» »

Asus prenosnik

Asus prenosnik

kopriva88 ::

l.p.
namen imam kupit prenosni računalnik v cenovnem rangu do 450€. Odločam se za Asus-a ali HP-ja. Zanima me vaše mnenje glede teh dveh znamk katera je bolša. Do zdaj sem našel tegale Asusa kaj mislite o njem?
še link: http://www.pikanet.si/trgovina.php?mod=...
hvala za odgovore.
lp

draciel ::

Odvisno za kaj ga boš potreboval?

Pisarniška dela/gledanje filmov/igranje igric... ?

Za pisarniška dela in gledanje filmov je odličen. Sicer pa če ŽE zbiraš med Asusom in HP-jem (oz. katerem koli drugem prenosniku ), bi jaz vedno izbral Asusa. Pač nikoli me še niso pustili na cedilu in dela kot urca. Tudi prijatelj je menjal sedaj prenosnik ( šel iz Acerja ), na Asus in ga ne more prehvaliti..

Ne vem no. Asus ma pač svoje standarde.

mtosev ::

upam, da veš da tale prenosnik ni nov. bi bolj priporočal nov prenosnik kot tale predstavitveni prenosnik
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kiwolina ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kako se Asusi obnesejo pri igranju igric; kako hitro se segrejejo...

SLO_Matej ::

Običajno imajo novejši Asusi dobro izvedeno hlajenje in tudi pri večjih obremenitvah ostanejo (dokaj) hladni tam kjer se rokuješ s prenosnikom, zaradi Asusove IceCool tehnologije.

kiwolina ::

hvala za odgovor :)

Aljaz2 ::

Odlocam se med asusom K75VJ in HP probook....
prosim za nasvet, ker se ne morm odlocit :(
http://www.mimovrste.com/artikel/275052...
http://www.mimovrste.com/artikel/275052...
....rabim ga za delanje filmov(pinacle) it tudi igranje igrc :D ..

SLO_Matej ::

Tega: Asus K75VJ (zmogljivejši od obeh).

Zheegec ::

Za igre med tema dvema ne bo neke bistvene razlike. Noben ni nek resni "gaming" prenosnik, bodo pa igre za silo delale gor. Ima pa HP boljše ohišje, nebleščeči zaslon in bistveno boljšo baterijo. Meni 4740S z i5 in SSD zdrži skoraj 6ur ob internetu (preko wireless). V vsakem primeru ne pozabit na SSD!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SLO_Matej ::

Grafična kartica GeForce GT 635M v Asusu je kar precej zmogljivejša od tistega Radeona HD 7650M v HP-ju. Preveri na Notebookcheck.net.

Aljaz2 ::

Vrjetno bom vztrajal pri Asusu, saj mi baterija ni najbolj pomembna (računalnik bom uporabljal kok stacjonarnega, imam manjšega za potovanje),
Slo matej: hvala ti za priporočilo. Nisem pa prepričpan če se za več kot 100 evrov razlike splača kupiti procesor i7 namesto i5....ne rabim pa ravno resnega gaming prenosnika...
Hvala za odgovoe.... :D

SLO_Matej ::

Tisti HP je okoli 850 eur, tako da sem ti našel nekaj do te vsote, pa kljub temu cenejše in zmogljivejše.

Če se splača vzeti tega Asusa s štirijedrnim i7 namesto z dvojedrnim i5 pa presodi sam; http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro...

Zheegec ::

za večino uporabnikov vsekakor raje i5 in SSD, bo nekje 3x hitrejši od i7. Ali pa i5 in 100EUR v žep oziroma za podaljšano garancijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SLO_Matej ::

Ali pa i7 in SSD. :)

Silvo ::

Asus je ko KIA...super poceni,ko pa prodajaš rabljenega pa ga noče noben več..haha
Silvo

SLO_Matej ::

Silvo je izjavil:

Asus je ko KIA...super poceni,ko pa prodajaš rabljenega pa ga noče noben več..haha

Sploh Zenbooki in ROG serija, ne?

Silvo ::

SLO_Matej ...enkrat bodo tudi tvoji Asusi mogoče ok,predvsem omenjene serije;)
Silvo

Zheegec ::

No no... N serija, Zenbook, Transformer, Padfone - so zakon zadevice
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

andre91 ::

kaj pravite glede tega prenosnika : Asus Prenosnik X75VB-TY024 ? je dobr za igranje igric tudi za autocad


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

function(laptop) >= 600€; $multimedija; $igre

Oddelek: Kaj kupiti
131982 (1784) future_man
»

ima ta leptop ddr3 ali ddr5 grafiko

Oddelek: Pomoč in nasveti
212829 (2719) Rainbow Dash
»

Nakup laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
394794 (4037) Blaz93
»

Kupiti prenosnik HP?

Oddelek: Kaj kupiti
313415 (2971) spirit

Več podobnih tem