» »

Homologacija nalepk?

Homologacija nalepk?

slovenec_89 ::

LP

Ker nameravam na zadnjo šipo znotraj nalimati 2 nalepki; 20x80 cm in 10x50 cm, me zanima, če je to kakorkoli prepovedano in če me lahko plavi kaj zezajo?
Je res, da morajo biti nalepke nad 20x20 vpisane v homologacijski kartonček?

St235 ::

definitivno te lahko zezajo in verjetnost da boš kaj takega homologiral je blizu absolutne nule.

Janac ::

Verjetno se ti bo zmanjšala vidljivost?

slovenec_89 ::

Ja vidljivost se bo res zmanjšala. To zna bit problem, a ne?

tx-z ::

Kaj pa tisti k majo zadnjo šipo popolnoma zaprto da se en vidi čez? Pr kšnih cliotih sm to vidu, pa kangoojih...
tx-z

St235 ::

Lahko je serijsko (dostavna vozila), lahko gre za enosmerno folijo, ki omogoča pogled iz vozila v skladu z obstoječimi pravili, kar pa seveda mora bit homologirano.

dzinks63 ::

Na tovornem vozilu z zaprtim zadnjim delom ni problema, na osebnem pa ne smeš imeti nobene dodatne nalepke na šipi, katera ni izrecno z zakonom dovoljena (vinjete spredaj, zgornji rob senčena šipa, zadaj zatemnjena do predpisane vrednosti)

RejZoR ::

Tud osebni imajo nekateri povsem zakrito. Al pa oni napol transportni ala Berlingo, da se ne vidi tovora zadaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Kateri osebni? Dokler gre za dostavni avto (po domače povedano tisti ki imajo zadaj tovor namesto sedežev - berlingo, kangoo, clio...) potem je možno, da že serijsko nimajo stekel. Tam lahko limaš kar ti paše (sploh na notranjo stran).

Če pa ima avto steklo potem pa to več ni možno. Edino kar zakon dopušča je folija za steklo, ki jo je potrebno homologirat in mora ustrezat določenim standardom. Prepovedane pa so tudi zrcalne folije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mihec87 ::

Avto brez zadnjih stekel oz je na tem mestu pleh je homologiran kot dostavno vozilo in ne za prevoz oseb-to se dobi serijsko..

Lakotnik prehitel:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

RejZoR ::

Običajno imajo brez šip zadaj (oz povsem prelepljene) osebni od varnostnih služb.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dzinks63 ::

Mogoče bi šla skozi potiskana perforirana folija kot jo imajo nalepjeno mestni avtobusi, tudi po šipah, seveda z dodatno homologacijo.
npr.:

slovenec_89 ::

Ja, to so te nalepke, skozi katere se iz notranje strani vidi.
V mojem primeru se v kaj takega nebi spuščal. Samo navadno belo nalepko bi zadaj nalepil.
Kolikor berem, tega rajši ne bom počel, me pa še zanima, če lahko drugje brez homologacije nalepim nalepke večje od 20x20cm.

Meizu ::

če namesto na steklo nalimaš takšno nalepko na pleh IMO ne bi smel noben težit.

mihec87 ::

RejZoR je izjavil:

Običajno imajo brez šip zadaj (oz povsem prelepljene) osebni od varnostnih služb.


Kakšna dostava na dom tudi,pošta itd..Vozilo kupljeno kot dostavno je cenejše-seveda zato niso pripravljeni za prevoz oseb ter ni izrezov za šipe(zadaj) je pa že vse vtisnjeno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

St235 ::

slovenec_89 je izjavil:

Ja, to so te nalepke, skozi katere se iz notranje strani vidi.
V mojem primeru se v kaj takega nebi spuščal. Samo navadno belo nalepko bi zadaj nalepil.
Kolikor berem, tega rajši ne bom počel, me pa še zanima, če lahko drugje brez homologacije nalepim nalepke večje od 20x20cm.


po plehu lahko lepiš kar ti paše. Upoštevaj edino, da navadne nalepke, ki niso temu namenjene lahko povzročijo poškodbe laka, oziroma če ne prepuščajo svetlobe bo s časom barva karoserije pod nalepko drugačna od ostalega vozila.

dzinks63 ::

Navadne nalepke ne prepuščajo dovolj uv žarkov skozi in v bistvu ščitijo lak, nepokrito površino pa uv žarki "ubijejo" in posledično se spremeni barva laka. Kar je nadležno po odstranitvi takšnih nalepk, ko je lak pod njo kot nov in se še vedno vidijo obrisi oziroma napisi od takšnih nalepk. Namenske nalepke morajo prepuščati uv žarke, da se tudi pod njimi lak "stara"

Janac ::

A to velja tudi za metalik barvo?

mihec87 ::

In kaj je pri metalik tako drugačnega da bi bilo drugače, razen bleščic?

Janac ::

Da je skoraj 800eur dražja od navadne bi pa človek pričakoval da ma še kako zaščitno funkcijo oz. lak.

mihec87 ::

Lak imajo itq vse..pač izpostavljena površina na soncu obledi...Saj zaščito imajo itq vse samo pač če en del izpostaviš drugega pa ne...
Če prav vem je pri metalik barvi en proces več in je zato dražja, čeprav ne vem od kje imam v glavi da ni več dodatnega dela..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

dzinks63 ::

Metalik barva je nateg, nič bolje ne ščiti avtomobila kot navadna, če je vsa ostala predpriprava avtomobila na barvanje enako kvalitetno narejena, je samo kao in. Vendar mislim da je ravno tu keč, da je tudi osnovna priprava na zaključno barvanje pri avtomobilih z navadno barvo slabša in je potem vse skupaj toliko cenejše.

mihec87 ::

Itq grejo vsi avtomobili skozi iste banjice oz kemikalije/čistila...

Pri metalik se ali se je lakiralo dvakrat..1lak ima bleščice,2pa je prozoren..Pač kapric oz kao neki premium se plača jbg..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mob4you2018 ::

Zanima me če lahko prilepim tole na sprednje vetrobransko steklo brez homologacije in če je to sploh možno homologirati.

https://www.geeksticker.net/product/nev...

fikus_ ::

Do neke mere je lahko tudi sprednje steklo zatemnjeno, vsekakor pa je takšno spremembo potrebno homologirat.

mob4you2018 ::

ali mislite da bi lahko homologiral to nalepko katere link sem poslal?

Utk ::

Pred davnimi časi sem nabavil neke folije za zatemnit šipo. Prišle so z nekim TUV certifikatom in naj bi bilo to dovolj. Ni me pa nihče nič vprašal. Ampak seveda samo za zadnje šipe, na sprednjih pa no faking way.

fikus_ ::

Zadnja in stranski zadnji lahko imaš precej zatemnjene, za prednji stranski ne vem koliko je lahko zatemnjena, sprednja je pa lahko samo nekoliko zatemnjena.

Poklici nekam, kjer delajo homologacije.

UganiKdo ::

mob4you2018 je izjavil:

ali mislite da bi lahko homologiral to nalepko katere link sem poslal?


Niti pod razno.

fikus_ je izjavil:

Zadnja in stranski zadnji lahko imaš precej zatemnjene, za prednji stranski ne vem koliko je lahko zatemnjena, sprednja je pa lahko samo nekoliko zatemnjena.

Poklici nekam, kjer delajo homologacije.


Ne govori o foliji ampak o belem napisu čez 1/4 vetrobranskega stekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349386 (32983) Mare2
»

Vizualni dodatki na avtu

Oddelek: Na cesti
197519 (7006) St235
»

folija proti vročini - avtostekla

Oddelek: Na cesti
166395 (5896) kixs

Ali lahko pri nas na javnih cestah voziš takšen avto?

Oddelek: Na cesti
298913 (8047) poweroff
»

Piskajoče rikverc žarnice?

Oddelek: Loža
152657 (2180) bzp

Več podobnih tem