» »

Napajanje zunanje grafične kartice (eGPU)

Napajanje zunanje grafične kartice (eGPU)

XS!D3 ::

Za prenosnik sestavljam komplet za priklop desktop grafične kot eGPU na prenosnik. Največ infromacij sem dobil tu.

Grafično kartico imam, in sicer Gigabyte GTX560 Ti OC, pripravil sem si že mobilne gonilnike, da podpirajo dekstop grafično (kar omogoča boljši izkoristek PCI-E x1 s tehnologijo, ki se sicer uporablja za Optimus), vezje PE4L, ki omogoča priklop, pa še čakam. Za začetek bom za napajanje uporabil kar ATX PSU Enermax Libery 500W, ki ga imam trenutno v drugi kišti (in bo šel kasneje nazaj). Če bo vse skupaj delovalo, bom rabil nek drug napajalnik za vse skupaj, po možnosti pasivni, da se izognem dodatnemu hrupu. Ker so pasivni ATX PSUji relotivno dragi in večinoma overkill sem razmišljal o alternativni varjanti.

GTX560 Ti ima deklarirano maksimalno porabo 170W (mogoče OC verzija nekaj več), načeloma pa za napajanje uporablja PCI-E port + 2 6-pinska konektorja, kar v teoriji lahko zagotovi max 3*75W=225W.
Zanima me, če bi bil tak 12V 20A napajlnik primeren. Razmišljal sem, da bi na izhod povezal 3 kable (DC jack, ki gre na PE4L+2 6 pinska konektorja, ki gresta direktno na grafično). Teoretično bi to lahko delovalo, ne vem pa kako kvaliteten in stabilen je v resnici tak napjalnik, kakšno napetost daje od sebe (pri obremenitvi) in na sploh, če je primer za napajanje grafične kartice.
Ima kdo kak predlog ali boljšo idej?

Unknown_001 ::

daj posebej napajalnik za grafično kup pa bo

Figurant1991 ::

Živjo. Mene pa zanima na kaj moram paziti pri nakupu grafične kartice?
Na PCI-E priklop se razlikuje od naprave do naprave?
Kaj pa napajanje? Razmišljam o nakupu nekaj okrog GTX 770. Bi bila razlika pri špilih očitna ali bolj majhna?

Imam Lenovo G710 (letnik 2014) i5-4200M - 2.5GHz, 8GB RAM 1600 Hz in trenutno GT 720M.

Hvala!

hojnikb ::

tuki boš težko menju grafiko, ker je gor nalotana
#brezpodpisa

Figurant1991 ::

Nimam je namena menjat, rad bi priklopu zunanjo namest kartice WLAN, če se ne motm. Je to mini PCI-E?
Ne vem pa, a se da vse skupi speljat nazaj na originaln monitor, da ne kupujem novega.

hojnikb ::

na originaln monitor boš težko to speljal. Je pa treba pogledat, če ma minipcie sploh zvezane pcie steze, da niso samo kašne usb...

In any case, tole ni worth it. Tudi če ti uspe nekak jerry riggat zadevo, vprašanje če bo sploh delalo (bios pa to).


Kupi si kišto pa basta.
#brezpodpisa

Figurant1991 ::

Ok, zgleda preveč rizik, najbolš da opustim zadevo za kake druge cajte (in dnarje).
Hvala.

next3steps ::

Tle mas enih par petdeset stranicnic.
https://www.techinferno.com/index.php?/...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
281909 (1301) kixs
»

Nakup računalnika do 500eur (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11118392 (14517) dzinks63
»

Sestavljam Računalnik, prosim za pomoč !

Oddelek: Pomoč in nasveti
472843 (1593) barocco
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922476 (21287) LukaTCE
»

Katero GTX 560 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
659931 (8176) SloMaster

Več podobnih tem