» »

Težava z dvema routerjema povezanima med sabo.

Težava z dvema routerjema povezanima med sabo.

Freezy ::

Torej dva routerja sem povezal med sabo, tako kot je prikazano na spodnji shemi. Seveda iz routerja 2 dostop do interneta ni možen. Kako lahko rešim zadevo. Bom rabil switch vezan pred oba routerja? Prvi router je TP-link tl-wr740n, drugi je d-link DIR-615.



Najlepša hvala.

Furbo ::

Kam si vklopil na ruterju 2 vštekal kabel iz ruterja 1?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Freezy ::

Ja.

Furbo ::

Eh popravljal sem post, pa sem se slabo izrazil. Torej v kateri priključek na routerju 2, si speljal kabel iz enke? Pomojem če daš na običajnega (ne WAN), bi lepo delalo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

NeMeTko ::

Odvisno, kaj in kako želiš doseči s tema dvema povezanima routerjema.

Najbolj preprosta varianta je, če drugi router preko enega od lan portov vključiš v prvi router (na lan port). V tem primeru v bistvu deluje kot switch.

Če pa drugega priklopiš preko wan porta v lan port na prvem routerju, se pa zadeva nekoliko 'zakomplicira', saj moraš upoštevati, da imaš sedaj dve ločeni omrežji, ki se ne smeta med seboj prekrivati, pravilno pa moraš tudi nastaviti default gateway na drugem routerju.

Freezy ::

NeMeTko je izjavil:

Odvisno, kaj in kako želiš doseči s tema dvema povezanima routerjema.

Najbolj preprosta varianta je, če drugi router preko enega od lan portov vključiš v prvi router (na lan port). V tem primeru v bistvu deluje kot switch.


To sem naredil, ampak sedaj nima dostopa računalnik priklopljen na prvi router. Dobim tako napako. Vse kar je priklopljeno na router 2 deluje.

darkolord ::

Izklopi DHCP server na enem od routerjev.

Freezy ::

Sem izklopil na prvem routerju, še vedno ne dela. Ko hočem dostopati do nastavitev routerjev preko 192.168.0.1, dobim včasih nastavitve od enega včasih pa od drugega, povsem naključno, ne glede na to kam sem povezan.

NeMeTko ::

Na obeh routerjih imaš definiran isti IP.

Da ti bo mreža pravilno delovala, ne smeš imeti istega IP naslova na dveh napravah.
DHCP strežnik nastavi, da bo delal na prvem routerju, saj ima ta prave podatke o internetnem dostopu, na drugem routerju ga pa izklopi.

Če bo prvi router imel nastavljen naslov 192.168.0.1, nastavi drugi router 192.168.0.10
DHCP strežnik nastavi, da bo podeljeval naslove v območju 192.168.0.20 do 192.168.0.50

Potem bi ti morale zadeve delovati (če nimaš še kakšne grehe skrite v svojih nastavitvah).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje preko dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
152864 (2431) Invictus
»

povezava 2 rutarjev

Oddelek: Omrežja in internet
202263 (1857) cordoba
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313617 (3091) NeMeTko
»

Povezava dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
127395 (6987) Leet1337
»

2 routerja povezava?!

Oddelek: Omrežja in internet
81520 (1369) iNN

Več podobnih tem