» »

Znanje za uporabo google analyticsa

Znanje za uporabo google analyticsa

SmeskoSnezak ::

Ustvarjam en mali blog, pa me zanima, kolk kaj nucam znanja za google analytics. html in javascript znam kar dosti stvari, a bi reko da le dobro... je kje kaksna knjiga na to temo?
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

Ne potrebuješ posebnega znanja. Na stran vstaviš kodo, ki jo da GA, in to je to.

Gandalfar ::

Kar je bluefish rekel.

Ce pa hoces kvalitetno interpretirat rezultate pa lahko mocno priporocim knjigo: Web Analytics 2.0: The Art of Online Accountability and Science of Customer Centricity od Avinash Kaushik. Avanish je tudi drugace zelo priznan blogger na tem podrocju - http://www.kaushik.net/avinash/

SmeskoSnezak ::

Kaj pa ce zelis spreminjat GA kodo?
@ Pusti soncu v srce... @

Gandalfar ::

Pa si pogledas googlovo GA dokumentacijo o eventih.

SmeskoSnezak ::

Razumem. Sam mene zanima, kje bi lahk prevero, kolk znanja ze mam za to, glede na to da smo se lani ucili html in javascript na faksu... jaz nisn dober v samo ocenjevanju
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

heh, odvisno kaj hoces... ce hoces gledat neke številkice, da mau vidš kakšen je kaj obisk. potem GA ni nek problem, ker je program sam po seb precej enostavn.

ce bi pa rad mal bolj interpretiral pa kašne analize delal, pol pa rabš vsaj neki teorije zadaj. pa ne mislim, da moraš diplomirat. mal pooglaš, da veš kaj pomeni kakšna stvar, itd.

neoserv ::

Za osnovno uporabo najprej samo skopiraj tisto JavaScript kodo v tvojo spletno stran in potem spremljaj statistiko.
Za to ne rabiš nobenega posebnega znanja, samo kodo skopiraš (copy/paste).

Za napredno uporabo (trackanje eventov, konverzije, nakupov in podobno) pa potrebuješ nek srednji nivo znanja JavaScripta, za katerega sklepam po tvojig objavah, da ga zaenkrat še nimaš.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5410486 (7533) Kayzon
»

Kaj prvo PHP ali Javascript (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
779351 (7959) HardFu
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
251994 (1288) Rias Gremory
»

Kaj se učiti

Oddelek: Izdelava spletišč
322419 (1850) MrBrdo
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011108 (8620) gamemen

Več podobnih tem