» »

LG Optimus 4X HD

LG Optimus 4X HD

klinker ::

Evo, ta 4S bi po moje bil dober primer za nakup...

http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

...se za par 10EUR mu znisas ceno, pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

SLO_Matej ::

matichy je izjavil:

Izbral bi Lumio ne glede da ima samo 2x1,5Ghz, x4 pa ima 4x 1,5GHz ?? Pobere Android več kot WP8? Nekako imam tako nazadnjaško predstavo o WP8. IPhone mi je pa malce predrag, rabljenega pa ne upam kupiti ...
LP

Ne skrbi glede šibkejšega procesorja v Windows Phonu. Je zelo hiter, tekoč in stabilen sistem. Zagotovo ti bo deloval lepše in hitrejše kot Android, sploh ko boš namestil več aplikacij (pri WP upočasnitve ne bo). Poglej spodnji videoposnetek, ki prikazuje hitrost dvojedrnega procesorja v Lumii 920 proti štirijedrnemu procesorju v Nexus 7 (Lumia je vedno hitrejša):


Tudi kar se tiče snemanja raznih koncertov, bo poleg odlične, nestresene slike, tudi Lumia 920 posnela kakovosten zvok (poglej si posnetke na YouTubu).



Je pa iz Nemčije brez vezave sedaj precej ugodna (tudi cenejša kot pri nas z vezavo): http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach...

klinker ::

Hmm, privlacna cena...se rabljene na bolhi so drazje ;((

Te primerjave ki si prilepu pa po moje niso lih na mestu. Vem kako snema iPhone 4S npr in je dalec od teh zmazkov v teh videih. Se moj N4 snema boljse od tega kar je v prvem videu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

SLO_Matej ::

klinker je izjavil:

Te primerjave ki si prilepu pa po moje niso lih na mestu. Vem kako snema iPhone 4S npr in je dalec od teh zmazkov v teh videih. Se moj N4 snema boljse od tega kar je v prvem videu.

Jah, dvomim, da so uporabniki YouTuba šli predelovat te posnetke. Kakorkoli, ti verjamem, da iPhone snema dobro, ampak očitno ne več, ko mu ob bok postaviš Lumio. ;)

klinker ::

Ehh, ker je na YT malo ustimanih videov v prid raznim igrackam, sploh pa je to nardit lazje kot zmontirat tak video kot si jih ti prilepu, cisto usput zadeva.
Pac, sam vem da 4s takih zmazkov ne dela, 5ka pa ce se ne motim ima se boljso kamero. Ne recem da ni mozno da Lumia snema boljse, samo iPhone pac tako slabih posnetkov ne dela. Imam frenda s 4S ki vedno na kaki zurki, po diskacih al pa koncertih snema z njim in so posnetki vsi presenetljivo dobri. Tudi zvok mi ne stima. V Ambasadi, kjer so db kar konkretni se se vedno dobro slisi, kjer pa moj N4 ze zdavnaj clipa, recimo in ne cujes prav nic.

seminal ::

http://forum.xda-developers.com/showthr...
Se opazi razlika pri meni.

Mr.B ::

Dan, fantje.
Vprašanje se v tem cenovnem razredu še vedno splača kupiti LG Optimus 4X HD, ali je kaj boljšega za isto ceno.
"vezave itd me ne zanimajo"
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

thramos ::

Za 250 € se meni zdi trenutno odličen nakup.

thebeya1 ::

imam en problem... malo prej mi je javilo posodobitev sistema, sem kliknila, zdaj pa se mi telefon noče nazaj prižgat oz. sem v clockworkmod recovery in ne morem nič nardit. HELP?

klinker ::

Se pravi je bil fon rootan, itd ;)
Poberi si rom iz xda, skopiraj ga na sd kartico in flashaj v clockwork recovery.

Tu mas rome za ta fon... http://forum.xda-developers.com/forumdi...

thebeya1 ::

Pojma nimam, kako se to naredi, tak da lepo lepo lepo prosim, če mi na hitro obrazložiš zadevo.

koyotee ::

Se ne da na hitro, imaš navodila na linku.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

klinker ::

thebeya1 je izjavil:

Pojma nimam, kako se to naredi, tak da lepo lepo lepo prosim, če mi na hitro obrazložiš zadevo.


No, bom izbral SlimBean rom, ga uporabljam na svojem LG N4
Poberi si rom, tukaj.... http://tinyw.in/jF0m
...ter slim gapps (google aplikacije) tukaj.... http://www.slimroms.net/index.php/downl...

Oboje skopiraj na sd kartico, bootaj telefon v clockwork recovery. V CWM (clockwork recovery) izber wipe data/factory reset, wipe cache, nato pejdi pod mounts and storage in izberi format system, format data in format cache.
Zdaj pojdi nazaj na prvi meni, izberi install zip from sd card, izberi external storage ali external sd card (ne vem kako ima optimus to), najdi lokacijo kjer si shranla rom in gappse, ter jih flashaj.

Mavrik ::

To bo jasno pobrisalo vse nastavitve, SMSe, kontakte ipd. s tvojega telefona.
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

Si prebral gor da ji sploh bootat noce.

dragonlord ::

A se je se komu updatel telefon na novo?Mislim na uradni update?
Lp

Tac20 ::

Najde mi ga, je kakšen release kaj je novega?

dragonlord ::

Nimam pojma meni zdaj kaze v zgornjem levem kotu ikono sveta oziroma zemlje?Zakaj pa nimam pojma...

Dr_M ::

A je mogoce 20B? LG prakticno nikoli ne izda release notea, se pa predvideva, da ima ta update popravljeno ranljivost z digitalnim podpisovanjem.

Tac20 ::

v20b ja

Tea86 ::

Ko me nekdo kliče, mi telefon zazna številko in ne imena klicatelja, spodaj pa piše Hrvaška.. Kaj storiti? To se zgodi samo številkam z 00386 spredaj...drugače ne.

LG kupljen pri Mobitelu a ne najde posodobitve, drug kupljen v Avstriji najde takoj posodobitev. Probam kar prek LG PC SUITE?

Pinzl ::

Mi lahko kdo na kratko pove kako se telefon unroota? Ker noče naložit nove posodobitve ker je root suspected...
Moram narest hard reset ali gre tudi brez tega?

Pithlit ::

Glede na to da je rootan... imaš supersu... in posledično "Full unroot" opcijo. Mogoče če probaš tisto kliknit?
Life is as complicated as we make it...

Pinzl ::

Oi, hvala za odgovor, nisem imel supersu, imel sem superuser gor, ki pa nima(oz.je nisem našel) full unroot opcije,(ima ota survival in temp unroot) sem pa nato prebral za to možnost z supersu, tako da mi je uspelo.

suhi99 ::

Zdravo,

sem kupil LG Optimus 4xHD pa me nekaj zanima

zvečer imam napolnjenega 100%, zjutraj je le še 85% brez wifi-ja ali interneta, zjutraj pričnem uporabljati viber ali internet cca. 30min, in je baterije le še cca. 70%.

je to normalno???

se pa ne spoznam ravno na tele pametne telefone, sem povprečni uporabnik

hvala za odg.

klemenSLO ::

Ne to ni normalno. Ponoči ti nima kaj več kot nekaj % za porabit. Verjetno imaš nameščeno kako aplikacijo ki aktivno porablja baterijo oziroma ne pusti da gre telefon v 'deep sleep'.
facebook sync? gps? kaka vremenska aplikacija ki se nenehno konekta na net?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

WaterBoy ::

Imam vprašanje: Prijatel ima ta telefon že nekaj časa in mu mobilni internet ne deluje. WiFI dela normalno, če pa vklopi mobilni internet se mu pokaže ikona vendar internet ne deluje. Reset telefona en deluje, hard reset še ne želi narediti.

Se mogoče komu sanja kaj bi to bilo narobe.

suhi99 ::

Kar je bilo v originalu gor, sem ga zamenjal po 6 dneh, so mi na servisu dali novega, in že takoj ista pesem.

Kar je gor v originalu + viber sem naštimal, ostalo original, sej k so mi prvega zmenjali niso nič rekli kaj je narobe.

Men je to ful čudno, pa neki berem o peti celici za spanje.

Moj nima nič celic, hahaha

hvala za odg., če ma pa še kdo kakšno idejo mi pa prosim naj javi

hvala

Qcube ::

Si mogoče instaliral skype? Meni je skype največ praznil baterijo, viber skoraj nič.

suhi99 ::

samo viber inštaliral pri prvem in pri drugem

čisto nič drugega

vmes sem zdej menjal 3 telefona, alcatel, sony in LG L7 pa čez noč pojejo max 4%, un super truper z peto celico pa 15%??

jaz ne vem kaj je to...

:'(

Invictus ::

Jaz ga imam pol leta. Telefon drugače kul hardwarsko, ampak na softwaru bi se dalo ziher kaj bolje naredit.

Baterija zdrži en dan. Sam sem si dokupil 4800mAh baterijo in zdaj mi zdrži 2 dni.

LG ne podpira več tega telefona. Za njega ne bo nobene nadgradnje.

Trenutno gledam kateri custom ROM bi dal gor.

http://www.idroidspace.com/5-best-custo...

Ima kdo kake izkušnje?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

suhi99 je izjavil:

zvečer imam napolnjenega 100%, zjutraj je le še 85% brez wifi-ja ali interneta, zjutraj pričnem uporabljati viber ali internet cca. 30min, in je baterije le še cca. 70%.

1. Polni telefon čez noč. Nizka tarifa (če imaš dvotarifni števec) + ko se zbudiš je na 100%. Pa ni ti treba do večera panike zganjat.
2. Kalibriraj baterijo.
3. Nič čudnega ni če ti baterijo na začetku 'kuri' 10 in več % v pol ure ali uri... pa pol na koncu trmasto vztraja na 5%.
4. Poglej porabnike. Settings -> Power Saver -> Battery Use
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

Pithlit je izjavil:

suhi99 je izjavil:

zvečer imam napolnjenega 100%, zjutraj je le še 85% brez wifi-ja ali interneta, zjutraj pričnem uporabljati viber ali internet cca. 30min, in je baterije le še cca. 70%.

1. Polni telefon čez noč. Nizka tarifa (če imaš dvotarifni števec) + ko se zbudiš je na 100%. Pa ni ti treba do večera panike zganjat.
2. Kalibriraj baterijo.
3. Nič čudnega ni če ti baterijo na začetku 'kuri' 10 in več % v pol ure ali uri... pa pol na koncu trmasto vztraja na 5%.
4. Poglej porabnike. Settings -> Power Saver -> Battery Use



prosim ne rečit, naj zbriše battery statse..
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Hej, sestra ima ta telefon in bi ji mogoce dal kak custom, ali uradni iz tujjne ROM, ki bi imel podporo za Miracast. Je kdo uspel zrihtat na Optimus 4X?

Qcube ::

Pred par dnevi sem naložil CyanogenMod (stable verzijo Android 4.2.2) in sem zelo zadovoljen. Pravzaprav imam občutek kot da sem kupil nov telefon. Toliko novosti v primerjavi z LG 4.1.2 da sem porabil kar nekaj ur za it skozi vse možne nastavitve. Vse dela neverjetno gladko in hitro.

Vrstni red za namestitev je bila: root->unlock->clockwork touch recovery->CyanogenMod->GoogleApps.

Priporočam vsem ki želijo posodobiti na novejši Android in jim ni pomembna garancija.

Lonsarg ::

Posodabljat pa je še lažje, ker greš samo v Cyanogen Updates pod nastavitvami, najdeš updajte in klikneš:)

Invictus ::

Sem sem kupil zanj dodatno baterijo (Onite 4800 mAh, ima jo amazon.de) in zdaj je telefon postal res uporaben.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perkot ::

Imam probleme z LG Optimus 4x HD.
Zanima me če ima še kdo takšne probleme in če se jih da rešiti. Trenutno jih rešujem z Launcherji.
Naložen imam android 4.1.2 in vsakič ko zapustim aplikacijo se mi mora "home screen" osvežiti prav tako tudi meni. Osvežitev traja tudi do 30 sekund, da se sploh pojavijo ikone. Enak problem se ponovi med nalaganjem novih aplikacij.

geniusone ::

perkot je izjavil:

Imam probleme z LG Optimus 4x HD.
Zanima me če ima še kdo takšne probleme in če se jih da rešiti. Trenutno jih rešujem z Launcherji.
Naložen imam android 4.1.2 in vsakič ko zapustim aplikacijo se mi mora "home screen" osvežiti prav tako tudi meni. Osvežitev traja tudi do 30 sekund, da se sploh pojavijo ikone. Enak problem se ponovi med nalaganjem novih aplikacij.



Daj ga na tovarniške nastavitve, če ne bo šlo ga pošlji na servis. Imel isti problem na koncu so menjali matično...

perkot ::

Hvala za odgovor. Sem ga že prej poenostavil pa je še vedno isti problem tako da mi očitno ne preostane drugega kot servis :P

Qcube ::

Lahko prosim nekdo poskusi odpreti ta youtube video in mi pove če je prikazan kot side-by-side 3D ali je samo ena slika(predvajano iz browserja,ne youtube aplikacije). Meni prikaže eno sliko na HQ quality, na LQ pa dve eno ob drugi. Samo preverjam ali je napaka v Cyanogenmod ali je to normalno za ta telefon.

Pithlit ::

Dela... firefox na stock ROM-u.
Life is as complicated as we make it...

Qcube ::

Nisem prepričan, če je to kar si videla v Firefoxu tisto kar sem spraševal. Tudi meni dela na 360p v firefoxu. Zanima me če dela na 720p s strojnim dekoderjem. V stock brskalniku(ne firefox) na youtubue(mobile) je možno preklapljati med HQ in LQ s tisto rdečo tipko. Zanima me če je slika side-by-side v HQ načinu, ker v tem primeru je vključen strojni odkodirnik in meni prikaže samo eno sliko in ne dve. Zdaj ne vem ali je problem v Cyanogenmod driverjih ali je pač hardverska limitacija da ne podpira 3D frame-packing. V BSplayerju s softverskim odkodiranjem dela ok do 720p, kar je sicer dovolj ampak vseeno bi raje videl da dela s strojnim, če bi šlo.

Pithlit ::

Qcube je izjavil:

Nisem prepričan, če je to kar si videla v Firefoxu tisto kar sem spraševal. Tudi meni dela na 360p v firefoxu.

Če misliš da ne vem kako izgleda HD (še posebej pa 360p) se pač motiš.

Samo zate: Stock ROM, Youtube aplikacija, HQ - dela ko šus. Happy? Za stock browser pa ne vem ker je letel s telefona takoj ko je bilo mogoče.
Life is as complicated as we make it...

Qcube ::

Ok. Hvala.

pushte ::

Prosim za pomoč.
Kako naj naložim room na ta telefon?
Sedaj imam originalnega 4.1.2. kaj mi priporočate.
Kje je opisan postopek in ostalo kako naložit in kje dobim custom ROM?

Pithlit ::

Room bolj težko. Je telefon odločno premajhen za takšen podvig.

ROM je pa druga zgodba. Sam v tvojem primeru bi se temu početju izognila v širokem loku... ker obstaja velika možnost da se bo zgodba končala z jokom. Če pa bi to vseeno rad počel pa poglej na XDA.

Moje priporočilo? Jaz ti priporočam (zelo toplo) da lepo preživiš s tem kar imaš. Ker ti čisto nič ne fali.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Stable verzija Cyanogenmoda deluje brez napak: http://download.cyanogenmod.org/?type=s.... Navodila so tukaj: http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_C..., kako ga rootaš pa tu: http://forum.xda-developers.com/showthr...

Nobena jedrska znanost ni. Seveda pa, če kaj zajebeš, telefon lahko postane neuporaben in brez garancije.

Tac20 ::

Evo na kratko, ker sem se pred kratkim ukvarjal ravno s flashanjem svojega telefona.

Bottom line: niti en ROM ni tak da ne bi imel buggov za Lg4xhd, najbolj od vsega zajebava kamera (ampak se da zrihtat). Skoraj vsak custom ROM ima neko stvar ki te živcira (2x moraš pritisniti power button za wake, kamera crasha, če dela kamera ne dela sprednja kamera, itd. itd.).

Stvari, ki me najbolj moti od vsega je naslednja:

Vsi višji androidi od 4.1.2, (mogoče tudi 4.2?), nimajo več te opcije ko dobiš mms, se mobile data vklopi, se mms prenese in izklopi. Potrebno je ves čas imeti vklopljene podatke za sprejemanje mms, kar je nedopustno.

Potem flashanje nazaj na stock LG rom je pa tudi rahel pain in the ass, preden pogruntas kako gre zadeva skozi.

Se pa da, bi pa to odsvetoval za ta telefon, ker dela stock ROM res OK, v primerjavi s tem kar sem preizkusil.

thramos ::

2x moraš pritisniti power button za wake


Ups, res je ja, cyanogenmod ma tole. Sem se že navadil, da sploh ne opazim ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022696 (11544) boris82
»

LG Optimus G2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8714218 (8552) matjash
»

Izbira mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
144558 (4263) Chev
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827291 (5736) lvlOne

Več podobnih tem