» »

HP 8730w nadgradnja

HP 8730w nadgradnja

Mietzsche ::

Jaz bi rad zamenjal grafično na tem svojem čudu in me zanima, če je komu kaj takega že uspelo. Trenutno imam Quadro 2700m na MXM III vodilu in vse tri razpoložljive grafične za to serijo so workstation variante (dva Quadra, en FireGL, s tem, da je najboljši model drag kot spodoben nov laptop, seveda minus Dreamcolor ekran), jaz pa bi raje imel čisto navaden Geforce. Približno mi je jasno, da je grafičnih z istim vodilom relativno malo, da obstaja vprašanje, če jih bo prebavil BIOS na matični in če se ne bo laptop faking stopil. Torej, navaden Geforce namesto Quadra na HP Elitebooku 8730w.

Če pozna kdo kakšen vir cenovno sprejemljivih Quadrov 3700m ali zna Quadre zmutirati nazaj v navadne Geforce (brezveze, a bi me vseeno zanimalo, če se da)... tudi v redu.

Če koga zanima, zakaj - prišel sem do točke, ko je sistem postal preveč neuravnotežen za igre, ker procesor očitno uspešno kljubuje času, grafična pa se šibi in realno gledano nimam kakšne opazne koristi od njene "profi" narave, ker Autocad na navadnem Geforcu deluje brez problemov, tu pa nenehno prekladam razne "performance" gonilnike in mi ni jasno, kateri je bolj zanič. Autocad pa kot certified ne zazna niti tistih dveh uradnih prazgodovinskih HPjevih gonilnikov, ki bi jih moral. Največji nateg od pasivno hlajenih Geforcev 5 dalje

matonson ::

Kartic je kar nekaj. http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0...

Nobena pa ni ravno zmogljiva. Nima smisla. Za 500€ dobiš 3-krat zmogljivejši stacionarni računalnik.

rdecaluc ::

Pazi samo da ni slučajno "whitelistana" kartica, ter pa da se hlajenje prilega :D. Veliko sreče!
Est modus in rebus. ,typos

Mietzsche ::

rdecaluc je izjavil:

Pazi samo da ni slučajno "whitelistana" kartica, ter pa da se hlajenje prilega :D. Veliko sreče!

Whitelistana, a... povej mi kaj več o tem

rdecaluc ::

Ja, naprimer. Če je proizvajalec ne podpira v BIOSu.

Potem jo lahko vtakneš notri, ampak se bo računalnik obnašal kot da je ni. Pozanimaj se!

Na to pomislim samo zato ker še bedne Wifi ali UMTS kartice vse poblokirajo, zakaj nebi še tega?
Est modus in rebus. ,typos

Šimpanz ::

Predlagam ti da vzameš samo tako ki je podprta pri HP-ju da ne boš imel potem težav.

mat xxl ::

Ja in HP je znan po temu, da npr. namerno v biosu ne podpre standardnih UMTS kartic proizvajalcev, ki jih sam ne vgrajuje, tako da, kot so ti že svetovali predhodniki.....

Sicer pa, ko boš zamenjal grafiko, bo pa procesor prešvoh ...... zamenjaj cel notesnik 8770w se dobi že zelo ugodno .........


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravlja kdo prenosnike tukaj?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141772 (1000) Pyr0Beast
»

Novice iz ATi-jevih logov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
123130 (2566) fahrenGONE
»

Mobility Radeon 9800 - poslan z namenom, da prehiti vse

Oddelek: Novice / Grafične kartice
323834 (2398) nurmaln
»

Pretvorba Nvidia FX v Quadro

Oddelek: Strojna oprema
121666 (1408) iskra
»

Inno MX400 64Mb TV out

Oddelek: Navijanje
191438 (1211) Binji

Več podobnih tem