» »

Računalnik na tv

Računalnik na tv

iNooby ::

Stvar je taka : računalnik imam priključen na monitor, na računalnik imam priključen tudi lcd tv(preko HDMI kabla). Zanima me če je možno da bi sedaj na tvju igral neko igro(recimo da je to fifa :D ) in da hkrati nekdo na računalniku dela druge stvari(karkoli)
Haters gonna hate...

technolog ::

In kako boš poskrbel, da ima vsak svojo tipkovnico in miško?

Lonsarg ::

Res je, vse pripelje do problema večih inputov. Jaz sem komot špilal film na TVju prikloplenem na računalnik, medtem pa seveda delal na svojem računalniku kar sem hotel, edino zvoka nisem mogel imeti, ker ga je že TV porabil.

Če si pa zrihtaš en touchscreen ekran, pa inštaliraš Windows 8, pa bo lahko na vsakem ekranu druga aplikacija. Z tem da en ekran bo imel miško in tipkovnico, drugi pa touchscreen(ali oba touchscreen, če si tako želiš)

iNooby ::

Azgard kak ti je to uspelo? Sej nebi rabil tipkovnice/miške za fifo recimo, imam gamepad.
Haters gonna hate...

Lonsarg ::

Za film, ki ne rabi miske ne rabis nic narest, pac dela. Okno z filmom neses na tisti ekran kamor hoces in vklopis full screen, seveda rabis tut zvok tja priklopit.

Gamepad ter PC pa ne gresta skupaj. Nekatere igre celo za zilo podpirajo to, pa se te ne bos potem miske pa tipkovnice kar izklopil se vedno bojo na igro vezane...

Rabis dva PCja ni druge.

iNooby ::

okej thanks:)
Haters gonna hate...

technolog ::

No, da se, samo ne za windowsarje.

Z linuxom bi se pomoje tak sistem dalo zrihtat v cirka 2 dneh.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Za vse se da spisat aplikacijo, ne glede na sistem. Recimo enostavna rešitev za katerikoli OS je virtualizacijski program, ki omogoča VM mašini nadzor nad USB porti(recimo Microsoftov HyperV), kamor vtakneš tipkovnico in miško. Sam to je bolj za igračkanje, kot nekaj, kar bi uporabljal nek navaden uporabnik.

technolog ::

Jaz že od začetka razmišljam o rešitvi, kjer bi bilo priklopljenih več mišk in tipkovnic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple bučno najavil sveženj svojih storitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7315574 (12295) bajsibajsi
»

Steam - Controller (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20329516 (14347) Mare3
»

PC ali konzola (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
507456 (6661) damirez
»

Rekorden padec prodaje računalnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12427794 (21374) klemenSLO
»

Nova anketa: število monitorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
10311245 (8113) Matevžk

Več podobnih tem