» »

Kateri TV za do 1000€ kupiti?

Kateri TV za do 1000€ kupiti?

1
2
3

Tomson ::

Malo raziscite kaj je s temi LM serijami od LGja ... KLIK

Was about to purchase an LG 47LM640 from Curry's this evening, but I've read some reviews that bad stuff has happened to the LG LM series, with a 17+ page discussion on them from this forum somewhere
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

kamuee ::

PLazme so zastarela zadeva tko, da jih je več al manj brez veze kupvat, ker so jih LED LCD-ji povozl. Kar se pa slike tiče se pa da na LED LCD vse lepo naštelat. Tko da to da ima plazma bolšo sliko se ne bom strinjal, pa burn in time ipd. njihovi kiksi ter požrešnost za el. energijo. Kar se pa izbire TV-ja tiče je pa stvar uporabe. Tist kter misli da bo z njo surfaul po netu naj gre na komp, TV je za gledat, ne pa za jajcat se po netu, haloo lenobe lene...

Izbiro primernega TV-ja je tomson lepo poval, zakaj pač rabiš, pa surfanje po netu odpade v tem okviru. Ne rečem nej bo smart TV sam ne za po netu se jajcat pa na gmail hodit, da rataš še bolj len ko si.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

fpbs ::

Tomson je izjavil:

Malo raziscite kaj je s temi LM serijami od LGja ... KLIK

Was about to purchase an LG 47LM640 from Curry's this evening, but I've read some reviews that bad stuff has happened to the LG LM series, with a 17+ page discussion on them from this forum somewhere

To, kar je tu napisano, če prav razumem, gre samo za neko diskusijo, brez osnove in nekih dokazov, kar se dogaja na vseh forumih.

roCkY ::

kamuee je izjavil:

PLazme so zastarela zadeva tko, da jih je več al manj brez veze kupvat, ker so jih LED LCD-ji povozl. Kar se pa slike tiče se pa da na LED LCD vse lepo naštelat. Tko da to da ima plazma bolšo sliko se ne bom strinjal, pa burn in time ipd. njihovi kiksi ter požrešnost za el. energijo. Kar se pa izbire TV-ja tiče je pa stvar uporabe. Tist kter misli da bo z njo surfaul po netu naj gre na komp, TV je za gledat, ne pa za jajcat se po netu, haloo lenobe lene...

Izbiro primernega TV-ja je tomson lepo poval, zakaj pač rabiš, pa surfanje po netu odpade v tem okviru. Ne rečem nej bo smart TV sam ne za po netu se jajcat pa na gmail hodit, da rataš še bolj len ko si.

"TV" ni nič druzga kot monitor s tunerjem. Mal večji morda. A v zadnjem času s kupom ne preveč uporabnih dodatkov. Še IPTV tunerja nima in ne more kazat TV slike čemur naj bi bil potvoje namenjen.
Je treba za to funkcijo PC priklopit in to prek HDMI ne DLNA kot nekateri pravite. Za srver PCJA ne rabiš v mreži je NAS dosti boljša rešitev. No za silo gre IPTV gledat s škatlami, ki jih (pro)dajo operaterji.

Lonsarg ::

Smart TV v sami ideji je čisto fajn stvar. Edino en problem, VSI brez izjeme, tile Smart TV operacijski sistemi so počasni in imajo zelo čuden nepraktičen vmesnik.

Tako da jaz priporočam za v dnevno eno Windows 8 ali pa Android zadevo priklopleno na TV. Windows 8 zna biti še bolj primeren kot vmesnik za TV. Gor pa se priklopi eno miško in tipkovnico, še bolje kot miška pa je touchpad, oziroma v BigBangu sem se igral z na TV povezano touchpad-tipkovnico, takole in je zakon:
http://www.mimovrste.com/artikel/226000...

V kratkem si bom v dnevni uštimal nov TV in priklopil gor 24h prižgan server z Win8 z 15m HDMI kablom. Se res splača reskirat tistih 200€ za en HTPC za v dnevno, če se ima namen kot računalnik uporabljat.

lejko0 ::

@matejceh
Kako se pa obnese tale Sony? Sam izbiram ravno med tem modelom in LG 47LM670S. Gledal bom pa samo šport, filme(SD, HD) in občasno kakšna Xbox igra. Imam pa še ta problem, da je stena nasproti TV-ja steklena sicer se da okna zatemniti a ne povsem.

Infusion ::

Kakor sem že povedal, jaz bom televizijo uporabljal za gledanje programov preko siol boxa (zaenkrat še ne v HD-ju), gledanje slik na tvju s fotoaparata, in brskanje kakih novic na netu / gledanje videov na YT-ju preko Smart TV-ja.
Največ mi pomeni dobra slika, zato še enkrat vprašam, ker prej nisem dobil dobrega odgovora, bi bila ta televizija vredu ali priporočate raje kakšno drugo?
http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

Tomson ::

Z moje strani si dobil zelo jasen odgovor ...

Pojdi v Harvey Norman ali BigBang ter si poglej SD signal na Samsung LED in Panasonic PLAZMI. Če te razlika v sliki ne prepriča, lahko kupiš tudi Gorenje in boš zadovoljen!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Infusion ::

Tomson, dobro vem, da imajo plazme boljšo sliko, vendar kakor sem že povedal, trenutno si želim nakupa LED LCD-ja. Plazme bodo šle kmalu v pozabo, ker predvidevam da jih bodo zamenjale OLED televizije.

Tomson ::

Ko bo zunaj OLED se plazmam res slabše piše, če ne bo kakšnega revolucionarnega napredka, kar se pa trenutnega stanja tiče pa RES priporočam ogled obeh tehnologij v živo. Sploh če praviš, da te predvsem zanima SD signal, tukaj je razkorak med plazmo in LEDom največji v prid plazme. Pri HD vsebinah že ni več tako velikih razlik ...

Sicer pa če že vztrajaš pri LEDu je zame tale SONY HX850 kar se kvalitete slike tiče najboljša izbira ... med vsemi se najbolj približa kvaliteti slike na plazmi kar se SD signala tiče. Je pa cenovno nad želenim budgetom, vsaj v Sloveniji.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

fpbs ::

Infusion je izjavil:


Največ mi pomeni dobra slika,
http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

Samsung UE55ES6100 spada v najnižji razred kontrastnega razmerja med Samsungi.

matejceh ::

xyz133: Jaz sem zelo zadovoljen, igranje ps3,gledanje HD programov in blueray filmov je užitek.

Če se odločaš za nakup TV v tem cenovnem rangu ti nakup te TV priporočam.

Infusion ::

Kaj pa tale TV proti tistemu od Samsunga?
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

fpbs ::

Tudi LM615S spada v osnovni model. Je pa vsekakor boljša odločitev, ker ti nudi pasivno 3D in ima še satelitski sprejemnik. Zakaj se nebi rajši odločil za LM620S, ki pa ima že vgrajen WiDi. Cena je pa enaka, nekje še celo nižja. Tu imaš še nekaj drugih modelov pa primerjaj lastnosti. ( Pojdi pod: Proširi specifikacije) :
http://www.lg.com/hr/compare/compare.lg...

Infusion ::

Kaj pa pomeni da je pasivna 3D? Kolikor vidim je tudi pri teh LG tvjih aktivna 3D tehnologija. Vsaj tako pise na mimovrste. Ali ima brskalnik od LG-ja Flash, Javo in Air?

Lonsarg ::

Pasivna se smatra za boljšo za oči, ter lažje očala, brez baterij, itd. Čeprav še najbolj opazen minus aktivnih 3D zame osebno je zatemnitev, ki se zgodi, ko daš očala gor, ker vsak oko dobi pol svetlobe, ker ti očala pomežikajo pred očmi.

Ampak ni pa take ogromne razlike, če je TV bolj ugoden, pa če se 3D ne bo tako veliko uporablalo je čisto vseeno, se ne bi sekiral tudi če so aktivna.

Ima pa Samsung v svojih TVjih aktivno, LG pa pasivno(tak da tam ima mimovrste najverjetneje napako). Thosiba ima oboje, odvisno od TVja, za druge pa ne vem.

Kar se Smart TVja tiče sta si LGjev in Samsungov zelo podobna, youtube dela v brskalniku(čeprav obstaja tudi ločen youtube app), sam ne vem če preko Flasha. Je pa tko, obe Smart TV platformi sta počasni za umret... Tak da za brskanje po DLNA serverju za filmi pa za kak youtube že, kot internetni brskalnik pa ne bi jaz zadeve uporabljal.

fpbs ::

Pri aktivni 3D imaš težja očala, v katera je vgrajena elektronika, ki ti z neko frekvenco, katera mora biti sinhronizirana s TVejem, odpira in zapira izmenično sliko za levo in desno oko. To pa je za oči precejšen napor, in povzroča glavobol in težave z očmi. Zato se tudi ne priporoča daljše gledanje. Pri aktivni 3D je slika moteče temna, tako, da moraš imeti zatemnjen prostor, prihaja tudi do prepletanja slike, poleg tega je zelo ozek kot gledanja. Vse, kar sem tu gor naštel, pri pasivni 3D odpade. Gledaš lahko brez težav, kolikor dolgo hočeš, gledaš lahko pri sončni svetlobi, ni prepletanja, je skoraj neomejen kot gledanja. LG je pričel z razvojem 3D pred 3 leti in vsako leto je bilo napravljenih precej izboljšav, tako da aktivna 3D nima niti ene prednosti več. Odlična je tudi pretvorba 2D v 3D, samo,da v tem primeru ne prihaja do istopanja slike v prostor, ampak samo v globino TVeja. To LGejevo tehnologijo so prevzele tudi druge firme. Aktivno 3D ima LG samo še pri plazmah. LG ima v letošnjih modelih Flash 11 in Air 3.
Ta link : http://www.lg.com/hr/compare/compare.lg... , ne odpre pravilno strani. Zato na tej strani pojdi na: TV/Avdio----Svi televizori----izberi 55"-----dodaj za usporedbu- za TV, ki te zanima.

TOP ::

Kar se tiče 3D je najbolje da si greš pogledat,večina TV uporablja Aktivni 3D in poskušajo tud patentirat tole.Pasivni 3D uporablja samo LG in nekatere Tosiba LCD.Meni osebno je bolši Aktivni,ker vidiš polno resolucjo pri Pasivni na vsako oko pol.Sedaj če misliš izbirat TV na račun 3D je brezveze,ker itak boš glededal zelo malo 3D,večinoma boš gledal vse ostalo.Najbolše je da greš v kakšen BB ali HN in si tam pogledaš vse tele TV in se sam odloči,ker vsak vidi drugače in če misliš da boš tukaj dobil odgovor najbolši TV je... se motiš.Ker nekateri tukaj več kot očitno hvalijo,kar so kupili in je tisto najbolše nekaterim je drugim ni,zato si mal oglej razne modele in predusem kolk si pripravljen dat,ker nekateri tukaj pišejo neumnosti ja tisto so osnovni modeli in kakšna je razlika med osnovnim in višjim.V sliki zelo malo praktično marsikdo ne bo opazu,edina večja razlika je v bonbončkih.

fpbs ::

TOP je izjavil:

Kar se tiče 3D je najbolje da si greš pogledat,večina TV uporablja Aktivni 3D in poskušajo tud patentirat tole.Pasivni 3D uporablja samo LG in nekatere Tosiba LCD.Meni osebno je bolši Aktivni,ker vidiš polno resolucjo pri Pasivni na vsako oko pol.Sedaj če misliš izbirat TV na račun 3D je brezveze,ker itak boš glededal zelo malo 3D,večinoma boš gledal vse ostalo.Najbolše je da greš v kakšen BB ali HN in si tam pogledaš vse tele TV in se sam odloči,ker vsak vidi drugače in če misliš da boš tukaj dobil odgovor najbolši TV je... se motiš.Ker nekateri tukaj več kot očitno hvalijo,kar so kupili in je tisto najbolše nekaterim je drugim ni,zato si mal oglej razne modele in predusem kolk si pripravljen dat,ker nekateri tukaj pišejo neumnosti ja tisto so osnovni modeli in kakšna je razlika med osnovnim in višjim.V sliki zelo malo praktično marsikdo ne bo opazu,edina večja razlika je v bonbončkih.


Če malo zanemarimo zgodovino, ki sega nazaj v trideseta leta prejšnega stoletja, se je z množično proizvodnjo 3D TVejev pričelo pred dobrimi 5 leti. Takrat so vsi pričeli z aktivno tehnologijo, ki pa je danes že praktično zrela za na odpad. Tako da sigurno noben ne razmišlja da bi še kaj patentiral. Pred 3 leti je LG naredil korak naprej s svojo pasivno tehnologijo, ki jo je vsa leta dopolnjneval. In tisto, da "je bolši Aktivni,ker vidiš polno resolucjo pri Pasivni na vsako oko pol" ne drži več: http://www.flatpanelshd.com/news.php?su... LGejevo pasivno tehnologijo je prevzela tudi večina ostalih proizvajalcev. Samsungu kljub precejšnjem prizadevanju, da bi prešel na pasivno TV, to še ni uspelo. Lansko leto mu je tik pred začetkom proizvodnje vse skupaj padlo v vodo. Letos se zopet dogovarjajo s firmo RealD. Je pa popolnoma razumljivo, da bo Samsung hvalil svojo aktivno tehnologijo, dokler ne bo imel zamenjave za njo.
Glede osnovnih modelov, ki bi jih mogoče lahko imenoval tudi drugače, naprimer najceneši modeli... in glede razlike v sliki verjetno marsikdo nebi opazil, zato ker tudi ne ve kje se ta razlika pojavi.Če si pa malo bolj iskušen gledalec pa to takoj opaziš.
Glede bonbončkov, pa še nisem slišal, da bi jih vgrajevali v televizorje - to je pa res neumnost.

Tomson ::

Glede bonbončkov, pa še nisem slišal, da bi jih vgrajevali v televizorje - to je pa res neumnost.


Kaj je to mišljeno kot sarkazem ali kot resnična trditev? :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

Tomson je izjavil:

Glede bonbončkov, pa še nisem slišal, da bi jih vgrajevali v televizorje - to je pa res neumnost.


Kaj je to mišljeno kot sarkazem ali kot resnična trditev? :)

Ne vem, prečitaj zgoraj, kaj je napisal TOP.

medenko ::

Infusion je izjavil:

Kaj pa tale TV proti tistemu od Samsunga?
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...


zakaj ne pogledate še na comshopu?

TV sprejemnik LG 55LM615S LED 3D

Vaša cena: 1.136,00 €
Spletna cena: 1.160,00 €
Dobavljivost: Na zalogi

pa še za člane comshop kluba se nakupi seštevajo....

TOP ::

fpbs je izjavil:

TOP je izjavil:

Kar se tiče 3D je najbolje da si greš pogledat,večina TV uporablja Aktivni 3D in poskušajo tud patentirat tole.Pasivni 3D uporablja samo LG in nekatere Tosiba LCD.Meni osebno je bolši Aktivni,ker vidiš polno resolucjo pri Pasivni na vsako oko pol.Sedaj če misliš izbirat TV na račun 3D je brezveze,ker itak boš glededal zelo malo 3D,večinoma boš gledal vse ostalo.Najbolše je da greš v kakšen BB ali HN in si tam pogledaš vse tele TV in se sam odloči,ker vsak vidi drugače in če misliš da boš tukaj dobil odgovor najbolši TV je... se motiš.Ker nekateri tukaj več kot očitno hvalijo,kar so kupili in je tisto najbolše nekaterim je drugim ni,zato si mal oglej razne modele in predusem kolk si pripravljen dat,ker nekateri tukaj pišejo neumnosti ja tisto so osnovni modeli in kakšna je razlika med osnovnim in višjim.V sliki zelo malo praktično marsikdo ne bo opazu,edina večja razlika je v bonbončkih.


Če malo zanemarimo zgodovino, ki sega nazaj v trideseta leta prejšnega stoletja, se je z množično proizvodnjo 3D TVejev pričelo pred dobrimi 5 leti. Takrat so vsi pričeli z aktivno tehnologijo, ki pa je danes že praktično zrela za na odpad. Tako da sigurno noben ne razmišlja da bi še kaj patentiral. Pred 3 leti je LG naredil korak naprej s svojo pasivno tehnologijo, ki jo je vsa leta dopolnjneval. In tisto, da "je bolši Aktivni,ker vidiš polno resolucjo pri Pasivni na vsako oko pol" ne drži več: http://www.flatpanelshd.com/news.php?su... LGejevo pasivno tehnologijo je prevzela tudi večina ostalih proizvajalcev. Samsungu kljub precejšnjem prizadevanju, da bi prešel na pasivno TV, to še ni uspelo. Lansko leto mu je tik pred začetkom proizvodnje vse skupaj padlo v vodo. Letos se zopet dogovarjajo s firmo RealD. Je pa popolnoma razumljivo, da bo Samsung hvalil svojo aktivno tehnologijo, dokler ne bo imel zamenjave za njo.
Glede osnovnih modelov, ki bi jih mogoče lahko imenoval tudi drugače, naprimer najceneši modeli... in glede razlike v sliki verjetno marsikdo nebi opazil, zato ker tudi ne ve kje se ta razlika pojavi.Če si pa malo bolj iskušen gledalec pa to takoj opaziš.
Glede bonbončkov, pa še nisem slišal, da bi jih vgrajevali v televizorje - to je pa res neumnost.

Kaj ti sploh veš kaj so bonbončki ali si še mal premlad,da bi kdaj ču za tako besedo.Naj ti mal napišem,da tole besedo se je uporabljlo pri osnovnih ploščah,kar je pomenili razni dodatni priklopi in podobna šara,ki je za ene uporabna za druge ne.In lih tako sem mislu pri TV kar pomeni razni dodatni priklopi in razni programčki kot so brskalnik in drugi.Upam da razumeš,kaj je mišljeno pod tole besedo.Kar se tiče 3D je totalno brez veze razpravljat katera tehnologija je bolša on katera ne,ker itak bodo na policah kmalu TV kateri ne bodo potrebovali očal in potem je vseen.Tisto od patentiranju sem samo v enem članku zasledu,zato sem napisal.Kaj pa še drugega pridobiš pri dražjih modelih še osveževanje ki ga pri nekaterih modelih LED LCD napišejo 600,katero pa že vemo da je marketinška poteza.

Infusion ::

Kateri TV iz te strani najbolj priporocate? Cena do 1230EUR.
www.moj-tv.com/led-tv?&filter[]=velikos...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Lonsarg ::

Jaz sem absolutno za pasivno 3D, tak da bi najbrž izbral LG LM620. Edina velika razlika(so še kake manjše) med LM620 in LM670 je namreč oblika TVja, 670 ima zelo tanek rob, kar zgleda zelo lepo, ampak plačaš zarad tega 200€ več kot LM620.

fpbs ::

Razlike med LM620 in LM670 so:
- LM 620 nima lokalnega zatemnevanja- Micro Pixel Control- kar pomeni manjše kontrastno razmerje in s tem slabšo sliko od LM670.
- LM 620 je WiFi Ready, LM670 ima WiFi vgrajen,
- LM 620 nima poleg običajnega daljinca še daljinca Magic Motion, kot ga ima LM670

Lonsarg ::

Vidim da imaš prav ja, zanimivo da imajo dokaj top zadetki na google take dezinformacije... Wifi problem sicer lahko z kablom rešiš. Magic Remote je pa kr fajn zadeva(mamo LM670 pri nas).

Infusion ::

Kakšna pa je razlika med Wifi Ready in Wi-fi?
A se da z Wifi ready ravno tako povezat brezžično na internet in brskat po spletu preko tvja če mam doma router?

Lonsarg ::

WiFi ready pomeni, da je pripravljen WiFi, ne da dela WiFi. Kupit moraš še WiFi sprejemnik potem pa dela, pa ne vem kok stane. čeprav manj od 200€ je ziher:) Tisto za local diming se pa ne bi sekiral, reviewi niso nič kaj poudarili zadevo.

fpbs ::

TOP je izjavil:


Kaj ti sploh veš kaj so bonbončki ali si še mal premlad,da bi kdaj ču za tako besedo.

Mogoče sem pa res premlad. Bom vnuke povprašal.

Infusion ::

Zakaj se pa nebi odločil za Samsung UE55ES6300, ki ima WiFi?
http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...
Mislim da je glavna razlika le v tem da je 3d tehnologija Aktivna? Je še kaka velika razlika? Med LM620?

fpbs ::

Lonsarg je izjavil:

WiFi ready pomeni, da je pripravljen WiFi, ne da dela WiFi. Kupit moraš še WiFi sprejemnik potem pa dela, pa ne vem kok stane. čeprav manj od 200€ je ziher:) Tisto za local diming se pa ne bi sekiral, reviewi niso nič kaj poudarili zadevo.

Meni je pa poleg ostalih dveh stvari še najbolj pomembno lokalno zatemnevanje, in se mi niti ne zdi veliko, za vse to dati 200€ več. Reviwev pa ne berem, ker to v glavnem pišejo trgovci, pa tudi kakšen umetnik in gospodinja se najdejo vmes.

fpbs ::

Infusion je izjavil:

Zakaj se pa nebi odločil za Samsung UE55ES6300, ki ima WiFi?
http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...
Mislim da je glavna razlika le v tem da je 3d tehnologija Aktivna? Je še kaka velika razlika? Med LM620?

- oba LGeja podpirata WiDi, Samsung ga ne podpira.
- nekdo zgoraj je omenil,da 3D tako ne boš kaj dosti gledal. Jaz bi ga popravil, da 3D ne boš kaj dosti gledal, če bo to aktivni 3D.

Infusion ::

In kaj točno je WiDi?
Meni je zelo pomemben Wi-Fi. Dodatnih 100€ za LM670 pa žal nimam.

Lonsarg ::

WiDi je v bistvu brezžični HDMI. Gre za Intelov standard, kar pomeni, da ni čisto pravi standard. Šele WiDi 3.5 verzija je pa kompatibilna tudi z "pravim" standardom z imenom Miracast(Galaxy S3 to podpira by the way). Žal ne moreš vedeti, če bo Samsung/LG nadgradil firmware z WiDi 3.5. Podpirajo pa vsi Intelovi Ultrabooki WiDi se mi zdi, tako da ima tudi WiDi sam po sebi brez da je 3.5 neko vrednost, odvisno koliko ti brezžični HDMI pomeni.

Pasivni je sicer prava izbira, ampak čisto iskreno, tudi aktivni ni slab, sam za dolgi rok kupit TV bi jaz res raje pasivni.

Lej, če nujno rabiš WiFi, lahko doplačaš 60EUR(v tujini še cenejši) pa imaš WiFi na LM620:
http://www.mimovrste.com/artikel/175002...

P.S.: Tukaj je še cenejši:
http://www.mojedom.si/S76/A13502/TV+DOD...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

medenko ::

Brezzični USB vmesnik LG AN-WF100.AL

včasih je treba tudi na comshop pogledati, a? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

Lonsarg ::

UU, lepa comshop, sam ga ni na prvih googlovih zadetkih:)

medenko ::

samo registrirat se je treba, pa da še nižje cene :D

fpbs ::

Infusion je izjavil:

In kaj točno je WiDi?
Meni je zelo pomemben Wi-Fi. Dodatnih 100€ za LM670 pa žal nimam.

Ali ti je zelo težko potegnit UTP kabel od TVeja do ruterja?, pa ne rabiš WiFija.
Prikaz WiDija Samsungovega telefona in LG TVeja:

Infusion ::

Ok, npr. da kupim LG 55LM620S in dodam adapter za Wi-Fi iz comshopa. Kakšna pa je kvaliteta slike te televizije proti Samsungovi UE55ES6300? Kolikor vem v kvaliteti slike Samsungove televizije skoraj vedno blestijo... Moj laptop drugače niti ne podpira WiDija...

Lonsarg ::

V Big-Bangu sem videl, da je Samsung uporabil en filter, ker je slika bila bolj brez napak, je pa izgubila veliko na barvitosti napravm LM620. Ugibam, da se da to v nastavitvah izklopit. namreč na samsungu se sploh niso vidle majhne pege ali mozolji na ljudeh, ki so na ekranu, kot bi bla celotna slika Phohoshopana na "bolje".

Infusion ::

Še vedno ne vem za kaj se odločit... Kot za znamko sem bolj pristaš Samsunga. Vendar so mi nekatere funkcije LG-ja kot je npr. pasivni 3d in widi zelo všeč... Sicer pa Widi lahko nadomestim s hdmi kablom iz prenosnika v TV za gledanje filmov... res nevem za kaj se odločit. Sam sem mnenja da ima sicer Samsung boljšo sliko, kolikor poznam to znamko.

Lonsarg ::

LCD tehnologija je zelo izpiljena, za enega z navadnim očesom ni razlik med ničemer več. Sta pa Samsung in LG vodilna daleč pred drugimi v količini ekranov, ki jih proizvedeta. In Samsung izgublja prednost leto za letom, nekje sem našel eno leto star report, da je bilo 19% ter 13% za Samsung in LG.

Infusion ::

Ali ima LG LM620S WiDi? Vi pravite da ima, vendar sam ne najdem ravno podatka na internetu. Ali je slučajno treba tud za WiDi kupovat kako posebno škatlo?

Lonsarg ::

WiFi je HDMI preko WiFi Direkt. Torej LM620 podpira WiDi(softwarsko), ampak rabiš pa prej seveda kupit WiFi adapter, da imaš sploh WiFi.

Infusion ::

Torej če dokupim LG AN-WF100.AL adapter mi bo WiDi deloval (ko kupim prenosnik z WiDijem)?

Lonsarg ::

Hm, ej ne vem kako bo z WiDi, ker enmu z tem adapterjem ni ratal svojga laptopa povezat z TVjem.. Mislm LG daje v svoje WiFije tudi WiDi serijsko, sam je zgleda zlo možno da tega ne daje v USB adapterje, tak da na WiDi ne moreš računat.

TOP ::

Lonsarg je izjavil:

WiFi ready pomeni, da je pripravljen WiFi, ne da dela WiFi. Kupit moraš še WiFi sprejemnik potem pa dela, pa ne vem kok stane. čeprav manj od 200€ je ziher:) Tisto za local diming se pa ne bi sekiral, reviewi niso nič kaj poudarili zadevo.

Ti rabiš USB ključ,ki se rabi za brezžičnost in ponavadi so cene okrog 60-70e.

fpbs ::

Lonsarg je izjavil:

LCD tehnologija je zelo izpiljena, za enega z navadnim očesom ni razlik med ničemer več. Sta pa Samsung in LG vodilna daleč pred drugimi v količini ekranov, ki jih proizvedeta. In Samsung izgublja prednost leto za letom, nekje sem našel eno leto star report, da je bilo 19% ter 13% za Samsung in LG.

Mogoče večji procent prodaje lahko pripišemo tudi prisotnosti zastopnikov, ali trgovcev določene firme na raznih forumih, kjer ljudje, ki resnično ne vedo kaj kupiti, sprašujejo za nasvete, ne zavedajo se pa da so prišli v kremplje neusmiljenih trgovcev, ki hvalijo samo svojo robo.
Pred kakimi dvemi leti sem bil presenečen, zakaj na nekem našem forumu, vsi tako hvalijo nek Samsungov TV, ki pa je bil po karakteristikah podpovprečen. Vse skupaj je vodilo do angleškega reviewa, ki je ta TV zelo pohvalil. Tudi jaz sem to prebral, in moj vtis je bil, da gre za nestrokovne ocene in zavajanje. Zanimalo me je pa tudi, kdo je avtor tega. Izkazalo se je, da je to dramski igralec brez službe, ki sedaj po internetu poleg pisanja reviwev, uspešno prodaja televizorje. Tudi pri nas je bil takrat to najbolje prodajan TV.

Infusion ::

Kolk pa je verjetnosti da bom na lm620s dobil tako imenovani banding in clouding defekt?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizija do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
3812154 (10453) bedak
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358307 (7466) nejc1337
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
468711 (6328) fpbs
»

Nakup novega televizorja( Led LCD)

Oddelek: Kaj kupiti
358298 (7435) fpbs
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820468 (19197) todman74

Več podobnih tem