» »

Ultimativni prenosnik za cca 600eur

Ultimativni prenosnik za cca 600eur

Meizu ::

Ok zadnja tema glede prenosnikov z moje strani, ker zdaj gre pa zares. Vem, da obstajajo tudi druge teme, ampak so ogromne, odgovor nucam pa čimprej.

Torej, jutri moram po prenosnik, ker grem za dalj časa v tujino. Ful mi je všeč ultrabook opcija, vendar so navadni 14 do 15.3 inč prenosniki še malce bolj zbalansirani.

Računalnik bom nucal za sound produkcijo (mix itd.), internet, filmi, kšne fotke ampak zelo občasno, neprofesionalno, no fino je, če zna zgonit kakšno u izi igro za si čas krajšat ni pa to prioriteta, saj sem tako ali tako nameraval gonit ubuntu, pa me omejuje zvočna kartica, katere drajverjev za linux ni (saj jih velika večina nima).

Računalnik bom res najbolj nucal za studio stvari (snemanje inštrumentov, fruity loops itd.) in vem, da bi nucal maca, ampak so njihove cene res smešne (od 1000eur naprej za mac air, najcenejši MB pro je 1300).

A se da kje dobit kej cenejšega iz appla? Drugače pa do 600eur prosim čimveč top prenosnikov za ta denar, da se lažje odločim.

Moja izbira zaenkrat je:

http://www.mimovrste.com/artikel/275048...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Je še kaj boljšega za ta denar?

Kakšna je razlika med i3 in i5 mobile? Oba sta AFAIK dvojedrna, kateri je potemtakem dvoniten?

blackbfm ::

600e je bolj vstopni cenovni razred, mal preveč pričakuješ. Tisti asus na enaa je kar ok.

Za razliko med procesorji pa si poglej tole
List of Intel Core i3 microprocessors @ Wikipedia

List of Intel Core i5 microprocessors @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Meizu ::

Sej pravim, laptop bom nucal za studijske potrebe večinoma, ostalo pa bolj filmi, fino je da ma kak HDMI priključek, to je pa tudi to.

Sm imel prej Asus G74SX in sem ga kar hitro prodal, ker je bil overkill in to ne le v ceni, ampak tudi komponentah, velikosti, teži.

Mislim, da je za delo v Cubase, Fruity Loops in ostalo kar dovolj kakšen i3. Sem kasneje ugotovil, da so mobilni i3 tudi 2 nitni, kar je itak zmaga, torej za takšen denar nekakšen "4 jedrniček" za silo.

Če najde kdo še kaj interesantnega naj prosim sporoči. Fajn je, da je na zalogi, v trgovinah v okolici ljubljane.

Meizu ::

Ok pogruntal sem, da bom bolj zadovoljen z i5 procom v prenosniku. Torej vsaj 4gb rama, disk je tak kot je, i5 proc, ne več kot 15 inč.

Meizu ::

Sem našel en fenomenalen kompromis med mojim budgetom in performansom. Če bi kdo ugovarjal, naj ugovarja zdaj :D

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

SplitCookie ::

med i5 in i3 ni baš neke velike razlike v prenosnikih
Tudi med i7

Novejši i3 imajo že HT, i5 pa ima samo dokaj limitiran 'boost'
Skoraj vsi so izključno dual-cori, razen nekaj top primerkov

Vendar ta, ki si ga našel je kar ok s performansi: i7-3610QM je dejansko quad, pa še 3rd gen - 22nm

Če ne rabiš nekih hudih grafičnih performansev - kar vzemi
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Meizu ::

Sej pravim, laptopa ne bom nucal za igre al neki. Za vse ostalo bo pa HD4000 imo čisto zadosti. Stvar bo primarno za audio produkcijo, pa še to ne za live performance, kjer bi mi res prišel apple prav.

Studijske potrebe pa to.

Tko da ja - dober CPU, da bo malo bolj solidno, 6gb rama je že kar soliden optimum, disk enkrat v prihodnosti zamenja SSD in bo to to.

SaXsIm ::

da ne boš mislil, da je apple boh ve kaj za live, tudi s PCjem se da kamot delat marsikaj, od špilanja matric, do live miksanja in performinga v npr. abletonu, pa tudi mace sem že videl "frizniz." Največja prednost je kvalitetna izdelava in precej manj piratskih programov, zato stvari delujejo bolje, vendar so tudi PCji (govorimo o notebookih) vedno bolje izdelani, če pa še kupiš program (in ga ne crackaš), si pa sploh zmagal.
SaXsIm

Meizu ::

Vem kakšne prednosti prinaša apple. In tu se ne gre za hardware ali kaj podobnega, temveč za software. Ampak kot sem že rekel, za studio ipd. je tudi PC več kot dovolj.

Meizu ::

Ok, torej sedaj se moram le še odločiti med temi dvemi stvarmi:

http://www.mlacom.si/asus-k55a-sx071-i7...

ter

http://www.mimovrste.com/artikel/275048...

Slednji je z i3 nekaj počasnejši, je pa slabih 5 cm ožji, kar je tudi kul.
Kaj se mi torej splača, iger pač ne bom igral. Všeč mi je portability prenosnika, debelina je tam tam kot vidim.

Koliko se torej teh 5cm pozna in ali se splača odmislit i7 in it z i3 za teh 5 cm? Računalnik bom nucal torej za web browsing in studio obdelavo, kjer sem že s prastaro toshibo satellite dosegel pri zajemu zvoka realnih 3ms latence zamika.

SplitCookie ::

Vzemi raje i7

Pri drugem ne profitiraš 0, samo veliko izgubiš, 5cm ni pa nič
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

disposable2 ::

Kle bos dubu vec bang for the buck
http://www.nbwn.com/

mat xxl ::

Ultimativni, pa za 600 EUR je to kak hec .... za 600 eur se dobijo začetni, ki delujejo in ne povsem oskubljeni. Ultimativni se začnejo tam pri 1800 eur + .

Okapi ::

Če greš lahko malo čez proračun in če ti kaj pomeni majhna teža, zelo hvalijo nove HP-je.
http://www.mimovrste.com/artikel/275048...

O.

SplitCookie ::

Kaj je na tem HP-ju za hvalit ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Okapi ::

P/P.
Lahko pa poveš, kateri lahki prenosnik do 700 evrov je boljši.

SplitCookie ::

Kerikoli

Še un s i7 je boljši

Ta ima pa notri sklerotičnega i3
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Meizu ::

mat xxl je izjavil:

Ultimativni, pa za 600 EUR je to kak hec .... za 600 eur se dobijo začetni, ki delujejo in ne povsem oskubljeni. Ultimativni se začnejo tam pri 1800 eur + .


Narobe si razumel naslov moje teme. Iskal sem najboljši (zato ultimativni) prenosnik, ki ga dobiš za okoli 600eur.

Na koncu sem se odločil za Asus K55. Je zmogljiv (i7 ivy), dovolj rama, več kot dovolj diskovja (za vse ostalo je tu eksterni), je dovolj tanek (sem mislil da bo veliko debelejši, ko sem gledal prek slik) ter lahek za 15 inčni laptop. Mislim, da sem zadel svoj ultimativni zbalansiran lap. Prej sem imel Asus G74SX in touchpad v tej novi seriji je neprimerno boljši kot pri stari. Veliko bolj gladek, odziven, multitouch deluje veliko bolje in povsem gladko.

Brias ::

http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

Naziv: PRENOSNI RAČUNALNIK TOSHIBA SATELLITE L755-1LJ
Cena: 652,00 EUR (DDV je vračunan!)
Količina:

Cifra artikla:
Opis artikla:

PRENOSNI RAČUNALNIK TOSHIBA.

TOSHIBA SATELLITE L755-1LJ (PSK2YE-0P300WY4).

NOVO Z 2 LETNO GARANCIJO.

NA ZALOGI, OMEJENA KOLIČINA.

Tehnični podatki:

Procesor: INTEL Core i7 2670QM (2.2 GHz).

Pomnilnik: 4098MB DDR3 (1333 MHz).

Trdi disk: 640GB HDD SATA.

Optična enota: Blu-ray (BD-R/BD-RE).

Grafika: NVidia GeForce GT 525M (1024MB).

Povezljivost: Lan, WLan, Bluetooth.

Vmesniki: 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 2x AUDIO, VGA, HDMI, Webcam, Cardreader.

Zaslon: 15.6" TFT LCD 1366x768 Toshiba TruBrite LED-Backlit.

Baterija: Li-Ion.

Operacijski Sistem: Windows 7 Home Premium 64.

VEČ INFORMACIJ: www.toshiba.com/

Dromar ::

Tipo, naredi si uslugo pa pejt v Hofer pogledat...
Z i5 pri prenosniku ne boš pridobil čisto nič, ker so vsi procesorji proti tistim v tavelkih kištah za en k****.
V Rogaški Slatini so mel v Hoferju i3 2350m, 4gb rama, 500gb diska, 15.6" MATIRAN! zaslon s HDMI portom, USB 3.0, super duper tipkovnico in miško (verjemi, to je velik vredno, ma punca Pavilliona in se sam za glavo drži zaradi teh input devicov, pa ga je pri SOju kupla za isti dnar kot je moj laptop v Hoferju) za 400€, znižan iz 500.

Znamka ti je Medion in ne pusti se prepričat nikomur, da to ni dobro, Medion je namreč Hoferjeva preobleka za Lenovo, poleg tega pa dobiš daljšo all inclussive garancijo in nižjo ceno!

Resno ti pravim, pejt si po to, dal boš 400€ (če nimajo tega, si vzami pa tistega za 480, ki je bil pred kakim mescom v posebni ponudbi, ga imam tudi sam in je super!!!), mel boš orginal windowse, vrhunsko kakovost izdelave in njihovo super 3letno garancijo, ki ti uredi praktično vse.

zee ::

"... in miško (verjemi, to je velik vredno ..."

Ne. Touchpad mora biti dovolj spodoben, da omogoca udobno delo brez miske.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

se strinjam z zeejom tule. Touchpad na mojem asus k55 je naravnost fenomenalen napram prejšnjim serijam asussovih leptopov. Ima veliko fintic od maca, je zelo hiter in odziven, sam sem zelo navdušen in veliko olajša delo s prenosnikom. Potem pa pač priključiš recimo miško če jo rabiš.

Dromar, drugače kar praviš glede procesorjev v kišti proti laptopu - to ni res. Mislim, valda je razlika med isto serijo procesorja v kišti ali pa laptopu ampak ravno včeraj sem za hec testiral moj laptop z i7 3610QM proti sedaj bratovem i7 920.

V vseh primerih kar sva do sedaj testirala je bil moj mobilen kar nekaj boljši, hitrejše pakira v rar in bere, hitrejše opravi kalkulacije sodeč po windows indexu, nisva pa še probala kakšnih cinebenchev ali česa podobnega. Uglavnem performans laptopov se je zahvaljujoč vedno manjšim proizvodnim procesom izredno približal zmogljivostim kište.

fr4nc ::

Da pri procesorjih je že skoraj enak zmogljivost... i7 3610QM = i5 2310, ampak pri grafičnih karticah pa je "katastrofa" - res pa je, da večina jih itak ni namenjena gamingu.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Dromar ::

Pa kaj ti, zee, si blentav malo? Si sploh prebral, da sem napisal, da ima ta laptop super tipkovnico in miško? S tem sem namreč mislil točno na to, da ima res super kakovosten touchpad. Če bi seveda prebral celoten komentar, bi iz konteksta znal razbrati, da sem napisal, da so super input devici.

Hoferjev laptop ima VSE, kar povprečen uporabnik hoče in še malo več.

Brias ::

je ze res da je lenovo kupil najprej IBM za slabe 2 miliarde in kasneje medion za slabo miliardo, ampak mene je strah priporociti low end lenovo, ah kje da bi sploh pogledal mediona ...

je pa vsaj garancija pri medionu retard proof brezkompromisna ...


ker mediona je kupil zato da vstopi v low end v evropi ...

SplitCookie ::


Znamka ti je Medion in ne pusti se prepričat nikomur, da to ni dobro, Medion je namreč Hoferjeva preobleka za Lenovo, poleg tega pa dobiš daljšo all inclussive garancijo in nižjo ceno!


Točn to, čeprav je imel včasih od MSI-ja

A si ti slučajno našel - ker model je od lenovota (Tečaje ma res popolnoma iste, tudi sam design ohišja, kjer se pride do rama)

Matiranje je odlično, vendar je pa sama resolucija ekrana precej nizka

Disk je dokaj počasen, vendar nič kritičnega


V laptopih, z drugo generacijo procev, med i5 in i3 ni razlike, i5 ima samo turbo boost ekstra.

Sam sem v svojega nabasal ekstra 8GB rama in 256GB SSD
Best upgrade ever, pohitritve winsev niti ni - samo vse ostalo je pa lepo tekoče in uporabno


Dromar: Se ti da pogledati to; V command prompt napiši: powercfg -ENERGY - Moj laptop ima disablan ASPM za Pci Express power saving, z original winsi bi zadeva morala lavfati ?

Se ti da še pogledati s SpeedFan-om - Reported Uncorrectable Error koliko je: moj je že kmalu začel nabijati to cifro. (Seagate Momentus diski so podn)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Dromar ::

Ej, sorry, ne spoznam se ravno na te zadeve in nimam pojma kako bi to naredil.

Še enkrat povem, ta laptop se full splača. V primerjavi z lanskoletnim HP ProBookom 4510S je izdelava boljša. Boljša je tipkovnica, boljši je trackpad (veliko boljši), ekran je matiran, kar na HPju ni bil pa nasploh gre za zelo kakovosten produkt.

Resolucija ekrana je pri meni 1366x768, kar je isto kot je mel moj ProBook.

Poleg tega ima 2 USB 3.0 porta,pa za razliko od HPja ima vse priključke na strani, razen vhoda za SD kartic, ki je spredaj levo. Meni osebno je bila mimogrede tudi ProBookova tipkovnica povsem zadovoljiva, vendar ko enkrat tole probaš, je tista res dosti slabša. Osebno mi je boljša tudi od tiste na MacBookih, ker imajo tipke rahlo hrapavo teksturo in se ti zato tudi po večih urah tipkanja ne potijo roke.

Sicer pa Lenovo identičnega modela nima, ker je Medion pač tako kot da bi bila to dodatna linija izdelkov pri Lenovu, je pa na občutek precej podoben kakšnemu IdeaPadu za malo nad 600€, še najbolj pa je po konstrukciji podoben temule, sem namreč zadnjič sprobaval v BB v BTCju: http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

intel I3 vs Intel I5

Oddelek: Kaj kupiti
141846 (1004) Han
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6417354 (15111) VANR
»

Nakup laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
394999 (4242) Blaz93
»

Prenosnik iz hoferja(MEDION) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811786 (7946) Cico

Več podobnih tem