» »

Najbolj grozljiva knjiga

Najbolj grozljiva knjiga

mikena ::

Iščem predloge za knjige, ki bi me fajn prestrašile. Pač "spooky" zadeve.

Pozna kdo kakšno?

tx-z ::

Kšne od Stephen Kinga...js vem da k sm brau Pet Cementary, zvečer, zuni je dežval..sm kr padu not u knjigo in je bla kr ornk spooky :)
tx-z

jamiroq ::

clive barker - books of blood.

dobra je tudi njegova the hellbound heart. drugace pa tako, iz glave: harlan ellison - a boy and his dog, i have no mouth and i must scream; stephen king - under the dome, 'salem's lot, carrie, the shining, cujo, ... v bistvu vse, razen mogoce dark tower serije.

bi bilo pa fajn vedet kaj te prestrasi.

gruntfürmich ::

kakšne resnične. da se zaveš česa so ljudje sposobni. ni bolj strašljivega branja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OttoParts ::

Redovalnica (sploh 7. razred OŠ) !
Kot je rekel gruntfürmich - se zaveš česa so drugi sposobni in sam nisi ;).

Mene je ob "obveznem" S. Kingu lepo strašil tudi Edgar A. Poe. Mogoče bi bilo bolje, če bi poslušal knjižničarko in si njegovo zbirko sposodil "ko boš malo starejši".

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Različne ljudi sicer prestrašijo različne stvari, kot pravilno ugotavlja jamiroq, ampak za nekatere je Zgodovinarka eden od bolj strašljivih romanov.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

biorudi ::

Naomi Klein: Doktrina šoka.

Ramon dekers ::

http://www.amazon.com/Hitman-Within-Wil...


Hitman: Enemy within

Ni podobna filmi, malo sicer igrici, ampak je fino ker ti opiše njegovo življenje.

T-h-o-r ::

ni ravno grozljiva, ampak mi je bila mučna za brat

cujo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ramon dekers ::

ni ravno grozljiva, ampak mi je bila mučna za brat


Zakaj že?

Ajrina ::

Okapi je izjavil:

Različne ljudi sicer prestrašijo različne stvari, kot pravilno ugotavlja jamiroq, ampak za nekatere je Zgodovinarka eden od bolj strašljivih romanov.



Meni niti zdaleč ni bila grozna.. Prej tečna in mučna za branje. Premalo akcije, premalo dogajanja. Kot najstnik sem brala neko serijo knjig, ki so mi bile res grozne. Predvsem, če sem brala ponoči, ko je vse temno, mirno in tiho.
Ha, našla. Je zbirka "soba nočne more", avtor R. L. Stine. Ne vem koliko bi mi bile grozne sedaj, ampak takrat so mi bile :) Lahko poskusiš z eno (knjiga ima dobrih 100 strani). Itak je pa najpomembneje, da se vživiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

T-h-o-r ::

Ramon dekers je izjavil:

ni ravno grozljiva, ampak mi je bila mučna za brat


Zakaj že?

kaj pa vem, tak filing sem imel ves čas branja; bolj psihološka knjiga, kot pa grozljiva v tem smislu, da si po temi ne bi upal hodit :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Djuro ::

Metro 2033, ni lih najbolj grozljiva, je pa dobra.

Vajenc ::

Meni so bile vedno najbolj grozne tiste knjige, ki so razkrivale neznane stvari, o katerih se ni veliko pogovarjalo. V letih ko sem začel brati, me je bilo groza paranormalnih zgodbic v Politikinem zabavniku in Dylan Dogu, nekje v 5-6 razredu sem se kar tresel od razburjenja, ko sem bral Peklensko pomarančo in razkrival anarhijo, na začetku srednje sem bil podobno vzemirjen ob prebiranju Demiana in odkrivanju samega sebe ... Zadnjih nekaj let pa je tudi mene najbolj prestrašila knjiga Doktrina šoka, še prej pa dokumentarc Fahrenheit 9/11. Če bi danes to bral ali gledal, bi bil dosti bolj ravnodušen, ker se ljudje na vse hudo in dobro hitro navadimo ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Ramon dekers ::

T-h-o-r je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

ni ravno grozljiva, ampak mi je bila mučna za brat


Zakaj že?

kaj pa vem, tak filing sem imel ves čas branja; bolj psihološka knjiga, kot pa grozljiva v tem smislu, da si po temi ne bi upal hodit :D



No tisto ravnodušen pri tstem kar se je dogajalo v asylumu in sirotičnici pač ne moreš ostati, da ne govoriva potem o prodaji otrok in tistem filantrofu.

Oberyn ::

Mao : neznana zgodba / Jung Chang in Jon Halliday ; [prevod V. Cedilnik]

Za več redov velikosti bolj grozljivo od časarkoli drugega, kar sem kdaj prebral, videl ali slišal.

Ob tem mi je prišlo na misel, da lik (Mao Zedong) ne more biti človek. Razmišljal sem o tujcih. Poznam tri vrste tujcev. Najprej drugi ljudje, ki jih ne poznaš. So praktično isto kot ti. Potem nekatere živali, ki so ti domače, npr. mačke. psi, konji... Deloma jih razumeš, instiktivno dojemaš njihovo telesno govorico, lahko so ti blizu. Potem tujci, s katerimi ne moreš imeti ničesar. Njihov tok misli je popolnoma nedoumljiv. Npr. plazilci, žuželke. Sem bi štel tudi filmskega aliena.

Potem pa Mao.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doctor Sleep (The Shining)

Oddelek: Sedem umetnosti
405424 (2696) oo7
»

Še ena zmaga za umetno inteligenco: branje z ustnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6315909 (12137) crniangeo
»

Grozljivke (tiste ta najhujše) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6531956 (26536) AlienRR
»

Katero knjigo za na morje?

Oddelek: Sedem umetnosti
416620 (5604) BigWhale
»

Katero grozljivko mi priporočate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12924461 (12823) barocco

Več podobnih tem