» »

LG Optimus 4X HD

LG Optimus 4X HD

Pithlit ::

Aplikacije niso ravno za vse telefone. Če aplikacija ni narejena z tvoj telefon ti je play store niti ponudil ne bo za namestitev.

Boljši kot je telefon, več aplikacij teče na njemu (in, seveda, boljše).

Glede na to da je cena praktično enaka, nimaš kaj razmišljat:
http://www.phonearena.com/phones/compar...
Life is as complicated as we make it...

Dr_M ::

Evo, sem dal telefon zrihtat (prah pod steklom). So vse lepo scistili in celo zamenjali celo ohisje in touch panel, brez kompliciranja. Vse skupaj je trajalo manj kot en teden, od oddaje telefona na mobitelovem centru v city parku, do prihoda telefona nazaj.

Vse pohvale servisu Vama trade.

seminal ::

Aha, jaz tudi že mam malo praha. Kaj to se lahko da večkrat spucat v garanciji? al je čudno to nosit večkrat tja?

LP

sm1x ::

Jutri imam namen kupit ta telefon pri simobilu. V paketu Orto Smart stane le 200€, kar se mi zdi daleč najboljša ponudba (price - performance wise) na trgu.
Popravite me, če se motim, da ne naredim napake. :)

Invictus ::

ne vem

sam sploh ne bi več kupoval androida

kljub dobremu hardveru se zmeraj bremza ..

crap ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

ne vem

sam sploh ne bi več kupoval androida

kljub dobremu hardveru se zmeraj bremza ..

crap ...

apple f*g >:D

lg 4x je top deal kar se tiče p/p
#brezpodpisa

Invictus ::

Saj ga imam.

Lgja namreč ... p/p hardversko je res top

crap od crapa

kot vsak android

in nimam apple. sem bolj blackberry fan ... ni vsak android hater apple fag

mimogrede, ta f*g community je daleč največji med androidovci ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

crap v kakem smislu ?
#brezpodpisa

Invictus ::

dober hardver ki ga uniči slab softver

android je windows današnjega časa

odzivnost je slaba ... ko kliknem na klice ali kontakte, naj bi vsaj to delalo v trenutku ... za prioritete procesov še niso slišali ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hojnikb ::

če maš miljon appov ki ždijo v ozadju potem res ni čudno, da vseskupaj trokira. Meni je že stari desire delal ok, onex ki ga mam pa sedaj, je pa itk raketa.Nobenega zatikanja..
#brezpodpisa

Halfdead987 ::

hojnikb je izjavil:

če maš miljon appov ki ždijo v ozadju potem res ni čudno, da vseskupaj trokira. Meni je že stari desire delal ok, onex ki ga mam pa sedaj, je pa itk raketa.Nobenega zatikanja..

You forgot to add that you use custom rom ;)

hojnikb ::

tudi z stock romom je bilo isto..

vsaj na onex..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

s1m0n ::

Ko dojameš kaj vse lahko na androidu počneš je vse ostalo po domače dr*k. Resno ne vem kaj eni delate meni 4x dela 1A. Hitrost odpiranje kakšnega imenika/telefon/aplikacije ali kaj podobno je logično počasnejša če je telefon miroval. Drugače se odpira 1,2...

SLO_Matej ::

Invictus je izjavil:

dober hardver ki ga uniči slab softver

android je windows današnjega časa

odzivnost je slaba ... ko kliknem na klice ali kontakte, naj bi vsaj to delalo v trenutku ... za prioritete procesov še niso slišali ...

No, no. Če bi preizkusil kakšen Windows Phone bi spremenil mnenje. Sicer pa se strinjam glede slabega softwara.

s1m0n je izjavil:

Hitrost odpiranje kakšnega imenika/telefon/aplikacije ali kaj podobno je logično počasnejša če je telefon miroval. Drugače se odpira 1,2...

Ne, ni logično. No, mogoče za Android uporabnike, vajene čakanja.

hojnikb ::

težava ni v androidu, ampak v bloatu, ki ga dobimo že v štartu in ki se nabere tekom uporabe...
#brezpodpisa

Invictus ::

Windows phone laufa O.K. Glede na ponavadi slabsi hardver je bolj odziven ...

Microsoft pac zna uporabljat prioritete procesov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s1m0n ::

Težava je v uporabniku, ki je navajen uporabe uskubljenih sistemov kot sta to iOS in WP8 (priznam nobeden ni slab / imam tudi HTC 8S in kar se hitrosti in UIja tiče je bomba). Ampak žal ga ni preko zmožnosti Androida!

Halfdead987 ::

SLO_Matej je izjavil:

Invictus je izjavil:

dober hardver ki ga uniči slab softver

android je windows današnjega časa

odzivnost je slaba ... ko kliknem na klice ali kontakte, naj bi vsaj to delalo v trenutku ... za prioritete procesov še niso slišali ...

No, no. Če bi preizkusil kakšen Windows Phone bi spremenil mnenje. Sicer pa se strinjam glede slabega softwara.

s1m0n je izjavil:

Hitrost odpiranje kakšnega imenika/telefon/aplikacije ali kaj podobno je logično počasnejša če je telefon miroval. Drugače se odpira 1,2...

Ne, ni logično. No, mogoče za Android uporabnike, vajene čakanja.

Prosim,ne vsiljuj WP z svojim Storu na katerem je 5 aplikacij. Vštete vse od Microsofta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SLO_Matej ()

HeMan ::

Invictus je izjavil:

dober hardver ki ga uniči slab softver

android je windows današnjega časa

odzivnost je slaba ... ko kliknem na klice ali kontakte, naj bi vsaj to delalo v trenutku ... za prioritete procesov še niso slišali ...



Jaz tudi tega ne razumem. V osnovi je še vedno telefon in te stvari bi morale biti na tako močnih računalnikih pa ja hitrejšte. Tudi mene zelo moti.

Kar se tiče pa aplikacij v ozadju. A zdaj naj pa povrprečni uporabnik razmišlja še o tem kaj bo xy aplikacija počela, ko je ne bo uporabljal? Heh.

Aramis ::

imam lg p 880 in naložen JB... pa mi dela gladko brez problemov. Res pa, da nimam vsega možnega šrota iz playa naloženega. Tistih 10 aplikacij, kar res potrebujem.

Invictus ::

Zakaj pa bi stevilo nalozenih aplikacij vplivalo na hitrost ce ne laufajo????????

Ampak tocno to se dogaja. Pa sem spucal zadevo da imam gor samo najnujnejse. Da ne govorim o tem da se aplikacije same startajo in laufajo v ozadju ...

In spet moras rootat telefon da to izklopis. Ce je kak drug nacin, prosim ... Dam za pivo ...

Preprosto hocem imeti kontrolo nad telefonom in odzivnost. A je to tako tezko razumet?

BTW. Blackberry Z10 je zakon. Skoda ker sem ze vezan z androidom na Simobil ...;(
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sm1x ::

Pred dobrim tednom sem kupil telefon ... sicer sem ŠE KAR zadovoljen, a me precej stvari tudi moti. Updatal sem ga na jelly bean. Za sam sistem telefon kuri okrog 700MB rama, ostane mu le še 300. Glede na to, da naj bi bil to high end telefon (kar se tiče strojne opreme), sem na čase negativno presenečen, npr. angry birds na čase laggajo čisto preveč - random fps dropi etc. Pa so to angry birds in ne nek super požrešen špil. Ima kdo kak nasvet za boljše delovanje telefona?

Tac20 ::

Tole z ramom je res, jst skos prtiskam tist gum za clear ram ko končam z opravili in se giba poraba med 550-650. Igre meni ne laggajo nič, nobena, ki sem jo preizkusil do sedaj (tudi te angry birds).

sm1x ::

A imaš jelly bean? Kolega je imel ice cream sandwich prej pa mu je manj rama požrlo. Kar se pa tiče laga pa res ne vem, zakaj je ... :S

Tac20 ::

Imam jelly bean, ICS mi je delal lepše bolj tekoče in žrl manj rama.

Res pa da mi je Jelly Bean kot OS bolj všeč in vseeno ne bom šel downgrejdat zaradi tega, ker ima kar nekaj dodatnih uporabnih funkcionalnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

sm1x ::

Popravek, v povprečju mi v stanju pripravljenosti žre 750-800 rama. Res ne vem, kaj ga tko zabija ...
Kakor sem rekel, če ima kdo kak predlog, kaj bi bil lahko vzrok, se priporočam. :D

Invictus ::

A obstaja kak stock Android za ta telefon?

Cyanogenmod obstaja, ampak Bluetooth še ne dela. jaz ga pa kar precej rabim ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Pa dejte nehat jokat okol tega rama no... ram je tam zato da se ga rabi! Prosti ram ne koristi prav ničemur. Je android že dost brihten da ram sprosti ko ga potrebuje. Če boste imeli 700MB fraj od tistih ~950MB telefon ne bo delal nič boljše kot sedaj ko imate fraj 'le' 200MB. Kvečjemu slabše.

Al ste vi tisti ki kupijo 8GB rama zato da je 6GB neizkoriščenega pa se vam pol to fajn zdi?

Invictus: a prek pc suite ti ne gre s stock povozit CM?
Life is as complicated as we make it...

sm1x ::

Ja ok, sej glede rama razumem. Samo kako ma lahko en 200 manjšo porabo kot jaz? Pa zakaj mi telefon zatika pri povsem običajnih aplikacijah (spet bom dal za primer angry birds)?

hojnikb ::

Problem zatikanja ni v zasedenem ramu, ampak v kakih background appih, ki odžirajo resource..
#brezpodpisa

Pithlit ::

sm1x je izjavil:

Samo kako ma lahko en 200 manjšo porabo kot jaz?

Moggoče zato ker ima povsem druge aplikacije kot ti?

Ponovno... ram je tam zato da se ga rabi. Ne pa zato da se okol hvališ kolk ga imaš fraj (izpadeš bolj glup kot ne). Jaz ga imam trenutno fraj celih 155MB, pa se nič ne zatika. In če zalaufam RR3 se tudi ne bo nič zatikalo (na JB jim je celo ratalo to malo bolj porihtat pa zadeva 'koči' neprimerno manj kot na ICS).
Life is as complicated as we make it...

sm1x ::

Lol, nisem mel nikakršnega namena se hvalit. Rama mi pa isto pokuri zdaj, ko mam 10 aplikacij extra kot takrat, ko jih nisem mel nič.

Pa sej glede rama mi je vseeno, vem da je tam zato, da se nuca. Ne vem pa, zakaj mi telefon šteka pri običajni opravilih. Imaš morda kak nasvet za to?

Invictus ::

Pithlit je izjavil:


Invictus: a prek pc suite ti ne gre s stock povozit CM?

Saj ga niti inštaliral nisem. Pač bluetooth not working ni zame opcija ...

sm1x je izjavil:

Lol, nisem mel nikakršnega namena se hvalit. Rama mi pa isto pokuri zdaj, ko mam 10 aplikacij extra kot takrat, ko jih nisem mel nič.

Pa sej glede rama mi je vseeno, vem da je tam zato, da se nuca. Ne vem pa, zakaj mi telefon šteka pri običajni opravilih. Imaš morda kak nasvet za to?

Kupi si Windows phone ali Blackberry ali Iphone ...

Tam to dela ...

Ima kdo izkušnje s Slimbean? Zgleda kar fajn okrnjena verzija ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

klinker ::

Slimbean je AOSP based. Jst ga furam na N4 ter SGS2 in na obeh deluje super. No, na SGS2 seveda malo slabse kot na N4, ampak vseeno boljse od vsega kar sem na njem sprobal.

windigo ::

sm1x je izjavil:

Glede na to, da naj bi bil to high end telefon (kar se tiče strojne opreme), sem na čase negativno presenečen, npr. angry birds na čase laggajo čisto preveč - random fps dropi etc.

Pri meni je to, da sem zbrisal facebook widget ven iz launcherja, naredilo en manjši čudež pri hitrosti delovanja telefona. Seveda ni nujno, da ga bo tudi tebi, zato si v opcijah za razvojnike vklopi sledenje procesom in si poglej, kaj ti žre cpu, rabiš pa razumet nekje približno, kaj se dogaja.

s1m0n ::

A še komu gre na živce, da pri JB video snema s 30 sličicami na sekundo ?
Prej sem lahko brez problema predvajal posneto direktno na tv (dlna) a zdaj prav zaradi teh 30fps ne gre in ne gre!
In moram vsak filmček pretvarjat, da ga televizija prebavi.

matichy ::

Lep pozdrav!
Imam eno vprašanje in sicer: Sem glasbenik in dostikrat bi rad na telefon posnel kakšen filmček kar z odra. Zanima me pa predvsem kvaliteta "glasbe", ki jo posname kamera.
Pri zdejšnem HTC Legend mi vse hrši in ni moč prepoznati komada, zanima me kako je to rešeno pri temu?
Hvala in LP

RazzorX ::

Kvaliteta mikrofona za snemanje je na tem telefonu precej zanič, tako da s tem namenom ga ne kupuj.

matichy ::

RazzorX je izjavil:

Kvaliteta mikrofona za snemanje je na tem telefonu precej zanič, tako da s tem namenom ga ne kupuj.

Potem praviš da vse šumi al kako?

klinker ::

Pa sej to bo na vsakem fonu, ker tej mici ne prenesejo kaj dosti db in grejo v clip zelo hitro.
Obstaja pa za iPhone-a ena profi zadevica za glasbenike ki radi snemarijo...pocekiraj malo na thomman.de ker sem pozabu kere firme je ;)

RazzorX ::

Ja na večini telefonov so mikrofoni bolj švoh, ampak na tem LG-ju je pa še posebej slab.

klinker ::

Evo...za muzicare z iPhone-om ;)

http://www.thomann.de/gb/rode_ixy.htm

Drugace pa ta igracka tudi raztura... http://www.thomann.de/gb/tascam_dr100_m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

matichy ::

Aha. No sej jaz imam zoom za snemanje samo vedno je zanimivo kaj tko na hitrco posneti. Kateri telefon razen applea pa mislite da bi bil boljsi pri tem. Je lg optimus g boljsi ?
Hvala za odgovor lp

klinker ::

Poskusi najdet kake primerjave za to, ker naceloma malo folka zanima audio recording na fonu. Moj N4 sem tudi opazu da je bolj svoh na tem podrocju, cim je malo vecja glasnost in so prisotne nizje frekvence gre v mic v clip in samo hresci :|
Skoda ker take igracke kot je una od Rode delajo samo za Apple, ampak je nekako tudi logicno, glede na to da je teh Androidov eno morje, pa vsake 3 mesce nov model zunaj ;((
Drugace pa bi ti kar priporocal kaj od Apple-a ce bi rad se kaj vec z glasbo ustvarjal na mobilni platformi ker imas dosti res dobrih appov in kulturnega hardwareja za iOS. Das kakega stotaka vec za kak rabljen iPhone 4S, pa je ;)

SLO_Matej ::

matichy je izjavil:

Aha. No sej jaz imam zoom za snemanje samo vedno je zanimivo kaj tko na hitrco posneti. Kateri telefon razen applea pa mislite da bi bil boljsi pri tem. Je lg optimus g boljsi ?
Hvala za odgovor lp

Nokia Lumia 1020: https://slo-tech.com/forum/t525522/p409...

matichy ::

SLO_Matej je izjavil:

matichy je izjavil:

Aha. No sej jaz imam zoom za snemanje samo vedno je zanimivo kaj tko na hitrco posneti. Kateri telefon razen applea pa mislite da bi bil boljsi pri tem. Je lg optimus g boljsi ?
Hvala za odgovor lp

Nokia Lumia 1020: https://slo-tech.com/forum/t525522/p409...

Huh ta je pa kar draga. Kaj pa pravite na lumia 920 vs optimus 4x. Se splaca za njo odsteti vec in dobiti slamsi hardwere ampak boljsi video in zvok ? Kako pa je kaj wp8 vs android ?
Hvala

SLO_Matej ::

matichy je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

matichy je izjavil:

Aha. No sej jaz imam zoom za snemanje samo vedno je zanimivo kaj tko na hitrco posneti. Kateri telefon razen applea pa mislite da bi bil boljsi pri tem. Je lg optimus g boljsi ?
Hvala za odgovor lp

Nokia Lumia 1020: https://slo-tech.com/forum/t525522/p409...

Huh ta je pa kar draga. Kaj pa pravite na lumia 920 vs optimus 4x. Se splaca za njo odsteti vec in dobiti slamsi hardwere ampak boljsi video in zvok ? Kako pa je kaj wp8 vs android ?
Hvala

Niti ne bo tako draga: http://www.gsmarena.com/vodafone_german... Če pa želiš telefon sedaj, potem pa bi ti jaz bolj priporočal Lumio 920, saj je kamera tam zares odlična, sploh v temnejših pogojih, pri snemanju videa pa ima optično stabilizacijo. Poglej si test: http://tehnik.mobitel.si/nokia-lumia-92... Ne glede na šibkejši procesor bo Lumia z WP8 zagotovo delovala bolj tekoče in z manj oz. brez zatikanj. Če te zanima še kaj konkretnega o Lumii 920 ali WP8 povprašaj raje v temi Windows Phone 8.

klinker ::

matichy je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

matichy je izjavil:

Aha. No sej jaz imam zoom za snemanje samo vedno je zanimivo kaj tko na hitrco posneti. Kateri telefon razen applea pa mislite da bi bil boljsi pri tem. Je lg optimus g boljsi ?
Hvala za odgovor lp

Nokia Lumia 1020: https://slo-tech.com/forum/t525522/p409...

Huh ta je pa kar draga. Kaj pa pravite na lumia 920 vs optimus 4x. Se splaca za njo odsteti vec in dobiti slamsi hardwere ampak boljsi video in zvok ? Kako pa je kaj wp8 vs android ?
Hvala


Vsekakor Lumio napram X4. Ti pa vseeno priporocam da pri sebi ugotovis kaj od telefona hoces, ker funkcionalno je Android bolj fleksibilen od WP. Ampak kot sem ze zgoraj omenu, na glasbenem podrocju zmaga v vseh pogledih iPhone 4S, ker imas en kup gadgetov in aplikacij zanj za ustvarjat marsikaj, pa v videu je tudi med boljsimi in pa tudi njegov mic je na kar dobrem nivoju napram konkurenci.
Skratka, za audio/video ustvarjanje ti definitivno priporocam iPhone 4s.

matichy ::

Izbral bi Lumio ne glede da ima samo 2x1,5Ghz, x4 pa ima 4x 1,5GHz ?? Pobere Android več kot WP8? Nekako imam tako nazadnjaško predstavo o WP8. IPhone mi je pa malce predrag, rabljenega pa ne upam kupiti ...
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matichy ()

klinker ::

Itak. Zgleda se nisi mel WP fona v rokah. Ze stara Lumia 800 dela hudo dobro, pa je enojedrn fon z 512 rama. Ce ze Androida pa raje Nexusa od 4x.
Zakaj pa ne rabljenega iPhone-a? Point je da ga osebno prevzames, da ima vse papirje ter garancijo in vidis pa itak takoj kako je cuvan. Sam sem samo 2 fona kupu nova, ostalo vse rabljeno in nikoli problemov, sem se pa drzal zgoraj omenjenega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

LG Optimus G2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8714161 (8495) matjash
»

Izbira mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
144552 (4257) Chev
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827250 (5695) lvlOne

Več podobnih tem