» »

Clonezilla - po part restore - se disk ne boota???

Clonezilla - po part restore - se disk ne boota???

Madmax_ ::

Pozdravljeni!

Ker mi disk 500GB z Windows Vista "crkuje" - disk error - se se ga odločil klonirat z Clonezillo na nov disk. To sem počel prvič in natančno po navodilih na uradni strani clonezilla.

Nov disk - 1TB - sem najprej razdelil na VEČJE particije NTFS z Gparted:
1. primary particija
2. logic particija (extended)
3. logic particja (eteneded)

Nato pa sem s Clonezilla naredil image 1. particije z Win Vista (na starem disku) 230GB na 2.logic particijo na novem disku 250GB.

Zatem pa sem to image razširil (partition restore) na 1. primary particijo 250 GB na "novem" disku.

Sredi postopka je program ustvaril začasno sliko... creating temp. image from... iz obstoječe slike in.. restoring from temp. image.. in razširil iz te začasne slike..
Tega npr. ni bilo v navodilih...

Program je končal delo brez kakršnegakoli errora...

Zdaj sem na mesto starega disk dal nov disk v računalnik in ta mi ne boota??? ..Reboot and Select proper Boot Device or Insert Boot device.... Poskusil sem celo dati trdi disk na 1st boot device, pa vseeno ne boota..

A mi lahko kdo zakaj stvar ne dela oz. kaj sem lahko naredil narobe???


Hvala vam za odgovore in lep pozdrav!
  • spremenil: Madmax_ ()

kloko ::

Ker si kopiral samo particijo, ne celega diska, imaš sedaj sicer vse podatke na novem disku, manjkajo ti pa zagonske zadeve (MBR, boot flag na particiji). To lahko sicer popraviš ročno tudi sedaj naknadno - daš boot flag prvi particiji in si pogledaš kakšen vodič za uporabo fixmbr in fixboot ukazov.
Za v bodoče je mogoče bolj pametno narediti kopijo celega diska na novi disk in potem po potrebi raztegovati paticije na novem disku.

L.p., Kloko

Madmax_ ::

Hvala za odgovor. Torej bom kloniral celoten disk. Za disk to image in image to disk bi potreboval še en zunanji disk, ker pa ga nimam, bi kloniral direktno iz diska na disk.

Ali uporabljate device to device - disk na disk - kloniranje?

Kako zgleda potem nov večji disk po kloniranju? V mojem primeru bi bile 2 particije gor iz starega disk... Kaj pa razlika v velikosti med diskoma, ki ostane cca 500GB kaj predstavlja?? prazen prostor?? unallocated area??
Če prav razumem bi lahko iz tega praznega prostora naredil še eno particijo v g parted, tako da bi imel skupaj 3, ker mi ni všeč raztegovanje particij po kloniranju.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475505 (4511) gruntfürmich
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5717114 (10606) opeter
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333934 (2914) opeter
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10622025 (14734) MrStein
»

klon diska na manjši disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61636 (1510) masterpsi

Več podobnih tem