» »

Trdi diski

Trdi diski

Noobish ::

Kakšna je razlika med 7200 in 5400 rpm? Kateri so boljši, tišji, kateri se manj segrevajo, kateri zdržijo dlje časa in podobne reči me zanimajo? In na kakšen način se to odraža v ceni?

TehDucky ::

Za storage so 5400 rpm načeloma boljši, pač posledično so tudi tišji saj se počasneje vrtijo, posledično tudi manj porabijo in se segrevajo. Je pa res, da so počasnejši od 7200 rpm. Kako dolgo zdržijo je pa čisto odvisno od znamke ter okolja v katerem bo in pa tudi kako veliko bo v uporabi. Tu ni garancije kako dolgo bodo zdržali. So pa cenejši te Green verjante - tapočasnejši.
Sam imam v računalniku dva diska, en 3TB Seagate http://www.hoh.de/hardware/festplatten/... pa en 3 leta star Western Digital 1TB Black verzija. Pa sem dal za foro kopirat Borderlands 2 iz SSD na obadva, pa je Seagate rabil 35sekund za 5GB, WD pa 1min25sekund za isto.
Vem da nista tapočasne sorte, ampak vseeno sem dal za primerjavo koliko pomaga večji Cache ter večje plošče v samem disku.
Se pa splača kupit čimvečjega in v tujini, na ta način dobiš največ prostora za najmanj denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

anzem93 ::

Zdravo, jaz imam eno vprašanje glede diskov: kakšne je razlika med WD Elements, WD My passport, WD Live Essentials in WD Live Book(duo)? Kaj je drugačnega razen imena in oblike pri diskih?

Še eno vprašanje bi dodal, samo tako za firbec me zanima kaj je to NAS naprava?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anzem93 ()

Mipe ::

NAS naprava je kot omrežni disk. Priključiš na LAN in deluje kot strežnik. Network Attached Storage - omrežno priklopljena shramba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

anzem93 ::

Hvala. Kaj pa diski? Je med elements in passport res edina razlika le v obliki?

Mipe ::

Na te specifične diske se žal ne spoznam dovolj.

j3rn3jk ::

Si malo sposodim temo, da ne odpiram nove.
Zanima me kateri HDD 3.5" 1TB je trenutno best buy?

Excalibrus ::

Seagate Baracuda .14?
Če pa ti dnar ni problem pa za kakim WD-jem black verzija pogledaš

Excalibrus ::

Excalibrus je izjavil:

Seagate Baracuda 7200.14?
Če pa ti dnar ni problem pa za kakim WD-jem black verzija pogledaš

j3rn3jk ::

7200.14 je tako najhitrejši od vseh, moti me edino to da ima samo 1.leto garancije. Kako so pa kaj barracude zaneslive?

cen1 ::

Kolikor vem za isto ali podobno ceno dobiš wd/hitachi z 3 letno garancijo.

mokasin ::

WD Black ma 5 let garancije.

ru7 ::

Jst se tudi spuščam v nakup diska.

Baracuda 7200.14 je mišljena za 2400 ur/letno (to je meni hudo malo če imaš zadevo 24/7). Tudi zaradi kratke garancije nisem ravno siguren če je pameten nakup. Trenutno se najbolj nagibam h WD red seriji (8760 ur/letno). Ma kdo izkušnje iz 1 roke (za oba Baracudo 7200.14 ali Wd Red?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

ru7 ::

Jah 2400 ur je 100 dni 24/7 uporabe. Disk mislim dat v download/server/htpc, ki laufa non stop. Koliko časa imaš zdej tale disk? Smart data ok?

Če sta bila oba DOA si imel smolo pomojem :)

Tomi ::

Ker ni več nikjer dobiti Samsung Spinpoint F4EG 2TB, s katerimi sem res zadovoljen, me zanima, kaj je trenutno best buy za 2 ali 3 TB HDD za HTPC (kapaciteta + tišina), hitrost ni pomembna?
metrodusa.blogspot.com

ru7 ::

ista situacija, iščem 2gb za htpc, ki laufa non stop.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknil disk med delovanjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9993 (793) driver_x
»

Kateri disk >2Tb kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
355657 (4282) RC14
»

Nov trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
8785 (615) l0g1t3ch
»

zunanji ali notranji disk

Oddelek: Kaj kupiti
204080 (3743) 5pellfire
»

kateri 3 TB zeleni trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
121940 (1561) Anney

Več podobnih tem