» »

Kateri 17 lcd monitor?

Kateri 17 lcd monitor?

smilyxx ::

Ravno se odločam za nakup novega monitorja in pristal sem na 17 palčnega LCD. A zanima me kateri je najboljsi v razmerju cena/kvaliteta. Prosim če navedete lastne izkušnje.

Lp

Save water.
drink beer.

Boky ::

Kaj pravite na Samsung 171S ?
Za to ceno ga bo treba narocit do 31.2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

tropinovec ::

jaz sem se po dolgem čakanju na 172T, ki bo morebiti nekoč čisto slučajno prišel v SLO, danes odločil za 171P, ki je po karakteristikah popolnoma enak 172T le da je malce debelejši na račun napajalnika, ki je že v ohišju, medtem ko je pri 172T ločen...
ima pa 171P tudi svoje prednosti:
frekvenco osveževanja (čeprav ta ni tako pomembna kot pri CRT) ima do 85 hz (172 ima do 75 hz), ima možnost obračanja ekrana (pivot funkcija) in pa soft touch tipke na sprednji strani:)) pa še izgleda zelo fino! (porsche design8-)
no, kakorkoli že - danes bo moj!


še nekaj testov SAMSUNG 171P:

test1

test2

test3

je pa res, da tudi 171P težko najdeš v trgovinah!

osebno se za model 171S ne bi odločil ker nima DVI izhoda, pa tudi kontrast je samo 350:1...namreč nekoč se je pisalo, da ni velike razlike v kvaliteti slike med digitalnim in analognim izhodom - še pred časom je bilo to res, sedaj pa je tehnologija izdelave LCD monitorjev tako napredovala - po vseh testih sodeč - da je razlika cca 15% v korist digitalne povezave - seveda pa je pogoj ustrezna grafična kartica.
:\ :)

Zgodovina sprememb…

zile ::

171P je grd. Bleh kakšen porche design. Poglej kakšne robove ima. kot kakšen bulk cheap 17 navaden monitor :D

||_^_|| ::

Zakaj je pa 172T tok oh in sploh monitor? (me res zanima, ker bom v bližnji prihodnosti mogoče 17"lcdja kupval)

Big_Al ::

171P pa notranji napajalnik??? I don't think so! Glede kvalitete slike ni debate - bomba od bombe (trenutno ga uporabljam in vse, ampak čisto vse vidim :o)). Design pa je zadeva vsakega posameznika. Meni osebno, zadnja stran - fenomenalna, spredaj.... ma kaj so mogli ta vlki okrogli on/off knof gor pripopat. Mi ni všeč!!

PeTe13 ::

Jst mam trnutno doma od LiteON-a LitePanel 170, pa je zadeva zelo vredu. Imam dober kontrast in 25ms odzivni čas, tako da igram igre brez problema.
Capitalism stole my virginity!

tropinovec ::

ja, napajalnik je dejansko zunaj - sem videl sedaj ko sem ga prinesel - vse ostalo pa : :D :)) :D
igre letijo POPOLNOMA tekoče (unreal, 2003, need for speed itd) tudi v WORDU ni problemov -hehe...8-)
seveda pa k temu pripomore tudi dober sistem:

AMD XP 2000
GeForce 4 TI4200 128 ram 8 x agp
512 ddr
nforce 2 plata....



:))

Zgodovina sprememb…

_WilL_ ::

Tudi sam imam Samsunga 171P. Z njim nisem imel nobenih problemov, uporabljam pa tako DVI, kot navadni vhod. Slika je defenitivno lepša preko DVI vhoda.
Oblika sama je stvar vsakega posameznika vendar mislim da je daleč najlepši LCD.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Ribicija ::

Tudi sam sem hotel kupiti 171P in ga imel celo doma. Pa sem ga potem vrnil ker mi ni bil všeč. Kot prvo me je motil širok rok (ga je kakih 5 cm). Kot drugo pa me je motilo da je monito precej odmaknjen od podlage. Se pravi spodnji rob slike mi je previsoko. Verjetno bom počakal na 172T, ki je bistveno drugačen in po velikosti tudi bistveno manjši. Samo kaj ko še Samsung ne ve kdaj bo ga lahko izdobavil.

MacGyver ::

Kup Iiyamo 17˝ 4314 Ut pa se ne bos zmotu, ga mam doma za en teden :) in je res super proti prejsnjemu. Kosta malo vec, niti ne tolk za 148.000. Vzemi ttga

smilyxx ::

kolk pol stane liyama? 340k? kaj pa zorni kot?

Lp
Save water.
drink beer.

||_^_|| ::

ribicija: To more bit problem pri našem uvozniku ker v nemčiji ga majo na zalogi.

MUC ::

Mi lahk en iz prve roke pove, brez unih specifikacij, kolk dobr se vid slika oz film na LCDju, če ga en gledaš direkt, ampak se recimo usedeš tko, da si mejhn pod kotom. A tut slika zgublja barve ipd, kot recimo na prenosnikih?

Ribicija ::

Morda, ampak v SLO sta dva uvoznika pa ne more dobiti niti en. Lahko pa da si ti gledal kakšen drug model in ne 172T.

||_^_|| ::

Ribicija:
17" TFT Samsung SyncMaster 172T MM 848,00€
tuki

PaJo ::

Hm...
Samo ce ima firma monitor na ceniku, to se ne pomeni da je tudi na zalogi>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MUC ::

A lahko kdo še men odgovori prosim?

PaJo ::

MUC:full je odvisno od posameznega monitorja, eni majo boljse ostali slabsi vidni kot. Najboljse je da sprobas zadevo na lastni mizi, da potem vidis ce ti ustreza. Recimo po specifikacijah majo vsi bolji monitorji kote vecje od 150 stopinj, tako da bi zadeva teoreticno morala delovat komot, ampak kakor ze pravim moras zadevo sprobat na lastni kozi.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

||_^_|| ::

PaJo: pri tej firmi če je neki na ceniku je tut na zalogi. Sm že dost stvari kupu.

MUC ::

Ima kdo že izkušnje z AOC 17", ki ga Anni prodaja za 125K?

Mercier ::

Jaz imam LG-jevega flatron lcd 782le, na matrox g550, povezano z DVI. Bil je grd šok za denarnico, ampak obžalujem le to, da ni še večji.

Razlika med anoalognim in digitalnim je občutna (vsaj pri meni). Priklopljen na DVI da popolnoma čisto sliko, na RGB pa se poznajo rahle lise, navadno pri črkah. Igre in filmi delajo BP, je pa res, da je treba nastaviti takrat svetlejšo sliko. CRT-ji so za te zadeve boljši.

smilyxx ::

||_^_||: A to naročaš po pošti , al greš u Munchen iskt?

Lp
Save water.
drink beer.

||_^_|| ::

Jst grem iskat. Po pošti pa nevem če pošiljajo sploh izven Nemčije.

smilyxx ::

Fanteki ne boste verjeli amap našel sem SAmsung 172T v Sloveniji. Prodajajo ga pri AGTju. Zakaj je 171P dražji kot 172 T ?

Lp
Save water.
drink beer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smilyxx ()

monster-x ::

sošolc ma od Ilyame pa je kr vredu... ene 150k al kok že stane...sam jst bi verjetn vzel če bi kupval samsunga

tropinovec ::

pri AGT-ju ga res imajo v ceniku - a si vprašal če ga imajo tudi na zalogi?? 8-O
171P pa je po mojem dražji, ker pač imajo še stare cene...namreč 171P je bil še nedavno tega zelo drag monitor, cene novih modelov LCD-jev pa so zadnje čase malce padle...

:\

Zgodovina sprememb…

Ashtray ::

Ribicija: "Kot drugo pa me je motilo da je monito precej odmaknjen od podlage..."
Sej je nastavljiv po višini =:-)))) Bi moral mal bolj pogledat.

171P je bomba od monitorja. Ga ne menjam. Izgled monitorja je pa stvar vsakega posameznika. Meni je všeč, najbolj pa je pomembna kvaliteta slike. To 171p vsekakor ima.

smilyxx ::

Pa če bi meli na izbiro 171P pa 172T kaj bi izbrali?

Lp
Save water.
drink beer.

Ashtray ::

171P
Ne bo ti žal.

PaJo ::

Jaz bi vsekakor izbral 172T, ker je novejsi model pa po mojih pojmih bolj funkcionlno uporaben in ima manjsi rob okoli samega zaslona.
Sploh pa ne morem verjet da ma nekdo te monitorje v SLO na zalogi. Ce ne bi bil jutri praznik bi ze klical ce majo se kakega 191T:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Ashtray ::

Ne razumem, zakaj te tak moti rob okoli zaslona. Kaj gledaš, rob ali sliko? Če je novejše, še ne pomeni, da je boljše.
Glede dobavljivosti, js sm svojga 171p dobu v trgovini. Plačal , odnesel in se nisem mogel načudit, da je to sploh mogoče. =:-))))

zile ::

172T bi bla moja odločitev. Sem že "zacahnu" steno :D .Bo kar naenkrat prazna miza. Komaj čakam ta občutek 8-)

PaJo ::

Glej fora je v tem, da ce si ze kupim LCD monitor naj bo taki, da bo po mojem okusu. 171p je cisto cool, samo ni to to kar bi jaz imel na mizi, pa bodi brez skrbi, sem ta monitor imel sanso testiral ze pol leta nazaj. No v glavnem raje sedaj pocakam, kot pa da sem potem par let nezadovoljen z monitorjem, ampank ne da bi bil nezadovoljen glede slike, ampak pac vcasih so malenkosti tiste ki odlocajo. Isto kod takrat, ko si avto po zelji kopujes in ves da ga bos imel se vsaj 5 let, isto je po moje z monitorjem. Tako je vsaj moje malo mnenje:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

urkoman ::

Lp, ce te zanimajo LCDji, jih lahko prides pogledat na Dunajsko 51, Laser computer d.o.o.
Imajo na ogled vec razlicnih LCDjov, se usedes za vsakega in se sam odlocis kateri model!
Lp URko

Wolverine ::

Samsung 172T AGT nima na zalogi oz vsaj ni imel, ko sem prejsni teden klical.
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ilyama vs samsung

Oddelek: Kaj kupiti
431772 (1364) koyotee
»

Lcd Samsung 152T ali 172T

Oddelek: Kaj kupiti
462353 (1592) tropinovec
»

ilyama,samsung ali sony

Oddelek: Kaj kupiti
201228 (941) Lion25
»

LCD pocenitev?!?

Oddelek: Kaj kupiti
292300 (1157) LojzePek
»

Samsung ali Hercules?

Oddelek: Kaj kupiti
171577 (1253) FANATIK

Več podobnih tem