domačinke večinoma nosijo nikab. ZAE so bolj liberalni v tem, da omogočajo drugačna pravila za tujce.


Imaš prav, zato tudi nikdar nisem trdil kako je tam. Spomnim se, da sem včasih veliko bral popotnike, ki so hodili po svetu, ti so trdili, da tako prijaznih ljudi kot so v Iranu ni nikjer in to sem seveda verjel in še verjamem. Nazadnje sem gledal dokumentarec, kako si študentje tam prekuhavajo brezalkoholno pivo s sladkorjem, da ima potem alkohol, poslušal sem študente, kako jim gre na živce moralna policija, ki jim ne dovoli imeti zabav in zahodne glabe, ter enega taxista, ki najbolj uživa, da se na alkoholnem pivu vozi po Teheranu in posluša rap, seveda, če ga to dobijo sem mi zdi, da bi bil bičan in zapor.
Meni se ni zdelo, da bi bile ženske v ZAE kaj stigmatizirane tako v javnosti, kot sem razumel, se lahko oblači kot želi ali kot familija veleva, tujke se seveda ne rabijo, na plaži tudi vem, da so bile ene pokrite, druge pa ne. Drugače se pa nisem kaj extra v to spuščal, niti živel med njimi, prej med tujci. S temi pokrivali pa tudi domačini in domačinke tam povedo, da so bog in batina in da ne diraj in ugovarjaj.

fikus_ je izjavil:

Menda sta Usa in Iran sklenila dogovor o nenapadanju + Usa so dala zagotovilo, da se ne bodo neposredno vmesali, če Iran povracilno direktno napade izrael.
Ali je to res, se bo videlo. Verjetno ima Usa kaksnega aduta na zalogi, ce mislijo to dopustiti.


Maš to kak uraden link? Zakaj so pa potem letalonosilke tja navlačili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

St235 ::

fur80 je izjavil:

Fritz je izjavil:

fur80 je izjavil:


Savdska Arabija in ZAE sta bogati državi in seveda se tudi njim splača podpirati Zahod. Zakaj, pogled na BDP pove marsikaj. Npr. ZAE ima večji proračun kot Iran v letu 2022, pa je v ZAE samo 2 miljona domorodcev od 10 miljonov ljudi. Kaj bi imeli ljudje tam od tega, da se zaprejo pred Zahodom? Bi bilo pametno vprašati Venezuelo kaj ima od tega.
V ZAE tudi vidiš posebej parkirne prostore za ženske, kot pri nas za invalide.

Sem pa nekje prebral, da so Iranci najbolj prijazen in gostoljuben narod na svetu.


Kakšne veze ima bogati gor ali dol? Če govorite o človekovih pravicah, potem morajo veljati enaka merila za "ta bogate" in za ostale.

Venezuela se ni zaprla pred zahodom, tako kot se ni Kuba ampak sta tarči gospodarske vojne, ki ju proti njima vodijo ZDA in njihovi podrepniki. Ni treba lagati in projicirati, saj nismo otroci.


Kar seveda ni res. Ena ženska ima na Haitiju več pravic od ženske v Savdski Arabiji (teoretično) amapak ji to prekleto malo pomaga. Mogoče ne more vozit tujega moškega v avtu, je pa vsaj ne bodo prerešetali in oropali za prvim ovinkom.
Meni daleč nabolj varno mesto v katerem sem bil na svetu je bil Abu Dhabi. Res je, da se ga ne moreš napiti na vsakem vogalu, te pa nobeden ne bo niti približno poizkušal oropati. Zakone glede žensk in pravice bodo pa zagotovo s časom razrahljali.
Osnovne človekove pravice da te ne ubijejo na cesti s pištolo, ti USA ne more zagotoviti, ker te lahko nekdo ustreli, lahko pa ti jih v ZAE. Če imaš nekatere pravice na Zahodu več, jih imaš tam manj in obratno. Pravice do varnosti, ti lahko sigurno zagotovijo več.

Teheran ni nic drugacen, pa je eno oznaceno za leglo zla drugo pa malikujes kot odrqz moderne demokraticne druzbe. Sredi parka v teheranu lahko brez Hijaba z pivom v roki sredi ramadana uzivas na soncu, pa te nihce nic ne vprasa. Notranje razmere v Iranu so izjemno kompleksne in delat kakrsne koli sodbe na podlagi medijskega porcanja je idiotizem brez primere.

Za primerjavo si na primer lahko pogledas kdaj so zenske mobile pravico vozit avto v Saudski Arabiji ali v Iranu.

Preprosto je dejstvo , da je trdit da je Iran sovrazna drzava zaradi stvari kot so pravic zensk neumnost kar so nekateri v tej temi ze blodili) ker potem bi morali enako obravnavat tudi ostale zalivske drzave pa jih seveda ne. Iran je sovrazna drzava oredvsem zato ker so sedinec pokazali srdinec in se uzaljenost vlece ze 40 let. Tudi destabilizacija Irana v 50h se je zacela iz enakega razloga, ker pac niso zeleli bit tiho in mirno prenasat Britanskega izvrpavanja naravnih virov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Kar se pa lokacij letalonosilk tice: https://www.marinevesseltraffic.com/nav...

MadMen ::

fur80 je izjavil:


Maš to kak uraden link? Zakaj so pa potem letalonosilke tja navlačili?

Ga nima, če pa boš ti kaj objavil bodo pa to laži "zahodnih" MSM :)

Če pogledamo tale link:
- ZDA so direktno obvestile Iran, da niso bile vpletene v napad na veleposlaništvo(lahko sklepamo, da se "bojijo" povračila preko proxy-ev)
- ZDA so obvestila Iran direktno, naj ne napadejo njihovih baz.
- ZDA so potrdila podporo Izraelu v primeru direktnega napada s strani Irana.

Povračilni napad lahko pričakujemo samo preko proxy teroristov...

V volilnem letu ni pričakovati kakšnih konkretnih potez s strani ZDA, razen če jih bo situacija prisilila v to.

MadMen ::

Še malo na temo Izrael - Palestina, nevem če je že kdo objavil, tukaj je "zanimiv" daljši članek o zakrbljajoči uporabi AI s strani Izraela pri ugotavljanju in bombadiranju domnevnih Hamasovih pripadnikov.

jest10 ::

Švoh ta AI, če potem potolčejo humanitarce. Za nalašč

fur80 ::

St235 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Fritz je izjavil:

fur80 je izjavil:


Savdska Arabija in ZAE sta bogati državi in seveda se tudi njim splača podpirati Zahod. Zakaj, pogled na BDP pove marsikaj. Npr. ZAE ima večji proračun kot Iran v letu 2022, pa je v ZAE samo 2 miljona domorodcev od 10 miljonov ljudi. Kaj bi imeli ljudje tam od tega, da se zaprejo pred Zahodom? Bi bilo pametno vprašati Venezuelo kaj ima od tega.
V ZAE tudi vidiš posebej parkirne prostore za ženske, kot pri nas za invalide.

Sem pa nekje prebral, da so Iranci najbolj prijazen in gostoljuben narod na svetu.


Kakšne veze ima bogati gor ali dol? Če govorite o človekovih pravicah, potem morajo veljati enaka merila za "ta bogate" in za ostale.

Venezuela se ni zaprla pred zahodom, tako kot se ni Kuba ampak sta tarči gospodarske vojne, ki ju proti njima vodijo ZDA in njihovi podrepniki. Ni treba lagati in projicirati, saj nismo otroci.


Kar seveda ni res. Ena ženska ima na Haitiju več pravic od ženske v Savdski Arabiji (teoretično) amapak ji to prekleto malo pomaga. Mogoče ne more vozit tujega moškega v avtu, je pa vsaj ne bodo prerešetali in oropali za prvim ovinkom.
Meni daleč nabolj varno mesto v katerem sem bil na svetu je bil Abu Dhabi. Res je, da se ga ne moreš napiti na vsakem vogalu, te pa nobeden ne bo niti približno poizkušal oropati. Zakone glede žensk in pravice bodo pa zagotovo s časom razrahljali.
Osnovne človekove pravice da te ne ubijejo na cesti s pištolo, ti USA ne more zagotoviti, ker te lahko nekdo ustreli, lahko pa ti jih v ZAE. Če imaš nekatere pravice na Zahodu več, jih imaš tam manj in obratno. Pravice do varnosti, ti lahko sigurno zagotovijo več.

Teheran ni nic drugacen, pa je eno oznaceno za leglo zla drugo pa malikujes kot odrqz moderne demokraticne druzbe. Sredi parka v teheranu lahko brez Hijaba z pivom v roki sredi ramadana uzivas na soncu, pa te nihce nic ne vprasa. Notranje razmere v Iranu so izjemno kompleksne in delat kakrsne koli sodbe na podlagi medijskega porcanja je idiotizem brez primere.

Za primerjavo si na primer lahko pogledas kdaj so zenske mobile pravico vozit avto v Saudski Arabiji ali v Iranu.

Preprosto je dejstvo , da je trdit da je Iran sovrazna drzava zaradi stvari kot so pravic zensk neumnost kar so nekateri v tej temi ze blodili) ker potem bi morali enako obravnavat tudi ostale zalivske drzave pa jih seveda ne. Iran je sovrazna drzava oredvsem zato ker so sedinec pokazali srdinec in se uzaljenost vlece ze 40 let. Tudi destabilizacija Irana v 50h se je zacela iz enakega razloga, ker pac niso zeleli bit tiho in mirno prenasat Britanskega izvrpavanja naravnih virov.


Iran je pokazal sredinec in grozil USA in Izraelu, potem pa naj živijo s tem. Če tebi nekdo grozi, ga potem verjetno ne boš povabil domov na piknik. SA in ZAE pa imata kar nekaj od tega, da je Zahodu prijateljska država, slabo jim ravno ne gre.
Imam pa nek občutek, bodo drugi več povedali, ko so blili tam, da prebivalstvo v Iranu nekako ne podpira in ni ogledalo politike in vodstva, vsaj razvitejši deli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

bajsibajsi ::

Iz clanka https://www.rtvslo.si/svet/bliznji-vzho...

V Ljubljani shod v podporo Palestincem
V nedeljo bo ob 16.30 na Trgu republike v Ljubljani potekal "vseslovenski shod za svobodno Palestino", ki ga organizira Gibanje za pravice Palestincev.

Udeleženci bodo izvedli instalacijo z oblačili v spomin na žrtve v Gazi. Oblačila bodo nato prodali, dobiček pa donirali palestinski fundaciji za pomoč otrokom v Gazi.

Tisti kateri niste v Istri, pridite pogledat vsaj. :)

Gregor P ::

... zakaj pišeš bodo in ne bomo? Če ne boš osebno tam, bomo forumaši zelo razočarani:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pangro ::

bajsibajsi je izjavil:

Iz clanka https://www.rtvslo.si/svet/bliznji-vzho...

V Ljubljani shod v podporo Palestincem
V nedeljo bo ob 16.30 na Trgu republike v Ljubljani potekal "vseslovenski shod za svobodno Palestino", ki ga organizira Gibanje za pravice Palestincev.

Udeleženci bodo izvedli instalacijo z oblačili v spomin na žrtve v Gazi. Oblačila bodo nato prodali, dobiček pa donirali palestinski fundaciji za pomoč otrokom v Gazi.

Tisti kateri niste v Istri, pridite pogledat vsaj. :)


Še preštej koliko odstotkov protestnikov bo imelo iphona.

HitroDihanje ::

S temi donacijami si na koncu kupijo samo še več denarja za rakete in posledično samo še bolj razpizdijo Izrael. Ali pa hamasovi šefi pobašejo in potem to robo prodajajo po nekajkratnih cenah. Uglavnem greznica. Naj raje dajo denar za kvalitetno šolstvo, kjer ne učijo otrok sobivati z drugimi ljidstvi in ne da jim perejo možgane z West is Bad, Jews are Bad...

bajsibajsi ::

Se smetarji takoj oglasijo, da zakrijejo njim neljubo objavo.

bajsibajsi je izjavil:

Iz clanka https://www.rtvslo.si/svet/bliznji-vzho...

V Ljubljani shod v podporo Palestincem
V nedeljo bo ob 16.30 na Trgu republike v Ljubljani potekal "vseslovenski shod za svobodno Palestino", ki ga organizira Gibanje za pravice Palestincev.

Udeleženci bodo izvedli instalacijo z oblačili v spomin na žrtve v Gazi. Oblačila bodo nato prodali, dobiček pa donirali palestinski fundaciji za pomoč otrokom v Gazi.

Tisti kateri niste v Istri, pridite pogledat vsaj. :)

Chalky ::

Jaz samo ne razumem zakaj smo Evropejci tako neumni? To konflikt v Gazi je lep primer našega privilegija. Saj ne pravim vojno v Gazi je potrebno obsoditi in upam da se čim prej vse skupaj konča, ampak mene zanima ena druga stvar: zakaj samo še Evropejci jokamo in skačemo glede tega konflikta? Še na Bližnjem Vzhodi predvsem v Zalivskih državah nihče več ne protestira glede Gaze, samo mi v Evropi smo dovolj naivni in neumni da to počnemo.

Jaz vem eno stvar in sicer, če bi bila situacija obrnjena, da bi nekdo napadel Slovenijo, ali res kdo verjame da bi v Iranu ali pa kje na Bližnjem Vzhodu kdo protestiral in pozival k takojšnji prekinitvi ognja? Ravno obratno! Potihoma bi vsi upali da se pobijemo med seboj in da umre čim več ljudi.

Kje so protesti v Rusiji? Kje so protesti na Kitajskem glede Gaze? Ni jih, samo pri nas v Evropi jih imamo. Verjetno je veliko tudi v tem da na Zahodu lahko protestiraš medtem ko v omenjenih državah to ni dovoljeno. Ampak kljub temu sem prepričan, da če bi bila situacija obrnjena, da bi vsi želeli da se Evropejci, belci, kristjani oziroma kakorkoli nas označujejo, da se med seboj čim prej pobijemo in da je čim več škode.

Saj mi je žal ljudi v Gazi ampak naiven pa nisem in vem da sovražnik komaj čaka na trenutek kjer bi se takšne stvari dogajale na Zahodu in pri tem vse skupaj verjetno kar na glas spodbujal. Slovenija je očitno na strani Hamasa kajti jaz osebno skoraj ne vidim člankov ki bi kritizirali Hamas, oziroma Abbasa oziroma Iran ki vse to spodbuja in financira. In ja Izrael je slab in ga je potrebno obtožiti in izpostaviti, vendar zakaj Evropa molči pri drugi strani? Res najbolj naiven del sveta na zemlji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

HitroDihanje ::

Chalky:
to pa naredi več desetletij evropske levičarske politike in namernega pomehkuževanja narodov. Raje se ukvarjamo s tujimi problemi, vabimo multikulturnike v naše države, medtem ko se znotraj ne znamo dogovorit koliko spolov obstaja, ne znamo več povedat kaj sploh je ženska. Folk raje maha s palestinskimi in lgbtq+ zastavami kot pa da se ustavi in npr. vpraša kako pa sploh države kot je Iran pomagajo k blagostanju na BV če že ne v svetu...

Gregor P ::

Te ljudje so pač skrajno naivni in zelo koristni idioti za vse te totalitarne režime in njihove diktatorje. Ne vem pa, kje se je zalomilo, ker to običajno niso neizobraženi ljudje, slednji namreč volijo za Trupma ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fur80 ::

Chalky je izjavil:

Jaz samo ne razumem zakaj smo Evropejci tako neumni? To konflikt v Gazi je lep primer našega privilegija. Saj ne pravim vojno v Gazi je potrebno obsoditi in upam da se čim prej vse skupaj konča, ampak mene zanima ena druga stvar: zakaj samo še Evropejci jokamo in skačemo glede tega konflikta? Še na Bližnjem Vzhodi predvsem v Zalivskih državah nihče več ne protestira glede Gaze, samo mi v Evropi smo dovolj naivni in neumni da to počnemo.

Jaz vem eno stvar in sicer, če bi bila situacija obrnjena, da bi nekdo napadel Slovenijo, ali res kdo verjame da bi v Iranu ali pa kje na Bližnjem Vzhodu kdo protestiral in pozival k takojšnji prekinitvi ognja? Ravno obratno! Potihoma bi vsi upali da se pobijemo med seboj in da umre čim več ljudi.

Kje so protesti v Rusiji? Kje so protesti na Kitajskem glede Gaze? Ni jih, samo pri nas v Evropi jih imamo. Verjetno je veliko tudi v tem da na Zahodu lahko protestiraš medtem ko v omenjenih državah to ni dovoljeno. Ampak kljub temu sem prepričan, da če bi bila situacija obrnjena, da bi vsi želeli da se Evropejci, belci, kristjani oziroma kakorkoli nas označujejo, da se med seboj čim prej pobijemo in da je čim več škode.

Saj mi je žal ljudi v Gazi ampak naiven pa nisem in vem da sovražnik komaj čaka na trenutek kjer bi se takšne stvari dogajale na Zahodu in pri tem vse skupaj verjetno kar na glas spodbujal. Slovenija je očitno na strani Hamasa kajti jaz osebno skoraj ne vidim člankov ki bi kritizirali Hamas, oziroma Abbasa oziroma Iran ki vse to spodbuja in financira. In ja Izrael je slab in ga je potrebno obtožiti in izpostaviti, vendar zakaj Evropa molči pri drugi strani? Res najbolj naiven del sveta na zemlji.


Zato ker Gaza je in, pa še proti Ameriki si ali Izraelu, kar na vaški veselici ali hišni zabavi ob odprtem piru in jointu nekaj pomeni, če pa obtožiš še EU pa si že skoraj upornik in je to skoraj nekaj najbolj norega kar bodo tu ljudje naredili, mogoče na drugi stani najdeš neko naivno upornico in bo še dala kje. (da ima Izrael vrhunske zdravnike, strokovnjake,... seveda ne zanima nobenega in zaredi tega, še nobeden ni katere položil)
Si videl na kateri zabavi, da kdo kdaj omeni Tomo Križnara http://www.tomokriznar.com/ in razjasni primer zakaj se gre in koga to zanima in da bi kdo kdaj protestiral in se sekiral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

TESKAn ::

(da ima Izrael vrhunske zdravnike, strokovnjake,... seveda ne zanima nobenega in zaredi tega, še nobeden ni katere položil)

Seveda jih zanima, takrat ko jim je to edina šansa za normalno življenje ali za to, da sploh preživijo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gregor P ::

Sem šel s kolesom mimo tega protesta danes in jih je bilo max 1/6 Trga republike. So se drenjali tam na voglu z banko NLB.
https://www.rtvslo.si/slovenija/gibanje...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

fur80 ::

Izraelci se premikajo iz juga Gaze na sever države. Zgleda, da bodo počasi obračunali še z Hezbolahom.

Chalky ::

fur80 je izjavil:

Izraelci se premikajo iz juga Gaze na sever države. Zgleda, da bodo počasi obračunali še z Hezbolahom.


WarMonitor je nekaj ur nazaj bluzil da gre za totalno zmago Palestincev ker naj bi se Izrael umaknil. Očitno ne razume kaj se dogaja. Bojda naj bi živel v Libanonu. Na njegovem mestu bi razmislil o umiku iz države sploh če bo prišlodo spopada med Hezbollo in IDF-ju.

The Siege of Khan Yunis has ended with a total Palestinian victory after zionist terrorists withdrew this morning. Can the Israelis win anything other than the medal for most innocent women and children murdered?
https://twitter.com/WarMonitors/status/...

WarMonitor že nekaj časa odkrito slavi vsako Izraelsko žrtev medtem ko gre potem na live stream in bluzi o Hamasu medtem ko nosi črno masko da ga nihče nebo opazil.

https://twitter.com/WarMonitors/status/...

Če je res v Libanonu potem verjetno Mosad ve kje se nahaj. Upam da ga pustijo pri miru vendar ni ravno najbolj pametno objavljati takšne stvari:

https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...

Malce izziva Izrael (Only way im stopping is if an airstrike decided to visit my house)
https://twitter.com/WarMonitors/status/...

boolsheat ::

Slovenija je očitno na strani Hamasa kajti jaz osebno skoraj ne vidim člankov ki bi kritizirali Hamas, oziroma Abbasa oziroma Iran ki vse to spodbuja in financira. In ja Izrael je slab in ga je potrebno obtožiti in izpostaviti, vendar zakaj Evropa molči pri drugi strani? Res najbolj naiven del sveta na zemlji.


To kar si napisal ne drži, teroriste (Hamas) drži, jim pomaga, da držijo oblast v Gazi Izraelci sami. To je glavni problem.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Gregor P ::

Še en razlog več, da obsodiš Hamaš, mar ne?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Invictus ::

Ko obsodiš Hamas, v bistvu obsodiš Izrael.

Ustanovitelj Hamasa je tako ali tako Netanjahu...

Hamas je bil ustanovljen kot protiutež takrat PLO, ki je resnično uspelo združit vse Palestince.

Zakaj potem Izrael ob sedanjem napadu ni pobil vodilnih Hamasa, ki pač lepo čučkajo v Dubaiju?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HitroDihanje ::

Invictus je izjavil:

Zakaj potem Izrael ob sedanjem napadu ni pobil vodilnih Hamasa, ki pač lepo čučkajo v Dubaiju?


Nekaj voditeljev Hamasa so že pospravili, ostali pa prej ko slej pridejo na vrsto.

To glede tega, da je Netanyahu ustanovitelj Hamasa je pa ena debela laž. Verjetno je do pred kratkim podpiral obstoj Hamasa, ker si je s tem kupoval mir s Palestninci. Ustanovitelj pa definitivno ni. Hamas je pač postal pes, ki se je odvezal iz vrvice in zdaj ga je pač potrebno potamanit...

TESKAn ::

Invictus je izjavil:

Ko obsodiš Hamas, v bistvu obsodiš Izrael.

Zakaj je potem nekaterim nasprotnikom izraela tako težko obsodit hamas?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

boolsheat ::

Invictus je izjavil:

Ko obsodiš Hamas, v bistvu obsodiš Izrael.


Drži.

Ne strinjam, se da je ravno Netanyahu osebno ustanovitelj, korenine so daleč zadaj, drži pa da je Izrael seveda sodeloval pri ustanovitvi Hamasa kot orodje za radikalizacijo Gaze in ločitev Palestincev na dva tudi politično dela in s tem preprečitev ustanovitve normalne Palestinske države.

Nekdo je omenjal problem šolstva - se strinjam to je velik problem:

Teacher: “Where do you see Jerusalem in 10 years?"

Kids: "There will be only Jews. Arabs will be our slaves”


https://twitter.com/rulajebreal/status/...

Zgoraj sem prilepil tudi, posnetek ko izraelski otroci pojejo o genocidu...

boolsheat ::

Gregor P je izjavil:

Še en razlog več, da obsodiš Hamaš, mar ne?:|


Jaz nimam problema obsodit teroristov... Imajo pa nekateri problem obsodit dejanske krivce za situacijo.

Gregor P ::

Največji krivci so tisti, ki so najprej hoteli izbrisati Izrael iz obličja zemlje, vse ostalo je zgodovina. Namreč ostali do tedaj sploh še niso vedeli, da hočejo imeti še eno dodatno arabsko državo tam.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

boolsheat ::

Gregor P je izjavil:

Največji krivci so tisti, ki so najprej hoteli izbrisati Izrael iz obličja zemlje, vse ostalo je zgodovina. Namreč ostali do tedaj sploh še niso vedeli, da hočejo imeti še eno dodatno arabsko državo tam.


Kakšne blodnje povsem iz konteksta so pa to? Se je zgodovina začela z ustanovitvijo Izraela po tvoje? Ali se je začela celo lani oktobra?

Po tvoje torej uničenje "Izraelcev" ni ok, uničenje Palestincev je pa OK?

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Ni si treba sedaj kar izmišljati stvari. Ampak kakorkoli obrneš, današnje dejstvo je, da je Izrael država v vsej svoji biti, palestinske države pa še vedno ni.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

fur80 ::

boolsheat je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Največji krivci so tisti, ki so najprej hoteli izbrisati Izrael iz obličja zemlje, vse ostalo je zgodovina. Namreč ostali do tedaj sploh še niso vedeli, da hočejo imeti še eno dodatno arabsko državo tam.


Kakšne blodnje povsem iz konteksta so pa to? Se je zgodovina začela z ustanovitvijo Izraela po tvoje? Ali se je začela celo lani oktobra?

Po tvoje torej uničenje "Izraelcev" ni ok, uničenje Palestincev je pa OK?


Torej so za tebe Palestinci samo Gaza in tistih par kvadratnih km ozemlja?

Chalky je izjavil:

fur80 je izjavil:

Izraelci se premikajo iz juga Gaze na sever države. Zgleda, da bodo počasi obračunali še z Hezbolahom.


WarMonitor je nekaj ur nazaj bluzil da gre za totalno zmago Palestincev ker naj bi se Izrael umaknil. Očitno ne razume kaj se dogaja. Bojda naj bi živel v Libanonu. Na njegovem mestu bi razmislil o umiku iz države sploh če bo prišlodo spopada med Hezbollo in IDF-ju.

The Siege of Khan Yunis has ended with a total Palestinian victory after zionist terrorists withdrew this morning. Can the Israelis win anything other than the medal for most innocent women and children murdered?
https://twitter.com/WarMonitors/status/...

WarMonitor že nekaj časa odkrito slavi vsako Izraelsko žrtev medtem ko gre potem na live stream in bluzi o Hamasu medtem ko nosi črno masko da ga nihče nebo opazil.

https://twitter.com/WarMonitors/status/...

Če je res v Libanonu potem verjetno Mosad ve kje se nahaj. Upam da ga pustijo pri miru vendar ni ravno najbolj pametno objavljati takšne stvari:

https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...
https://twitter.com/WarMonitors/status/...

Malce izziva Izrael (Only way im stopping is if an airstrike decided to visit my house)
https://twitter.com/WarMonitors/status/...


To je seveda vsa norost teh medijev.

Dam roko v ogenj, da bo kak Fritz, fikus_,... čez par let tukaj skakal, kako so se Izraelci posrali v Gazi in se poraženi umaknili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

boolsheat ::

Gregor P je izjavil:

Ni si treba sedaj kar izmišljati stvari. Ampak kakorkoli obrneš, današnje dejstvo je, da je Izrael država v vsej svoji biti, palestinske države pa še vedno ni.


Kaj sem si izmislil?

Nisi pa odgovoril, torej si potrdil, zate uničenje določenega naroda ni problem, si navaden genocidnež.

fur80 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Največji krivci so tisti, ki so najprej hoteli izbrisati Izrael iz obličja zemlje, vse ostalo je zgodovina. Namreč ostali do tedaj sploh še niso vedeli, da hočejo imeti še eno dodatno arabsko državo tam.


Kakšne blodnje povsem iz konteksta so pa to? Se je zgodovina začela z ustanovitvijo Izraela po tvoje? Ali se je začela celo lani oktobra?

Po tvoje torej uničenje "Izraelcev" ni ok, uničenje Palestincev je pa OK?


Torej so za tebe Palestinci samo Gaza in tistih par kvadratnih km ozemlja?



Ne, ampak ne razumem kaj želiš tu sporočiti?

Da je uničenje Palestincev v Gazi OK, ker so doma tudi na drugem delu države ali kaj? 8-O Še en genocidnež?

Gregor P ::

Kje se je zgodil genocid tam? Že imamo obsodbo mednarodnega sodišča?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

Kot bi poslusal naciste leta 45.

kunigunda ::

boolsheat je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ko obsodiš Hamas, v bistvu obsodiš Izrael.


Drži.

Ne strinjam, se da je ravno Netanyahu osebno ustanovitelj, korenine so daleč zadaj, drži pa da je Izrael seveda sodeloval pri ustanovitvi Hamasa kot orodje za radikalizacijo Gaze in ločitev Palestincev na dva tudi politično dela in s tem preprečitev ustanovitve normalne Palestinske države.

Nekdo je omenjal problem šolstva - se strinjam to je velik problem:

Teacher: “Where do you see Jerusalem in 10 years?"

Kids: "There will be only Jews. Arabs will be our slaves”


https://twitter.com/rulajebreal/status/...

Zgoraj sem prilepil tudi, posnetek ko izraelski otroci pojejo o genocidu...

Izrael ni mel nic pri hamasu. Niti jim ni bilo v interesu, da bi imeli se eno palestinsko frakcijo (takrat jih je bilo ze kar nekaj ne samo Fatah).
Posploseno, hamas je nastal zgolj kot odziv na prvo intifado, saj je bil fatah takrat zelo oslabljen in nedejaven.
««
206 / 240
»»