» »

Izrael : Palestina že n-tič

Izrael : Palestina že n-tič

Temo vidijo: vsi
««
64 / 212
»»

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

Naj mi nekdo pojasni, kako lahko tole prispeva k reševanju spora:

http://www.rtvslo.si/svet/bliznji-vzhod...


Mene predvsem zanima zakaj so v naslov dali nepreverjeno vest, da so izraelske rakete ubile nosečnico in otroke in šele spodaj zapisali, da je šlo za odziv na tole:



Mir bo v regijo prišel šele ko bo naslov na tak dogodek v stilu:

Hamas ponovno napadel Izrael. Ubiti vsaj trije ljudje, nosečnica in 18-mesečni otrok zaradi izraelskega odgovora.

To je namreč standard za drugod po svetu. Ko se bo Palestince obravnavalo enako kot ostale smrtnike bo v regiji morda zavladal mir, prej ne.

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

Točno tako - Izrael si predstavlja rešitev spora z etničnim čiščenjem, ki ga v zvaja že od nastanka.


No, meni so te stvari tako nore, da me potem sploh ne preseneča, če se bomo s svojo neumnostjo sami obsodili na propad.
Vsekakor vse strani zapravljajo kredibilnost na svetovni sceni in lokalno s svojim norim početjem. In to na ozemlju, ki ga bo globalno segrevanje zelo kmalu spremenilo v pekel, kjer se ne bo dalo več živet.
Zakaj Izraelci vztrajajo na tisti grozni zaplati zemlje mi je uganka. Očino zato, ker nisem versko blazen.

Truga ::

Smrekar1 je izjavil:

Mene predvsem zanima zakaj so v naslov dali nepreverjeno vest, da so izraelske rakete ubile nosečnico in otroke in šele spodaj zapisali, da je šlo za odziv na tole:
Na svetu ne obstaja stvar, kjer je primeren odziv pobijanje civilistov, hth

zmaugy ::

Tako je. Civiliste pobijat kot odgovor na napad so počeli na primer nacisti po Sloveniji, ko so streljali talce.

Mr.B ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Naj mi nekdo pojasni, kako lahko tole prispeva k reševanju spora:

http://www.rtvslo.si/svet/bliznji-vzhod...


Mene predvsem zanima zakaj so v naslov dali nepreverjeno vest, da so izraelske rakete ubile nosečnico in otroke in šele spodaj zapisali, da je šlo za odziv na tole:



Mir bo v regijo prišel šele ko bo naslov na tak dogodek v stilu:

Hamas ponovno napadel Izrael. Ubiti vsaj trije ljudje, nosečnica in 18-mesečni otrok zaradi izraelskega odgovora.

To je namreč standard za drugod po svetu. Ko se bo Palestince obravnavalo enako kot ostale smrtnike bo v regiji morda zavladal mir, prej ne.

V glavnem ko okoli zgradis zid, blokiras pomoc, in potemm nakladas z savdsko arabijo o clovekovih pravicah
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

Truga je izjavil:

Na svetu ne obstaja stvar, kjer je primeren odziv pobijanje civilistov, hth


Mir bo šele takrat, ko bo to veljalo tudi za Palestince. Do takrat, stfu.

zmaugy ::

A potem si tudi za to, da je Krim ruski? Mislim, včasih je že bil, nato je bil tatarski, nato so se v času SZ Rusi tja množicno naselili, sledil je referendum, kjer se je večin odločila za Rusijo.
Ne vem zakaj imajo ZDA problem s tem?
Nekaj podobnosti kar je z Izraelom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Truga ::

Smrekar1 je izjavil:

Truga je izjavil:

Na svetu ne obstaja stvar, kjer je primeren odziv pobijanje civilistov, hth


Mir bo šele takrat, ko bo to veljalo tudi za Palestince. Do takrat, stfu.

Palestinci nimajo "standing army"ja.

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

A potem si tudi za to, da je Krim ruski? Mislim, včasih je že bil, nato je bil tatarski, nato so se v času SZ Rusi tja množicno naselili, sledil je referendum, kjer se je večin odločila za Rusijo.
Ne vem zakaj imajo ZDA problem s tem?
Nekaj podobnosti kar je z Izraelom.


Baje da pobijanje civilistov nikoli ni odgovor. Očitno je to dovoljen odgovor samo v nekaterih primerih, ampak še vseeno nikoli.

Zanimivo, ni kaj.

Truga je izjavil:


Palestinci nimajo "standing army"ja.


Kolikor vem je bila trditev "pobijanje civilistov ni nikoli odgovor" in ne "pobijanje civilistov z redno, profesionalno vojsko ni nikoli odgovor".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zmaugy ::

Hočeš reči da boš za neko teroristično drhal uporabil enake standarde kot za eno najbolj učinkovitih vojsk na svetu? Oziroma da boš podprl, da IDF deluje po standardih teroristične drhali?
To si me pa presenetil.

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

Hočeš reči da boš za neko teroristično drhal uporabil enake standarde kot za eno najbolj učinkovitih vojsk na svetu?


Ja. Za razliko od nekaterih nisem rasist, ki meni, da so Palestinci manjvredne živali, ki si ne zaslužijo enake obravnave od ostalih ljudi. So ljudje in imajo enake pravice in dolžnosti kot vsi ostali ljudje.

To si me pa presenetil.


Kar navadi se, to se dostikrat dogaja.

sirjost ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Hočeš reči da boš za neko teroristično drhal uporabil enake standarde kot za eno najbolj učinkovitih vojsk na svetu?


Ja. Za razliko od nekaterih nisem rasist, ki meni, da so Palestinci manjvredne živali, ki si ne zaslužijo enake obravnave od ostalih ljudi. So ljudje in imajo enake pravice in dolžnosti kot vsi ostali ljudje.

To si me pa presenetil.


Kar navadi se, to se dostikrat dogaja.


Ja seveda nisi rasist. Palestinci niso manj vredni ljudje, če jih ne smatraš za ljudi.

"One million Arabs are not worth a Jewish fingernail."



"One million Arabs are not worth a Jewish fingernail." --Rabbi Ya'acov Perin in his eulogy at the funeral of mass murderer Dr. Baruch Goldstein.

Smrekar1 ::

sirjost je izjavil:



Ja seveda nisi rasist. Palestinci niso manj vredni ljudje, če jih ne smatraš za ljudi.

"One million Arabs are not worth a Jewish fingernail."

"One million Arabs are not worth a Jewish fingernail." --Rabbi Ya'acov Perin in his eulogy at the funeral of mass murderer Dr. Baruch Goldstein.


Kolikor mi je znano mi ni ime Ya'acov Perin in tudi nisem rabin, tako da res ne vem kakšno povezavo naj bi to imelo z mano. Prosim, obrazloži malo bolj detajlno. Hvala in veliko sreče!

zmaugy ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Hočeš reči da boš za neko teroristično drhal uporabil enake standarde kot za eno najbolj učinkovitih vojsk na svetu?


Ja. Za razliko od nekaterih nisem rasist, ki meni, da so Palestinci manjvredne živali, ki si ne zaslužijo enake obravnave od ostalih ljudi. So ljudje in imajo enake pravice in dolžnosti kot vsi ostali ljudje.

To si me pa presenetil.


Kar navadi se, to se dostikrat dogaja.


A teroristična drhal so lahko zgolj Palestinci? Hmm, sounds very rasist...

sirjost ::

Smrekar1 je izjavil:

sirjost je izjavil:



Ja seveda nisi rasist. Palestinci niso manj vredni ljudje, če jih ne smatraš za ljudi.

"One million Arabs are not worth a Jewish fingernail."

"One million Arabs are not worth a Jewish fingernail." --Rabbi Ya'acov Perin in his eulogy at the funeral of mass murderer Dr. Baruch Goldstein.


Kolikor mi je znano mi ni ime Ya'acov Perin in tudi nisem rabin, tako da res ne vem kakšno povezavo naj bi to imelo z mano. Prosim, obrazloži malo bolj detajlno. Hvala in veliko sreče!


Ker sem proti pobijanju nadolžnih palestinskih otrok sem avtomatsko Hitler, naci, genocidni manijak.... Prosim obrazloži kaj ima to veze z mano. Hvala in veliko sreče.

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


A teroristična drhal so lahko zgolj Palestinci?


Nikakor ne. Zakaj te to zanima?

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

sirjost je izjavil:


Ker sem proti pobijanju nadolžnih palestinskih otrok sem avtomatsko Hitler, naci, genocidni manijak.... Prosim obrazloži kaj ima to veze z mano.


Sam si se označil za Hitlerja, genocidnega maniaka in nacija. Kako naj jaz vem zakaj imaš tako mnenje o sebi?

Hvala in veliko sreče.


Ni za kaj, ampak sreče za tole res ne rabim. Te namreč vse prerado zmanjka, pamet je zato precej boljša lastnost. Srečo si bom raje prihranil za primer, da najdem kako loterijsko srečko, če ti je prav. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zmaugy ::

Zakaj me to zanima? Zaradi tvoje objave, ki se jo prav očitno lahko prebere kot poceni teflon post z vsemi elementi politične korektnosti.
Moj post je bil, da se treoristične drhali ne enači z redno vojsko neke urejene demokratične države.
Zaradi mene lahko pod to šteješ tudi IRA in vojsko UK. Po tvoji logiki bi RAF lahko bombardiral Dublin, če bi IRA iz ozemlja Irske izvedla teroristični napad na ozemlje UK.
To je izraelski pristop.

Furbo ::

zmaugy je izjavil:

Naj mi nekdo pojasni, kako lahko tole prispeva k reševanju spora:

http://www.rtvslo.si/svet/bliznji-vzhod...

To moraš pa teroriste vprašati, ki so izzvali povračilne ukrepe. Ne pa slepo obsojati spet, čeprav ti vse piše v članku.
Rakete izstrelilo oboroženo krilo
Izraelska vojska je še sporočila, da je zadnje nasilje povzročil incident, v katerem so Palestinci v sredo streljali na vozilo izraelske vojske v Gazi. Izrael je nato vrnil ogenj s tanki, nato pa je Hamas izstrelil rakete. Kot so sporočili iz palestinskega gibanja, je rakete izstrelilo njegovo oboroženo krilo brigade Izedina Al Kasama.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zmaugy ::

Aha, približno tako kot so nacisti pobili civiliste kot povračilni ukrep zaradi kakšne partizanske akcije. Poznamo to, v družini enega od mojih staršev so nacisti ubili ljudi na takšen način med drugo svetovno vojno.
Čudno da se ravno Izrael poslužuje takšnega pristopa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


Moj post je bil, da se treoristične drhali ne enači z redno vojsko neke urejene demokratične države.


Saj se je ne enači. Urejena vojska demokratične države je pod zaščito Ženevske konvencije, omenjena drhal ni. Odzivi na dogajanje so glede na to dejstvo povsem neprimerni.

Zaradi mene lahko pod to šteješ tudi IRA in vojsko UK. Po tvoji logiki bi RAF lahko bombardiral Dublin, če bi IRA iz ozemlja Irske izvedla teroristični napad na ozemlje UK.
To je izraelski pristop.


Nak. Za ekvivalent bi morala irska vojska, ne IRA temveč tile: Irish Army @ Wikipedia z raketami napasti cilje v Veliki Britaniji in nihče na irskem ne bi dvignil niti mezinca, da bi kaznoval odgovorne.

Bombardiranje Dublina bi bilo še najmanj kar bi se zgodilo in nihče ne bi o tem kaj dosti parlamentiral - in prav je tako.

Ni pa prav, da se Palestincem dovoli napadati izraelske civiliste in potem kritizirati zelo mil odgovor.

Dvojna merila pač. Najbrž ne boš razumel.

zmaugy je izjavil:

Aha, približno tako kot so nacisti pobili civiliste kot povračilni ukrep zaradi kakšne partizanske akcije.


Če bi se Izrael posluževal takih prijemov bi bilo konflikta že konec. Zaslužil bi si kritike, katerih je deležen sedaj, ampak konflikta bi bilo konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zmaugy ::

A Hamas je uradna vladajoča stranka v Gazi? Vem da naj bi bila de-facto vladajoča sila, ampak to je lahko tudi mafija na Siciliji.

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

A Hamas je uradna vladajoča stranka v Gazi? Vem da naj bi bila de-facto vladajoča sila, ampak to je lahko tudi mafija na Siciliji.


Jup. Celo demokratično izvoljena je - in to brez narekovajev in vprašajev, ZDA in EU sta se glede tega strinjali.

Palestinian legislative election, 2006 @ Wikipedia

Seveda je bilo to pred 12 leti in vmes ni bilo volitev, tako da niso demokratična vlada okoliša, ampak tja je prišla na dejansko demokratičnih volitvah. Palestinci so dobesedno izbrali teroriste, da jih zastopajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Mr.B ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

A Hamas je uradna vladajoča stranka v Gazi? Vem da naj bi bila de-facto vladajoča sila, ampak to je lahko tudi mafija na Siciliji.


Jup. Celo demokratično izvoljena je - in to brez narekovajev in vprašajev, ZDA in EU sta se glede tega strinjali.

Palestinian legislative election, 2006 @ Wikipedia

Seveda je bilo to pred 12 leti in vmes ni bilo volitev, tako da niso demokratična vlada okoliša, ampak tja je prišla na dejansko demokratičnih volitvah. Palestinci so dobesedno izbrali teroriste, da jih zastopajo.

Sej so trumpa tud izvolili redneki, ampak veliko srece, ko ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

Mr.B je izjavil:


Sej so trumpa tud izvolili redneki, ampak veliko srece, ko ...


Point?

Mr.B ::

Smrekar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Sej so trumpa tud izvolili redneki, ampak veliko srece, ko ...


Point?

Torej ti trdiš da ljudje, ki so volili Hamas niso volili zaradi istega razloga.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

Mr.B je izjavil:


Torej ti trdiš da ljudje, ki so volili Hamas niso volili zaradi istega razloga.


Kolikor vem se glede tega nisem opredelil. Če imaš kakšno teorijo na dan z njo, tudi mene zanima zakaj bi nekdo volil teroriste.

Mr.B ::

Smrekar1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Torej ti trdiš da ljudje, ki so volili Hamas niso volili zaradi istega razloga.


Kolikor vem se glede tega nisem opredelil. Če imaš kakšno teorijo na dan z njo, tudi mene zanima zakaj bi nekdo volil teroriste.


Aja sej rese en je zmagal, ker obljublja oblake in drugi ker so obljubljal zaščito.
Aja sej vem edini argument je da niso imeli novih volitev, verjetno če bi vsakdan padale bombe, ok vsak vikend tui ne. Kako kaj Jemen, ubijanje civilov, pod pretvezo boja terororistov…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Smrekar1 ()

zmaugy ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

A Hamas je uradna vladajoča stranka v Gazi? Vem da naj bi bila de-facto vladajoča sila, ampak to je lahko tudi mafija na Siciliji.


Jup. Celo demokratično izvoljena je - in to brez narekovajev in vprašajev, ZDA in EU sta se glede tega strinjali.

Palestinian legislative election, 2006 @ Wikipedia

Seveda je bilo to pred 12 leti in vmes ni bilo volitev, tako da niso demokratična vlada okoliša, ampak tja je prišla na dejansko demokratičnih volitvah. Palestinci so dobesedno izbrali teroriste, da jih zastopajo.


Jeba. Kljub temu gre za David proti Golijatu (pa ne propagandna verzija za boostanje samozavesti vernikov), je pa res, da pravno je težko oporekat.

Furbo ::

zmaugy je izjavil:

Aha, približno tako kot so nacisti pobili civiliste kot povračilni ukrep zaradi kakšne partizanske akcije. Poznamo to, v družini enega od mojih staršev so nacisti ubili ljudi na takšen način med drugo svetovno vojno.
Čudno da se ravno Izrael poslužuje takšnega pristopa.

Hamasovci se pač hrabro skrivajo pod šolami, zdravstvenimi domovi..

Ampak hej, to so izvolili in to imajo, samo ne vem, zakaj jokajo potem, ko kdo nasrka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


Jeba. Kljub temu gre za David proti Golijatu


Itak.



Nekateri celo trdijo, da je David na gornji sliki zelen. Kako strašna slepota je človeka -- F.Prešeren

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zmaugy ::

Furbo je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Aha, približno tako kot so nacisti pobili civiliste kot povračilni ukrep zaradi kakšne partizanske akcije. Poznamo to, v družini enega od mojih staršev so nacisti ubili ljudi na takšen način med drugo svetovno vojno.
Čudno da se ravno Izrael poslužuje takšnega pristopa.

Hamasovci se pač hrabro skrivajo pod šolami, zdravstvenimi domovi..

Ampak hej, to so izvolili in to imajo, samo ne vem, zakaj jokajo potem, ko kdo nasrka.


Po mojem da noben od naju ne more ravno dojeti motivacij in občutkov ljudi v Gazi. Na srečo. Tako da je malce pretenciozno se postavljati v pokroviteljsko pozo v tem primeru.

@Smrekar1: Slika se ne vidi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


Po mojem da noben od naju ne more ravno dojeti motivacij in občutkov ljudi v Gazi. Na srečo. Tako da je malce pretenciozno se postavljati v pokroviteljsko pozo v tem primeru.


Morda res, ampak dejstvo je, da bo drugo leto že 70. obletnica ponavljanja enih in istih napak. Počasi bi že lahko ugotovili, da na ta način ne pridejo nikamor in da bi bil počasi čas, da zamenjajo strategijo.

Isto velja za vse tiste, ki menijo, da Palestinci ne počno kaj dosti narobe in da je treba popraviti Izrael, ne 'Palestine'.

zmaugy ::

"Izraelci" so masovno prišli v Palestino in ustanovili svojo državo, kolikor vem Palestincev niso nič vprašali. V osnovi so oni agresor. Žal so takšna dejstva. Enako kot so belci bili agresor v ZDA in so si teritorij podredili z genocidom nad staroselci.
Indijanci so se upirali na vse možne načine, na koncu izgubili, kjlub temu se ve kdo je kaj.
Mislim da na dolgi rok bo v Palestini/Izraelu rezultat drugačen, ker demografija dela svoje. Na koncu bi se znalo zgoditi, da bojo Izraelci dobili račun za vse pizdarije, ki so jih počeli in jih počnejo. Morda bi bilo boljše, da se zmenijo in umirijo strasti.

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

"Izraelci" so masovno prišli v Palestino in ustanovili svojo državo, kolikor vem Palestincev niso nič vprašali.


Palestinci se prvič pojavilo šele leta 1974. Pred tem se jim je reklo Egipčani in Jordanci. Egipt in Jordan obstajata, imajo kar dve svoji državi, ampak ker jim to ni bilo dovolj so leta 1974 ustanovili še tretjo, Palestino, in potem zahtevali, da imajo svojo, ker so Izraelci ustanovili državo na njihovem ozemlju, v Egipt in Jordanijo pa oni ne pašejo, ker so po novem Palestinci in ne Egipčani ali Jordanci.

Nekateri potem to primerjajo z staroselci v ZDA. Heh. Tisto je primerljivo s Kopti v Egiptu, Palestina sploh nima ekvivalenta v svetu. Ne ker ne bi nihče poskušal kaj podobnega, ampak ker jih ni nihče poslušal in so jih bodisi nasilno izgnali, bodisi pobili. Ti isti nekateri potem trdijo, da so Palestinci najbolj nesrečen narod v zgodovini. No, v bistvu je res, ampak zato, ker se jim dovoli stvari, ki jih drugi nimajo.

Bila bi komedija, če ne bi bila tragedija.

Mislim da na dolgi rok bo v Palestini/Izraelu rezultat drugačen, ker demografija dela svoje. Na koncu bi se znalo zgoditi, da bojo Izraelci dobili račun za vse pizdarije, ki so jih počeli in jih počnejo. Morda bi bilo boljše, da se zmenijo in umirijo strasti.


Izrael počne presenetljivo malo pizdarij. Mimogrede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zmaugy ::

Kako se reče ozemlju, je po mojem manj važno od ljudi, ki tam živijo. In Judje so bili tam v manjšini zelo dolgo, tako da so bili Palestinci (definiraj jih kakor hočeš) tam pravi staroselci.
Nakar se Judje množično začnejo priseljevat in spreminjat demografsko sestavo. Logično da so staroselci pizdili, druga religija, ki si ravno tako lasti to področje, pa še podporo velikih sil in free pass za pizdarije zaradi takrat nedavnih dogodkov so prišleki imeli. A je bilo za pričakovat kaj drugega? A je v Evropi kaj drugače zadnja leta? To so čisto pričakovane človeške reakcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

krneki0001 ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

"Izraelci" so masovno prišli v Palestino in ustanovili svojo državo, kolikor vem Palestincev niso nič vprašali.


Palestinci se prvič pojavilo šele leta 1974.


Leta 1921 pa res.
Sirsko palestinski kongres 21.9.1921. Takrat se je začel uporabljat naziv palestinec za arabski del prebivalstva Palestine.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

zmaugy je izjavil:

Enako kot so belci bili agresor v ZDA in so si teritorij podredili z genocidom nad staroselci.

kalupna izjava nekoga, ki nima pojma.
tvoja predstava: zdruzene drzave ameriskih indijancev, pridejo beli americani, jih genocidirajo in naredijo US of A.
dejanska situacija: nebroj manjsih indijanskih plemen, ki so tam gor precej nomadska in se med seboj pobijajo, pridejo belci, scasoma belci poselijo vecinoma nenaseljeno zemljo, kar je indijancev je izrinjenih na lep ali grd nacin, vecina smrti je zaradi bolezni.

ker vem da si rusofil, bodi prosim objektiven: po tvojih kriterijih so 90% rusije slovanski rusi pokradli po genocidih nad domorodci.

jype ::

7982884e je izjavil:

dejanska situacija: nebroj manjsih indijanskih plemen, ki so tam gor precej nomadska in se med seboj pobijajo, pridejo belci, scasoma belci poselijo vecinoma nenaseljeno zemljo, kar je indijancev je izrinjenih na lep ali grd nacin, vecina smrti je zaradi bolezni.
To seveda ne drži niti približno.

7982884e ::

v cem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

kunigunda ::

p6003315 Ja. Za razliko od nekaterih nisem rasist, ki meni, da so Palestinci manjvredne živali, ki si ne zaslužijo enake obravnave od ostalih ljudi. So ljudje in imajo enake pravice in dolžnosti kot vsi ostali ljudje. [/st.citat naj bi izjavil:


Bi mogli imeti enake pravice in dolznosti je bolj pravilno. Do takrat bodo pa iz obupa poceli marsikaj, kar sicer ne bi.

krneki0001 je izjavil:


Leta 1921 pa res.
Sirsko palestinski kongres 21.9.1921. Takrat se je začel uporabljat naziv palestinec za arabski del prebivalstva Palestine.

V 5.stoletju pa cist zares, ko so rimljani govorili o ljudeh v pokrajini nekje med sedanjim libanonom, sirijo

Bi mogli imeti enake pravice in dolznosti je bolj pravilno. Do takrat bodo pa iz obupa poceli marsikaj, kar sicer ne bi.

krneki0001 je izjavil:


Leta 1921 pa res.
Sirsko palestinski kongres 21.9.1921. Takrat se je začel uporabljat naziv palestinec za arabski del prebivalstva Palestine.

V 5.stoletju pa cist zares, ko so rimljani govorili o ljudeh v pokrajini nekje med sedanjim libanonom, sirijo in egiptom.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

kunigunda je izjavil:

V 5.stoletju pa cist zares, ko so rimljani govorili o ljudeh v pokrajini nekje med sedanjim libanonom, sirijo in egiptom.


Če govorimo o Palestincih kot prebivalcih arabskega porekla, potem šele leta 1921. Če govorimo o pokrajini Palestina, pa v drugem tisočletju pred našim štetjem, ko so tam živeli samo judje.

Palestinec kot prebivalec arabskega porekla:
Prva šira uporaba naziva Palestinci kao endonima za lokalno arapsko stanovništvo Palestine dogodila se na Sirijsko-Palestinskom Kongresu 21. rujna 1921.[2] Nakon Prvog Arapskog-izraelskog rata 1948., i prvog velikog arapskog izbjegličkog vala, i još više nakon arapskog egzodusa poslije rata iz 1967., naziv Palestinci se uvriježio ne samo za one koji su vezani podrijetlom, već za sve one koji dijele zajedničku kulturu i prošlost, ali koji žele svoju budućnost i Palestinsku nacionalnu državu.[2]


Palestina kot judovska pokrajina:
Palestina je bila oznaka za južni del dežele Kanaan. V 2. tisočletju pr. n. št. so se tja iz sosednjih puščavskih območij priselili semitski Hebrejci. Ljudstvo Hebrejcev so sestavljali izraelski in judovski rodovi. Izraelski so se naselili na severu, judovski pa na jugu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mr.B ::

No ko smo že govorili o bombandiranju asadovih sil , no ti. civilne cilje...
Slike pove vse :


Zanalaš sem dal uski vir, zato da najdete podatke da je fake.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kunigunda ::

krneki0001 je izjavil:


Če govorimo o Palestincih kot prebivalcih arabskega porekla, potem šele leta 1921. Če govorimo o pokrajini Palestina, pa v drugem tisočletju pred našim štetjem, ko so tam živeli samo judje.

Govor je o palestincih in ne arabskih palestincih (tudi danes niso vsi palestinci arabci, so tud zidje in drugi) kakor so jih rimljani poimenovali.

Kar se tice Cannana, je se vedno stvar razprav, eni pravijo da so takrat bili filistejci in ne palestinci, eni pa da je vse etimologija besed (grski,asirski,hebrejski). Sicer je omenjeno tudi v judovski bibliji.

zmaugy ::

7982884e je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Enako kot so belci bili agresor v ZDA in so si teritorij podredili z genocidom nad staroselci.

kalupna izjava nekoga, ki nima pojma.
tvoja predstava: zdruzene drzave ameriskih indijancev, pridejo beli americani, jih genocidirajo in naredijo US of A.
dejanska situacija: nebroj manjsih indijanskih plemen, ki so tam gor precej nomadska in se med seboj pobijajo, pridejo belci, scasoma belci poselijo vecinoma nenaseljeno zemljo, kar je indijancev je izrinjenih na lep ali grd nacin, vecina smrti je zaradi bolezni.

ker vem da si rusofil, bodi prosim objektiven: po tvojih kriterijih so 90% rusije slovanski rusi pokradli po genocidih nad domorodci.


A si zdaj videl očitni primer ko misliš da veš, pa v resnici nimaš pojma?

Glede genocida nad indijanci, o tem je hudo veliko napisanega in je res bedarija govoriti, da se ni zgodil. Kot recimo trditi, da je Zemlja ravna ploskev.

PS: A milijoni bizonov so se sami postrelili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mr.B ::

Kot kaze bodo naredili se morsko ogrado...ww.janes.com/article/82270/israel-makes-progress-on-gaza-maritime-barrier
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Truga ::

build the wall!

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

Kako se reče ozemlju, je po mojem manj važno od ljudi, ki tam živijo. In Judje so bili tam v manjšini zelo dolgo, tako da so bili Palestinci (definiraj jih kakor hočeš) tam pravi staroselci.


:)):(

Nobeno od ljudstev, ki so tam živela pred Židi, ne obstaja več. Prva omemba Izraela sega v leto 1200 pred našim štetjem. Arabci so tja prišli v prvi polovici 7. stoletja našega štetja, kot osvajalska vojska po znanem postopku.

Zagovorniki Arabcev izgubijo tudi ko sami postavljajo pravila.

Nakar se Judje množično začnejo priseljevat in spreminjat demografsko sestavo. Logično da so staroselci pizdili, druga religija, ki si ravno tako lasti to področje, pa še podporo velikih sil in free pass za pizdarije zaradi takrat nedavnih dogodkov so prišleki imeli. A je bilo za pričakovat kaj drugega? A je v Evropi kaj drugače zadnja leta? To so čisto pričakovane človeške reakcije.


Tjah, po 2. svetovni vojni so Poljaki izgnali in deloma pobili približno 3 milijone Nemcev in se ni nihče kaj dosti pizdil. Jugoslavija je izgnala približno 300 tisoč Italijanov in tudi nismo v stalni vojni z Italijo ... tega je še kar precej. Palestinska situacija zgodovinsko gledano ni čisto nič posebnega. Aja, Arabske države so izgnale nekje 700 tisoč Židov, to je morda vredno omembe, saj so se ti Židje naselili predvsem v Izrael in se da zlahka skonstruirati pravni argument, da je šlo za izmenjavo populacij. Tega se je v istem času dogajalo kar precej, pogosto v precej večjem obsegu in z bistveno manj slabimi rezultati.

Partition of India @ Wikipedia

Povedano drugače, problem je samo v tem, da Arabci/Palestinci zahtevajo posebna pravila zase in da jih svet ni pripravljen zato oklofutati in poslati v kot klečat.

zmaugy je izjavil:


Glede genocida nad indijanci, o tem je hudo veliko napisanega in je res bedarija govoriti, da se ni zgodil.


Veliko je napisanega tudi o genocidu nad Palestinci, ampak je še vedno res bedarija govoriti, da se dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Mr.B ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kako se reče ozemlju, je po mojem manj važno od ljudi, ki tam živijo. In Judje so bili tam v manjšini zelo dolgo, tako da so bili Palestinci (definiraj jih kakor hočeš) tam pravi staroselci.


:)):(

Nobeno od ljudstev, ki so tam živela pred Židi, ne obstaja več. Prva omemba Izraela sega v leto 1200 pred našim štetjem. Arabci so tja prišli v prvi polovici 7. stoletja našega štetja, kot osvajalska vojska po znanem postopku.

Zagovorniki Arabcev izgubijo tudi ko sami postavljajo pravila.

Nakar se Judje množično začnejo priseljevat in spreminjat demografsko sestavo. Logično da so staroselci pizdili, druga religija, ki si ravno tako lasti to področje, pa še podporo velikih sil in free pass za pizdarije zaradi takrat nedavnih dogodkov so prišleki imeli. A je bilo za pričakovat kaj drugega? A je v Evropi kaj drugače zadnja leta? To so čisto pričakovane človeške reakcije.


Tjah, po 2. svetovni vojni so Poljaki izgnali in deloma pobili približno 3 milijone Nemcev in se ni nihče kaj dosti pizdil. Jugoslavija je izgnala približno 300 tisoč Italijanov in tudi nismo v stalni vojni z Italijo ... tega je še kar precej. Palestinska situacija zgodovinsko gledano ni čisto nič posebnega. Aja, Arabske države so izgnale nekje 700 tisoč Židov, to je morda vredno omembe, saj so se ti Židje naselili predvsem v Izrael in se da zlahka skonstruirati pravni argument, da je šlo za izmenjavo populacij. Tega se je v istem času dogajalo kar precej, pogosto v precej večjem obsegu in z bistveno manj slabimi rezultati.

Partition of India @ Wikipedia

Povedano drugače, problem je samo v tem, da Arabci/Palestinci zahtevajo posebna pravila zase in da jih svet ni pripravljen zato oklofutati in poslati v kot klečat.

zmaugy je izjavil:


Glede genocida nad indijanci, o tem je hudo veliko napisanega in je res bedarija govoriti, da se ni zgodil.


Veliko je napisanega tudi o genocidu nad Palestinci, ampak je še vedno res bedarija govoriti, da se dogaja.

Poljaki so z izgonom nemcev delali genocid? Si preprican da ti stvari malo prevec posplosujes ?
Tudi una pred 1200 pk so bili tam samo judje, no prsd 300 miljoni leti je bil tam ocean, pa morska bitja ne izvajajo genocida... dejstvo je da si judje nasilno prisvajajo z razlicnimi metodami, ki so pod standardom neke sodobne civilizacije, prisvajajo ozemlje samo zato ker ti ko trdis sp pred 1200 pk tam ziveli etnicno cisti judi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

"Izraelci" so masovno prišli v Palestino in ustanovili svojo državo, kolikor vem Palestincev niso nič vprašali.


Naselili so se v zelo redko naseljen del bivšega Otomanskega imperija, ki je po 1. svetovni vojni prišel pod kontrolo Britanskega imperija. Palestincev seveda ni nihče vprašal, saj jih takrat še ni bilo.

V osnovi so oni agresor.


Kot sem pokazal zgoraj to ne drži neodvisno od tega kakšen standard postaviš.
Žal so takšna dejstva.

Enako kot so belci bili agresor v ZDA in so si teritorij podredili z genocidom nad staroselci.
Indijanci so se upirali na vse možne načine, na koncu izgubili, kjlub temu se ve kdo je kaj.


Kot je rekel 784..whatever si zadevo predstavljaš zelo po domače. Mnoga indijanska plemena so z Evropejci na veliko sodelovala, saj so jih videla kot manjše zlo kot svoje indijanske sosede. Nikakor ni šlo za vojno belih proti rumenim (ali rdečim, če si res velik fen Karla Maya in ga uporabljaš kot zgodovinski vir).

Mislim da na dolgi rok bo v Palestini/Izraelu rezultat drugačen, ker demografija dela svoje.


Kaj je po tvoje drugačen? Da Palestinci izvedejo genocid nad Židi je po tvoje drugačen rezultat kot zgoraj napisano?

Mr.B je izjavil:


Poljaki so z izgonom nemcev delali genocid?


Itak. Kako pa se drugače reče etničnemu čiščenju 1/3 ozemlja Nemčije, vključno z levjim deležem Prusije, ki je Nemčijo združila? Za primerjavo, to je tako, kot bi Arabce izgnal iz Arabskega polotoka.

Tudi una pred 1200 pk so bili tam samo judje, no prsd 300 miljoni leti je bil tam ocean, pa morska bitja ne izvajajo genocida... dejstvo je da si judje nasilno prisvajajo z razlicnimi metodami, ki so pod standardom neke sodobne civilizacije, prisvajajo ozemlje samo zato ker ti ko trdis sp pred 1200 pk tam ziveli etnicno cisti judi.


Dejstvo je, da bi bilo bolje, če bi debato prepustil informiranim, inteligentnim ljudem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Mr.B ::

Smrekar1
Itak. Kako pa se drugače reče etničnemu čiščenju 1/3 ozemlja Nemčije, vključno z levjim deležem Prusije, ki je Nemčijo združila? Za primerjavo, to je tako, kot bi Arabce izgnal iz Arabskega polotoka.

Da ne boš pozabil, tole zgoraj je tvoja trditev
Torej primerjaš žide z Nemci... PS Po 45 dalje so to obsodili in akterje najmanj obesili. Upam da boš sposoben stopiti korak dalje, ko si zato obsodil nemce, boš obsodil tudi žide.

Smrekar1
Dejstvo je, da bi bilo bolje, če bi debato prepustil informiranim, inteligentnim ljudem.

Da ne boš pozabil, tole zgoraj je tvoja trditev.
Se strinjam, s tvojo argumentacijo pravice Židov izvajanja genocida na ozemlju, kjer so pred več kot 2000+ leti nazadnje živeli večinski etnično čisti Židje. Naredite mi deželo spet Judovsko.

Obe zgoraj navedene trditve ne spadajo v civilizacijski svet zahodne kulture. Verjetno so za Žide izjeme.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
64 / 212
»»