» »

Krvodajalstvo

Krvodajalstvo

bradek ::

Torej glede na vcerajsnje prispevke v televizijskih informativnih oddajah (brez EPP |O ) smo se odlocili da malo tudi vas povprasamo po vasem mnenju. Nekaj casa nazaj je padla ideja o skupni krvodajalski akciji ST administratorjev in uporabnikov, pa ni bilo prave priloznosti do zdaj.
Povejte mi ste za tak event? Da se zorganizira v kratkem v Ljubljani (in ostali istomisleci-brez-prevoza drugod po sloveniji) skupna krvodajalska akcija. Nato bi zopet lahko šli malo nabrat moči k Horsu v Tivoliju :D
Podajte torej kak predlog kje kdo kako, zanimajo me predvsem vasa stalisca do tega, kdo bi se udelezil (in ima vec kot 50kg, ni krvi daroval ze minimalno 3 mesece za moške in 4 mesece za ženske, ter je nad 18)?

Naredimo nekaj se za druge... ce ze v igrah nekateri krvavimo... dejmo pa se tu malo :P
  • spremenil: bradek ()

Mercier ::

Jaz sem načeloma za. Sploh če imam takrat kaj v Ljubljani za počet. Pa če se bo še nekaj časa debatiralo o tem - mislim da sem malo kratek pri kriteriju treh mesecev.

Tjulenj ::

pomojem da če bi se dovolj ljudi nabralo tud RK zrihta prevoz... pa ja, če se boste še tri mesce dogovarjal, tud jest pridem mogoče, prej pa ne :)

mile ::

Jest grem dat kri, če mi dajo pol eno klobaso, krajc kruha in bokal rdečega vina>:D

Aspirinix ::

A lahko eno vprašanje?

Koliko S-T članov pa je sploh krvodajalcev?

Tomi ::

Jaz sem načeloma, samo ko si mi nikoli ne da iti tja (na Zavod za transfuziologijo), pa še časa nimam ponavadi.
metrodusa.blogspot.com

Mate ::

Jest sm za, bi pa sel (sem mel namen it) v ponedeljek

perci ::

Jaz sem daroval včeraj - sicer pa hodim dvakrat na leto.

HardFu ::

Sem za. Drugače pa menim, da bi lahko brad3k dobil vzdevek 'plemeniti' :D :D :D
http://codeable.io

smilyxx ::

a mladoletni pa ne mormo dat mal krvi?

Lp
Save water.
drink beer.

bradek ::

Nocm bit Zmago :D Drugace pa za mladoletne, mislim da morajo starsi napisat... bom pobrskal po netu kjer vse to pise in bom dal URL sem.

Mercier ::

a mladoletni pa ne mormo dat mal krvi?
Ni vech malo ali malo vech - vsem vzamejo enako - nova tehnologija. (shparajo pravzaprav)


linux bo mi kri spil
?????????? <- tole so kljukice drugach

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

bradek ::

Kdo lahko postane krvodajalec:
http://www.zrs-tk.si/php/grid.php/krvod...

Na desni imate tudi vec povezav ker se tice krvodajalstva, navodila, posoptki itd... Upam da vas ni valda strah ene iglce no!

ToniT ::

Sem dal tik pred novim letom.

sketch ::

Naceloma sem za, samo sem sedaj (do 15. feb) zaseden 250/uro... sicer pa bi res lahko malo ozel mojih 100kg ;)

lp
s.
Adapt and overcome.

trillian ::

jaz sem za. naredis nekaj dobrega, gledas papke, ki padajo v nezavest in dobis hrano.
kaj bi zelela vec.
popolna ekskurzija.

trillian.

i vant to suck your blawd..oooo..oo... rece sestra in ti zarije iglo v veno.
fun.
pol se petnajst minut pogovarjas z njo... pa je mimo.

:)
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Matek ::

Nikoli ne smejo dati krvi:
Homoseksualni moški.

Zanimivo
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mercier ::

Ja, dobiš en tak vprašalnik z iberintimnimi zadevami, ki ga rešuješ za polno mizo folka in si zraven s komolci delaš plac. (Ej, kolega, če kaj ne znaš ti sam vpraši.)

bradek ::

bedarija imho.

Sergio ::

A spadajo pod ogroženo skupino zaradi AIDSa? Oziroma ne vem zakaj bi homoseksualcem prepovedali darovanje?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

perci ::

Jap, spadajo v ogroženo skupino zaradi AIDS-a. Saj je to splošno znano. Zakaj je temu tako pa ne bi razlagal - sej si pameten - u figure it out ;).
Sicer pa tut prostitutke in prostituti ne smejo dati krvi, niti osebe, ki so imele spolne odnose v afriki ;).

Mah, mene pa ne moti tolk ta vprašalnik kot pa tista veeeeelika igla ;). Zmeri sem mal dizzy po bloodsuckanju ;).

bradek ::

Drzi...
Po drugi strani pa tisti ki ve da ima virus HIV v sebi logicno da ne bo sel krvi dat, tisti ki pa ne ve pa zve ko ga obvestijo ko pregledajo njegovo kri ker vsako darovano kri preverijo tudi za virus HIV. AIDS je pa tako pri str8 kot pri gej populaciji prisoten. Zato bi pomojem bilo celo bolje ce tega pravila ne bi bilo ker bi se vsaj ugotovilo bolj realno stevilo obolelih za AIDSom in tako tudi zmanjsal riziko sirjenja te bolezni.

frudi ::

Nikoli ne smejo dati krvi:
Osebe, okužene z virusom zlatenice (hepatitis B).

a to pomeni, da ne moreš dati krvi, če trenutno bolehaš za zlatenico, ali če si jo kadarkoli v preteklosti prebolel?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Sergio ::

če si okužen z virusom, to pomeni, da ne smeš iti v primeru, če si virus KADARKOLI staknil.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DrSergioDJ ::

jst ne morem it.

k se ni minilo leto od tetovaze. pearcing pa ze mam vec kot leto dni.

jeba.

:D
...

DoloresJane ::

Bi šla.

Se morda da iti v soboto ali nedeljo? ... Med tednom mi vedno strašno primanjkuje časa. ;(

Šla bi sicer prvič, a vse v življenju je treba preizkusiti... :) Torej?

ABX ::

Parkrat se že dal kri, vendar odločno premalo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pepe ::

Glede igle.

Je velika, boli pa NE:)
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Tomi ::

Saj je logično, da ne boli, samo kot ti jo noter porine, malo zaskeli. In ko ti jo ven daje, tudi malo.
Samo res ni pene glede tega.
metrodusa.blogspot.com

SkIDiver ::

Jz sm tud krvodajalec. Sam sem dal pred mesecem in pol kri. Nikol me še ni zaskelelo. Darujem pa pol litra krvi. Za akcijo sem pa prec čez mesec in pol seveda do potlej tudi malo nadoknadimo. Kaka litrca pa kej za pod zob:D

perci ::

Jah, Pepe - v bistvu sem kar reden krvodajalec in maš prav - tista igla ne boli nevemkako, ampak zgleda pa prov grdo in zaradi nje nisem sproščen in se mi je že enkrat zgodilo, da kri sploh ni tekla, tolk sem bil živčen ;). Darujem pa povprečno dvakrat na leto.

the_unborn ::

da bi daroval kri?! ste nori, jst igle ne smem videt se na TV:\

Pepe ::

Pa stran poglej.:D

Hotel sem obelodanit tistim, ki še ne vedo, da bolečina ni premosorazmerna z velikostjo igle.
Glede živčnosti - se zgodi tudi najboljšim, jebat ga. Glavno, da se rešujejo življenja.

Edino kar me moti je odnos nekaterih sester do krvodajalcev, pa kaj čmo.:|
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

M1_Abrams ::

Slišal sem da baje več na krvodajalskih akcijah ne dajejo potrdila o darovanju krvi pa me zanima če kdo ve kaj o tem?

Ker če je to res, več nikoli, ampak res nikoli ne grem darovat kri (daroval sem jo že 7-krat).
PHP & MySQL

Zgodovina sprememb…

gendale ::

decambra 2011 (sam ni bla akcija, ampak kr en dan), so me vprašal če rabim potrdilo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

feryz ::

A še kar kri dajete?
Me zanima, če so z njo že poplačali tistega direktorja, ki je takrat oškodoval in nato še tožil RK?
Sicer sem jo dal okrog 35x (prenehal sem že kakih 10 let nazaj).
BTW nikoli nisem dobil potrdila, če sem bil takrat zaposlen, sem vzel dopust, koristil nadure, šel v času izven izmene.
Tudi do 50 km ven iz svojega mesta, trenutna obsedenost pač.

M1_Abrams ::

@feryz - Takrat so bili drugi časi.
PHP & MySQL

St235 ::

Potrdilo noramalno dobiš. Res ne vem zakaj bi koristil dopust, sploh, ker gre krvodajalska v breme zavoda. Glede na to da že 10 let nisem bil pri dohtarju, je to edini strošek, ki ga povzročam zdravstveni blagajni.

Beli_Zajcek ::

Jaz se načeloma izogibam krvodajalskih akcij, ker si, če prideš na normalen delovni dan, prej konec s celim postopkom. Ni gužve, ni čakanja.

St235 ::

Ja enako, jaz ponavadi krvodajalsko izkoristim, da si podaljšam vikend :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krvodajalska akcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010147 (8194) PrimozR
»

Vampirska

Oddelek: Loža
111698 (1375) Asgard

Več podobnih tem