» »

Google/LG Nexus 4

Google/LG Nexus 4

««
2 / 41
»»

Infinity ::

n7 si lahko preko borderlynxa normalno naročil, težave si imel edino če si sam hotel naročiti preko kakšne trgovine tako da se ne usajej Magic1.

P.S.: poznam kar 3 ki so tako do n7 prišli že v avgustu, ko je bil po tvoje še ne dobavljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

damjanll ::

Jah dobavljivost nexusov je res problem, ampak cim bo mozno, si kupim se N4. N7 ze mam ;)

medenko ::

dodaš še 3, in vzameš še 10 :P

4 (boš kupil) + 3 (=7 IMAŠ) + 3 (= 10 boš kupil?)

damjanll ::

N10 izgleda super tablica, a kaj ko ze imam n7 in po poizkusu uporabe 10" tablic in ipada so se mi vedno zdele nerodne in tezke. Rabil bi kak res dober izgovor da si omislim se n10 :)

FlyingBee ::

299ppi, bo dovolj dober izgovor?

Brane22 ::

Meni je 4-ka nekako všeč. Sploh tisti slimport na njej.

Če prav razumem, je v sklopu tega tudi dvosmerni USB OTG.

Koliko telefončkov ima danes take sorte USB- je to sedaj standard ?

Fajn bi blo, če bi se zmenili za nek standard tipa Intlov Thunderbolt,, ki bi se lahko obnašal tudi kot PCIex1 ali kaj takega in bi lahko šibal s telefončkom dokaj hitro komunikacijo...

dux ::

@gregor:

http://www.mywirecard.com/en/mastercard...

Lepo piše: The mywirecard MasterCard as a virtual or plastic card: You decide!

Jaz bom probal plačat s to kartico pa preko proxya. Upam, da pošiljajo v Slovenijo, če ne pa k kolegu v Nemčijo naročim pa pol on pošlje meni.
Upanje je v nasih odlocitvah

kpkp ::

Jaz bi še malo počakal z naročanjem, testi so bili zelo mešani, pravtako zaključki:
- od solidne do katastrofalne baterije
- zelo različni/slabi rezultati pri benchmark, morda celo kot rezultat pregrevanja SoC-a
- optimizacija OSa precej v beta stanju

Tako, da bi jaz raje pustil da so poskusni zajci tisti, ki imajo playstore in podporo pri roki ali počakal na naslednjo revizijo hardwerja, ker po testih sodeč, je generalno gledano slabši od Optimusa G, kar pa je skregano z logiko....

FlyingBee ::

200 eur cenejši se mi zdi precej logično

carota ::

kpkp je izjavil:

Jaz bi še malo počakal z naročanjem, testi so bili zelo mešani, pravtako zaključki:
- od solidne do katastrofalne baterije
- zelo različni/slabi rezultati pri benchmark, morda celo kot rezultat pregrevanja SoC-a
- optimizacija OSa precej v beta stanju

Tako, da bi jaz raje pustil da so poskusni zajci tisti, ki imajo playstore in podporo pri roki ali počakal na naslednjo revizijo hardwerja, ker po testih sodeč, je generalno gledano slabši od Optimusa G, kar pa je skregano z logiko....

Kolikor sem bral so testirali na ne-release verziji OS-a. Možno tudi, da niso imeli vsi iste verzije OS-a. Ta bo updejtana tik pred pošiljanjem ali pa bodo takoj na voljo updatei. Brezveze se mi zdi sodit telefon, ki še ni izšel. Počakajmo da ga začnejo prodajat, pa bomo vidli. 10 dni je treba še potrpet. :)

dux ::

Kolikor sem razumel so imeli benchmarkerji še ne stabilno različico OS-a, kar lahko razloži tako baterijo kot benchmarke. V enem od benchmarkov je Nexus 4 dobil skoraj 30% slabši rezultat kot Optimus G, kljub temu da je chip enak.

Pričakujem, da bodo s posodobitvami te težave izginile.
Upanje je v nasih odlocitvah

kpkp ::

@Stojansto, ne ni logično, SoC je enak, baterija prav tako. Nasploh gre za 90% enak telefon.

Saj zato pravim, da je boljše malo počakati in ne se zaletavati z nakupom, ker ta telefon ima potencjal... Ne razumem pa Googla, da je telefone v takem stanju poslal za testiranje. Ne razumem tudi zakaj se ne malo bolj potrudio s Chromom na Androidu, če so se že odločili, da bo prevzeti brskalnik. Nasploh Google malo "softwersko" razočaral, upam, da to popravijo čimprej.

FlyingBee ::

na engaget nič kaj dosti ne blatijo

Brane22 ::

Pa saj meni je to OK. Če HW dela seveda.

Mene telefonček zanima predvsem za _moje_ aplikacije. Če bo na račun zgrešenih obljub in splošnih pričakovanj cenejši, še toliko bolje.

gregor ::

dux je izjavil:

@gregor:

http://www.mywirecard.com/en/mastercard...

Lepo piše: The mywirecard MasterCard as a virtual or plastic card: You decide!

Jaz bom probal plačat s to kartico pa preko proxya. Upam, da pošiljajo v Slovenijo, če ne pa k kolegu v Nemčijo naročim pa pol on pošlje meni.


hvala, sedaj vidim da ima samo mastercard opcijo
"register free of charge"

za viso pa te opcije ni...je samo
"activate purchased card"

žal imam samo viso tako da ta zadevva za mene žal ne deluje :(

medenko ::

pa vzemi moneybookers mastercard?

JaVonTech ::

Samo da razčistimo,

Google je najprej ponudil izdelek v ZDA in VB, ker ima tam največji vpliv in ima že urejeno prodajanje(vsa dokumentacija). N7 8GB je bil res problem v ZDA z dobavljivostjo ampak so vseeno dostavili v 2 tednih ampak za nas v Sloveniji to ni pomembno, ker se ni nikoli prodajal. Trgovine ne pošiljajo rade izven svoje države, zaradi različnih davkov med državami. V Sloveniji pa je dobavljivost odvisna od naših prodajalcev in velikostjo njihove nabave.

PS: Pa obravnavajte način plačevanja v kakšni drugi temi.

_Nekdo_ ::

Kot kaže bo cena telefona nizka samo v primeru da naročiš direkt pri googlu...
http://thenextweb.com/google/2012/11/03...

Vprašanje je kako zdej tole izvest? Google pravi: "the country of your credit card must match the country to which you're shipping"
http://support.google.com/googleplay/bi...

Se pravi teoretično bi lahko naročil na tale http://www.borderlinx.com/ sam potemtakem bi rabu pa en mywirecard ki bi bil iz UK, ker ta je če prav razumem DE, se pravi no match z borderlinxovim naslovom. Mogoče kakšna iz tega seznama?
http://www.what-prepaid-card.co.uk/feat...

Je pa očitno treba pazit še na tole: "Note that some gift cards or prepaid cards (with the Visa, MasterCard, American Express or Discover logos) may not be used to purchase digital goods. If you're having trouble making a purchase on Google Play with a gift/prepaid card, contact the entity that issued the card to ensure that it's enabled for use to purchase digital goods."
http://support.google.com/googleplay/bi...

Ma kdo še kakšno idejo?

Lp

gregor ::

očitno je najboj varna, zanesljiva varianta, da nekoga poznaš v gb ali de in ti on oz ona naroči ter ti pošlje po pošti oz greš iskat:)
LP

lambda ::

JayKay? Povej koliko provizije pobiraš ... :P

FlyingBee ::

očitno bo preko google store 300 - 350 EUR, drugod pa občutno več, kar se mi je nekako zdelo, da bo tako, saj ... http://www.phonearena.com/news/LGs-pric...

je le high-end xphone

hojnikb ::

#brezpodpisa

Magic1 ::

Sem vam rekel, da so to mokre sanje, iz katere ne bo veselja.
Magic

Dr_M ::

Eh, nic posebnega, taki so tudi samsungi.

Pa se nekaj stvari iz tega clanka.

-Large external speaker

Bluz, samsung ima manjsi zvocnik, pa je vseeno boljsi.

-Spring Antenna Connections

Samsungi imajo vse kontakte tako narejene, vecina delajo ok, vsi ne (Galaxy S GPS npr)

hojnikb ::

Ok nezamenljivo baterijo še prenesem, low build quality tut nekak (lg pač) sam odsotnost sd slota je big no no za mene. Next please..
#brezpodpisa

damjanll ::

Jaz pa ne vem vec zakaj je SD tak issue, v vsak telefon do sedaj ki sem ga imel sem vtaknil sd kartico ki je pol nisem prakticno nikoli uporabljal, tako da kar se mene tice je ne bom pogresal.

hojnikb ::

Problem je ker je to high end telefon, ima pa samo 8 ali 16 GB placa. To hiter zmanjka ;)
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Gdrive, Dropbox,... ni blema

problem je ker ne bo 300 oz. 350 kot sem pričakoval, ampak vsaj 500 in več, kar pa je že za razmisliti

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

Gdrive, Dropbox,... ni blema

problem je ker ne bo 300 oz. 350 kot sem pričakoval, ampak vsaj 500 in več, kar pa je že za razmisliti

je problem.. Kok boš ti dostopu do podatkov brez wifija na nekem bednem podatkovnem planu ??

Mal me je razočaro Google, da je šou tokrat z LGjem.. :P
#brezpodpisa

FlyingBee ::

ja, zelo mi koristi dostopati do 1000 fotografij in 100 video posnetkov kjerkoli in kadarkoli ... LG je več kot v redu, samo cena ne bo

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Žalostno se mi zdi da v letu 2012, ko so cene flasha dejansko na podnu, dajo v base model 8GB placa 8-O BREZ možnosti razširitve..
#brezpodpisa

FlyingBee ::

tistih 15 dolarjev za licenco Microsoftu za datotečni sistem ni veliko, če so hoteli za 300 EUR prodajat so moral večino ne nujno potrebnega skenslat ... ampak naj bi v državah, kjer ne moreš prek Google Play store naročit stali 2x 300 EUR

hojnikb ::

Od kje ti info, da morejo proizvajalci plačat 15$ za sd slot ?
#brezpodpisa

Magic1 ::

To je zgolj zato, da lahko prodajajo za mučos $ verzije z več spomina.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FlyingBee ::

it is how they roll ... neverjetno je kaj vse se skriva za pogodbami, licencami, ... zavirajo razvoj, Apple in podobni pa služijo milijone ... no kakor koli že, Optimus G je na mojem radarju ali pa Nexus če bo 300 EUR, ampak dvomim ... seveda pa naslednje leto že S4 pa ... tako da kar koli kupiš pride kmalu kaj boljšega ven

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

it is how they roll

Nažalost res.. :'(
#brezpodpisa

sulaco ::

Bomo pa počakali Sony-jev Nexus 5. Bo zagotovo bolšji kot LG....CES2013 je samo še dva meseca daleč!!
 Xperia Nexus 5

Xperia Nexus 5

medenko ::

ima napovedano micro sd kartico?

mm46 ::

hojnikb je izjavil:

Mal me je razočaro Google, da je šou tokrat z LGjem.. :P

Raje LG kot spet Samsung :)

FlyingBee ::

http://www.phonearena.com/news/Google-c...

nekaj dodatnih podatkov glede cene in predvsem ugibanja ... kakor koli, v ZDA je high-end telefon samo 200 dolarjev preko operaterja, tako da pri nas je zelo zaprt in oderuški trg, saj bo sigurno 500 in več na začetnih paketih

damjan1980 ::

pri nexusih ni tako da ima proizvajalec proste roke. google jim tocno diktira kako in kaj. glede samsunga sem bil tudi sam skepticen, sploh zaradi plastike. ampak telefon je res dobro narejen in plasitka je vrhunska

Brane22 ::

FlyingBee je izjavil:

http://www.phonearena.com/news/Google-c...

nekaj dodatnih podatkov glede cene in predvsem ugibanja ... kakor koli, v ZDA je high-end telefon samo 200 dolarjev preko operaterja, tako da pri nas je zelo zaprt in oderuški trg, saj bo sigurno 500 in več na začetnih paketih


Zakaj bi se sploh kdo pustu nategovat s tako cene telefončka v paketu, če ga brez vezave dobi ceneje ?

Aston_11 ::

Kje?

VaeVictis ::

bdoxx ::

point?

Mare_BrainD ::

Greš v Nemčijo po njega. Ali pa stricu rečem pa mi ga pošlje :)) Se moreš biti nor da bi dav 500€ za telefon, ki ga lahko dobiš za 350€ pa če greš z vlakom do gor je max 60€ povratna.
Mare
BrainD

medenko ::

http://www.androidcentral.com/lg-nexus-...

in kako boš v nemčiji vzel? če je samo preko google-a?

alkoo ::

http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach...

Še je nekaj možnosti za nas :)

Jaz bi to kar naročil, ampak me še prej zanima če ima kdo izkušnje s prednaročilom na hoh? Pri njih sem sicer kupil samo enkrat in bil zelo zadovoljen ampak so bili vsi artikli na zalogi. Če sedaj naročim ta telefon in ga plačam 400€ potem samo počakam na dobavo (kar bo najbrž trajalo nekaj časa) ali lahko potem rečejo čez en teden, da bo cena višja in da je treba doplačati?

Pa še nekaj. Malo me skrbi, da bi se v začetni fazi pojavljale kakšne okvare ali bi dobil kakšen poškodovan telefon ipd. Ima kdo izkušnje z lg telefoni? Ali imate kakšne informacije glede tega? Ali so optimusi g na katerih je zasnovan nexus dobre "mašince" ali je veliko težav z njimi? Vem da nexusa nadzira google vendar je vseeno možno da proizvajalec nardi neko sranje in potem bo treba pošiljat nazaj v nemčijo in veselje bo izginilo :)

FlyingBee ::

počak, da pridejo na Mobitel, pa jih bo na Bolhi veliko okoli 400 EUR, tudi če bo cena pri nas enaka kot za druge high-end telefone ala S3, one x ...

Giller0 ::

A ve kdo kako je z garancijo, če bi telefon kupil v nemčiji? Jo lahko uveljavljaš samo tam?
Jow..
««
2 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674537901 (159932) zk_eu
»

Najmanj slab Android do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495474 (4199) Bellzmet
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022655 (19112) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529544 (22512) Assass1n

Več podobnih tem