» »

Ubuntu po novem Pay what you want

1
2
»

71GA ::

Ta Ubuntu je narobe zastavil stvar. Arch gre po pravi stezi, ker uporabnike poleg uporabe še nauči nekaj o samem OS.

Tamius Han ::

In sedaj žicajo denar zato, da bodo lahko razvijali tist fail od Unity. Ja.

Tear_DR0P ::

Tamius Han je izjavil:

In sedaj žicajo denar zato, da bodo lahko razvijali tist fail od Unity. Ja.

žicanje za denar ne bi motilo veliko ljudi. moteče je prodajanje naše zasebnosti.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Točno tako. Če mi fehtarijo med inštalacijo na veliko me ne moti. Če pa prodajajo moje podatke naokrog - je pa to smrtni greh.

Saj, morda pa bo pritisk na Canonical opravil svoje.
sudo poweroff

Truga ::

Tamius Han je izjavil:

In sedaj žicajo denar zato, da bodo lahko razvijali tist fail od Unity. Ja.

Jaz nisem dal centa za razvoj unityja. Sem pa dal precej dolarjev za flavorje (kubuntu, xubuntu etc), pa za community, pa za upstream pa tko naprej.

Ce bojo vsi ki jim unity ni vsec to nardil jim bo hitr potegnlo, kje stoji zadeva. :P

MasterBlaster ::

poweroff je izjavil:

Točno tako. Če mi fehtarijo med inštalacijo na veliko me ne moti. Če pa prodajajo moje podatke naokrog - je pa to smrtni greh.

Saj, morda pa bo pritisk na Canonical opravil svoje.


Če ne plačaš, nisi stranka, ampak si ti produkt, ki se prodaja. Kar mene moti je pa to, da ni videti, da bi tiste, ki so plačali obravnavali kakorkoli drugače. Zato od mene ne dobijo centa.
Tk je pa pika .

Grumf ::

dux je izjavil:

Težava s tistim iskanjem je: /.../


To je šele začetek, zdaj prebijajo led, seveda nima nihče nič proti, ker pravi, pravoverni, linuxas podpira distribucijo,
v katero veruje (vsaka podobnost z religijo je seveda zgolj naključje), naslednja faza bo linux location service,...

A ni fino?

Truga je izjavil:

Sem pa dal precej dolarjev za flavorje (kubuntu, xubuntu etc), pa za community, pa za upstream pa tko naprej.


Hmm, sem mislil, da je linux free zadeva?
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

opeter ::

poweroff je izjavil:

Saj, morda pa bo pritisk na Canonical opravil svoje.


Nekako dvomim. A na srečo imamo druge alternative, npr. Mint ravno zaradi tega počasi, a vztrajno pridobiva nove uporabnike.

Grumf je izjavil:

dux je izjavil:

Težava s tistim iskanjem je: /.../


To je šele začetek, zdaj prebijajo led, seveda nima nihče nič proti, ker pravi, pravoverni, linuxas podpira distribucijo,
v katero veruje (vsaka podobnost z religijo je seveda zgolj naključje), naslednja faza bo linux location service,...

A ni fino?

Truga je izjavil:

Sem pa dal precej dolarjev za flavorje (kubuntu, xubuntu etc), pa za community, pa za upstream pa tko naprej.


Hmm, sem mislil, da je linux free zadeva?


Kaj pa delaš potemtakem ti, ko kupuješ MS oz. Apple sisteme?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Grumf ::

opeter je izjavil:

Kaj pa delaš potemtakem ti, ko kupuješ MS oz. Apple sisteme?


Mene niso polna usta hvale, da uporabljam zastonj OS :)) Saj ne, da bi se čudil, resen development stane,
in popolnoma samoumevno je, da so z odraščanjem OSa nastali tudi stroški, ki jih je treba od nekje pokriti,
v bistvu je samo znamenje, da linux počasi dozoreva, zdaj morajo samo še kaos na nivoju kit kompleta rešiti...

bojim se samo, da bo dražje kot razviti nov sistem iz nule. Dobro ste zeznili vse neuke uporabnike, ki rabijo
računalnik "samo za surfanje in mogoče kakšen email", kar naenkrat bodo padli v oglaševalsko platformo (po
poteh spominov in androida).
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Glugy ::

Ne moti me vprašanje za prostovoljne prispevke..super naj dobijo kak denar zakaj ne... moti me pa politka zasebnosti:

"Konec meseca prihajajoči 12.10 bo v Unity-jevem zaganjalniku vključeval posebno lečo, ki bo med zaganjanjem programov ali iskanjem skozi glasbeno zbirko sproti pogledala še, ali Amazon prodaja kaj pod tem imenom, seveda spet z nekaj provizije za Canonical v primeru nakupa. Uporabniki te poteze niso najbolje sprejeli, predvsem zato, ker pride prednameščena, tako da se podatki o uporabnikovi rabi namizja pošiljajo na Amazon brez njegove privolitve (Opt-in). Opt-out je možen z odstranitvijo leče unity-lens-shopping."

To me pa super moti in me močno odbija.

kitaj ::

3p je izjavil:

O, poglej, poglej. Naenkrat bodo floss-arji ugotovili, da ni slabo dobiti kaj denarja za to kar delaš.

Contribution of open source to Europe's economy: 450 billion per year

Mipe ::

digitalcek je izjavil:

Komaj čakam, da bo Pay what you want širše in nasploh obče sprejet način prodaje.

Teletina, pršut, tartufi, spolne usluge, izdelava mostičkov pri zobozdravniku, celo kakšen povprečen avto bi sodili v to ponudbo.
Državljani bi bili hvaležni, celo navdušeni. In seveda ne bi dali NIČ...

Ker že 15+ let razmišljanje: Vse bi moralo biti zastonj! najeda delno ali že popolnoma zblojene glave.

Povej, ko bomo lahko kopirali pršut.

poweroff ::

Do sedaj ni bilo treb aplačati NIČ, in tudi oglasov ni bilo.

Sedaj prihajajo "oglasi". Ampak samo pri eni izmed 200 distribucij.

Ja, katastrofa prihaja v Linux land. Linux je v zadnjih izdihljajih... :))
sudo poweroff

Truga ::

Grumf je izjavil:

Hmm, sem mislil, da je linux free zadeva?

Free speech, not free beer.

BigWhale ::

Nekaj stvari treba razjasniti, najprej kako poteka iskanje:

- uporabnik vtipka pojem v dash
- izvede se lokalno iskanje
- pojem se preko https protokola poslje na canonical
- podatki se tam anonimizirajo in zahteva za iskanje se poslje na amazon
- amazon vrne zadetke canonicalu
- canonical poslje zadetke uporabniku
- ce uporabnik klikne na kak izdelek in ga kupi, dobi canonical nekaj drobiza

Opt-out je mozen ce se ugasne System Settings | Privacy | Include online search results. Kar se tice krsenja evropse zakonodaje, je sedaj v Dashu tudi Legal Notice v spodnjem desnem kotu. Zelo verjetno pa lahko pricakujemo, da bo v 13.04 opt-out oziroma opt-in opcija ze v namestitivi.

Tudi problem z 'odraslo vsebino' v rezultatih iskanja je odpravljen in se vam ni treba bati, da bi vas na ekranu presenetila kaksna naga ritka. Na koncu pa treba pojasniti, da ne gre za reklamo za Amazon (oz 7digital music store, ker se isce po obeh trgovinah) ampak gre za iskanje po spletni trgovini.

Najvecji problem pri celotni zadevi je to, da se je Canonical PR-a lotil rahlo storasto. Celotna skupnost pa je delala salte nazaj in se metala po zobeh, ukvarjali pa so se z Beta verzijo 12.10, katere razvoj v bistvu se poteka. :)

Ja, nekaj vec razuma in preudarnosti pri pisanju novic in malo vec raziskovanja, pa stvari kar naenkrat niso vec tako senzacionalne. :>

Mavrik ::

Ja, nekaj vec razuma in preudarnosti pri pisanju novic in malo vec raziskovanja, pa stvari kar naenkrat niso vec tako senzacionalne. :>


A se ljudem pri inštalaciji in/ali prijavi JASNO in DIREKTNO pove da se bo vse kar pišejo v tisti okvirček poslalo tujim podjetjem?
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

Ja, nekaj vec razuma in preudarnosti pri pisanju novic in malo vec raziskovanja, pa stvari kar naenkrat niso vec tako senzacionalne. :>


A se ljudem pri inštalaciji in/ali prijavi JASNO in DIREKTNO pove da se bo vse kar pišejo v tisti okvirček poslalo tujim podjetjem?


Nevem kdaj se pove. Pri instalaciji sigurno no. Verjetno pri prvi uporabi Dash-a. Vseeno, moja trditev ostaja. Vecina ljudi je naredila iz tega cel kazin, se MS teh zadev ne pove za svoje storitve. Je bla lih novica. :>

Jaz se strinjam, da bi ta stvar morala biti ze pri instalaciji, ampak cirkus je nastal okrog enega kupa drugih pol-resnic.

Mavrik ::

To, da se podatki, ki jih vtipkaš v iskanje pošljejo Amazonu po defaultu (in ob trenutku objave brez jasno prikazane opcije izklopa) pač ni bila polresnica. Ne zdaj podtikat stvari okoli, to je za Apple fane ;)
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Polresnica je to, da se tega ne da izklopiti.

bluefish ::

Pa je ob ali pred uporabo storitve jasno navedeno, da je izklop možen, skupaj z lokacijo "gumba"?

BigWhale ::

bluefish je izjavil:

Pa je ob ali pred uporabo storitve jasno navedeno, da je izklop možen, skupaj z lokacijo "gumba"?


Nevem ce legal notice popupne na ekran, mislim, da ne. V legal notice pa pise kje se third party search izklopi. Se bo pa stvar zelo verjetno spremenila in bo bolj ocitna ob instalaciji oziroma prvi uporabi.

dux ::

@BigWhale: To niso bile polresnice, saj se še en teden nazaj tega ni dalo izklopiti. Še vedno pa je stvar opt-out in ne opt-in.

Prav tako so le nekaj dni nazaj dodali Legal notice (saj drugače morda izdelek ne bi bil legalen v EU), vendar pa ni pretirano viden. To je pa tudi vse.Med inštalacijo stvar ni omenjena nikjer (torej se je ne da ne omogočiti, niti ni omenjana v slideshowu.) Prav tako se ti nič ne pokaže ob pravi uporabi dasha (preizkušeno 2 dni nazaj, razen če bodo zadnji teden pred releasom to notri stlačili).

 Legal notice

Legal notice



Skratka zelo očitno je, da je Canonical naredil minimalno kolikor je lahko. Če bi naredili stvar opt-in ali pa dali rezultate iskanja v ločen lense, se ne bi pritoževal praktično noben. Seveda pa se jim to finančno precej manj izplača.
Še bistveno bolj moteče kot sama zmožnost pa so me negativno presenetili komentarji in izkrivljanje resnice dveh vidnejših predstavnikov Marka Shuttlewortha (lastnik Canonicala) in Jono Bacona s katerim sta poskušala utemeljiti vpeljavo te zmožnosti (Jono je med drugim trdil, da to sploh ni oglaševanje, ker so rezultati povezani z iskanjem. Očitno mora Googlu nekdo povedati, da se ne ukvarjajo z oglaševanjem). Saj razumem, da potrebujejo denar. Vendar pa naj se ne delajo norca iz uporabnikov in rečejo bobu bob ne pa da prikrito mesec po zadnjem freezu v Ubuntu (ko naj ne bi notri pristala nobena nova stvar več) rinejo notri takšne stvari in se nato 2 tedna delajo, da težav sploh ni in šele potem malo popravijo, da se nezadovoljstvo umiri.

Jaz sem nad dogajanjem močno razočaran in po dolgoletni uporabi Ubuntuja (prva različica, ki sem jo uporabil, je bila 5.04) bom zaenkrat ostal na 12.04 LTS, da vidim kaj se izcimi, verjetno pa bom moral po izteku podpore menjati distribucijo.
Škoda, saj se mi sicer distribucija ne zdi slaba, a to je nesprejemljivo.
Upanje je v nasih odlocitvah

poweroff ::

S tem se strinjam, je pa pozitivno, da je bil odziv Linux uporabnikov hiter in silovit, predvsem pa ne nepreslišan.
sudo poweroff

BigWhale ::

V slo-techovi novici stvari, ki so zapisane ne drzijo. Da je pa stvar se vedno opt-out, sem pa tudi jaz omenil (in da se mi to ne zdi prav). Tudi tukaj so ljudje navajali stvari, ki ne drzijo. Kar se tice oglasevanja, pa se strinjam. Iskanje po Amazonu ni oglasevanje, vsaj ne oglasevanje v neki klasicni obliki. Poglej si kaksno zastonj igro za iOS ali pa Androida. Tam se vidi kaj je oglasevanje. :)

Drugace pa po Feature Freezu velikokrat se pridejo stvari v distribucijo. Ljudje so se precej burno odzvali (kar je na nek nacin tudi prav) ampak so hkrati spregledali, da je vse skupaj se vedno samo beta. Canonical je pa od predstavitve tega iskanja in sedaj do release-a naredil kar precej (se pa strinjam, da ne dovolj). Na zacetku je bila zadeva res katastrofa, sedaj je pa edina moteca stvar, da je opt-out. Pa se za to sem preprican, da se bo uredilo z naslednjim release-om.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu Touch prihaja oktobra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8933835 (28951) WarpedGone
»

Ubuntu po novem Pay what you want (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7320020 (16483) BigWhale
»

Humble Indie Bundle #3 uspešno zaključen

Oddelek: Novice / Igre
83431 (2869) Spura
»

Naprodaj tretji Humble Indie Bundle (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5118609 (17101) rdecaluc

Več podobnih tem